Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

Necete morati bas do Holandije :)

 

Terra Nostra sa ponosom predstavlja:

 

Sonata Arctica, 15.11.2009, SKC

 

Konacno u Srbiji!

 

Nakon dolaska power/heavy/prog metal velikana Kamelot, Hammerfall, Blind Guardian, Nightwish, Helloween, Gamma Ray i mnogih drugih u Srbiju, malo je bendova iz prve lige melodicnog metala ostalo, a da nisu posetili nasu zemlju. Jedan od njih, svakako medju najtrazenijim je Sonata Arctica, finski melodicni metal bend, predvodjen pevacem Tony Kakko-om. Malo sta mozemo reci o njima a da svi pravi fanovi vec ne znaju, ali presek njihove karijere izgleda otprilike ovako:

 

- Bend je osnovan 1996, pod originalnim imenom Tricky Beans, a clanovi su zeleli prvenstveno da sviraju hard rock muziku

- Vremenom su ipak krenuli da naginju prema finskoj melodicnoj metal skoli, ciji je najpoznatiji predstavnik Stratovarius

- 1999 snimaju demo naziva FoolMoon, koji dospeva do izdavacke kuce SpineFarm, nakon cega sledi ugovor, a bend menja naziv u Sonata Arctica

- Prvi singl, naziva UnOpened, ulazi u Top 20 najprodavanijih izdanja iste godine

- Prvi album nazvan je Ecliptica

- 2000 godina protice na evropskoj turneji sa pomenutim Stratovarius

- 2001 godine izlazi drugi album, Silence, sa kojeg se izdvajaju hitovi Wolf And Raven, Black Sheep, weballergy...

Sledi turneja sa Gamma Ray po svim kontinentima.

- Naredni album nazvan je Winterheart's Guild, a to je ujedno i poslednji album za Spinefarm, nakon cega potpisuju ugovor sa najvecom evropskom metal izdavackom kucom Nuclear Blast.

- 2004 godine izlazi cetvrti album Reckoning Night, koji ulazi u vrhove finskih setlista, a turneja sa Nightwish i sviranje koncerata pred vise od 10000 ljudi ucvrscuju polozaj Sonate Arctice kao jednog od vodecih finskih, a i svetskih melodicnih metal bendova.

- Sledeci album je Unia.To je za sada i poslednji album benda, a trenutno rade na novom.

U medjuvremenu, nastupali su kao headlineri na mnogim festivalima, obisli i SAD sa prijateljima iz Nightwish...

 

Trenutna postava benda je:

 

Tony Kakko − vokali, klavijature (na Ecliptica, Winterheart's Guild and Unia)

Elias Viljanen − Gitare,

Marko Paasikoski - Bas gitara,

Tommy Portimo − Bubnjevi

Henrik Klingenberg − Klavijature

 

 

 

Trebalo bi da sa njima dolaze 2 predgrupe, ali to cemo objaviti naknadno.

 

Ono sto je jako bitno napomenuti je da cemo, zbog stalnog davanja primedbi na obicne eventim karte, imati kontigent od 100 promotivnih karata koje cete moci poruciti direktno od nas po ceni od 2200 dinara (45KM) , a karte ce biti full colour, lepo dizajnirane, samo za one koji su najveci fanovi benda ili lepo obojenih karata

Nakon toga, cena karte ce biti 2400 dinara, ili 25 evra ili 50 konvertibilnih maraka, zavisi gde kupujete.

Vidimo se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam verovao da će oni dolaziti ovde, posebno posle one gluposti sa nekim Niškim nepostojećim festivalom na kom su kao trebali da nastupe! Super vest, najverovatnije dolazim, mada ima dosta vremena dotle... u svakom slučaju mi je jako drago što dolaze!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, sta ti fali da ih gledas 2 puta? Ako imas pare za Holandiju, nece ti tesko pasti dodatnih 2200 koje ces potrositi za kaficu na aerodromu do tamo.

Nije problem uopste da ih gledam 2 puta.

Naravno da je to jos bolje, nego mi moji sad ne daju tamo da ih gledam kad vec dolaze ovamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

родитељи су били спремни да те шаљу у холандију због јебеног хеви метал концерта ?!!

Ne, nego svakako idem u NL, al' sam htela samo da produzim boravak i da vidim Sonatu kad vec mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zasto si morala da im kazes za ovaj? :confused:

Svakako bi saznali, pre ili kasnije.

Brat bi se mozda izlanuo, a i ja to jednostavno ne bih mogla da sakrijem.

 

No svakako moram da ih ubedim i da ipak ostanem u NL da bih videla Sonatu.

Kad mi propade Pesta prosle godine (zbog toga mi i nije bas puno zao), nece sad i NL.

 

 

 

@Mita: Ipak cu morati.

Necu dozvoliti da mi i to propadne kao sto je Pesta jer mi je ogromna zelja bila da spojim NL i Sonatu, i prvi put da ih gledam bas tamo, tako da moram da ih ubedim. :bigblue:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, bre, mama svaki dan proverava sta ima novo na yum-u po sto puta. :)

 

A sta znas, mozda si stvarno u pravu. Bolje da se ja cuvam.

 

Samo kad mi jednom kaze, 'nemoj ti da planiras po yum-u svasta, znam ja za sve tvoje planove, neces ti ici u NL'. :)

 

 

 

Btw, Max, ides u prvi red, odma' ispred cika Tonyja? ;)

Svi ce hteti u prve redove, al' ja im necu dati. Prvi red je moj. :razz:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...