Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

A taaaaaaaaaj Lakland :bigblue:

 

hm... pa ne znam, nisam gledao neki skoriji Gizerov nastup, pa ne znam kako zvuci njegov bas...

 

Od tih zajebanih custom basova bi mnogo voleo da sviram nesto sto se zove Wal.

 

A, u poslednje vreme sam jedino odlucio da ne zelim da imam Gibson bas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubisha? :bigblue:

Nikad mi neces biti jasan sa tim Smakom... Toliko si fanatican da ces me na kraju inspirisati da preslusam sve od njih, ako nista drugo, makar da vidim what's the big fuckin' deal... :)

 

Nego da l' neko zna koji bas svira Nick Oliveri (Kyuss, QOTSA)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko znam njegov trenutni i primarni bas je petozicana Yamaha TRB...

 

:pivopije:

Ima tri bass-a jedan je Lakland drugi je custom made frettles(EMG magnet, ceo od javora,hipshot chivije,bruka bass...) a treci je malo loshiji custom made (dodushe sa pragovima) da i svi su petozichani.Inache za Herr Wolf-a ako nisi chuo Vladu ubi se! :udri: Chovek je ubedljivo najbolji bassista u Srbiji bez ikakve sumnje!Inache ako zelish da ga chujesh bolje nabavi neki cd od Vasil Hadzimanov band-a jer je kod Vasila svirao posto je zavrshio Berklee (pa samim tim tu bolje svira) inache kod Smaka je bio samo na albumu "Bioskop Fox"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva crna Yamaha?Evo sad cu ti reci sta je sve koristio od '95 kolko ja znam:Action 2002,Fender Precision bass,Lakland 55-02 i jos jedan Lakland sa dva MM humbackera i sad je upravo dobio custom handmade fretless.Nisam video taj losiji handmade ali video sam jedan bass koji je stavio pozadi.

Nikakva Yamaha,mozda pre '95 ,stvarno ne znam.

Ali ja pre nisam gotivio taj Lakland jer jebiga nepoznata firma i cuo sam samo na studiskim snimcima, a opet u studio mozes da stavis da bass zvuci kao prdezXD...E onda sam dosao kod Vlade na cas i kad sam video kakva je lakoca svirati i kakav ton izbija iz tog bassa shvatio sam da je taj bass bolji od Fendera i rival MM-u i mozda jedan od mojih buducih ili bar podloga za moj handmade bass...XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inache za Herr olf-a ako nisi chuo Vladu ubi se! :udri: Chovek je ubedljivo najbolji bassista u Srbiji bez ikakve sumnje!Inache ako zelish da ga chujesh bolje nabavi neki cd od Vasil Hadzimanov band-a jer je kod Vasila svirao posto je zavrshio Berklee (pa samim tim tu bolje svira) inache kod Smaka je bio samo na albumu "Bioskop Fox"

 

E da ga ne bi jeb'o sa Vasilom Hadzimanovim... Nisam u fazonu slusanja najboljih basista, obicno im je muzika sranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jeftinog Rickenbackera, na znam ko je pitao ali cijena je smijeshna, samo shto je u U.S.A. http://www.musiciansfriend.com/product/Ric...c_tid=topseller

 

E da srecna svima strana broj 100, hehehehe kad naguramo na 666 nemoj da je ko shta pisao...

Ja sam trazio,i trazim,jedan lik prodaje rick iz 77 god,bio sa veoma odlucan da ga kupim,ocekivao sam cenu oko 800 e,a lik trazi 2000e :) (nov je 1700,jos se moze placati na rate),iz ove perspektive nikad necu imati rick.

 

Bio si u pravu malo sam se zaleteo... :cool: ,imam veliki problem jer sam neodlucan,spreman sam da izdvojim 600-700 e ali ne znam sta da uzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de ne seri ljeba ti :)

sranje je sto nije metal?

prosiri vidike.

 

A-a, odustao sam od prosirivanja vidika, ne mogu da slusam meni sranje muziku zato sto je tu neki zajeban basista, ako me muzika ne zadrzi necu jednostavno imati volje da skidam neku stvar, 'ocu ja sve da saslusam, ali malo je stvari koje ce mi se dopasti i koje ce me pokrenuti napred, tipa meni oni bass-baje tipa Jaco i Marcus Miller izazivaju iste emocije kao i gledanja bacacha kladiva ili trke na 400 metara... A i ja sam generalnoi veliki protivnik solo-basista. Jedini covek u tom fazonu koga jako gotivim je Pukovnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je bezveze... Da Di Giorgio ne svira u Death, ti ga ne bi slushao, a?

 

Ne :lol:

 

Licno ne volim solo bass ni ja, ali od svakog mozesh ponesto nauciti, cak i to kako ne treba svirati npr.

 

Svakako, sve treba poslusati, ali ne treba sve slusati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Herr_wolf

E to si lepo rekao za Jaco i Millera svidja mi se to misljenje.

Ja zapravo mislim da 90% bassista na svetu ne prati uopste dobro,od tih 90% pola solira misleci da prate a druga polovina ne zna uopste nista da radi.E sad ja kad sam prvi put slusao Vasila rekao sam jeb. ovaj njegov bassista samo kenja nestoXD i naravno nisam znao da je Vlada.E sad kad sam slusao Vladu na ostalim stvarima tipa Smak,Berkleey Big band,Groove masters... uopste nije zvucao tako napadno u smislu da je baja od tri jaja i da nema veze sa muzikom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi evo kako:od svih bassista na svetu 10% zna da prati i to ne mislim da prate sa krompirima nego mislim i na improvizacije u ritmu,na harmonski tacno pracenje i na odlican timeing i poponjavanje rupa u sviranju ostalih instrumenata.E sad ostatak tjs. 90% bassista ne zna da tacno prati,od tih 90% pola zna da prati sa krompirima i to sa losim timeingom(uglavnom) a ostala polovina solira(najverovatnije da ne znaju da je to soliranje) i misle da je to pracenje posto im se poklapa sa ritmom.

E sad kako shvatiti sta je soliranje a sta pracenje, pa lepo prati bas pedalu i shvatices da se soliranje svira bez potrebe pracenja bas pedale a pracenje nuzno mora da se potrefi sa bas pedalom,e sad kad kazem da treba nuzno ne mislim da svku notu koju odsvirate da mora da ide tacno kad udari bass pedala nego mislim da udarite notu kad udari bass pedala...znaci ljudi bubanj ne prati vas nego vi njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi evo kako:od svih bassista na svetu 10% zna da prati i to ne mislim da prate sa krompirima nego mislim i na improvizacije u ritmu,na harmonski tacno pracenje i na odlican timeing i poponjavanje rupa u sviranju ostalih instrumenata.E sad ostatak tjs. 90% bassista ne zna da tacno prati,od tih 90% pola zna da prati sa krompirima i to sa losim timeingom(uglavnom) a ostala polovina solira(najverovatnije da ne znaju da je to soliranje) i misle da je to pracenje posto im se poklapa sa ritmom.

E sad kako shvatiti sta je soliranje a sta pracenje, pa lepo prati bas pedalu i shvatices da se soliranje svira bez potrebe pracenja bas pedale a pracenje nuzno mora da se potrefi sa bas pedalom,e sad kad kazem da treba nuzno ne mislim da svku notu koju odsvirate da mora da ide tacno kad udari bass pedala nego mislim da udarite notu kad udari bass pedala...znaci ljudi bubanj ne prati vas nego vi njega...

 

 

A shta cemo momcino ako sviramo svirku acoustic bez bubnja??? Koju tu pedalu da pratish??? Koga prati bassista Bireli LaGrena ili Rosenberga, ili ne daj boze Django Reinhardta??? Slabo si ti to skontao, vidim ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi evo kako:od svih bassista na svetu 10% zna da prati i to ne mislim da prate sa krompirima nego mislim i na improvizacije u ritmu,na harmonski tacno pracenje i na odlican timeing i poponjavanje rupa u sviranju ostalih instrumenata.E sad ostatak tjs. 90% bassista ne zna da tacno prati,od tih 90% pola zna da prati sa krompirima i to sa losim timeingom(uglavnom) a ostala polovina solira(najverovatnije da ne znaju da je to soliranje) i misle da je to pracenje posto im se poklapa sa ritmom.

E sad kako shvatiti sta je soliranje a sta pracenje, pa lepo prati bas pedalu i shvatices da se soliranje svira bez potrebe pracenja bas pedale a pracenje nuzno mora da se potrefi sa bas pedalom,e sad kad kazem da treba nuzno ne mislim da svku notu koju odsvirate da mora da ide tacno kad udari bass pedala nego mislim da udarite notu kad udari bass pedala...znaci ljudi bubanj ne prati vas nego vi njega...

pa brate ovo boli... bez uvrede al' ja mislim da nisi dovoljno dobro porazmislio...

aj recimo uzmes pesmu "take five" od recimo Dave Brubecka, eto to je komercijala... i tu se bas bubanj ne poklapa sa basom, i opet mu nista ne fali, stavise pesma je svetski poznata...a tu bas liniju pravio neka jazz legenda, tacnije Paul Desmond...ti bi mu reko - alo majstore na sta ovo lici bre kakav ti je ovo bas...?

 

ili aj ovako, cisto me interesuje... ako ti znas 100 basista jel to znaci da od njih 100 samo 10 valja?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj prvo da odgovorim za Djanga i ostale koji sviraju bez bubnja,ovako postavimo se da smo svi mi kontrabassisti,znaci nas instrument ima glavnu funkciju da bude ritam.E sad sta da radimo,mislim da trebamo upravo da sviramo onako kako bi i sa bubnjevima,da drzimo groove i ritam.

Treba reci da u Take Five(bar koji ja imam,koncertni Dave Brubeck i co.)prati kontrabass bas pedalu, samo treba da cujes dobro.Sto se tice pesama gde nije tako pracenje to cu jos pogledati,odslusacu Djanga.

Ako vec moram da kazem onda da samo 10 valja,to je totalno logicno ne moze svako da bude odlican u tome.

Razmisljam vec 2 godine od 4 o tome i dosao sam do toga ali to ne znaci da je to tacno,i nemoj te to primiti ka srcu nesto previse a i ako spadamo u tih 90% nema veze imamo ceo zivot predsobom da shvatimo donegde to.E sad posto vidim da ste se bez razloga razgoropadili reci te vi meni sta mislite o tim vasim pitanjima...ako imate nesto sto je veoma logicno ili tacno resenje molim vas recite.Sve mi ukazujete da znate nesto sto ja ne znam tako slobodno recite...Znaci bez ljutnje ovde smo ljudi da ucimo i pomazemo

Edited by Livnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj pogresno da me shvatis....

 

@Herr_wolf

E to si lepo rekao za Jaco i Millera svidja mi se to misljenje.

Ja zapravo mislim da 90% bassista na svetu ne prati uopste dobro,od tih 90% pola solira misleci da prate a druga polovina ne zna uopste nista da radi.E sad ja kad sam prvi put slusao Vasila rekao sam jeb. ovaj njegov bassista samo kenja nestoXD i naravno nisam znao da je Vlada.E sad kad sam slusao Vladu na ostalim stvarima tipa Smak,Berkleey Big band,Groove masters... uopste nije zvucao tako napadno u smislu da je baja od tri jaja i da nema veze sa muzikom...

 

 

:):):)

 

Pazi evo kako:od svih bassista na svetu 10% zna da prati i to ne mislim da prate sa krompirima nego mislim i na improvizacije u ritmu,na harmonski tacno pracenje i na odlican timeing i poponjavanje rupa u sviranju ostalih instrumenata.E sad ostatak tjs. 90% bassista ne zna da tacno prati,od tih 90% pola zna da prati sa krompirima i to sa losim timeingom(uglavnom) a ostala polovina solira(najverovatnije da ne znaju da je to soliranje) i misle da je to pracenje posto im se poklapa sa ritmom.

E sad kako shvatiti sta je soliranje a sta pracenje, pa lepo prati bas pedalu i shvatices da se soliranje svira bez potrebe pracenja bas pedale a pracenje nuzno mora da se potrefi sa bas pedalom,e sad kad kazem da treba nuzno ne mislim da svku notu koju odsvirate da mora da ide tacno kad udari bass pedala nego mislim da udarite notu kad udari bass pedala...znaci ljudi bubanj ne prati vas nego vi njega...

 

:lol::lol::lol:

 

:smajl-valjam-se-po-podu-od-smeha:

 

au.. ovo je bojle nego oni filmovi gde tipovi glume one komedijase u kabareima...

 

:pivopije:

 

 

sad offtopic...

muzika NE MORA uvek da bude po sablonu... i zasto da ne.. ako mogu bassisti da prate i bubanj i gitaristu... i sta-ti-ja-znam-koji-kurac-instrument... da bazuki.. pa mogu i ti neki put da prate i bass.... sto da ne.. hajde da pravimo new wave muziku... novi zanr.. zvacemo ga bass solo.. :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...