Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

Grimloch nezna da svira klavijature kao Ihsahn, Tyr nezna da svira bas kao Ihsahn...

 

Au covece, al' je tebe neko lagao.

Pa, ako nista, Tyr, koji je prvenstveno basista, i to lud, svakako moze da sivra bas bar jednako dobro (a sigurno i bolje) nego Ihsashn. A klavijature nisu toliko slozene, da Grimloch ne bi mogao da ih odsvira. Svi su oni iskusni, uvezbani muzicari, mogu da odsviraju ono sto stavis pred njih. Ihsahn je dobar zato sto je sve to komponovao, a ne zato to je u stanju da odsvira biggrin.gifa:

 

Thabbas, znaci lose je kad black bend odsvira nesto uzivo maksimalno dobro? Nije dovoljno iskreno ili sta? :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grimloch nezna da svira klavijature kao Ihsahn' date=' Tyr nezna da svira bas kao Ihsahn...[/quote']

 

Au covece, al' je tebe neko lagao.

Pa, ako nista, Tyr, koji je prvenstveno basista, i to lud, svakako moze da sivra bas bar jednako dobro (a sigurno i bolje) nego Ihsashn. A klavijature nisu toliko slozene, da Grimloch ne bi mogao da ih odsvira. Svi su oni iskusni, uvezbani muzicari, mogu da odsviraju ono sto stavis pred njih. Ihsahn je dobar zato sto je sve to komponovao, a ne zato to je u stanju da odsvira biggrin.gifa:

Nije poenta bila u tehnici , vec nacinu , jer svako reprodukuje melodije na svoj nacin :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije poenta bila u tehnici , vec nacinu , jer svako reprodukuje melodije na svoj nacin :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Posebno ti.

Od Ihsahna boljeg svirca nema, i svi moraju da se sloze samnom ili umru. Fokus je na tome da na Emperialu nije bilo moguce izvesti "Inno A Satana" tako dobro kao u studiju, jer Ihsahn nije mogao da peva sa vise glasova odjednom, a to vrlo cini tu pesmu slusljivijom. Gitare je malo uprostio jer se umorio dok su stigli do "Inno a Satana", pred kraj koncerta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije poenta bila u tehnici , vec nacinu , jer svako reprodukuje melodije na svoj nacin :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Posebno ti.

Od Ihsahna boljeg svirca nema, i svi moraju da se sloze samnom ili umru. Fokus je na tome da na Emperialu nije bilo moguce izvesti "Inno A Satana" tako dobro kao u studiju, jer Ihsahn nije mogao da peva sa vise glasova odjednom, a to vrlo cini tu pesmu slusljivijom. Gitare je malo uprostio jer se umorio dok su stigli do "Inno a Satana", pred kraj koncerta.

 

Da, a zato je mogao da svira I Am the Black Wizards u 1/32 "notama", kako god da se zovu, cak i ako nije tako u originalu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thabbas, znaci lose je kad black bend odsvira nesto uzivo maksimalno dobro? Nije dovoljno iskreno ili sta? :roll:

Pa dobro mrzelo me da pisem pa me ne cudi ovakva reakcija.Emperor zvuci kao masina i Live Ceremony nije uopste los,ali prva stvar je da ja sa I.T.N.E. ne mogu da izdvojim nijednu pesmu jer lepota tog albuma je u konceptu tj. celini tako da favorizovanje nekih pesama ne volim.Druga stvar,ja taj album volim onakav kakav je sviracki kvalitet nije neki,produkcija nije savrsena,ali opet lepota je u bas tom muzickom neskladu pa suvise tehnike po mom misljenju moze da unisti dusu muzike.Ako mislis da sam neki tru bleker i slicna sranja zajebo si se,jer ne smatram sebe ni metalcem,jer bi to znacilo da da pripadam nekoj grupaciji klinaca koji se plase realnosti pa im treba nesto jako i sto extremnije,ali su zaboravili da ostave svoje predjasnje ponasanje i moral iza sebe pa im smeta NSBM pa im smetaju nacionalisti pa im smetaju rasisti neki su cak toliko liberalni da su iskreni hriscani ali vole black "zbog muzike".E,Emperor je odsvirao ELC za takve ljude i to je ono sto mi najvise smeta(jer favorizovanje "hitova" kao sto su I am the Black Wizards i Inno a Satana je suvise pop(ularno) ponasanje)!Voleo bih da poslusas A Midsummer Night's Dream jer je to tehnicki drugacija prezentacija starijih radova,ali po emociji jednako dobra i mnogo bolja od ELC.Kao sto rekoh ELC nije los ali ako mene pitas uzrok propasti mnogih bendova su koncerti i nedostatak ideologije(prisutan na kasnijim Emperor ostvarenjima).Evo pogledaj Burzum nema los album,Graveland takoje,Judas Iscariot...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto uopste uvlacis u pricu I.t.N.E., kad uporedjujemo ta dva live albuma?

 

A, sto se tice "emocije", emocija nije losa produkcija, emocija je stavljena u pesme kada su komponovane. Takodje, emocija nije da odsviras pesme koje su manje popularne, da ne bi zvucao "komercijalno". Dakle, jedino cime mozes da argumentujes svoju tvrdnju, je da ti se licno izbor pesama na A Midsummer Night's Dream vise svidja izbor pesama, a to je tvoj licni ukus i tu nemam sta da kazem.

 

Burzum ima los album, oni njegovi "ambijentali" su obicno prepotentno pickaranje. Ali to je moje licno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto uopste uvlacis u pricu I.t.N.E., kad uporedjujemo ta dva live albuma?

 

A, sto se tice "emocije", emocija nije losa produkcija, emocija je stavljena u pesme kada su komponovane. Takodje, emocija nije da odsviras pesme koje su manje popularne, da ne bi zvucao "komercijalno". Dakle, jedino cime mozes da argumentujes svoju tvrdnju, je da ti se licno izbor pesama na A Midsummer Night's Dream vise svidja izbor pesama, a to je tvoj licni ukus i tu nemam sta da kazem.

 

Burzum ima los album, oni njegovi "ambijentali" su obicno prepotentno pickaranje. Ali to je moje licno misljenje.

Pazljivo procitaj moje argumente pa ce mozda shvatiti sto uvlacim I.T.N.E.

Nemoj ti meni da pricas cime ja mogu da argumentujem svoju tvrdnju i da donosis takve zakljucke,jer emocija je ceo proces,ne mozes reci da su producirali album tek onako.Sto se tice popularnih pesama ti pusti neki Emperor-ov hitic(najbolje sa ELC) pa se izivi,ja preferiram da sednem,uzivam u neprevazidjenoj atmosferi koji mi koncept pruza i razmisljam o metafori tog koncepta da bih dobio ideju oko koje se dosta toga vrti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[Pazljivo procitaj moje argumente pa ce mozda shvatiti sto uvlacim I.T.N.E.

Nemoj ti meni da pricas cime ja mogu da argumentujem svoju tvrdnju i da donosis takve zakljucke,jer emocija je ceo proces,ne mozes reci da su producirali album tek onako.Sto se tice popularnih pesama ti pusti neki Emperor-ov hitic(najbolje sa ELC) pa se izivi,ja preferiram da sednem,uzivam u neprevazidjenoj atmosferi koji mi koncept pruza i razmisljam o metafori tog koncepta da bih dobio ideju oko koje se dosta toga vrti.

 

Da ponovim, malo sire. Ja sam napao tvoj komentar da je ELC los zbog previse precizne svirke. ItNE i izdvajanje pesama sa njega sa tim jednostavno nemaju nikakve veze. Da li ti je sada jasnije?

 

Drugo, emocija je osecanje, ili je barem bila to kada sam poslednji put proverio... :roll:

 

A trece, ako ti ELC smeta zato sto nije uzivo odsviran ItNE, vec promotivni koncert za XI, uz par starih "hitova", onda to reci, a ne "U tome je i problem" (za komentar "...bend je usviran do maximuma,zvuce kao masina."). Odluci se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti tako mislis...

Mada nisi mogao da primetis sve bendove koje nisam spomenuo, zato sto mi se ne dopadaju, a koji su zabavna muzika, tako da mozes samo da mi verujes na rec, da ti je procena pogresna/

 

Drugo, rekao sam samo da ne vidim lepotu u muzickom neskladu kod Emperora, sto ne znaci da nije tako kod drugih bendova. Tek koliko da znas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to Thabbas: Aleluja tebi!!! Sad sam shvatio zasto je Emperor najjachi.

Ozbiljno il' me zajebavas?Emperor je najjachi na I.T.N.E. biggrin.gif

 

Ma apsolutno se slažem sa tobom. Nema šanse da uzmem CD "In the Nightside Eclipse" i pustim samo, npr. I am the Black Wizards, sjebe koncepciju albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to Thabbas: Aleluja tebi!!! Sad sam shvatio zasto je Emperor najjachi.

Ozbiljno il' me zajebavas?Emperor je najjachi na I.T.N.E. biggrin.gif

 

Ma apsolutno se slažem sa tobom. Nema šanse da uzmem CD "In the Nightside Eclipse" i pustim samo, npr. I am the Black Wizards, sjebe koncepciju albuma.

Pa o tome pricham,inace i ja imam problema sa nazivima pesama biggrin.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Preslusah sinoc "IX Equilibrium" i prezadovoljan sam! Odlican album, jednog od najboljih black metal bendova, koji sve vise i vise cenim, a pre svega

Ihsahna, koji mi je sada usao na listu 3 najbolja black pevaca(uz Abbatha i Gaahla) i po meni, on je ubedljivo najbolji pisac textova u blacku. Za razliku

od npr. Immortala , koji pevaju o snegu i vteru, ili Mayhemu koji ide samo na morbidu(doduse na Wolfs Lair ima nekih odlicnih textova), ili Gorgorotha

kome doduse niko zivi i ne zna textove icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif , Emperor je drugaciji,i textovi, su smem se tako izraziti, genijalni! icon_rockdevil.gif . Pri tome bih izdvojio

"I Am The Black Wizards".

Sa ovog albuma od pesama bih izdvojio, "Sworn", "The Source Of Icon E" , "Curse You All Men", "Decristallizing Reason"..doduse album stvarno nema ne jednu

losu pesmu, vec nijedan los trenutak! ili dosadan, a takve albume licno retko zaticem u blacku, a kod emperora to zaticem vec drugi put! Omiljena ipak pesma

mi je "the source of icon E" u kojoj mnogo gotivim onaj vrisak kao i " a la king diamond" pevanje na sredini. Od 1:32 pesma ne moze biti bolja! :rockdevi:

Sta vise da kazem ;D , odlican album..a inace zeleo bih da cujem misljenaj drugih?

Inace uskoro cu preslusati i osatala izdanaja Imperatora...

 

Curse you all men

Who's coil is strong

I recognise the sparrows heart

Beneath the theatre of misery

Disbelivers shalt by dawn

Be forced

To forever mourn

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...