Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

E ovako, jel ima neko ko je aktivno svirao bas i sa 4 i sa 5 zica pa da uradi neku paralelu, posto cu ja svoj morati da menjam (relativno) uskoro, a razmisljam se da uzmem petozicani. Koliko znaci extra zica? I pretostavljam da je bolje da uzmem neki bolji polovni nego novi...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svirao i sa 4, i sa 5, i sa 6, i sa 8 zica. Petica je dobra kad ti trebaju nizi tonovi i neces da prestimavas gitaru (ili ako si ludak kao ja pa umesto low B stavis high C zicu i soliras). Ako ces da sviras neki jazz/blues onda nema potrebe da uzimas bass sa vise od 4 zice. Ako sviras metal, Low B moze dosta da pomogne. Ako hoces da soliras, idi na 6 zica icon_smile.gif (8 zica je perverzija ali zvuci fantasticno icon_smile.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svirao i sa 4, i sa 5, i sa 6, i sa 8 zica. Petica je dobra kad ti trebaju nizi tonovi i neces da prestimavas gitaru (ili ako si ludak kao ja pa umesto low B stavis high C zicu i soliras). Ako ces da sviras neki jazz/blues onda nema potrebe da uzimas bass sa vise od 4 zice. Ako sviras metal, Low B moze dosta da pomogne. Ako hoces da soliras, idi na 6 zica icon_smile.gif (8 zica je perverzija ali zvuci fantasticno icon_smile.gif)

Hmmmmm... daaa... solaze... musik19.gificon_rockdevil.gif

Zbog toga sam najvise razmisljao o takvoj varijanti e sad 6-tozicani vec ne bih uzimao posto sam citao ranije komentare ljudi na takve basove da im je vrat presirok, a moja saka bash i nije... icon_sad.gif Pa mislim da bi mi bilo tesko da se snadjem....

 

Sve u svemu mogu li chuti neke preporuke za nekih 450-500 evra najvise (krvavo cu to zaradjivati preko leta, pa reko' aj' se otvorim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U toj klasi mozes da nadjes moju naj omiljeniju peticu - Yamaha RBX 775

Takodje moze da se nadje solidan meksicki Jazz Bass 5, ili Rockbass Corvette, ili cak Squier Jazz Bass 5 (uopste nije los instrument). Za nesto malo vise novca moze da se nadje fantasticna sestica, tacnije Cort Artisan 6. Ovde kod mene kosta oko 750 EU, i moram da priznam da je instrument neprevazidjen. A sto se tice sirine vrata, covek se lako navikne na malo siri vrat, i uopste nije problem da se svira. Ni ja nemam prevelike sake, a jos uvek nisam video sesticu koja ima vrat toliko sirok da ne mogu da sviram na njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma skupis oko 700 evra i uzmes Ibanezov GWB 35....

Ovaj post postoji samo da bi nervirao Nurga icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

For the record:

 

Ibanez bass gitare su naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj naj gore bass gitare na svetu

 

Ovaj post postoji samo da bi nervirao The Eagle Nature-a icon_razz.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da imas fobiju. Jedina steta sa jamahom je sto imaju cudne fazone. Najbolji instrumenti im se prodaju samo u japanu, kao naprimer Tetsuo Sakurai signature model koji bi ja tako rado posedovao icon_smile.gif_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88

e ajd kad ste vec kod ibaneza i yamahe pitanje jedno:

 

brat se dvoumio izmedju yamahe rbx170 koja je oko 17.000 i squire p-bassa koji je oko 11.000 ako se ne varam kad sam ja naleteo na ibanez gaxb150 (cinimi se da nisam omasio) za 13.000 (govorim sve o novim gitarama) pa su ga privukli i ime i cena icon_smile.gif) u svakom slucaju... valjaju li ti basevi necemu ili bi mu savetovali da se drzi yamahe/squiera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ajd kad ste vec kod ibaneza i yamahe pitanje jedno:

 

brat se dvoumio izmedju yamahe rbx170 koja je oko 17.000 i squire p-bassa koji je oko 11.000 ako se ne varam kad sam ja naleteo na ibanez gaxb150 (cinimi se da nisam omasio) za 13.000 (govorim sve o novim gitarama) pa su ga privukli i ime i cena icon_smile.gif) u svakom slucaju... valjaju li ti basevi necemu ili bi mu savetovali da se drzi yamahe/squiera?

Pazi cena ti sve govori...mislim da dobar Ibanez nije ipod 500 jevreja...Ja sam imao relativno losa iskustva sa RBX 170 ali je taj bass po meni bolji od tog squier-a...Mislim svirao sam oba bassa i da sam na njegovom mestu verovatno bih se odlucio za yamahu....itd icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88
U toj klasi mozes da nadjes moju naj omiljeniju peticu - Yamaha RBX 775

Ne znam kako se krecu u srbiji al vidim da su u svabiji malko skuplje icon_smile.gif)

 

znaci rbx775 je oko 550evra ako se ne varam (musik-service.de) al zato ako imas nekoga ko se mota oko severne amerike:

http://www.music123.com/Yamaha-RBX775-5Str...ar-i83346.music

 

sramota kol'ko jeftino!!! icon_smile.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A scientific expedition disembarks from its plane at the final outpost of civilization in the deepest Amazon rain forest. They immediately notice the ceaseless thrumming of native drums. As they venture further into the bush, the drums never stop, day or night, for weeks.

 

The lead scientist asks one of the natives about this, and the native's only reply is "Drums good. Drums never stop. Very BAD if drums stop."

 

The drumming continues, night and day, until one night, six weeks into the trip, when the jungle is suddenly silent. Immediately the natives run screaming from their huts, covering their ears. The scientists grab one boy and demand "What is it? The drums have stopped!"

 

The terror-stricken youth replies "Yes! Drums stop! VERY BAD!"

 

The scientists ask "Why? Why? What will happen?"

 

Wild-eyed, the boy responds,

 

" . . . BASS SOLO!!!" -

Ova je najjaca fora ...ostalo je teska blasfemija ....Pretpostavljam da je ove fore smislio neki gitarista....Ua gitaristi icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad otidoh na sajt i lepo pise da su bubnjari ti koji prozivaju...

 

Q- What's the difference between a bass guitarist and God?

A- God doesn't think he's a bass guitarist.

 

Mada mogu da se kladim da je ovo u originalu vic za gitariste icon_wink.gif

 

Q- What do a vacuum cleaner and an bass guitar have in common?

A- Both suck when you plug them in.

 

Hehehe, i ovaj je dobar, podseca me na onaj nas vic sa nosorogom... icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...