Jump to content

M.A.D:GOYA


Nesha

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Svirke

 

11.feb. Mol , klub Anuska / snima se live album!!!kako bi volio ovde prisustvovati :rockdevil:

12.feb. Selenca (ili Selenčane ne znam tačno) , Klub Maxim - fabrika

26.feb. Vukovar , TBA

 

Novosti:

 

11. februara ce biti svirke u Molu sa jos dva benda, uskoro cu postaviti i plakat.

 

Ostale svirke su OTKAZANE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Chicken Little 420

@ Maunator

 

Hehe, pa lepo, ima da sredim kosu, tj. da uvijem da bude kovrdzava i da se utegnem, malo utanjim glas dok pricam i woila BLAZA! Hahahaha!!

Salu na stranu:

Ja cu pevati glavne vokale i svirati bass, a gitaru ce svirati Rale iz benda Obscured. Bubnjar Toma je isto prisutan. Kao sto sam napomenuo, samo ce ova svirka biti u ovoj postavi. Vanredno stanje, sta da kazem vise...

 

Uzdravlje!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Svirka: Subota, 19.03.2011., Šabac, klub Cepelin(Zeppelin)

 

Početak u 21h, ulaz besplatan

 

Sviraju: M.A.D. Goya - http://www.myspace.com/madgoya

 

Niyazov - http://www.myspace.com/niyazovpunk

 

Putrid Blood - http://www.myspace.com/putridblood

 

Facebook event

 

Svirka je bila za sve pare! Puno pozdrava nasim drugarima Putrid Blood i Niyazov!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
INTERVIEW SA BLAZAMAD , SWITCH PAGES MAGAZIN broj4 : godina 2011

 

1. U slucaju da ima citaoca koji neznaju sa kime razgovaram, daj predstavi se, i reci nam u kratko o sebi i sve vezano za tvoj bend MAD & GOYA sto bi citaoci trelali da znaju.

-Pozdrav svima , ja sam BlazaMad clan benda MAD&GOYA. Odakle da krenemo . . .

Bend smo osnovali Toma / Bubnjar/ i Ja /- vokal, kasnije i gitara/

Sa radom smo poceli josh devedsetih godina u osnovnoj skoli kao veliki fanovi S.O.D, Dirty rotten imbeciles, Sodom, Slayer, Motorhead. . .

zeleli smo da osnujemo bend koji ce se zvati M.A.D.

ziveli smo u malom veselom mestu Sonta , koje tek pored granice sa Hrvatskom.

leta 1993 (gradjanski rat je besnio), samo 15 km od linije fronta , detonacije su tresle prozore nase prostorije za vezbanje, a mi smo uzvracali udarce zaglusujucom bukom thrash core-a !

kafane su se rano zatvarale a mi smo se skupljali ispred lokalnog dragstora , gde smo kovali opasne planove , sve u cilju gde , kad i kako napraviti svirku, glavnu zabavu za nas i nase drugare.

poceli smo da organizujemo svirke u lokalnoj kafani "100 Kuca" zamisli. . . tako je sve pocelo , lavina se pokrenula a nijedna sila nije mogla da nas zaustavi. . pa cak ni restrikcije struje koje su bile ceste

nismo imali opremu , gitaristi su svirali akusticne gitare koje su zajedno sa parcem improvizovanog bubnja imale vrednost oko 3 do 4 marke /hahah. ./

Ali nama je to bilo vise nego dosta .

prvu svirku smo odzali tog famoznog leta 1993 i lokalnom seoskom "disku" . . bilo je fenomenalno . . do 300 ljudi , ludnica , to je bio prvi ubrazgani otrov u sve nas, upali smo u vrtlog undergrounda.

to je bilo drugo vreme gde su fanovi vise cenili muziku, nije bilo mp3 - a . . .koji je ubio duh ove kompletne price i kolekcionarstva

-1997 smo imali srecu da smo snimili nas prvi materijal : "Prisoners of the Damned". . . uradili smo D.I.Y /Do It Yourself/ izdanje na kaseti.

kasnije (2002) smo potpisali ugovor za izdavacku kucu REX rec. koja je snimak re-izdala na kaseti i kasnije na CD-u.

godine 2001 , krecemo sa snimanjem naseg drugog albuma "The Number Of The Beers" , kod naseg drugara Radovana Skorica.

-posle snimanja bubnja , Toma odlazi u vojsku i umesto palica , uzima pusku , a ja nastavljam snimanje dalje.. . zavrsavamo sve 2003, gde i ja , odlazim u vojsku , a moja kosa u fioku /hahaha. . /

-2004 se vracamo nazad , oporavljamo se od pauze i vojnog zivota . . .ponovo krecu svirke po klubovima .

-2005 , sklapao ugovor sa Branimirom Loknerom(Buffalo revenge rec.) , i nase drugo izdanje "The Number Of The Beers" izlazi na svetlost dana.

Bend polagano gradi svoj stil , mesavina old school metala i hard core-a, sa humoristicnim textovima , vezanim uglavnom za svakodnevnicu i balkanski mentalitet.

Iza nas je veliki broj nastupa , celom duzinom Srbije , takodje smo nastupali u Ex YU republikama kao i Madjarskoj . . .

 

2007 god ponovo ulazimo u studio , sad vecim iskustvom i komplet novim pesmama , i dovoljno zestoki za "evroviziju" . . . snimao treci album : "Put Olindrali Avlijanera"

-krajem godine snimamo spot za pesmu: " Duha je Ostavila Devojka?!" , 2008 uspevamo da dobijemo ugovor od nemacke izdavacke kuce : "witches brew rec." koja izdaje CD sa kamplet snimcima od 2002 - 2007 , tako da je :"Put Olindrali Avlijanera" takodje ugledao svetlost dana.

Trenutno zavrsavamo 4-ti studijski materijal " Sekta : Alkohol !" , za kojeg trazimo novog izavaca .

 

 

2. Da li pored tvoj maticnog benda ucestvujes u jos nekom bend-u/projekat-u?

-Uvek mi je bilo interesantno da se zanimam sa nekim novim projektima . . .neki su cak doziveli i izdanja - kao recimo : Pathological Splatter ,Porfiria.

imao sam tu cast da postanem pevac naseg /BALKANSKOG/ prvog thrash metal benda Annathema .

Annathema je trenutno u studiju gde se snima , novi , cetrvti po redu album , bice to pravi THRASH METAL COME BACK !

-Trenutno sa clanovima benda Lockdown ima u planu jedan zanimljivi projekat : " Ostrac".. . sam naziv i sklop ljudi ti govori o cemu je rec !

Cilj je uvek bio razmena pozitivne energije i druzenje, jer je to veoma bitno da bi covek ostao donekle "normalan" na ovom svetu !

 

 

3. Posto si pored brojnih koncerata u Srbiji, nastupao i u Madjarskoj, Makedoniji, Bosni . . kako ti se cini trenutno stanje na underground sceni u Evropi?

kako ti se cini stanje ukod nas ? Klubovi ? Bendovi? . . daj neke sugestije za poboljsanje stanja kod nas.

-Da krenemo od nase zemlje. . . vec poslednje dve godine imamo primer da underground talas ima vise pokonika u provinciji gde su ljudi zeljni happeninga.

plasim se da veliki gradovi poput BGD-a i NS-a i pored promocije i kvalitetnih koncerata bilo domacih , bilo inostranih bendova , nemogu da se pohvale posetom, oseti se zasicenje publike .

vlasnici klubova nisu radi da izlaze u susret extremnim bendovima, sve vise je svirki ovog karaktera koje se organizuju radnim danom , vikendima mozete uglavno gledati tezgarose i tribute bendove .

Slicna situacija je i u Madjaskoj , mada tamo fanovi mogu da biraju koje ce bendove gledati /iz svih delova sveta/ i svakako mogu sebi da priuste vise nego jedan Srpski fan.

Bosna je vek bila poznata po vatrenim fanovima , i ljudima koji za provod daju glavu . . ostaje nam uvek u lepim secanjima.

Nedavno smo imali prilike da nastupamo u Makedoniji, odusevili smo se , atmosfera je kao da si usao u vremeplov i vratio se u 80-sete . . .gomila mladih ljudi, haos . . .Skoplje je meka za underground

- u Evropi je black metal ponovo poceo da hara . . gomila izdavackih kuca je striktno opredeljena za ovaj pravac , pomalo se josh mogu naci talasi crossovera metal i punka , dok vidim da je death metal ponovo pao dole , kao krajem 90-tih

Sto se bendova tice , uvek je bilo i dobrih i losih , mada ne opstaju vise (na zalost) od dve sezone koliko sam primetio.

Svakako bih pohvalio : Kugu iz BGD-a, Dark dawn - ns, Nekropilis - ns, Ashen Epitaph - iz Sente ,The Stone- BGD, Bane - ns . . .

Sto se tice poboljsanja stanja kod nas , tu ne vidim da ce biti bas puno znacajnih pomaka u skorijoj buducnosti.

 

6. Dobro, sada nam reci nesto o buducim planovima. Cuo sam da pripremas novi album sa MAD & GOYA. Jel rano cuti nesto konkretno vezano za njega (koliko pesama, omot, itd)?

Da li ste potpisali se nekim izdavacem? Jel se zna mozda datum izlaska albuma, ili bar okvirno?

-Novi album MAD&GOYA pod interesantnim nazivom : "Sekta : ALKOHOL !" ce biti nas cetvrti studijski materijal, tu ce se naci nove pesme : "Kada padne noc", "Gubitnik s pedigreom" , " 66 piva", kao i neke zanimljive obrade : "I hate you!", "Mexican Radio".

odlicili smo ovaj put da presviramo stare pesme : "Divizija Piva" , "Cekic u Glavu", "Ready To Trash ?" , "Crni dom". . bice to nase naj bogatije izdanje do sad !

naravno po starom dobrom obicaju . . na naslovnoj strani ce biti nasa maskota : " Goya gote" pijani jarac sa kriglom piva. . .za dizajn ce biti zaduzen , niko drugi no legendarni dizajner Nemethor, front men benda "Ancient sorrow".

trenutno sam u pregovoru sa nekoliko labela/izadavaca/ , videcemo . . . to ce se iskristalizovati 2011, nadam se!

-Novija vest je da pregovaramo sa kucom "Terror Blast" iz Makedonije da nase izdanje "Put Olindrali Avlijanera" uradi na kasetnom izdanju.

 

7. Kakvo vam je iskustvo generalno sa izdavacima, kako sa trenutnim, tako i sa proslim? Da li smatras da je bend jaci i cenjeniji ukoliko ima izdavaca, ili se sve moze izgurati kako treba putem DIY ideologije?

-Ovo je zanimljivo pitanje . Mi smo izrasli kao D.I.Y bend , godinama smo sve sami radili i izdanja/ i kasete i CD/ i finansirali studijska snimanja, nikad nam nije bilo lako!

tesko je danas naci kvalitetnog izdavaca koji bi se prihvatio ozbiljno svog dela posla , uglavnom se sve zasniva na entuzijazam bez puno materijalnih ulaganja.

Imali smo razna iskustva u proslosti sa izdavacima /imali smo dve domace kuce/Rock Express rec., Buffalo revenge rec. sa kojima smo radili i jednu inostranu kucu -Witches Brew - oni su poznati po radu sa bendovima : "Gamma Bomb", "Toxic Holocaust"

Ali ipak po mom misljenju , informacija brze tece kroz ljude ako bend ima izdavaca . . .bolje inostranog, jer u Srbiji nazalost nema izdavaca koje mogu izgurati pricu do kraja, razlog je svakako losa materijalna situacija

2008 -me posle potpisivanja za nemacku kucu "witches brew" , dobijali smo pisma po prvi puta od americkih fanova kojima je nas snimak bio interesantan.

 

 

8. Ukoliko neko zeli doci do direktnog kontakta sa tobom/bendom, kako mu je to moguce? . . . Poslednje reci su tvoje!

-Posetite nasu my space stranicu , informisite se o predstojecim nastupima naseg opakog benda :www.myspace.com/madgoya

tamo mozete naruciti sva nasa izdanja i fan rekvizite !

pisite na mail : [email protected],

podrzite underground !

Veliko hvala Janu iz "switch pages magazina" na interesovanju i podrsci!

 

 

 

intervju uradio - Branislav Panic, novi sad 2010

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...