Jump to content

Haggard


Recommended Posts

Haggard, nije zvučao tako što zvuči danas i da su oni do današnjeg zvuka došli postepeno.

ah, da progressive, koji je u death metal fazonu ph34r.gif , ima vrlo malo veze sa poslednjim radovima. strpljenje i umetje icon_biggrin.gif

 

@elizabeth pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ne mislim samo na "Progressive" period nego i na sam način kako nastaju njihove pesme, a naročito na to koliko vremena i prethodnog iskustva je potrebno za makar jednu dobru kompoziciju. To naši ljudi ne shvataju, važnije im je da imaju dobar logo, nekakav kvazi-stav, dobre promo fotografije i slično, nego da zarone onoliko duboko koliko je potrebno ne bi li na kraju i bilo nešto od tog plivanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pa to je u nekoliko navrata prežvakana priča, a uvek zanimljiva. Projekti ovakve vrste jesu teško izvodljivi, pogotovo kod nas. Koliko mogu da primetim lova nije problem. Recimo ovako~ mogu bez problema da angažujem hor [doduše polu-profesionalan, ali kvalitetan], soliste i instrumentaliste takođe. Ako mi se ćešne, za snimanje albuma mogu da okupim i "najpoznatije" metal muzičare, još jednom bez ikakvih problema. Kao najveću ranu ovih prostora izdvojio bih prostore za snimanje i probe. Nema dobrih, a za ovakvu vrstu projekta je neophodan odličan prostor. Još jedan snažan udarac predstavlja problem produciranja albuma. Na tom polju smo ubedljivo najgori u Evropi, dajem život za to. Na kraju dolazimo do te famozne ideje, tj. inpiracije. To, samo po sebi, i nije problematično. Dobrih i zanimljivih ideja ima, ali se sve završi na pokušajima. Zašto? Zato što ti "kompozitori" i "muzičari" ne shvataju da se do finalnog proizvoda dolazi vremenom i iskustvom, zaboravljaju na to da, npr. Haggard, nije zvučao tako što zvuči danas i da su oni do današnjeg zvuka došli postepeno. Zato i ne čudi što je taj nesrećan Oblivion Awaits zvučao tako amaterski, neobrazovano, natrpano, itd.

slazem se skoro po svim stavkama, ali ovde u zemlji ima jedno mesto za dobru produkciju. Ne znam da li ste culi za studio Berar (NS; garant jeste jer je pomogao koncert zeljka joksimovica za docek na trgu :roll:) - e, oni valjaju, ali traze brdo love.

 

Ne znam samo, koriste li oni (haggard) mozda stare instrumente (mislim na stare vrste duvackih i gudackih instrumenata)?

 

Ja shvatam da se do finalnog proizvida dolazi posepeno i iskustvom jer i sama studiram kompoziciju. Sa tog aspekta nekako i posmatram muziku Haggarda; cuje se profesionalizam u njihovom radu, definitivno. E sad, rad i iskustvo dolaze vremenom, to ne moze da se shvata olako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ne mislim samo na "Progressive" period nego i na sam način kako nastaju njihove pesme, a naročito na to koliko vremena i prethodnog iskustva je potrebno za makar jednu dobru kompoziciju.

pivopije.gif sretjom, njihove kompozicije su savrshene, i o tome stvarno ne treba troshiti previshe rechi. nijedna recenzija nije u mogutjstvu da dochara atmosferu na njihovim albumima, nego lepo, album u plejer i uzivanje musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se skoro po svim stavkama, ali ovde u zemlji ima jedno mesto za dobru produkciju. Ne znam da li ste culi za studio Berar.

Da, znam za Berar, ali mi ovde mešamo babe i žabe ili što bi rek'o Vuk Drašković "mixing frogs and grandmothers"... Reč je o producentima koji su specijalizovani za metal muziku, što je slučaj čak i sa Haggard! E, mi tako nešto nemamo. Berar je iz sasvim druge priče. Tonski zapis bi kod njih verovatno bio okej, pod uslovom da sam bend zna šta radi i da može da objasni, asistira njihovim radnicima, ali bi se onda za dobar miks, produkciju, post-produkciju i aranžmane morao loviti i lovati [čitaj: dobro plaćati] neko iz inostranstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reč je o producentima koji su specijalizovani za metal muziku, što je slučaj čak i sa Haggard! E, mi tako nešto nemamo. Berar je iz sasvim druge priče. Tonski zapis bi kod njih verovatno bio okej, pod uslovom da sam bend zna šta radi i da može da objasni, asistira njihovim radnicima, ali bi se onda za dobar miks, produkciju, post-produkciju i aranžmane morao loviti i lovati [čitaj: dobro plaćati] neko iz inostranstva.

 

 

 

 

e, da. to definitivno...

na zalost situacija kod nas je takva, ali jbg...

ostaje nam samo da se topimo uz Haggard

musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su skupili odlicne vokale (Marta, Michaela....) ali muzicki i produkcijski nisu za sada dorasli ovom tipu muzike i zanra.

 

Ali vredi pokusati.......

E, vidiš, po meni tu leži još jedan problem. Možemo sada da se nagađamo koliko su to odlični vokali ili ne. Na primer, ja se ne slažem sa tobom iz jednog prostog razloga~ Haggard se sastoji iz profesionalnih muzičara i vokala, za razliku od Oblivion Awaits. Dajem glavu da oni nisu ni probali da kontaktiraju pevačice koje ne poznaju, i koje nemaju nikakve veze sa metalom... Ah, da, i koje su završile Akademiju. Što se tiče produkcije, to nije njihova greška i velika je šteta zbog toga. Takođe, oni nisu idejno i kompozitorski dorasli ovom stilu, ali ne bih dublje ulazio u ovu priču jer ne volim da spam-ujem. Inače, OA nije bio jedini pokušaj ove vrste, već jedini koji je došao do nekog zapisa i nastupa. icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

osvojili su me na prvo slusanje.  musik20.gif

pivopije.gif i sa mnom je bilo isto, ali drugachije sa haggard-om verovatno i ne mozhe. kad ih chujesh jednom, zarazhen si za sva vremena ph34r.gif

 

offtopic: a gde mozhe da se nabavi neki snimak Oblivion Awaits-a?

Edited by korovjov

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, vidiš, po meni tu leži još jedan problem. Možemo sada da se nagađamo koliko su to odlični vokali ili ne. Na primer, ja se ne slažem sa tobom iz jednog prostog razloga~ Haggard se sastoji iz profesionalnih muzičara i vokala, za razliku od Oblivion Awaits. Dajem glavu da oni nisu ni probali da kontaktiraju pevačice koje ne poznaju, i koje nemaju nikakve veze sa metalom... Ah, da, i koje su završile Akademiju. Što se tiče produkcije, to nije njihova greška i velika je šteta zbog toga. Takođe, oni nisu idejno i kompozitorski dorasli ovom stilu, ali ne bih dublje ulazio u ovu priču jer ne volim da spam-ujem. Inače, OA nije bio jedini pokušaj ove vrste, već jedini koji je došao do nekog zapisa i nastupa. icon_mrgreen.gif

Problem je sto kod nas nema klasicara koji bi saradjivali sa "mrskim" metalom. Nivo njihove muzicke kulture je jednak nuli. Bilo koji klasicar-pianista bi pre gostovao za pare narodnjacima i svirao harmoniku nego saradjivao sa metalom sa kojime je klasika u bliskoj simbiozi. OA je jednostavno nasao najbolje vokale koji su bili na raspolaganju.I naravno da OA nije bio prvi pokusaj takve vrste ali cim nema snimaka i koncerata to se vec ne moze smatrati vrednim pokusajem....

 

pivopije.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto kod nas nema klasicara koji bi saradjivali sa "mrskim" metalom. Nivo njihove muzicke kulture je jednak nuli. Bilo koji klasicar-pianista bi pre gostovao za pare narodnjacima i svirao harmoniku nego saradjivao sa metalom sa kojime je klasika u bliskoj simbiozi.

Eto, iz ličnog iskustva znam da grešiš, ne znam sa koliko "klasičara" si pričao o tome, ali oni sa kojima sam ja imao kontakte ne posmatraju metal kao "mrsku" muziku niti nešto slično. Sasvim suprotno~ veoma ga cene, i sa idejne i sa muzičke strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, iz ličnog iskustva znam da grešiš, ne znam sa koliko "klasičara" si pričao o tome, ali oni sa kojima sam ja imao kontakte ne posmatraju metal kao "mrsku" muziku niti nešto slično. Sasvim suprotno~ veoma ga cene, i sa idejne i sa muzičke strane.

e pa, i ja se pridruzujem klasicarima - ljubiteljima metala! icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, iz ličnog iskustva znam da grešiš, ne znam sa koliko "klasičara" si pričao o tome, ali oni sa kojima sam ja imao kontakte ne posmatraju metal kao "mrsku" muziku niti nešto slično. Sasvim suprotno~ veoma ga cene, i sa idejne i sa muzičke strane.

 

Zaista mi je drago ako sam pogresio, mada uvek se nadje neko........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...