Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ako narucujete gitare preko neta racunajte na to da cete ih cekati jedno mesec ipo i da ce vas odrati srpska carinaali, i to moze da se zaobidje icon_razz.gif ako nekome treba nesto da se naruci, mozemo da se dogovorimo oko nabavke i svega (od 15. jula kad se vracam za beograd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skup si nirg, znam te pa i da ne postavis cenovnik ;PPPPPP

 

Inace, upravo sam se vratio iz mitrosa... RBX-774 siva boja, pise na njoj na dva mesta da je taj model icon_wink.gif).... pogodite kol'ko! 51 hiljadu biggrin.gif

 

Buahahahaha biggrin.gif

 

Herr_Wolf brate, izvini icon_mrgreen.gif

 

Nurg: slazem se da je jebena rabota narucivati za srbiju... ja sumnjam da bi imo muda icon_wink.gif) no ako budem uzimo 775 (a izgleda ocu icon_wink.gif) po svemu sudeci ce me stajati samo $300 icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

evotigana.gif

 

Nece mi on stici u beograd za $300.... najverovatnije cu ga sam doneti (ili neko od rodbine)

 

mada ti zivis u svabiji, tamo nema cinimi se ovako halapljive carine?! ne vidim sta te sprecava da ga porucis sa musician's frienda i platis shiping do nemacke koji po mojoj slobodnoj proceni je dosta manji nego razlika koju bi dobio pri kupovini gitare od recimo musik produktiv (tamo je 550evra)

Edited by Ivan_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, upravo sam se vratio iz mitrosa... RBX-774 siva boja, pise na njoj na dva mesta da je taj model icon_wink.gif).... pogodite kol'ko! 51 hiljadu biggrin.gif

 

Buahahahaha biggrin.gif

 

Herr_Wolf brate, izvini  icon_mrgreen.gif

 

Ne, mislim stvarno... Ovo ti nikad necu oprostiti icon_wink.gifwallbash.gif

 

E jebiga, moguce da sam ja probao matoriju verziju RBXa... Ili da sam mentol... Nista nije iskljuceno...

 

Sto se kupovine preko neta tice, cak i da nam naplacuju ogromnu carinu (u sta ne sumnjam), ne moze biti veca od nekih 30-40%, sto je opet mnogo isplativije nego kupovati to ovde.

 

Nurg, kad dodjes u Bgd. ti se javi, pa cemo se videti, dogovoriti itd. ako nista, bar da se skupi basisticki lobi yumetala i da odemo na pivo pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam ja o carinama svojevremeno... sa sajta uprave carine mozete skinuti carinske stope za sve i svasta...kategorija koja vas zanima su instrumenti sa elektricnim pojacavanjem, ili tako nesto.... a pored toga pise da je carinska stopa 1 ili 2, ne secam se vec... ono sto ne pise tamo jeste da li su to procenti ili nekakva kategorija... pitao sam kumu koja radi u saveznoj upravi carina i ona mi je rekla da su to procenti + mi je pomenula nekakav porez od 20% koji se tamo ne pojavljuje... al sobzirom da ona nije carenik vec nekakav sluzbenik tamo, nisam to bas uzeo zdravo za gotovo icon_smile.gif

 

Inace cinimi se da i na samom sajtu pise da je univerzalna carinska stopa 33% po kojoj skoro sve ocarine kako bi brze isao proces biggrin.gif e tih 33% me navelo da pomislim da ono nije 1% vec 1. grupa...

 

Sto se tice slanja u srbiju, nije samo carina problem vec i shiping... ako na nekoj gitari na musician's friendu pise da salju besplatno, to je samo za kontinentalnu ameriku (prilicno sigurno)... pitanje je koliko bi i to izaslo icon_smile.gif

 

A uvek imas onu opciju da carenik svira bas i da je bas skoro teo da kupi sebi jedan rbx 775 icon_wink.gif) (Sta?! zar niste culi onu pricu o liku koji je preko kreditne kartice ukradene kupio kozne jakne, a nikako da stignu... ode on na carinu kad svi carinici u istim jaknama... pogodite kojim :PPP ovo sam cuo od bar 5 barona biggrin.gif)

 

 

 

Herr_Wollf brate, izvini icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

evotigana.gif

 

Nece mi on stici u beograd za $300.... najverovatnije cu ga sam doneti (ili neko od rodbine)

 

mada ti zivis u svabiji, tamo nema cinimi se ovako halapljive carine?! ne vidim sta te sprecava da ga porucis sa musician's frienda i platis shiping do nemacke koji po mojoj slobodnoj proceni je dosta manji nego razlika koju bi dobio pri kupovini gitare od recimo musik produktiv (tamo je 550evra)

ovde su carine otrovne. da narucim negde iz EU nebi bilo problema. ali buduci da se narucuje iz amerike ubila bi me carina, tako da bi mi se vise isplatilo da kupim za 550 EU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi sad icon_wink.gif)

 

Svratim ja danas do mitrosa da probam tu rbx774 icon_wink.gif... mogle su zice da budu malo blize vratu, al ok, to nije do gitare nego do set-up-a... dakle po pitannju osecaja/vrata/sta god/ sve je ok... al' me zvuk malo zabrinuo... nije on ruzan, itd... gitara zvuci prilicno fino, al to nije ono sto ja trazim sad.gif zvuk je ko stvoren za neke cvrsce stvari, sto je ok, al ja se sav napalim kad cujem neki fjuznastiji/dzezastiji + topliji ton icon_smile.gif... nekako.. vise kao sean malone ;PP Salu na stranu, problem je u tome sto mi je staz na bas gitari mnogo mali icon_wink.gif pa nisam iz te gitare uspeo da izvucem ono sto sam trazio, al sam se kasnije zapitao jeli u opste moguce?!

 

Dakle ono sto trazim je Cynic/Aghora/Fates Warning/Porcupine tree like zvuk...

 

Mislim da cu pocupati pragove cim naucim da sviram icon_mrgreen.gif

 

Nurg, pomagaj! (posto sumnjam da su ostali zainteresovani ili da mi mogu pomoci icon_cry.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Dakle ono sto trazim je Cynic/Aghora/Fates Warning/Porcupine tree like zvuk...

 

Mislim da cu pocupati pragove cim naucim da sviram icon_mrgreen.gif

sto ne bi odma kupio fretless ako vec trazis takav zvuk, probaj i neke fretlesse(ako mozes da ih nadjes uopste) pa vidi kako ti leze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

 

Ne moze se reci smaram icon_wink.gif)

 

U poslednje vreme sam bio par puta tamo, kad sam gledao cene ovog basa i kad sam isao da potvrdim cenu ovog basa icon_wink.gif ali kako je osoblje u mitrosu prilicno ljubazno, usao sam, prosetao radnjom, pogledao cene i izasao... i to je to icon_wink.gif

Tek sam juce trazio da probam...

 

Sto se tice fretlessa, prvo ne znam gde ih ima u srbiji.... a fretlessi koje sam gledao po internetu su malo visa klasa... primera radi yamaha ima rbx170 fretless i trb1005... ovaj prvi je najjeftiniji model gitare, a drugi je... hmm... prilicno skup icon_smile.gif

 

A i ne znam kako bi se snasao na fretlessu, posto sam nov u poslu icon_razz.gif

 

Pozdrav, i dajte neki predlog... zaboravio sam da napomenem da sam gitaru probao na nekakva dva fenderova bas pojacala (ovo malo manje je zvucalo bolje icon_wink.gif) i da nisam ja namestao farbu vec lik koji radi tamo (jer sam kao sto rekoh, nov u poslu ;P)

 

p.s. nisam bas u fazonu da kupim bilo koju gitaru i posle kupujem procesore itd da nadoknadim (u ovom slucaju smirim icon_wink.gif zvuk... prvo sto je u kombinaciji dosta skuplje, drugo sto mi ne treba procesor icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

 

Ne moze se reci smaram icon_wink.gif)

 

U poslednje vreme sam bio par puta tamo, kad sam gledao cene ovog basa i kad sam isao da potvrdim cenu ovog basa icon_wink.gif ali kako je osoblje u mitrosu prilicno ljubazno, usao sam, prosetao radnjom, pogledao cene i izasao... i to je to icon_wink.gif

Tek sam juce trazio da probam...

 

Sto se tice fretlessa, prvo ne znam gde ih ima u srbiji.... a fretlessi koje sam gledao po internetu su malo visa klasa... primera radi yamaha ima rbx170 fretless i trb1005... ovaj prvi je najjeftiniji model gitare, a drugi je... hmm... prilicno skup icon_smile.gif

 

A i ne znam kako bi se snasao na fretlessu, posto sam nov u poslu icon_razz.gif

 

Pozdrav, i dajte neki predlog... zaboravio sam da napomenem da sam gitaru probao na nekakva dva fenderova bas pojacala (ovo malo manje je zvucalo bolje icon_wink.gif) i da nisam ja namestao farbu vec lik koji radi tamo (jer sam kao sto rekoh, nov u poslu ;P)

 

p.s. nisam bas u fazonu da kupim bilo koju gitaru i posle kupujem procesore itd da nadoknadim (u ovom slucaju smirim icon_wink.gif zvuk... prvo sto je u kombinaciji dosta skuplje, drugo sto mi ne treba procesor icon_wink.gif

pa ako si vec nov u poslu vidi ako znas nekog basistu(iskusnijeg) pa idi sa njim i gledaj gitare on moze malo da ti ukaze na nesto, ovi iz mitrosa za sta god se uhvatis sve je odlicna roba, a kao sto sam rekao prvo probaj fretless pa onda iskomentarisi, ako vec trazis takav zvuk, i jos jedna stvar, ako si vec nov u svemu tome i fretted i fretless ce ti biti problem zaq sviranje( da se tako izrazim) samo sto je fretless malo tezi za ucenje u smislu treba vise tehnike vezbati.

 

pozdrav pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A i ne znam kako bi se snasao na fretlessu, posto sam nov u poslu icon_razz.gif

 

Nemoj da me shvatis pogresno ,ali ne bi valjalo da odmah krenes da sviras fretless....

Kao sto ti napisao Evil Warning,kupi neki osrednji bass(do nekih 500 ,eventualno 600 evra) ,vezbaj na njemu par godina i tek kad ovladas kako tako instrumentom ,onda ces odluciti kakav zvuk zelis , koji ti najvise odgovara....Jer sa bassem sa pragovima mozes da sviras mnogo vise stvari , dok sa fretlessom se u startu ogranicavas....i sto se tice samog zvuka i sto je mnogo bitnije ogranicavas se sa samom tehnikom...

Treba steci veliku "kilometrazu" da bi svirao iole kvalitetno fretless, drugo moras da imas veoma dobro razvijenu tehniku a i teorijsko znanje ....

Edited by The Eagle Nature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno mi je da fretless ne ide preko noci, zato i ne razmisljam preterano o kupovini fretlessa vec planiram kad malo (ovo malo nije definisan pojam icon_wink.gif) odmaknem sa sviranjem da eventualno poskidam pragove te gitare, ili skinem pragove na nekoj dosta jeftinijoj gitari... ili sta god... naravno ako tada budem u tom fazonu... al najverovatnije ne bih odma kupovao fretless (99.99999999....%) mada cu videti da probam negde ako nadjem, cuisto da vidim koji je fazon icon_wink.gif (sto bi ortak koji se trenutno skida sa raznih droga rekao "uzivotu treba sve probati" wallbash.gif )

 

Sto se tice iskusnijih basista, ne znam nikoga, pa zato vas pitam icon_smile.gif

 

pozdrav, i samo nastavite sa komentarima icon_wink.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok ljudi, reko osam da necu kupovati fretless icon_wink.gif

 

A dal cu na njega cekati 5 godina, to cemo videti ;P... ima vremena icon_wink.gif

 

 

 

pivopije.gif

Moj fender nije fretless vec ima citavih 19 pragova ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...