Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

Nije dobra ideja, jer je mnogo bendova između.

Najbolje je dodati »sympho« u opis foruma (dakle: Doom, Gothic & Sympho metal).

Pa onda bi morao da dodas i power/progressive/sympho metal kao i black/sympho metal...cime se stvari beskonacno komplikuju icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlogičnije u tom slučaju bi bilo prebaciti Therion temu na heavy pod-forum, što bi opet izazvalo komplikacije sa raznih strana.

Na HEAVY??? icon_rolleyes.gif

Ma daj, Therion ima samo par heavy pesama ukljucujuci obrade...

Ja bih to strpala u progressive/death/black/sympho metal, sa uticajima kao sto su power, heavy, gothic... Ali kao sto neko rece ovde, besmisleno je trpati ih bilo gde...i vreme je da zavrsimo vise sa tom diskusijom! icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvanično su sympho-heavy metal, a heavy uticaji su se povećali dolaskom novog pevača.

Osim nekih rifova, ne vidim bilo sta sto ima veze sa heavy-jem... Previse su mracni za heavy... takodje, tekstovi nemaju veze sa pomenutim zanrom... icon_da.gif

P.S. Da me ne shvatis pogresno, volim ja heavy i to za Therion ne shvatam kao uvredu...samo mislim da nije tacno... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Meni se od Theriona najvise svidja O Fortuna.

Jao bre, ne verujem... no.gifno.gifno.gif

Od svih remek dela sto je Therion uradio tebi se najvise svidja (po meni) prilicno bledo uradjena kopija prvog stava Carmine Burane, pa jos sa jednog od najslabijih albuma... wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako cemo tako, meni su onda svi albumi omiljeni icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Objektivno, Therion posle Vovin-a polako gubi ideje... icon_da.gif ali srecom posle Crowning -a i Deggial-a opet pocinje period uspona... biggrin.gif Ono sto meni smeta kod tog albuma jeste sto je mlak, jednolican, mada ne kazem da na njemu nema dobrih pesama... prosto mu nedostaje energije... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali kao celina je suviše slab. Meni su one tri nove pesme sa Crowning mal'ne jače od celog Deggial-a...

Koje?

 

Mislis na live verzije? To Mega Therion, Wings of the Hydra i Black Sun?

 

Ok su...no highlight je Wings of the Hydra...puno je bolji u live verziji nego u studijskoj...ima puno vise duha... icon_rockdevil.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...