Jump to content

Haggard


Recommended Posts

ONO JE PLAY BACK I PRERADJIVAN SNIMAK U STUDIJU. TACKA.

 

Neverovatno jadan potez. Stvarno sam se razocarao... MIslim, da li zaista toliko lose zvuce, da se ne usudjuju ni staviti live kako treba? Ono sve super izgleda za kakav spot, ali za live je nistavno.

 

Poz!

Onaj koncert izgleda fantasticno !!!! Da li su ga preradili manje vise me zabole, jer verovatno u zivotu necu imati prilike da ih pogledam uzivo, a ako i budem mogao, verujem da se necu bas mnogo razocarati icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ONO JE PLAY BACK I PRERADJIVAN SNIMAK U STUDIJU. TACKA.

 

Neverovatno jadan potez. Stvarno sam se razocarao... MIslim, da li zaista toliko lose zvuce, da se ne usudjuju ni staviti live kako treba? Ono sve super izgleda za kakav spot, ali za live je nistavno.

 

Poz!

To ti tvrdis ili si nasao negde informaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u ne metal muziku, ili u Gothic.... Oni su bre neki Dark Ambijental, takav neki trip, pojma blagog nemaju ni sa Gothic Metalom a kamoli sa Doom-om rolleyes.gif

Da li si ti cist? Jesi li uopste slusao Haggard, ako mozes da izjavis da nisu metal?

 

Sto se tice price o playback-u, ne vidim sto bi to bilo tacno. Najveci deo benda su muzicari koji verovatno i inace sviraju u nekom simfonijskom orkestru ili tako nesto, a simfonijski orkestri uglavnom zvuce savrseno, zato sto publika nije navikla da okrivljuje tonca za neuvezbanost muzicara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

E, ljudi, stvarno me razocaravate...

 

Necu nikog da vredjam, ali - imate li vi usi?

 

Pa i da nisam muzicar, primetio bih da bubnjar ne udara crash cinelu, a ona se cuje (odakle?), da se pevacev glas 'preklapa', tj. pocne da peva a da nije otpevao ni prethodnu strofu... da ne komuniciraju sa publikom tokom PESAMA (ne mislim izmedju pesama), da onakav zvuk nikad ne bi imali na bini... Moguce da su neki delovi mozda i snimljeni live, ali vecina nije.

 

Razocarenje, i dalje. A kao sto sam i rekao, za spotove ono super izgleda.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

E, ljudi, stvarno me razocaravate...

 

Necu nikog da vredjam, ali - imate li vi usi?

 

Pa i da nisam muzicar, primetio bih da bubnjar ne udara crash cinelu, a ona se cuje (odakle?), da se pevacev glas 'preklapa', tj. pocne da peva a da nije otpevao ni prethodnu strofu... da ne komuniciraju sa publikom tokom PESAMA (ne mislim izmedju pesama), da onakav zvuk nikad ne bi imali na bini... Moguce da su neki delovi mozda i snimljeni live, ali vecina nije.

 

Razocarenje, i dalje. A kao sto sam i rekao, za spotove ono super izgleda.

Inace, nisam gledao taj live, tako da na ovo dalje ne mogu da odgovorim, ali ostajem pri svom da nije previse cudno ako su uspeli da uzivo odsviraju onako savrseno kako to svi opisuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

E, ljudi, stvarno me razocaravate...

 

Necu nikog da vredjam, ali - imate li vi usi?

 

Pa i da nisam muzicar, primetio bih da bubnjar ne udara crash cinelu, a ona se cuje (odakle?), da se pevacev glas 'preklapa', tj. pocne da peva a da nije otpevao ni prethodnu strofu... da ne komuniciraju sa publikom tokom PESAMA (ne mislim izmedju pesama), da onakav zvuk nikad ne bi imali na bini... Moguce da su neki delovi mozda i snimljeni live, ali vecina nije.

 

Razocarenje, i dalje. A kao sto sam i rekao, za spotove ono super izgleda.

mozda nekoliko semplova...??? Pa ne cini to playback... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi, stvarno me razocaravate...

 

Necu nikog da vredjam, ali - imate li vi usi?

 

Pa i da nisam muzicar, primetio bih da bubnjar ne udara crash cinelu, a ona se cuje (odakle?), da se pevacev glas 'preklapa', tj. pocne da peva a da nije otpevao ni prethodnu strofu... da ne komuniciraju sa publikom tokom PESAMA (ne mislim izmedju pesama), da onakav zvuk nikad ne bi imali na bini... Moguce da su neki delovi mozda i snimljeni live, ali vecina nije.

 

Razocarenje, i dalje. A kao sto sam i rekao, za spotove ono super izgleda.

Moracu da proverim to za cinele itd, a da izgleda nestvarno-izgleda..Ali, svaki kadar sam pazljivo osmotrila i pokreti uglavnom (u stvari, svuda) odgovaraju proizvedenoj muzici. Zato mi je jos neverovatnije icon_confused.gif .

Mada, da su bas nasnimili zvuk...to bi bilo previse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu da proverim to za cinele itd, a da izgleda nestvarno-izgleda..Ali, svaki kadar sam pazljivo osmotrila i pokreti uglavnom (u stvari, svuda) odgovaraju proizvedenoj muzici. Zato mi je jos neverovatnije icon_confused.gif .

Mada, da su bas nasnimili zvuk...to bi bilo previse...

taj fazon. nisu oni Ceca icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vas potpuno dotucem...

 

Hah, pogledah ovo jos jednom, just in case...

 

I zivot stavljam na to da:

 

vokal je smimljen studijski, nasnimavan, sminkan... Poslusajte 'Awaking the Centuries', pa objasnite kako se cuje glas preko glasa, istog coveka. I u vecini drugih pesama ide neki clean preko growla, a on malo imitira jedno, malo drugo, a sve se isto cuje. Da ne govorim da mu je glas drugaciji izmedju pesama, previse je 'hala' na svemu, a to se ne cuje cim pesma krene.

 

bubanj - nije koncertni, 90%. Zvuk bubnja je drugaciji od pesme do pesme, pa Awaking the centuries ima nikad bolje trigerovan zvuk bas bubnja, dok recimo In a Fool Moon Procession, zvuci pet puta losije (a to je mozda pravi koncertni bubanj). U Lost se konstantno razilazi, tj. drzi ritam na ride cineli, a cuje se kao kontra, fale neke crash cinele, koje se cuju...Zajebali su se na krupnim kadrovima, gde se vidi da bubnjar ne svira ni pola onoga sto se cuje (ali to ne prebacujem nekome ako ne cuje, a nije bubnjar. Ja to mogu da cujem). Evo primer: 4.50 minut pesme (koja je inace citava studijski odbubnjana) Prophecy Fullfilled - And the Dark Night Entere. Covek radi prelaz na bubnju, a to se ne cuje.

 

akusticne gitare koje se cuju, takodje niko ne svira, osim sto ovi glume da to sviraju na elektricnim. nemoguce je dobiti takav zvuk na elektricnim gitarama.

 

ribe koje pevaju uzivo, sigurno nisu otpevale vecinu toga na koncertu (a da ne govorim o konstantnim horobivoma preko).

 

U prilog svim tvrdnjama ide i konstantno ubacivanje nekih studijskih slika, i to bas preko zajebanih delova. Bubnjara nikad ne snimaju kad radi neki slozen prelaz.

 

Jedino sto 1000% jeste live ovde, to je publika, i eventualno violine i flaute, jer ne mogu prepoznati koji ton se tu svira i kada.

 

Sta jos hocete, sunce mu?

Pismeno od pevaca benda?

 

Ko ne cuje ovo, a nije muzicar, ne zamerim mu mnogo. Ko se razume u live svirke, njega mi je vec zao.

 

Poz!

orangelistening.gif

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album pre And Thou Shalt Trust... the Seer se zove Progressive i ima sledece pesme:

1. Charity Absurd

2. Mind Mutilation

3. Incapsuled

4. Progressive

5. Daddy Was Her First Man

 

Album koji ima pesmu Requiem in D-Minor je bas And Thou Shalt Trust... the Seer. Nesto si pogresno razumela kada je Teodora pitala za album pre ATST..tS, koliko vidim.

komentarisala sam and thou... inace cula sam i Progressive (samo par stvari) juce..i nije tako lose..moram da pozajmim da preslusam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasnimavanje, peglanje itd. za DVD je TAKO UOBICAJENA STVAR, da ne kazem danas i obavezna (nisu to bootlezi) da uopste ne znam zasto to i komentarisete. Njih je tamo videlo par stotina ljudi, a DVD ce videti milion (s ovom nasom piraterijom znacajno doprinosimo tom broju icon_wink.gif ), od cega ce 2% primetiti da tu nesto "ne stima", ostali o tome nece ni razmisljati... Kad moze onaj pozerski klavijaturista iz Nightwisha da trese glavom i s obe ruke sat i po i da nista ne odsvira na koncertu, moze i Haggard da pegla snimak do mile volje. Ja cu znati zasto to rade, da li je to dobro ili ne. Ostali neka odluce da li im se svidja. Meni je, licno, to ok u odredjenoj meri. Nervira me kad se preteruje.

 

A, da... muzicari iz Haggarda jesu ok, ali muzika je toliko prosta u odnosu na ono sto se svira po "velikim simfonijskim orkestrima" (kako neko, valjda, rece), da uopste nisam sigurna koliko oni mogu da budu nepogresivi. Ipak, to je potpuno nebitno ako oni dobro sviraju ono sto sviraju. A sviraju. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasnimavanje, peglanje itd. za DVD je TAKO UOBICAJENA STVAR, da ne kazem danas i obavezna (nisu to bootlezi) da uopste ne znam zasto to i komentarisete. Njih je tamo videlo par stotina ljudi, a DVD ce videti milion (s ovom nasom piraterijom znacajno doprinosimo tom broju icon_wink.gif ), od cega ce 2% primetiti da tu nesto "ne stima", ostali o tome nece ni razmisljati... Kad moze onaj pozerski klavijaturista iz Nightwisha da trese glavom i s obe ruke sat i po i da nista ne odsvira na koncertu, moze i Haggard da pegla snimak do mile volje. Ja cu znati zasto to rade, da li je to dobro ili ne. Ostali neka odluce da li im se svidja. Meni je, licno, to ok u odredjenoj meri. Nervira me kad se preteruje.

A meni je to horor icon_evil.gif . Ako uzimam neciji live, onda hocu da cujem kako oni zvuce UZIVO. Da hocu da slusam samo studijske albume, zasto bih koji -PIIIIP- uopste slusala snimak koncerta?? Bilo kakav, profesionalni ili nekog fana.. A da ih gledam onako ruzne i debele sat i kusur nemam neke pretenzije ukoliko ne proizvode ono sto me je i privuklo njima-muziku.

NIsam jos proverila onaj 4:50 minut itd, ali sve sam vise sklona da poverujem da su se sa snimkom zezali...ono je previse savrseno da bi bilo istinito.

 

icon_evil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haggard je na dobrom forumu. Sledecima koji se budu javljali po tom pitanju ima da budu brisani postovi.

 

Sta ima veze cak i ako jeste peglan LIVE? Zar nije dosta sto su tako nesto iskomponovali, sad hocete i da dube na trepavicama. Ja ne gotivim nesto koncerte, i nemam neku preteranu zelju da ih pohadjam, ono sto je studio je sasvim dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haggard je na dobrom forumu. Sledecima koji se budu javljali po tom pitanju ima da budu brisani postovi.

 

Sta ima veze cak i ako jeste peglan LIVE? Zar nije dosta sto su tako nesto iskomponovali, sad hocete i da dube na trepavicama. Ja ne gotivim nesto koncerte, i nemam neku preteranu zelju da ih pohadjam, ono sto je studio je sasvim dovoljno.

Ma live-ovi uopste nisu obavezni, nit neophodni, ali ako se vec rade, onda-nek se posteno i odrade...

Ma ok, dosta o tome icon_smile.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledah ovaj live i mogu reci definitivno da je zvuk "prepeglan".

nema nikakve sumnje, pogotovo se vidi kada growla pa se preklapa drugi growl, a on pokusava da oba imitira... onda se vidi na jednom delu da daire kasne...

previse zvuci isto kao na studijskom snimku.

zivo me zanima kako li su stvarno zvucali, te su morali da urade to sto su uradili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...