Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

Koliko sam cula, jesu skuplji od Kamelota i to dosta skuplji.

Ja iskreno ne verujem da bi mogli da skupe vise od 400 ljudi kod nas, s obzirom na situaciju, mislim da je ta brojka realna. Karta sigurno ne bi bila ispod 2.000- 2.500. Mislim da je u Madjarskoj bila 20 ili 25 evra.

PS. secate li se koliko je bilo prosle godine ljudi na Moonspell? Oko 300, jedva. A mozda i manje. Kod nas je Sonata u rejtingu takvih bendova. Oni na Ruisrock festivalu sviraju pred 60.000 ljudi, nece sigurno dolaziti u SKC da sviraju pred 400- 500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A možda EXIT varijanta?

 

 

U kojoj zemlji ti zivis! Zabole njih ona stvar da dovode Sonatu kad je Rotting Christ verovatno 20 puta jeftiniji i znaju da ce se tu okupiti zalutale ovcice jos uvek neodlucne u svojim religijskim ubedjenjima i oni sto se trude da budu black, true, jebem-mater-svima!

Za njih je Sonata (ako su culi uopste za njih) metal za zene.....a i bolje da ne dodju, jer onaj Explosive stage kako jadno izgleda i nije za bolje bendove i veca imena od Rottig Christ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kojoj zemlji ti zivis! Zabole njih ona stvar da dovode Sonatu kad je Rotting Christ verovatno 20 puta jeftiniji i znaju da ce se tu okupiti zalutale ovcice jos uvek neodlucne u svojim religijskim ubedjenjima i oni sto se trude da budu black, true, jebem-mater-svima!

Za njih je Sonata (ako su culi uopste za njih) metal za zene.....a i bolje da ne dodju, jer onaj Explosive stage kako jadno izgleda i nije za bolje bendove i veca imena od Rottig Christ.

 

Pa dobro, što padaš u vatru odma'? Nisam ništa loše mislio... uostalom, ako je i predlog bio toliko glup, nema potrebe da se ti nerviraš, jel tako? Peace ;)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode pomirite se sa cinjenicom da Sonata nece verovatno nikada svirati kod nas. Pre svega, skupi su, drugo, oni nece da sviraju pred 150 ljudi. Poslednji put je Petevi Csarnok bio ispunjen do kraja, a velicine je otprilike kao EXPO. E sad, zapitajte se da li bi toliko ljudi moglo biti i kod nas? A posle svega sto se desilo sa Adria, ne verujem da ce njihovom menadzeru pasti na pamet da se opet upusta u takve kalkulacije.

 

 

U kojoj zemlji ti zivis! Zabole njih ona stvar da dovode Sonatu kad je Rotting Christ verovatno 20 puta jeftiniji i znaju da ce se tu okupiti zalutale ovcice jos uvek neodlucne u svojim religijskim ubedjenjima i oni sto se trude da budu black, true, jebem-mater-svima!

Za njih je Sonata (ako su culi uopste za njih) metal za zene.....a i bolje da ne dodju, jer onaj Explosive stage kako jadno izgleda i nije za bolje bendove i veca imena od Rottig Christ.

 

Dovešće ih zato na Main Stage neke od narednih godina. Zašto da ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovešće ih zato na Main Stage neke od narednih godina. Zašto da ne?

 

 

Hoce, ali na Ruisrock.

Zivite i dalje u zabludama, ali ko vam je krvi, kad vas mrzi da pomerite dupe iz Beograda i odete u neku normalnu zemlju gde Sonata svira pred normalnom publikom, a ne pred onima koji ce uvek imati novca za alkohol, cigarete i ostale bahanalije, a kad je neki koncert u pitanju recice da im je ponestalo.

Pitam se zasto sam se ja uopste onoliko angazovala oko razotkrivanja misterije Adria festivala, kad se svi oko mene prave gluvi i slepi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo malo vredja.

Da li si pomisljala da ta normalna publika ima novca za sve te bahanalije, koje su nekima zivotni stil, plus, da se masovno odazovu na koncert i time omoguce njegovo odrzavanje. Da gomila bahanalicara se odrekne bahanalija, ode u zemlju bahanalija, gleda Sonatu bez bahanalija. Gde je tu smisao ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nece EXIT da dovede Sonatu, za sta ce im oni, pobogu?

Zasto da na njih tose pare, kad je lakse platiti nekim ceskim belk metalcima za 45 minuta horor-strah-performansa?Zasto bi dovodili bendove koji su druga liga, kad je bolje da dovedu nekog iz medjuopstinske, receno fudbalskim recnikom.

Sonata jeste odlican bend, ali kod nas NEMA DOVOLJNO PUBLIKE, ne moze se porediti sa Blind Guardian na primer, koji su u Srbiji kult.n Zato, ponavljam, ne gajite iluzije. Ako su onolika imena na Legacy festivalu okupila onako malo ljudi, onda sta ocekivati od Sonate? Jos ne nadate u EXIT...Dace Bog da se dogodine odrzi Castle i Legacy2, pa mozda i bude neki Amberian Dawn, ali Sonata tesko.

 

Nightwish je BREND, za njih znaju i klinci u zabavistima i matora profesorka muzickog u srednjoj medicinskoj, dok Sonata ipak nije takva velicina, koliko god dobru muziku pravili. Samim tim, Nightwish je dobar marketinski potez EXITa, jer na koji bi drugi nacin uzeli pare metal publici i onima sto slusaju metal tu i tamo. Pa nece sigurno Rotting Christ da stave na main stage.

 

 

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce, ali na Ruisrock.

Zivite i dalje u zabludama, ali ko vam je krvi, kad vas mrzi da pomerite dupe iz Beograda i odete u neku normalnu zemlju gde Sonata svira pred normalnom publikom, a ne pred onima koji ce uvek imati novca za alkohol, cigarete i ostale bahanalije, a kad je neki koncert u pitanju recice da im je ponestalo.

Pitam se zasto sam se ja uopste onoliko angazovala oko razotkrivanja misterije Adria festivala, kad se svi oko mene prave gluvi i slepi.

 

Ta ''normalna'' publika ima prosečnu platu koja se meri u hiljadama, a ne stotinama evra kao kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce, ali na Ruisrock.

Zivite i dalje u zabludama, ali ko vam je krvi, kad vas mrzi da pomerite dupe iz Beograda i odete u neku normalnu zemlju gde Sonata svira pred normalnom publikom, a ne pred onima koji ce uvek imati novca za alkohol, cigarete i ostale bahanalije, a kad je neki koncert u pitanju recice da im je ponestalo.

 

Slazem se sa ovim !

Svaki mlad covek bi trebao makar do Madjarske da ode da vidi ponesto od omiljenih bendova-potpuno je drugacija slika od jeb... Skc -a,o publici necu reci da trosim.Mi se jos uvek lozimo na taj "extreme" fazon tj. da je metal muzika extremnih ljudi, kako rece jedan nas true metal casopis.Toga je napolju u puno manjoj meri,i ako cete precizno-znatno je veci broj normalno obucenih ljudi na ovakvim koncertima .koji su tu uglavnom zbog samog benda..i redovno odgledaju koncert i posle njega se vrate svojoj "normalnoj" svakodnevici(ima li toga kod nas)

Tu se krije i ta razlika u brojnosti na koncertima..Srbija(majka) je sam vrh- 7 mil stanovnika i 200-250 prodatih ulaznica u proseku, opak tr00 :rockdevil:

Edited by Spastic Ink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa ovim !

Svaki mlad covek bi trebao makar do Madjarske da ode da vidi ponesto od omiljenih bendova-potpuno je drugacija slika od jeb... Skc -a,o publici necu reci da trosim.

A da li se onda slazes sa njom, koja posle koncerta napravi gomilu hvalospeva, a kada se stisa onda savetuje da idemo negde dalje. U kojoj strani njene kontradikcije se slazes ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patetican si sa svojim komentarima i promenama imena. Patetican je nacin na koji ismevas Frubija. Patetican si jer pratis svaki moj post i u njemu trazis neku visu matematiku.

Patetican si zbog onoga sto si pre mnogo vremena rekao moderatoru Axe-u, kako bi ispao baja i takvu laz meni priznao, bez trunke srama.

 

Otkad tebe interesuje Sonata? Znas li da nabrojis, a da ne copy-paste sa interneta, bar 5 njihovih pesama?

E, pa, savetujem ljudima da idu u inostranstvo, da ih tokom koncerta ne bi posmatrali takvi manijaci i kovali u glavama kojekakve zavere i morbidne seksualne fantazije.

 

 

Odgovor na gornji post: da si ti ziv i zdrav, da nisam isla u inostranstvo, ne bih ni videla svoje omiljene bendove. Sedela bih kod kuce i uzalud se nadala da ce ovde neko da ih dovede. Zato i kazem ljudima da budu realni i da veruju prvo sebi, pa onda svima drugima.

 

I ostavi me na miru! Idi bavi se drugima ili jednostavno se posveti sebi. Ako imas visak slobodnog vremena, uradi nesto korisno i plemenito, veruj mi, negativna energija samo dovlaci novu negativnu energiju i izaziva jos vece nezadovoljstvo. A mene se mani jednom za uvek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li se onda slazes sa njom, koja posle koncerta napravi gomilu hvalospeva, a kada se stisa onda savetuje da idemo negde dalje. U kojoj strani njene kontradikcije se slazes ?

 

To ne znam,ne pratim u toj meri ovaj forum.

Tj.da pratim postove,zadnje klikove odredjenih forumasa,nisam toliki tr00 metalac :pivopije:

Slazem se da je sve sto sam video van Srbije organizovano fantasticno i da su sami bendovi briljirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Shamandalie,

Povrsno si shvatila moju pateticnost. Niko tebe ne juri niti proganja. Nekad covek treba da se zapita da li je "baja" onaj koji brze-bolje prenese laz, da bi ispao "baja" ili neko ko proturi laz da bi proverio "ko je baja" ? Taj tvoj prijatelj je iskoristio nase prethodne nesuglasice na forumu i pozvao se na to, da bi imao razloga da mi nesto odbrusi, ja sam mu zato poslao patku :) . Naravno, da je normalno da neko prati po forumu, ko se skim prepucava i onda to spretno iskoristi, ali samo da nisam ja. Da sam hteo da ti naudim, ne bih poslao njemu PM. Ne mozes da "svaris" sto sam rekao da si kao covek OK, ali ko moderator i novinar _______ .

Nikada se nisi zapitala koliko Frubi moze da bude patetican. Naravno posle moje patetike, svacija druga je suvisna, jer samo moju vidis.

Kakva osoba treba da bude da donese zakljucak, da neko ne prati Sonatu, ili neke druge bendove ? Zato sto ne postuje na temi raznorazne gluposti ? Ne, ja pratim svaki tvoj post da bih ti nekako naudio. Ne, ja sam zenomrzac. Ne, ja samo mrzim tebe. Nik sam prvi put promenio pre sest meseci. Hronoligija je bila ilegalac, Lak Muskarac, pa ovaj sad, koji sam stavio kada sam procitao tvoj post, koji mi je i u potpisu. Ti nastavi da razototkrivas misterije, a ja ti obecevam, da cu se potruditi da smanjim utisak kod tebe da te proganjam. Kazem potruditi, jer covek tesko moze utisku da se otrgne. Voleo bih ako bi mi pomogla da promenim nik (posto regularno mogu tek kroz mesec dana), jer ne zelim da neko ima bilo kakve ruzne osecaje zbog mene, a nista mi nije skrivio (ti nisi). Skidam potpis.

Hvala na zeljama, drago mi je da svuda stizes i da tvoji postovi nisu inicirani viskom slobodnog vremena, kao moji.

Tvoje zelje su pateticne, kao moji postovi, ali znam da su iskrene, voleo bih da dobijam cesce takve.

Glupo je da dalje dajem komentare o odlasku na koncerte, jer se ne slazem sa tobom i bilo bi drugacije protumaceno.

P.S

Zivo me zanima gde si ti cula od mene, morbidne sexualne fantazije ?

Edited by Misterija Adria Festivala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa ovim !

Svaki mlad covek bi trebao makar do Madjarske da ode da vidi ponesto od omiljenih bendova-potpuno je drugacija slika od jeb... Skc -a,o publici necu reci da trosim.Mi se jos uvek lozimo na taj "extreme" fazon tj. da je metal muzika extremnih ljudi, kako rece jedan nas true metal casopis.Toga je napolju u puno manjoj meri,i ako cete precizno-znatno je veci broj normalno obucenih ljudi na ovakvim koncertima .koji su tu uglavnom zbog samog benda..i redovno odgledaju koncert i posle njega se vrate svojoj "normalnoj" svakodnevici(ima li toga kod nas)

Tu se krije i ta razlika u brojnosti na koncertima..Srbija(majka) je sam vrh- 7 mil stanovnika i 200-250 prodatih ulaznica u proseku, opak tr00 :rockdevil:

 

E, ali zato bendovi koji dođu kod nas posle ističu da smo najbolja publika. Ima nas malo, ali smo zato tr00, za razliku od tih što imaju ''normalnu avkodnevicu'' i ''normalno'' se oblače. Pa šta ako se ložimo na extreme fazon? Metal i jeste ekstremna muzika i metalci jesu ekstremni ljudi, i to u najpozitivnijem smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti mislis a ne oni. Svakom bendu je super publika tamo gde rasproda koncert, pa zato Sonata ne svira slucajno svake godine, pa cak i 2 puta godisnje u Madjarskoj, a tamo svakako imaju brojnu i dobru publiku. Da ne zaboravim, mnogo kulturniju publiku nego kod nas, koja nece da te isutira ili ti prospe pivo pa pantalonama, ne daj Boze neke gore stvari, svojstvene domacim "troo" fanovima- smaranje zenskog sveta u pijanom stanju, zickanje para i slicno.

I nije tacno da ljudi u stranim zemljama imaju vise novca nego mi. Mozda po ciframa da, ali je tamo zivot mnogo skuplji pa se na kraju sve svede na isto. I oni putuju koristeci zeleznicke povlastice, oni kupuju po nekoliko meseci unapred jeftine avionske karte, oni pazare u mega marketima gde su cene nize...Popricaj sa nekima koji zive tamo (Madjarska, nemacka, Italija, pa cak i Norveska!) pa ces videti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam baš da li na Blind Guardian, Therion, Evergrey ili Kamelot kod nas dolazi više ljudi nego u drugim zemljama, ali znam da su ti bendovi tražili da ponovo dođu kod nas, nakon koncerata koje su već održali. Ja mislim da je to ipak zato što smo bolja publika. Jeste da nismo preterano kulturni i svašta radimo u pijanom stanju, ali smo fanatici kakvih u Evropi nema, barem ono malo nas što redovnije dolazi na koncerte.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...