Jump to content

Gorgoroth


Ravendark

Recommended Posts

Zar to nije poenta cele muzicke industrije ?

Veruj mi,osim te finansijske strane sigurno se nesto desava u njihovim mozgovima. A zalazu se sigurno za to o cemu pevaju,sreca samo sto se to prodaje pa ide jedno uz drugo.

 

Па наравно,у томе и јесте ствар :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da se kapiramo ;).

Inace smatram da je Primordial bend koji sto posto stoji iz svojih nacela,prave vrlo kvalitetnu i iskrenu muziku,al opet im nisu puni dzepovi ko nekima. Sto ne znaci da Infernus ne stoji iza svega sto jeste Gorgoroth.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo hocu da kazem da je muzika za muziku, a ideologija za politiku, i da bendovi kojima je muzika sekundarna, koji pokusavaju da prenesu poruku kroz muziku, a sama muzika im nije dovoljna poruka su meni bzvz.

to je tvoj stav, na koji imas pravo. ono sto jeste cinjenica je da je black metal, pravac koji ti gotivis, nastao sa veoma jakom i ekstremnom ideologijom iza sebe, i da nije nastao samo na osnovu muzickih ideja. da su se rukovodili tvojim principom - verovatno ga danas ne bi ni bilo. i zato sam rekao da je glupo nipodastavati jedan integralni deo pravca samo zato sto se nekom ne svidja propagiranje odredjenih ideja (da odmah kazem da nisam ni ja u tom fazonu).

 

takodje ne bih rekao da prvim bendovima ideologija bila najbitnija (barem ne vecini), ali svakako jeste bila sastavni deo njihove celokupne poruke, i zato je glupo secirati stvari na ovaj nacin. bitno je i sta stoji iza muzike, i sta je autore navelo i inspirisalo da nesto napisu, barem meni, jer ih tako najbolje razumes i skapiras. ne moras da se slazes sa njima, ali secirati stvari kao hranu mi nekako ne stoji.

Edited by Џрк
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па све бендове заболе патка за кинту кад почињу да свирају али касније то мање више исплива на површину кад увиде да од тога могу да зараде. А и ретки су такви који то раде само зато што то воле . Мада такви можда и најдуже опстају на сцени.Наравно,под условом да нису нека тешка беда и социјала.

 

Ау ала овде лете постови,више се не зна ко коме одговара хах :icon_lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black metal je nastao na sličan način kao i pank, kao mračan i nadrkan odgovor na tada popularne stvari sa ciljem da stvari učini što je moguće više bučnim i divljim i u tom smislu je početna ideja uvek nekako povlačila zvuk i obrnuto.

 

Prvi sam za to da ću slušati muziku koja mi se sviđa o čemu god da se peva (mislim ono, satrah se od hrišćanskih bendova trenutno :haha: ) ali je black metal malo specifičan u tom smislu, ideja i muzika su totalno ispreplitane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А и ретки су такви који то раде само зато што то воле

Ovo uopste nije tacno, u smislu da su retki. pogledaj celokupni underground ekstremni metal. vrlo malo muzicara zivi od muzike, pogotovo danas. au to ubrajam i neke bendove koji su jedni od stubova podzanrova. nema razloga biti ovako negativan, i misliti da se sve vrti oko para i picki.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je tvoj stav, na koji imas pravo. ono sto jeste cinjenica je da je black metal, pravac koji ti gotivis, nastao sa veoma jakom i ekstremnom ideologijom iza sebe, i da nije nastao samo na osnovu muzickih ideja. da su se rukovodili tvojim principom - verovatno ga danas ne bi ni bilo. i zato sam rekao da je glupo nipodastavati jedan integralni deo pravca samo zato sto se nekom ne svidja propagiranje odredjenih ideja (da odmah kazem da nisam ni ja u tom fazonu).

 

takodje ne bih rekao da prvim bendovima ideologija bila najbitnija (barem ne vecini), ali svakako jeste bila sastavni deo njihove celokupne poruke, i zato je glupo secirati stvari na ovaj nacin. bitno je i sta stoji iza muzike, i sta je autore navelo i inspirisalo da nesto napisu, barem meni, jer ih tako najbolje razumes i skapiras. ne moras da se slazes sa njima, ali secirati stvari kao hranu mi nekako ne stoji.

Ma sve to stoji, ja hocu da kazem da ta poruka ne treba da bude nesto primarno, da recimo kad vidis bend da kazes "A da, to su oni sto imaju dobre riffove i solazte" npr. , a ne "to su oni sto propagiraju divinisticki panteizam proklamovan montoteizmom" if you know what i mean :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Prvi sam za to da ću slušati muziku koja mi se sviđa o čemu god da se peva (mislim ono, satrah se od hrišćanskih bendova trenutno :haha: ) ali je black metal malo specifičan u tom smislu, ideja i muzika su totalno ispreplitane.

ma naravno, nek slusa svako ono sto mu drma kavez. samo samo naveo da mi je glupo gledati sve ovo kao da kupujes u super marketu. ne moras se sloziti sa necim, ali negirati cinjenice i pored ociglednog uticaja odredjenih stvari na nesto mi je nekako malo pritupo, da se ne izrazim gore. evo npr. ja gotivim pojanja Pavla Aksentijevica i gomilu muzike koja je nastala inspirisana hrsicanstvom i religijom, pa opet ne nipodastavam sve to, jer je to bila inspiracija odakle je i ta muzika delom nastala.

 

Ma sve to stoji, ja hocu da kazem da ta poruka ne treba da bude nesto primarno, da recimo kad vidis bend da kazes "A da, to su oni sto imaju dobre riffove i solazte" npr. , a ne "to su oni sto propagiraju divinisticki panteizam proklamovan montoteizmom" if you know what i mean :D

pa dobro, ti sad karikiras stvari :)

koji je to bend koji je bio takav? i bendovi sa jakim stavovima o necemu su uvek isticali prvo muziku, inace ne bi ni bili slusani.

 

Мислио сам на велике бендове а не на андерграунд.

ovo je podforum jednog od ug pravaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Има примера међу популарним бендовима да се музика не ради само због кинте, већ искључиво због саме музике. ХеллСарма је споменуо Примордиал, а ја бих додао још и бенд који представља један од темеља жанра - Дарктрон.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sad malo zbunjen. Sale spominje velike bendove, a ti Primordial kao popularan bend. Oni su cist ug, kao i Immolation, kao i Hate Eternal (koje je Derek Rodi napustio jer vise nije mogao da pokriva gubitke zbog turneja), kao i masa drugih. Ako o toj kategoriji bendova pricamo (ug) ja bih pre rekao da su bendovi koji su tu zbog pogresnih razloga pre izuzetak nego pravilo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...