Jump to content

Anathema


Chlan 787

Recommended Posts

Glupo mi je sada da izvodim nekakve zakljucke na osnovu jedne pesme. Mene ni "are you there" sa proslog nije oduvala kad su je izbacili Ali je imala svoje mesto na albumu i tu se bas dobro uklopila. Imamo najskoriji primer i sa Gatheringom i "shortest day", slicno je to. Nemam pojma..

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačni utisak (za danas): Coldplay + Radiohead = Everything

sorry, ali moram malo da te pokopam ovde.

 

Coldplay imaju refren koji ce ti se vrteti 5 dana po glavi, a ova pesma to nema.

 

Radiohead imaju sulude delove, sto gitarske, sto sintisajzerske, sto vokalne, sto bog-te-pitaj-kakve-analogne-spravetine ciji ce ti zvukovi ostati u dobrom pamcenju. ova pesma to nema.

 

kao sto je neko rekao, pop, ali slab.

vokali su stvarno dobri i napredak su za Anathemu, ali pesma, ide, ide, i nista. preslusao sam je jednom i nista mi nije ostalo u glavi.

 

Are You There? je bar nekako bila direktnija i imala je gitaru koju zapamtis, i vokal je bio direktniji. ako je komentar za Are You There? bio Sigur Ros, a za ovu novu Elbow, ja cu ipak da odaberem ono prvo..

 

sve se nesto bojim da su onu postrock/Mogwai varijantu da drve tri akorda celu pesmu skapirali na pogresan nacin.

dinamika im je jednolicna celu pesmu, i niti se pojacava, ni nista.

ravno.

Closer je patio od iste boljke, medjutim situacija za tu pesmu se malo popravila u live izvodjenju. malo, ali opet nedovoljno za neki bolji utisak (koji bi cak i zimzeleni God Is An Astronaut, verujem, ostavili)

 

ceo A Natural Disaster je zvucao kao nezavrsena ploca, kao neki demo snimci. dobre ideje, ali nista se ne razvije, kao da ne znaju kako da zavrse pesmu (izuzetak je jedino Flying, i Violence, mada je Violence onaj suludi deo prebrzo zavrsen, i to glupim fade out-om)

 

bojim se da ce nova Anathema zvucati kao jos ogoljeniji demo snimak od A Natural Disaster-a, sto je samo porazavajuce za bend od koga je stvarno moglo nesto da postane.

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceo A Natural Disaster je zvucao kao nezavrsena ploca, kao neki demo snimci. dobre ideje, ali nista se ne razvije

Ovde preteruješ.

 

A ova nova pesma je prihvatljiva, ali samo donekle jer joj fali na težini, iako ne treba opet očekivati još jednu melanholičnu Anathemu na novom albumu. Ko zna kakav je ostatak albuma, sigurno da nije sve baš ovako. Pretpostavljam da će ova pesma zvučati OK na njemu ukoliko taj album bude imao raznovrsne a usklađene stvari u jednu celinu (nešto poput AND-a). Ovako, kad je slušam na suvo a nemam neke smernice, pa ono... ne mogu da sakrijem neko razočarenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusao sam je jednom i nista mi nije ostalo u glavi.

 

cudno, meni bas jeste deo everything is energy and energy is you...blaa

 

ravno.

 

ovo jeste

 

Closer je patio od iste boljke

 

closer? closer? nemoguce da mislimo na istu pesmu jer onaj closer koji ja znam nije bio ravan i nije patio od nekakvih boljki icon_smile.gif ozbiljno

 

ceo A Natural Disaster je zvucao kao nezavrsena ploca, kao neki demo snimci. dobre ideje, ali nista se ne razvije, kao da ne znaju kako da zavrse pesmu (izuzetak je jedino Flying, i Violence, mada je Violence onaj suludi deo prebrzo zavrsen, i to glupim fade out-om)

 

Ne mogu da verujem sta sam upravo procitao. Pa ako ti stvarno ovako zvucis kada te razocara jedna pesme onda nemoj molim te da pises recenziju. Ovakav komentar nisam nigde video pre tri godine. Jos ako se ne varam AND je i pobedio na onom glasanju za najbolji Anathema album a i ti si ga uzdizao iznad AFDTE za koji znam kako visoko kotiras.

 

Ova pesma jeste slaba, ali opet kazem, treba sacekati taj album ako ikad i izadje onako u celini pa onda videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AND jeste dobar album, jer je bio napredak u odnosu na Fine Day, medjutim - a koliko se secam to je i Pera napisao u cenziji - AND sam pre svega posmatrao kao odskocnu dasku za jos nesnimljen, najbolji Anathema album.

 

sto je najtuznije, oni su izgleda krenuli unazad.

 

to je bila poenta celog mog posta.

 

btw, cak je i sam Danny meni licno priznao da je AND bio malo nedovrsen, ali su te pesme pocele da dobijaju bolji, "bendovski" oblik uzivo.

 

a ako se oni ponose pesmom kao sto je Everything, ne znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhhh...ne znam shta da kazem a da bar neko od vas nije spomenuo...ne bih da bacam sada drvlje i kamenje na ovu pesmu ali...stvarno mi deluje da je ovo snimljeno da bi bilo snimljeno...svidja mi se ovaj sklop vokala i to je mozda najvecji plus...nedostaje gitara,to se vidi jako,ali opet,moglo je ovo bolje da se odradi i bez gitara...zanimljiv mi je recimo deo izmedju trecje i chetvrte minute pesme ( gruba procena tajminga ) i shteta je shto nije ostatak pesme malo vishe podredjen tome...ovako odaje utisak da su pochetak i kraj pesme napravljeni eto chisto da bi pesma imala minutazu...nadam se da greshim...takodje,mozda sam samo ja u pitanju,ali,Everything mi previshe zvuchi "hepi" za Anathemu...Jednostavno neshto ne shtima i jedina stvar koja me stvarno vezuje za njihove ranije stvari je ona nazovi solaza pri kraju pesme...Ne znam,necju da serem vishe,ipak je ovo samo jedna pesma...nadam se da cje album biti hmm pa da ne kazem bolji,ali recimo,drugachiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...