Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

inace kad smo kod rbx-a, nurg je izjavio da rbx 775 ne bi smeo da kosta preko 600 evra icon_smile.gif

 

Da li treba da pomenem da rbx 774 (prilicno sam siguran da je taj model bio) u mitrosu kosta 51.000 biggrin.gif (720 evra)

zapravo ovaj RBX koji sam ja probao je bio cini mi se 34 hiljade a isti takav petozicani je valjda 2-3 hiljade skuplji, cini mi se da je tako rekao onaj lik tamo, nisam ga video ni probao posto ga nisu imali tu nego samo u magacinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pitanje jos jedno sa nogu ;P

 

koliko je pametno praviti fretless bas od freted bas gitare?! Nurg ti si bese pravio fretless od one tvoje yamahe (rbx170)? Kako radi (tj kako je radila icon_wink.gif)

Od jamahe nisam pravio fretless. Imao sam jednu sa pragovima, i jedan fretless RBX170. Sto se tice cupanja pragova, nije velika frka, isplati se da se uradi, ali mora da se zna kako da se uradi. Sacekaj da dodjem za beograd pa ti uradim za finu cenu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ubedjen! Isao sam i smarao ljude po muzickim radnjama probao i uporedjivao basove i mislim da cu tamo na jesen verovatno kupiti neki RBX... icon_biggrin.gif

 

I ja bih rek'o da fender ima 21 prag... Ali stvarno, da li je iko svirao ispod 17-tog? (od vas, neko od svetskih baja basista sigurno jeste)

Fender precision, Jazz Bass i Tele Bass imaju po 19 pragova. Ostali modeli imaju vise (Urge jedini ima 24). Prvi bassevi sa 21-im pragom koje je Leo Fender poceo da pravi su bili MusicMan-i.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam ja icon_smile.gif

 

(a nisam svetski priznat baja icon_wink.gif i uzeo sam bas od ortakinje pre nekih 5-6 dana icon_smile.gif

 

icon_razz.gif

 

inace kad smo kod rbx-a, nurg je izjavio da rbx 775 ne bi smeo da kosta preko 600 evra icon_smile.gif

 

Da li treba da pomenem da rbx 774 (prilicno sam siguran da je taj model bio) u mitrosu kosta 51.000 biggrin.gif (720 evra)

 

 

@the eagle nature: jazz bass je bolji cak i od music man-a ?! icon_smile.gif

Vedran iz Mitrosa je svojevremeno pokusao da mi proda RBX775 za preko 1000 evra. Tamo ne treba ulaziti. Pre neki dan sam nasao na netu 775 za cirka 320 evra (proslogodisnji model) Model 2003 je kostao 620 EU kad je tek stigao u radnje, i od onda mu cena pada svakog meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vedran iz Mitrosa je svojevremeno pokusao da mi proda RBX775 za preko 1000 evra. Tamo ne treba ulaziti. Pre neki dan sam nasao na netu 775 za cirka 320 evra (proslogodisnji model) Model 2003 je kostao 620 EU kad je tek stigao u radnje, i od onda mu cena pada svakog meseca.

Da, ali gde drugde kupiti, osim u inostranstvu, ili da narucis sa neta, a to mogu 'ladno da zadrze na carini, pa se ne bih odlucivao za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

RBX - 774, tamo - Mitros, onaj lik - prodavac icon_biggrin.gif

Hmmm, moracu ponovo da svratim icon_wink.gif

Nisam video koji je tacno model, ali je bila sive boje, imala je dva hambakera, imala je switch za magnete, rbx glavu.... itd... po tome svemu predpostavljam da je rbx774 a cenu sam pogledao sam i bila je 51000 ili tako nesto dinara....

 

Ovi iz mega musica je uvoze za 800 evra biggrin.gif

 

@the eagle nature: predpostavljam da je prvi bas nastao tako, i znam da ljudi i dan danas kupuju gitare koje im se svidjaju i sami cupaju pragove al me interesuje da li su to bolje varijante ili gitare koje su pravljene da budu fretles?! (logicno je da su ove druge bolje al pitanje je da li su nijanse u pitanju ili se vidi razlika... ili mi ne valja logika icon_wink.gif))

 

@nurg: cekaj prvo da kupim gitaru... pa da naucim da sviram icon_wink.gif, pa cemo ondaK da joj cupamo pragove icon_wink.gif

 

@svi: ajde ajde, sjebite i ovu temu! violent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@the eagle nature: predpostavljam da je prvi bas nastao tako, i znam da ljudi i dan danas kupuju gitare koje im se svidjaju i sami cupaju pragove al me interesuje da li su to bolje varijante ili gitare koje su pravljene da budu fretles?! (logicno je da su ove druge bolje al pitanje je da li su nijanse u pitanju ili se vidi razlika... ili mi ne valja logika icon_wink.gif))

 

 

Pa mislim da je u pitanju samo vizuelni efekat ......mada mozda ima jos nekih stvari koje mi padaju na pamet ali nema veze icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, moracu ponovo da svratim icon_wink.gif

Nisam video koji je tacno model, ali je bila sive boje, imala je dva hambakera, imala je switch za magnete, rbx glavu.... itd... po tome svemu predpostavljam da je rbx774 a cenu sam pogledao sam i bila je 51000 ili tako nesto dinara....

 

Ovi iz mega musica je uvoze za 800 evra biggrin.gif

Pazi, rbx 774 je bio crni, a ima i petozicani modela (775) za levake i za desnjake, i oni su 34 odnosno 36 hiljada. A za to sivo sto je bilo nisam tacno siguran, moguce da je RBX ali neka skuplja verzija... Njega nisam hteo da probam uopste kad sam video cenu icon_mrgreen.gif

 

E Nurže, jel' peta zica na 775-ici H ili C (najdeblja ili najtanja), ja sam bio ubedjen da je C, ali sam cuo od nekih ljudi drugacije, pa aj' me ti prosvetli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Nurže, jel' peta zica na 775-ici H ili C (najdeblja ili najtanja), ja sam bio ubedjen da je C, ali sam cuo od nekih ljudi drugacije, pa aj' me ti prosvetli...

H - najdeblja icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece kolega, na 775-ici je peta zica H. Ali ako hoces uvek mozes da stavis C icon_smile.gif to bar nije problem. Za sada jos nisam video da se petozicani bas prodaje sa C zicom. To obicno ljudi koji vole taj setup sami podese, stim sto za to mora da se jako dobro podesi vrat jer je skroz drugaciji napon zica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, rbx 774 je bio crni, a ima i petozicani modela (775) za levake i za desnjake, i oni su 34 odnosno 36 hiljada. A za to sivo sto je bilo nisam tacno siguran, moguce da je RBX ali neka skuplja verzija... Njega nisam hteo da probam uopste kad sam video cenu  icon_mrgreen.gif

 

Upravo gledam yamahin sajt, i pogoti sta? icon_smile.gif RBX774 je jedina sa tom kombinacijom magneta, tom kobilicom, i switchem!!!! Oticicu ovih dana da malo popricam sa njima (sto bi ortak reko u tri oka ;P) pa cemo da vidimo icon_smile.gif

 

U svakom slucaju ne mirise na dobro (+ nurgova izjava da su teli da mu prodaju 775 za 1000 evra biggrin.gif)

Edited by Ivan_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece kolega, na 775-ici je peta zica H. Ali ako hoces uvek mozes da stavis C icon_smile.gif to bar nije problem. Za sada jos nisam video da se petozicani bas prodaje sa C zicom. To obicno ljudi koji vole taj setup sami podese, stim sto za to mora da se jako dobro podesi vrat jer je skroz drugaciji napon zica.

Bla... Toga sam se i plasio... Mozda je pitanje bilo glupo, ali ja sam se stvarno naslusao svakakvih verzija (i to od "iskusnih" basista), a nikako da probam 5-icu licno (imali samo za levake icon_mrgreen.gif koju nisam zagledao). Ali odusevljen sam cetvorkom, te kontam da je petica jos bolja, a mislim da dati 2000 vise za zicu vise, nije nista.

 

 

A inace sad sam se slogirao, kad sam video cenu na ovom sajtu http://www.musiciansfriend.com/srs7/sid=04...ase_pid/518194/ ! Dakle kosta 300$!!

I jos besplatna isporuka... Ne znam da li se placa carina...

Svejedno... Jebote, to je vise od 200 eura razlike u odnosu na Mitros... Sad sam i ja poceo ozbiljno da razmisljam o narucivanju preko neta... ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...