Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Nazalost guitar pro ima neke greske u prstoredima ali zato je u nekim stvarima jako dobar.Ja ne bi odmah preporucio profu da uzme bilo ko nego lepo da pokusa da sam skida na sluh pa ce vremenom i da gradi tehniku sa trzom ili dva prsta ili cak tri prsta a onda ako ga stvarno uhvati instrument tjs. odluci da ce sigurno da nastavi da svira onda da uzme profu.

Sve ce vremenom da dodje pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista "gradi tehniku" bez profesora inace ce 99% steci lose navike, a u svakom slucaju ce sporije napredovati.

kamo srecje kad bi svako uzeo casove cim krene sa sviranjem.

Cudno ja sam imao samo problem sa sviranjem sa 2 prsta naizmenicno doduse i dalje ga imam samo je sad manji.

Onaj koji je uporan u ucenju valjda ce pitati ostale koji se razumeju u to ako vec ne moze ili nece na casove.Nece steci 99% lose navike ko ti to reko.Preterujes... laugh.gif

Ako je to tako onda svi koji nemaju kintu za cas onda bolje da ni ne sviraju,jel hoces da poplasis ljude icon_smile.gif

Neka se koristi taj Guitar pro ali samo u slucajima vezbanja a za pesme neka se skida na sluh mislim da ce tako ipak mnogo bolje napredovati bilo ko nego samo da gleda u tablature.A za note ko hoce neka izvoli pivopije.gif

Edited by Livnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me da li je neko cuo za Action 2002 bass?

Probao sam ga kod jednog gitariste i mnogo je dobar.Vrat mu je kao kod MusicMan-a Bongo mozda za 5mm veci u sirini,magneti su mu jedan precision(gore) i jazz bass(dole) standardno,most mu je malo cudniji zapravo to je drugi bass koji vidim da ima kod mosta da se zica premesti za 2mm gore ili dole(ne u visinu nego u stranu) ali za to nema potrebe,ima 2 tunera volume i valjda tone i ima switcher za rad magneta u 5 pozicija valjda.Drvo nemam pojma koje je posto je skroz ofarban u crno i nema pickguard.Fretborad je Rosewood sigurno.A kad pocne da se svira po njemu ima se utisak da ga je pravio neko iz ekipa Fender,MM,Viger custom shop-a.Inace iz Nemacke handcrafted(nije iz Azije sigurno proverio sam kod jos ljudi koji ga imaju).

Uglavnom pitam ja njega kolko je platio bass misleci da je prso bar 500 Eur,kaze on meni 150 tadasnjih nemackih maraka... icon_uhoh.gif

Blagi sok sam doziveo i onda sam ga pitao:'' kako to ?''.

''Tolko sam ga platio jer je navodno vrat bio kriv.Ustvari kad sam pogledao vrat i sve ostalo na njemu ispalo je da bass nema nikakvu manu'' icon_uhoh.gif

E i pre neki mesec sam video u oglasima da 5 osoba prodaje Action bass.I prvog kog sam dobio ima identican Action 2002 bass ko ovaj gitarista,drugi ima isti takav samo crvene boje a i malo je sjeban,treci ima Action bass kopiju precision-a(cuo sam je inace na jednoj hrvatskoj seriji Bitange i princeze,svirao ju je onaj hemfrijevac,sto mi je dongde dokazalo da je ta kopija mnogo losija od 2002),cetvrti broj je bio iskljucen,peti je prodavao isto Action kopiju Precision-a.I pitao sam ih za cene,70 Eur. icon_uhoh.gif Da ne verujes da su je isto tolko ocenili ko ovaj lik sto je prodao gitaristi.

E sad ako vi znate nesto o tom bass ajde reci te da znam da li ste probali sjajan bass ili je bila jos samo jedna krntija... musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me da li je neko cuo za Action 2002 bass?

Probao sam ga kod jednog gitariste i mnogo je dobar.Vrat mu je kao kod MusicMan-a Bongo mozda za 5mm veci u sirini,magneti su mu jedan precision(gore) i jazz bass(dole) standardno,most mu je malo cudniji zapravo to je drugi bass koji vidim da ima kod mosta da se zica premesti za 2mm gore ili dole(ne u visinu nego u stranu) ali za to nema potrebe,ima 2 tunera volume i valjda tone i ima switcher za rad magneta u 5 pozicija valjda.Drvo nemam pojma koje je posto je skroz ofarban u crno i nema pickguard.Fretborad je Rosewood sigurno.A kad pocne da se svira po njemu ima se utisak da ga je pravio neko iz ekipa Fender,MM,Viger custom shop-a.Inace iz Nemacke handcrafted(nije iz Azije sigurno proverio sam kod jos ljudi koji ga imaju).

Uglavnom pitam ja njega kolko je platio bass misleci da je prso bar 500 Eur,kaze on meni 150 tadasnjih nemackih maraka... icon_uhoh.gif

Blagi sok sam doziveo i onda sam ga pitao:'' kako to ?''.

''Tolko sam ga platio jer je navodno vrat bio kriv.Ustvari kad sam pogledao vrat i sve ostalo na njemu ispalo je da bass nema nikakvu manu'' icon_uhoh.gif

E i pre neki mesec sam video u oglasima da 5 osoba prodaje Action bass.I prvog kog sam dobio ima identican Action 2002 bass ko ovaj gitarista,drugi ima isti takav samo crvene boje a i malo je sjeban,treci ima Action bass kopiju precision-a(cuo sam je inace na jednoj hrvatskoj seriji Bitange i princeze,svirao ju je onaj hemfrijevac,sto mi je dongde dokazalo da je ta kopija mnogo losija od 2002),cetvrti broj je bio iskljucen,peti je prodavao isto Action kopiju Precision-a.I pitao sam ih za cene,70 Eur. icon_uhoh.gif Da ne verujes da su je isto tolko ocenili ko ovaj lik sto je prodao gitaristi.

E sad ako vi znate nesto o tom bass ajde reci te da znam da li ste probali sjajan bass ili je bila jos samo jedna krntija... musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Action su istočnonemački instrumenti. Verovatno si mlađi pa si se manje sretao sa tom markom.

 

U moje vreme nije još počela najezda kinskih govana. (Aster, Samick, Warwick RockBass... itd...)

 

Tada je "the ultimate beginners' axe" bila Jolana. Ko je imao nešto više para kupio bi Action-a. Kod gitarista isto, samo su oni umesto Action-a, imali u toj klasi "Lead Star"...

Action bass gitare su za razliku od današnjih kineskih šapurika i stiropora pravljene od relativno prihvatljivog, ponekad i sasvim dobrog drveta.

Mislim, i inače je opšte poznata razlika u kvalitetu kineske ili indokineske izradnje i nemačke, pa makar i ISTOČNO-nemačke.

 

Te gitare sasvim okej rade. Poznajem neke koji su menjali na njima magnete i dobijali za klasu bolji instrument. A magenti su na Action-u zaista jako loši.

 

Action su kopije Precision-a uglavnom, nekad sa dodatim J magnetom do kobilice. Viđao sam i Jazz bass kopije, ali su se i one često pravile sa telom kao precision.

 

Materijali od kojih su Action bassevi su u osnovi isti kao i kod Fendera (Jova - telo, Javor - vrat, rosewood - kotna ploča), samo iako od drveta iste vrste, često ne i od jednako kvalitetnog.

I ja recimo nikada nisam video Action-a sa telom od jasena ili javora na primer, dok je kod ranih Fendera to čest slučaj...

 

rezime:

Promeni joj magnet i dobio si sasvim okej instrument.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam samo hteo da cujem!A znao sam da je iz Istocne Nemacke samo sto sam ja imao da tako kazem Sovjetski Bass Melody i bio je najbolji sve dok nisam probao i video Fender i kopije tako da nisam ovo ocekivao od ex-komunisticke zemlje da je tako dobro pravila basseve zato sam i pitao da vidim da li je stvarno Nemac.Hvala kolega pivopije.gif

 

A sta sa magnetima?Kolko sam video kod ovog gitariste ko da su ti iz kompanije Action pravili,ceo magnet nema ceo kockasti oblik nego je malo ukriv na krajevima.Iskreno nemam pojma ni da li treba da stavljam pasivne ili aktivne plasim se da ne unistim tu harmoniju drveta i elektronike...aj neki savet ako dodje do toga da menjam magnete

Edited by Livnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Treba mi vasa pomoc hitno!! Imam priliku da kupim odlicno bas pojacalo za veoma male pare (Laney PB400 samo glava) ali problem je sto ima samo XLR izlaze. Da li ce to biti problem kada budem kupovao kabinet, odnosno da li svaki kabinet ima XLR in ili da li postoji barem neki adapter preko kojeg mogu da prikljucim pojacalo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nikakav problem. U doba kada je operacija promene pola već postala rutinska, adapter sa bilo kakve džeksne na bilo kakvu nije uopšte problem. Kupiš na pijaci na kilo...

 

Samo ti slobodno pazari.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...