Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

Therion sviraju 4.11. u Zagrebu u klubu Pauk!

 

Prije toga,sviraju kao headlineri na Metal melting festivalu u Zadru,na kojem ce jos nastupiti Rage,Lost Horizon,Amon Amarth te 26 hrvatskih metal bendova i drugih manje poznatih iz Europe.

Ocekuje se jos potvrda od grupe Fear Factory.

 

Festivals 2005

Date Country City venue Status

Thu, Aug 18th, 2005 Germany Abtsgmünd Summer Breeze Festival Confirmed

Sun, Aug 14th, 2005 Holland Utrecht Summer Darkness Confirmed

Sat, Jul 16th, 2005 Croatia Zadar Metal Melting Festival Confirmed

Sun, Jun 26th, 2005 Slovenia Tolmin Metal Camp Festival Confirmed

Sat, Jun 25th, 2005 Germany Mühlheim/a.d.R Castle Rock Festival Confirmed

Sat, Jun 11th, 2005 Sweden Sölvesborg Sweden Rock Festival Confirmed

Sat, May 21st, 2005 Sweden Bengtfors 2000 Decibel Festival Confirmed

Sat, Apr 16th, 2005 France Woippy/MetzMetal Therapy Festival Confirmed

Sat, Feb 26th, 2005 Spain Granada Vega Rock Festival Confirmed

 

 

A ovo je festivalska turneja Amon Amartha-

 

Upcoming Shows

 

24.03.2005 (N) OSLO / Inferno Festival

26.03.2005 (IRL) DERRY / Sacrifice Festival

14.05.2005 (D) GELSENKIRCHEN / Rock Hard Festival

21.05.2005 (S) BENGTONFORS / 2000 Decibel Festival

24.06.2005 (D) BALINGEN / Bang Your Head

25.06.2005 (cool.gif DESSEL / Graspop Festival

26.06.2005 (F) LE MANS / Fury Fest

16.07.2005 -Zadar, Croatia, Metalmelting Festival

06.08.2005 (S) HULTSFRED / Gates Of Metal

13.08.2005 (D) BAD BERKA / Party.San Open Air

18.08.2005 (D) ABTSGMÜND / Summer Breeze

 

Edited by Pavao

Share this post


Link to post
Share on other sites

a prva 2 izdanaja nisam ljudski preslusao iskreno ... mislim da bi tesko mogla da me oduseve koliko ove "gothichnije" stvari icon_smile.gif

Veruj mi, mene su odusevila icon_biggrin.gif Cak sam i promenila misljenje o death-u...ranije sam ga zaobilazila u sirokom luku...a inace stvarno mi je tesko da kazem koja faza je bolja, meni su sve savrsene, mozda je prelazna faza ipak bila najzanimljivija icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi, mene su odusevila icon_biggrin.gif Cak sam i promenila misljenje o death-u...ranije sam ga zaobilazila u sirokom luku...a inace stvarno mi je tesko da kazem koja faza je bolja, meni su sve savrsene, mozda je prelazna faza ipak bila najzanimljivija icon_mrgreen.gif

Pa drago mi je ako sammalo pomogao u siroj edukaciji mladih generacija icon_smile.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Par puta sam bio u e-mail kontaktu sa Chrisom i on mi je rekao da je i dalje veliki fan Death Metala , posebno Svedske skole. Ali on je to svirao kao veoma mlad i sada je njegovom stilu svirke prijemciviji sympho\gothic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ih prošle godine u Budimpešti. Moram da priznam da sam išao zbog pesama sa Theli i Vovin albuma, jer nisam fan ostalih, ali Therion je danas mnogo više sympho-progressive bend nego goth ili nešto drugo. Čak imaju tipa koji peva falcet ceo koncert... biggrin.gif

Kako god, toliko su drugačiji od drugih bendova, da im se nikako ne može prigovoriti.

Odličan bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ih prošle godine u Budimpešti. Moram da priznam da sam išao zbog pesama sa Theli i Vovin albuma, jer nisam fan ostalih, ali Therion je danas mnogo više sympho-progressive bend nego goth ili nešto drugo. Čak imaju tipa koji peva falcet ceo koncert... biggrin.gif

Kako god, toliko su drugačiji od drugih bendova, da im se nikako ne može prigovoriti.

Odličan bend.

Ako hoces jos dobrih albuma, poslusaj Deggial i Crowning of Atlantis... icon_biggrin.gif

 

Ma najjebeniji bend ikada! icon_da.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

THERION JE SAVRSENSTVO I TU NEMA PRICE

To carino! Therion je uh' super su,fenomenalan bend,vokal za dusHu,a muzika josH visHe! wub.gificon_wink.gificon_da.gificon_biggrin.gif

 

16.07.2005 -Zadar, Croatia, Metalmelting Festival

 

Yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaah napokon! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Therion je danas mnogo više sympho-progressive bend nego goth ili nešto drugo.

Jaoooj, Kristijane, za ime sveta. Zbog ovog `progressive` ces dobiti krmenadlu manje na prvom rostilju sezone. Heavy bi bilo OK, li ovo... no.gif

 

pivopije.gif

 

Mislim da ce biti spamovanje ako napisem da su THERION jedan od najboljih bendova na svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoooj, Kristijane, za ime sveta. Zbog ovog `progressive` ces dobiti krmenadlu manje na prvom rostilju sezone. Heavy bi bilo OK, li ovo... no.gif

 

pivopije.gif

 

Mislim da ce biti spamovanje ako napisem da su THERION jedan od najboljih bendova na svetu.

U, a mozete li meni poslat tu krmenadlu? icon_mrgreen.gif

 

Ma nece to bit spam...isto ko sto ni ovo nije spam... icon_rolleyes.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudna mi je jedna stvar od THERIONA a misim da se zove " BLOOD OF KHINGU " ili nesto tako, uglavnom. Na ovoj stvari cujem neke cudne i nekarakteristicne rifove skoro u MAIDEN fazonu.

 

icon_rockdevil.gif LUDILO !!!!!! icon_rockdevil.gif

E, a ako hoces cut nesto izvan njihovog uobicajenog stiha, poslusaj sa Crowning of Atlantis albuma stvari Thor i Crazy Nights...cisti heavy/power metal... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces jos dobrih albuma, poslusaj Deggial i Crowning of Atlantis... icon_biggrin.gif

 

Ma najjebeniji bend ikada! icon_da.gif

 

pivopije.gif

Heh, kolko su ukusi razliciti icon_smile.gif Meni se ta 2 albuma ubedljivi najmanje svidjaju, a Crowning Of Atlantis mi je daleko ispod ostalih ostvarenja icon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, kolko su ukusi razliciti icon_smile.gif Meni se ta 2 albuma ubedljivi najmanje svidjaju, a Crowning Of Atlantis mi je daleko ispod ostalih ostvarenja icon_uhoh.gif

100 ljudi, 100 cudi

100 zena, 200 sisa...

nakupina metalaca...1000000 misljenja i ukusa...

 

icon_mrgreen.gif

 

Ma dobar mi je kod Deggiala taj neki mystic orchestral stih, i album ima jako puno potencijala nakon sto ga se poslusa par puta...ni meni nije bio nesto posebno kad sam ga prvi put cuo...

 

A Crowning je zabavan...pogotovo zbog Crazy Nights-a i Thor-a, ali ima dobrih stvari tipa Seawinds, Crowning of Atlantis, itd...+ jos one tri live stvari na kraju...

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deggial meni ne lezi, ali ne mogu reci da nije kvalitetan album. Crowning Of Atlantis se zvanicno vodi kao EP izdanje i deluje mi bas kao da bend nije imao sta da kaze, pa je vecinom uradio obrade. Thor je obrada Manowara a Crazy Nights obrada Loudnessa. Tu je i Sea Winds od Accepta. Par pesama su samo uradili novih, onda dosadni remix Clavicula Nox i par live stvari .. znaci isforsirano nazor izdanje nichim izazvano icon_smile.gif

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deggial meni ne lezi, ali ne mogu reci da nije kvalitetan album. Crowning Of Atlantis se zvanicno vodi kao EP izdanje i deluje mi bas kao da bend nije imao sta da kaze, pa je vecinom uradio obrade. Thor je obrada Manowara a Crazy Nights obrada Loudnessa. Tu je i Sea Winds od Accepta. Par pesama su samo uradili novih, onda dosadni remix Clavicula Nox i par live stvari .. znaci isforsirano nazor izdanje nichim izazvano icon_smile.gif

Ma znam da se radi o obradama, remixima, i live verzijama, ali svejedno je dobar primjer obrade starijih materijala...jer, Crazy Nights mi je puno bolji u obradi nego u originalu, a Thor je za nijansu bolji...

 

Crowning mi je loshiji od originala, a live stvari su jednostavno...drukcije... icon_mrgreen.gif

 

No tu josh valja ubrojiti i album Secret of the Runes... icon_wink.gif

 

icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da su sve stvari koje je Therion obradio bolje nego originali, ali mi nije nesto mnogo uzbudljivo kad slusam album koji se sastoji od obrada ... ajd da su bar sve obrade , nego je nit tamo nit vamo.

 

Pored ovih stvari sa Crowninga, perfektne obrade su Crying Days od Scorpionsa, koji zvuci 6 puta bolje od originala i Sumer night City od Abbe, koja je nevidjeno odlicna. Par komada imaju i na Aarab Zaraq Lucid Dreaming ... Childern oF The Damned od ... ne moram da kazem koga icon_smile.gif i Under Jolly Roger od Running Wilda, Here Comes Te Tears od judas Priesta i fly To The Rainbow, opet od Scorpionsa ... znaci ljudi bas vole da rade klasike icon_smile.gif

 

Za Secret Of The Runes sam vec rekao da mi je odmah iza Thelija i Vovina, stvarno vanserijsko izdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar vam se ne cini da je na svim albumima nakon Vovin-a Cristopher uglavnom u osnovi koristio heavy 80tih rifove?

 

Mada jos uvek sam iznenadjen sto su uzivo svirali King Diamond i Motorhead. Dobro je sto ne rade klasicne hitove nego se potrude da `iscupaju` nesto iz naftalina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar vam se ne cini da je na svim albumima nakon Vovin-a Cristopher uglavnom u osnovi koristio heavy 80tih rifove?

 

Mada jos uvek sam iznenadjen sto su uzivo svirali King Diamond i Motorhead.

To za uticaj 80-ih se zna,on to i prica u intervjuima.

 

Koju pesmu King Diamonda su svirali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...