Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

(Ova tema malo zamrla, pa ja reko' bolje ovde da postujem nego da otvaram novu. )

Elem, meni bi trebala takozvana teoretska literatura, odnosno ako neko ima neke knjizice bash za bas, vezane za simfoniju, harmoniju, note, lestvice itd. posto sam poprilicno neobrazovan po tom pitanju, pa ako neko moze da mi pozajmi da iskopiram ili preporuci sta da kupim gde da trazim itd.

Edited by Herr_Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Ova tema malo zamrla, pa ja reko' bolje ovde da postujem nego da otvaram novu. )

Elem, meni bi trebala takozvana teoretska literatura, odnosno ako neko ima neke knjizice bash za bas, vezane za simfoniju, harmoniju, note, lestvice itd. posto sam poprilicno neobrazovan po tom pitanju, pa ako neko moze da mi pozajmi da iskopiram ili preporuci sta da kupim gde da trazim itd.

Imam ja par knijga ali moram da ih nadjem ... icon_smile.gif

Ko zna gde sam ih zaturio .... icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm

ima kod rogosica jedna solidna knjiga za bass cak je i na nasem jeziku

ja imam neke dijelove te knjige i pravo je dobra

samo nazovi onaj dreamworld music (bolje posalji mail icon_razz.gif ) i pitaj za knjigu o bassu od nekog hrvatskog autora on ce znati koja je

ja se ne mogu sjetiti ni naslova ni autora ali ces je sigurno naci tamo

odlicna je za pocetak

vidjeces

aj zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda ima u mega music-u u kneginje zorke (nekadasnja ivana milutinovica) u beogradu. Znam da su oni uvozili boss-a i kod njih verovatno moze da se poruci al ne znam da li imaju trenutno tu pedalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve sadasnje i buduce basiste kojima treba dobro pojacalo, a nemaju puno para da ga kupe:

 

Behringer Ultrabass BX600

 

Kupio sam ga danas, i moram da kazem da sam prezadovoljan. Pojacalo je fantasticno, a moze se kupiti za cirka 195eura u Sky Music-u (mozda i za manje na nekom drugom mestu)

 

Specifikacija: 60W, neko pretpojacalo, i neka njihova tehnologiaj koja garantuje da se pojacalo nece overdrive-ovati ni pod kojim uslovima (to cemo tek da vidimo).

 

U svakom slucaju jako dobro pojacalo za jako male pare.

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajte ljudi zar niko nije slobodan?znaci 88 god thrash band!zajebancija!ako bude dobro islo poseduju se veze i sigurno ce se snimiti bar neki demo!pozdrav!

Dodjavola!!! Ti si neumoran! icon_smile.gificon_smile.gif

 

Ja mislim da su ovde svi malo matori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote,covece pa ti svake nedelje kupis po jedan bas ili pojacalo. icon_smile.gif

E da je tako icon_smile.gif

 

Morao sam da kupim pojacalo jer mi je staro crklo skroz, a buduci da nisam pri parama da kupim Glockenklang od 2000 EU, kupio sam behringera za 195 icon_smile.gif

 

Radi se o kombo pojacalu, 12" zvucnik, 60 W pojacalo, i poredpojacalo. Zvuk je super u sobnim uslovima, kontrole su jednostavne (volume (ide do 12!!!) low, low mid, high mid i high eq, i neki sharpness filter. Ima ulaze (i izlaze) za efects loop, ulaz za sluske, ulaz za externi sound source, i dva ulaza za bass (active i passive)

 

Super sprava icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali neko nesto zna o pojacalu za bass FENDER RUMBLE 100....

- kombo varijanta, 100W snage...

 

dosta bi mi pomoglo ako neko zna kavo je, ili ako je svirao jos bolje....

kosta preko 300 jevreja novo, naravno...

 

u suprotnom koje je dobro pojacalo do 400 evra novo.. eventualno polovno, ali u slucaju glave.....

znaci trazi se 100W minimum, bass....!!!!

 

HVALA, POZDRAV!!!!!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve sadasnje i buduce basiste kojima treba dobro pojacalo, a nemaju puno para da ga kupe:

 

Behringer Ultrabass BX600

 

Kupio sam ga danas, i moram da kazem da sam prezadovoljan. Pojacalo je fantasticno, a moze se kupiti za cirka 195eura u Sky Music-u (mozda i za manje na nekom drugom mestu)

 

Specifikacija: 60W, neko pretpojacalo, i neka njihova tehnologiaj koja garantuje da se pojacalo nece overdrive-ovati ni pod kojim uslovima (to cemo tek da vidimo).

 

U svakom slucaju jako dobro pojacalo za jako male pare.

 

icon_rockdevil.gif

Behringer pojacala su inace sranja pojacala... ortak ima ultrabass 120 (120W).. i ima zvuk kao da je za el gitaru nema uopste tu dubinu... a to tvoje pojacalo sam video u skyu pre neki dan pa i nije nesto.. nisam ga cuo.. jedan veliki minus.. ali me dosta zaitrigiralo ono marshallovo pojacalo od 150W... inaravno sa cenom od 700evra..pa ako si zadovoljan i mi smo icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duže vreme već ne sviram na pojačalu nego uglavnom na suvo.Tako mogu da vežbam i dok sam na netu i dok gledam tv,jedem,igram igricu...

pogotovo to radim jer me zajebava kabl i ulaz za kabl na basu pa se stalno nerviram jer ne smem da se pomerim dok sviram da kabl ne bi prekidao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...