Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Glockenklang je definitivno najblje pojacalo za bass, tojest pojacalo koje postavlja standard po kojem se sva ostala bass pojacala porede, i sto je naj smesnije, vise uopste nije najskuplje kao sto je bilo nekada. Sledece odmah iza glocka je Ampeg, i tek onda idu sva ostala. Ali buduci da sam jako pristrasan Behringeru kao firmo, moram da dodam da je ultrabass 1200 (i ultrabass 600 koji ja posedujem) fantasticno pojacalo icon_smile.gif

 

a da malo naparit eoci: www.glockenklang.de

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice bass gitare ja imam jedan lep komad Peavey,serija Grind,drvo je javor,necktrough je mahagonija i Finger board rosevoodee,jedino sto bih uradio na njemu jeste promena magnera stavio bih IMG

na sta mislis pod IMG icon_confused.gificon_confused.gif

ako je to onaj bass koji ja mislim (sa dva humbuckera) da jeste moras dobro paziti koje ces magnete staviti u njega jer taj bass ima mutan ton

ako si mislio na EMG nemoj

ZIVIO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

na sta mislis pod IMG icon_confused.gificon_confused.gif

ako je to onaj bass koji ja mislim (sa dva humbuckera) da jeste moras dobro paziti koje ces magnete staviti u njega jer taj bass ima mutan ton

ako si mislio na EMG nemoj

ZIVIO!

Šta fali EMG-u, ne znam zašto ga niko ne voli kad je jedan od najboljih, čak se razmišljam da skinem Schallera i da stavim EMG, dakle slobodno zameni ta dva sa EMG-HB trebaće ti par dana da se navikneš,osobito ako ti je gitara „mutna” jer je to je doista najčistiji magnet... mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjeruj cova ako je u pitanju peavey koji sam ja ovdje svirao sa EMG magnetima

to nije to

lik je htio da mu poboljsa zvuk pa je stavio i EMG elektroniku i sve to zajedno je na kraju bilo NISTA no.gifno.gifno.gifno.gif

ne znam sta bih ti rekao sa magnetima treba biti pazljiv

uvijek prije pogledati recenzije po netu to moze donekle da ti da sliku onoga sto ces dobiti

icon_rockdevil.gif EMG rules icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif al' za gitaru (oni humbuckeri ubijaju)

a za bass bolje potraziti nesto drugo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da znam sta ti imas od opremo kakvu gitaru i pojacalo

Mislim na tebe SasaAmonDin

Nemam ja ništa posebno, Yamahu RBX200 (najdraži mi bass imam ga 14 godina), Aria Pro II i jedan V String Esh na kojem najviše sviram, a pojačalo je Acoustic 150 i Ampeg box sa 4x10'' Altec zvučnicima. Imam i neko home pojačalo marke ross od 30W, ali uglavnom sviram uključen u sound blaster... Imam i bass chorus kao i neki WahFuzz koji više nema fuzz al zato Wah radi solidno... To je to ph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ga! Rasipnik! Koristi firmirana sredstva! Ja ih cistim parafinskim uljem i zvuce k'o podmazane ( icon_smile.gifwallbash.gif ) ima ga u svakoj apoteci i kosta do 100 dinara icon_biggrin.gif

 

(sad i mene podseti da bi trebalo da malo procistim bas)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja čistim vrat (fingerboard) with D'Andrea Lemon Oil i usput očistim i žice sa istim i rade kao nove bar 5-6 dana. Naravno to ulje služi samo za NElakirane delove gitare (da se neko ne zajebe kao moj guitarosh koji sada ima crno beli vrat, hehehe) i košta oko 300 din. Nisam siguran ali mislim da ni maple nelakirani ili lakirani ne treba pipati sa tim liquidom već samo rosewood dakle ja samo čistim prednji deo (including žice) vrata nikako pozadi da ne oštetim maple icon_wink.gificon_wink.gificon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod mojih zica se taloži već mesecima najrazličitija prljavština vredno skupljana po beogradskim studijima,gajbi,svirkama...

To je toliki sloj da mislim da mi je bas teži pola kile .

Anyway,kupio sam nove žice pre nedelju dana Dadario 45'65'85'105' (1658 dinara,mamu im jebem)i neću još da ih stavljam (dok ne puknu ove) i mislim da cu prema njima biti pazljiviji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja čistim vrat (fingerboard) with D'Andrea Lemon Oil i usput očistim i žice sa istim i rade kao nove bar 5-6 dana. Naravno to ulje služi samo za NElakirane delove gitare (da se neko ne zajebe kao moj guitarosh koji sada ima crno beli vrat, hehehe) i košta oko 300 din. Nisam siguran ali mislim da ni maple nelakirani ili lakirani ne treba pipati sa tim liquidom već samo rosewood dakle ja samo čistim prednji deo (including žice) vrata nikako pozadi da ne oštetim maple icon_wink.gificon_wink.gificon_wink.gif

Hvala!!!

 

Vidi ga! Rasipnik! Koristi firmirana sredstva! Ja ih cistim parafinskim uljem i zvuce k'o podmazane (  ) ima ga u svakoj apoteci i kosta do 100 dinara 

Ja sam pre koristio alkohol ali ne pomaze mnogo..... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Fast Frett kupovao kod Marica (687-865 icon_biggrin.gif ), ali nisam nesto bio zadovoljan.

 

E ja znam jednu foru - ako su ti zice bas prsle,a nikako nemas para za druge skines ih strpas u sherpu napunis vodom i nek kljuca neko vreme. Posle obrises da ne zardjaju i zvucace (zvecace) kao nove. Moci ce da traju jos neko vreme. Sad, ne znam kako bi to islo na basu zbog onih zavsetaka ali njih mozda mozes da ostavis van vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre koristio alkohol ali ne pomaze mnogo..... icon_smile.gif

Ovo je ulje, ne steti ni zicama ni vratu ni lakiranom delu, a zice stvarno sjaje posle trljanja... Jedino sto je sranje sto ja previse natopim, pa mi treba jedno 2 dana da se sve to lepo upije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Fast Frett kupovao kod Marica (687-865 icon_biggrin.gif ), ali nisam nesto bio zadovoljan.

 

E ja znam jednu foru - ako su ti zice bas prsle,a nikako nemas para za druge skines ih strpas u sherpu napunis vodom i nek kljuca neko vreme. Posle obrises da ne zardjaju i zvucace (zvecace) kao nove. Moci ce da traju jos neko vreme. Sad, ne znam kako bi to islo na basu zbog onih zavsetaka ali njih mozda mozes da ostavis van vode.

Znam za tu foru i zaista zice zvuce sasvim O.K. posle kuvanja icon_smile.gif ali malo je iluzorno skidati zice svakih mesec dana ,jer ako nista drugo dosadno je i ostecuju od skidanja sa civija.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Fast Frett kupovao kod Marica (687-865 icon_biggrin.gif ), ali nisam nesto bio zadovoljan.

 

E ja znam jednu foru - ako su ti zice bas prsle,a nikako nemas para za druge skines ih strpas u sherpu napunis vodom i nek kljuca neko vreme. Posle obrises da ne zardjaju i zvucace (zvecace) kao nove. Moci ce da traju jos neko vreme. Sad, ne znam kako bi to islo na basu zbog onih zavsetaka ali njih mozda mozes da ostavis van vode.

U ključalu vodu staviš detergent za veš (može i soda BiKarbona) pa tek onda žice, kuvaš na jakoj wutri neko vreme 10-15 mins, najbolje je da obrišeš odmah a potom uključiš fen na najjače i još malko ih prosušiš. pa staviš na gitaru/bass zategneš za ceo stepen jače od E tune-a pa ih opet obrišeš krpom, ja to radim skoro 10 godina kad god nemam pare za strings...

Share this post


Link to post
Share on other sites

WD 40

icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

nikad jaca i bolja stvar za ciscenje zica, metalnih dijelova na gitari kao i bilo cega sto je od metala

nesto najbolje sto je ikada izmisljeno

inace prokuhavanje donekle i unistava zice i njihov zastitni sloj mada kad se nema para za zice a svirka sutra a zvuk zica nikakav boze moj

nego ti kupi lijepo WD 40 pa ces shvatiti neophodnost istog za sve zivo i nezivo

aj

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...