Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

"...smanjenje elemenata progressive metala u odnosu na prethodna dva ostvarenja..."

Hmm... pa iako se svrstavaju u power/prog, meni kod njih i nije bilo nešto elemenata progressive metala. Ako to još dodatno "smanje", ostaje čist power, jel? Šta god da su hteli da kažu, ako to znači da će novi album "povući" malo ka "Ecliptica" ili "Silence" albumima, ja se radujem. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednja 2 su sjajna, samo ne odgovaraju svima očigledno. Meni je svejedno šta će izbaciti, što se mene tiče, do sad nisu omanuli. Jeste mi trebalo malo vremena da se priviknem na Uniu i The Days of Grays, al' posle par slušanja sam shvatila da su odlični. :da:

 

Baš me zanima kako će ovaj novi zvučati. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U zivotu nisam video smoreniju publiku na live dvd-u, nego ovde na live in finland... Kao da mi je neko dao pare da udju i stoje sat i po dok ne prodje koncert...

 

Uzas... Za sad najaci utisak ostavio akusticni deo u sredini i to letter to dana... :pivopije::rockdevil:

Edited by ..charlie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Finnish melodic metallers SONATA ARCTICA will release their new album, "Stones Grow Her Name", on May 18 via Nuclear Blast Records. The CD was recorded in several studios all over Finland, mixed at Sonic Pump Studios by Mikko Karmila and mastered at Chartmakers by Svante Forsbäck. The effort will be released as a limited-edition digipak, standard jewel case, vinyl and download.

 

"Stones Grow Her Name" track listing:

 

01. Only The Broken Hearts (Make You Beautiful)

02. Shitload of Money

03. Losing My Insanity

04. Somewhere Close To You

05. I Have A Right

06. Alone In Heaven

07. The Day

08. Cinderblox

09. Don't Be Mean

10. Wildfire II

11. Wildfire III

 

Commented SONATA ARCTICA vocalist Tony Kakko: "Our newest adventure is only a final touch short of being ready.

 

"The recordings went extremely well and the mixing is in schedule.

 

" have to say I am enjoying myself greatly.

 

"I've had a very hard and work-filled two-year period writing the songs while touring extensively with our previous album, 'The Days of Grays'. But it has all been worth it!

 

"Yet again we are introducing new things to keep the music alive and interesting. New elements, styles and new moods, talented quest artists and ideas for the enjoyment of the loyal friends of our music.

 

"Can't wait for you to get your hands and ears on 'Stones Grow Her Name'!

 

"Hope to see you all again on tour!"

 

Gunnar Sauermann, a writer for the German edition of Metal Hammer magazine, was one of the first media people to hear a rough-mix version of "Stones Grow Her Name" at this past weekend's Finnish Metal Expo in Helsinki. He comments, "SONATA ARCTICA was never more exciting and more versatile as on 'Stones Grow Her Name'. Every single song is a hit!"

 

sonatastones.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to... Citao sam dosta Tonijevih intervjua gde se on sad ogradjuje od power-a, cak je u jednom rekao da bi voleo da nikada nije napisao Wolf&Raven... Mislim da nije svestan da ga je power napravio velikim i da je pitanje sta ce ostati od publike ako se olako odrekne poweraskog dela. Nemam pojma, ja cu njihovim albumima uvek davati mnooogo sansi i uvek cu se truditi da odem na koncerte u okolini, jer sa njima sam poceo i dugo su mi bili omiljeni bend.

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Bi4l8suVCqM&feature=related

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to... Citao sam dosta Tonijevih intervjua gde se on sad ogradjuje od power-a, cak je u jednom rekao da bi voleo da nikada nije napisao Wolf&Raven... Mislim da nije svestan da ga je power napravio velikim i da je pitanje sta ce ostati od publike ako se olako odrekne poweraskog dela. Nemam pojma, ja cu njihovim albumima uvek davati mnooogo sansi i uvek cu se truditi da odem na koncerte u okolini, jer sa njima sam poceo i dugo su mi bili omiljeni bend.

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Bi4l8suVCqM&feature=related

 

Ja mislim da je njega jednostavno smorilo da Sonatu trpaju u okvire nekog žanra, on bi najradije da može da piše šta god hoće, bez obzira na tradiciju i prošlost i fanove i šta već. Pre deset godina je bio jedna osoba, sad je druga, i to je to. To ne znači da on ne poštuje raniji rad al' ono, ljudi bi hteli da Sonata uvek bude "Ecliptica" i "Silence" koje ja veoma volim, da se razumemo al' eto, vreme prolazi.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije poenta u tome da li je to power ili ne, Unia nije power pa mi je omiljeni album. Ipak, mislim da je malo licemerno indirektno pljuvati po zanru koji te je proslavio i pljuvati po pesmi za koju si cak i spot snimio. Neka snima sta hoce ne bi valjalo da na silu ponovo pokusa neku eclipticu, a koliko mu je prosli album uspeo prilicno govori i to sto je nas troje prokomentarisalo vest o novom albumu. @ ShinigamY ub'o sustinu sa "Sve ovo ostalo mi je postalo ultra gej, ovo novo pogotovo."

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije poenta u tome da li je to power ili ne, Unia nije power pa mi je omiljeni album. Ipak, mislim da je malo licemerno indirektno pljuvati po zanru koji te je proslavio i pljuvati po pesmi za koju si cak i spot snimio. Neka snima sta hoce ne bi valjalo da na silu ponovo pokusa neku eclipticu, a koliko mu je prosli album uspeo prilicno govori i to sto je nas troje prokomentarisalo vest o novom albumu. @ ShinigamY ub'o sustinu sa "Sve ovo ostalo mi je postalo ultra gej, ovo novo pogotovo."

 

To za Tonijevo pljuvanje iskreno ne znam, niti me posebno interesuje, to je njegova stvar kako on vidi svoju muziku, na kraju krajeva, i on je samo interpretator svog dela, kao i svi mi, bez obzira što je autor. Ne treba to shvatati lično, ima izvođača koji smatraju da im je neki rad, deo postojanja, šta već, najgore smeće, od strane njih i fanova pa ja volim, i to je to, briga mene šta on kao autor misli o tome. Za mene je muzika bitna, ne toliko vanmuzički elementi, oni obično imaju tendenciju da nepotrebno skreću pažnju sa suštine a to je muzika. Mislim, sad može da mi se javi neko sa klasičnim komentarom "Metal nije muzika, to je način života!" i sl. fore, ok, može i tako al' opet je sve to na kraju muzika, bar po meni. A to što vas troje mislite da je vaše mišljenje realno stanje albuma, pa...ne znam šta bih vam rekao...nije. Meni je recimo interesantan, možda ne epohalan al' ne slušam galopirajuću duplu bas-pedalu 45 min. bez prestanka nego čujem neke nove elemente, harmonske progresije, aranžmane, ideje sa vokalima. Uzgred, na "Unia"-i su mi aranžmani lošiji, koliko god da su delovi pesama dobro urađeni.

Edited by Flash Gordon

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to što vas troje mislite da je vaše mišljenje realno stanje albuma, pa...ne znam šta bih vam rekao...nije.

Kojih troje? Kog albuma? Kako mogu da dam realno stanje albuma koji ce izaci za 3 meseca i jos nisam cuo ni takt jedan? Nisi me razumeo, pricam o tome sto je nas troje na celom yumetalu prokomentarisalo vest sa podacima o NOVOM albumu, odnosno o albumu koji ce objaviti u maju ove godine i o tome koliko su ljudi izgubili interesovanje! Uostalom, svako slusa sta voli i uziva, ne bih se sad bas zamarao sa daljom raspravom, a vec slozio si se sa mnom da TDOG nije epohalno delo, ali da nije los i da oni mogu i bolje, a ja sam to i rekao na pocetku rasprave .

 

 

Samo da ne bude ko prosli... Daleko od toga da je los, ali moze on to i bolje.

 

Edited by ..charlie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se u ovaj bend pre 3-4 godine kleo, bio mi je omiljeni bend posle Symphony X - a. Sada ne zasluzuje ni poziciju u top 10, bas zbog Unie, TDOG. Slusam normalno starije albume i kada gledam snimke po netu, vidim da mnogo ljudi deli moje misljenje. Na koncertima se na stare albume prave sutke, zna se svaki rif i text, kad dodje neka pesma sa Unie ili TDOG svi onako u fazonu, okej, proci ce i ova pesma, cekamo nesto starije. Jednostavno ako su ljudi hteli da slusaju progressive, slusali bi DT, SyX, Opeth, Meshuggah i ostale bendove. Zao mi je sto kazem, ali od tih starijih power metal bendova, jedino je Rhapsody of Fire ostao dosledan sebi. Svi su popili pilulu "evolucije" i utripovali se da ce da izmisle nove zanrove... Kako je neopazano prosla vest za novi album, govori da je sve vise ljudi kao Charlie i ja, koji su u fazonu, nista vise ne moze da nas iznenadi od ovog benda... Ostali su izgubili interesovanje totalno. Oni koji vole ove poslednje albume, ili su otkrili Sonatu sa poslednjim albumima, ili nisu culi pravi prog pa im Sonata zvuci ok.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To koliko je ljudi ovde prokomentarisalo nešto ili nije ne pokazuje da li je bend popularan ili ne.

 

 

 

Petre, nisu se utripovali da izmisle nove žanrove, čoveku je jednostavno došla inspiracija za nešto novo. Što je stariji, sve više se primećuje razlika u albumima, zreliji su nego raniji radovi.

I da, ima gomilu ljudi koji se ne slažu sa tobom/vama. Jednostavno, nekima se sviđa ovo novije, nekome ne, i to je to. Nit' se ljudi "tripuju" da izmišljaju nove žanrove, niti je to smeće, kao što neki od vas misle.

"Unia" i "TDoG" su sjajni albumi ako mene pitate. Isto tako se nekom ne sviđaju i to je to. Pričati da je to smeće i da drugačije ne može biti nema veze s vezom, sve zavisi od čoveka do čoveka.

 

U svakom slučaju, baš me zanima kakav će biti novi album, jedva čekam da ga čujem.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko da je smece, Unia je genijalan album, dok je TDOG ok album sa par stvarno odlicnih pesama, ali nista vise od toga.

 

 

To koliko je ljudi ovde prokomentarisalo nešto ili nije ne pokazuje da li je bend popularan ili ne.

 

 

Hoces da kazes da su popularniji sada kada im na temu dodje 3 ljudi mesecno nego kada bi imali 10 postova dnevno ? Ljudi su prilicno izgubili interesovanje za njih, iz vise razloga... Odlazak Janija, promena pravca, tematika pesama, sve je uticalo na to... A sta pokazuje da li je bend popularan ili ne, odnosno da li njegova popularnost raste ili opada?

 

Album — Broj prodatih albuma u Finskoj

 

Ecliptica — Gold (+31,000)

Silence — Gold (+27,000)

Winterheart's Guild — Gold (+24,000)

Reckoning Night (+19,000)

Unia Gold (+24,000)

The Days of Grays Gold (+17,000)

 

 

I da, ima gomilu ljudi koji se ne slažu sa tobom/vama. Jednostavno, nekima se sviđa ovo novije, nekome ne, i to je to.

 

 

Bas tako, ima gomila ljudi koja se ne slaze sa nama i gomila ljudi koja se slaze sa nama. Sve je pocelo tako sto sam ja rekao da ne bih voleo da novi album ne bude kao TDOG, iako zaista ne mislim da je album sranje, vec da moze i bolje... Bolje da sam cutao... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To koliko je ljudi ovde prokomentarisalo nešto ili nije ne pokazuje da li je bend popularan ili ne.

 

Petre, nisu se utripovali da izmisle nove žanrove, čoveku je jednostavno došla inspiracija za nešto novo. Što je stariji, sve više se primećuje razlika u albumima, zreliji su nego raniji radovi.

 

 

Objasni zreliji? Iako slusam progressive koji vazi za neku "zrelu" muziku, slusam pored toga i black, i death, i power, i sve mi je to zrelo. "Coveku je jednostavno dosla inspiracija za nesto novo". Kljucna recenica (ili deo recenice, kako hoces). Sonata vise nije bend u kome su svi ucestvovali u stvaranju kao na pocetku. Sada je to sve, kako Toni kaze. Hocu da lozim klinke na gotik padam u depresiju, mesec sija ko tepsija, fazon, bitchez love Love Depression.

 

I da, ima gomilu ljudi koji se ne slažu sa tobom/vama. Jednostavno, nekima se sviđa ovo novije, nekome ne, i to je to.

 

Ovo se slazem, svako ima svoje misljenje. Ali cinjenice su da je bend popustio na popularnosti kod starijih fanova. Na 1 novog fana, odlaze 2-3 stara fana. Ako mi ne verujes, izvali malo statistiku po last.fm - u, koliko su se slusali stariji albumi, koliko je ljudi slusalo te albume, koliko sada isti ti slusaju nove albume.

 

Nit' se ljudi "tripuju" da izmišljaju nove žanrove, niti je to smeće, kao što neki od vas misle.

Nit je progressive, nit je power. U muzici. U textove ne zalazim, nikad se nisam lozio na textove, i ono sto sam citao mi je bilo smesno i na starim albumima...

 

"Unia" i "TDoG" su sjajni albumi ako mene pitate. Isto tako se nekom ne sviđaju i to je to. Pričati da je to smeće i da drugačije ne može biti nema veze s vezom, sve zavisi od čoveka do čoveka.

 

U svakom slučaju, baš me zanima kakav će biti novi album, jedva čekam da ga čujem.

 

Do winterhearth guild mogu da odslusam albume u celosti bez prestanka. Kad dodje Unia, i taj "progressive" metal, smori me zivo. Nije li trebalo da bude suprotno, posto se lozim na progressive? Think about it. Po mom misljenju su izgubili vise nego sto su dobili. TDOG je neki pokusaj vracanja u starije vode, priznajem, ima elemenata sa starijih albuma, ima taj neki feel, vuce sve na power, ali nije to to jos uvek...

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...