Jump to content

Tri pitanja za gitariste


Crusader

Recommended Posts

ja sam poceo u 8. razredu, sad sam na 2. godini faksa, dakle cirka 7 godina ramsvi. nije mi problem skinuti nesto po sluhu, cak sta vise, u zadnjih par godina gotovo i da ne skidam nicije pesme preko tabova jer mi to vise ne predstavlja nikakav izazov. eto zadnje sto sam skidao preko tabova je bila fermented offal discharge solaza od necrophagista jer mi je dosta zabavna za sviranje i lepo zvuci.

 

uglavnom sviram tako sto upalim pojacalo, drndam do besvesti svoje neke fazone neam pojma, sta god, tu i tamo si nekad pustim pesmu pa sviram uz nju.

 

mislim da sam mozda maaalo oslabio otkad sam krenuo na faks, jer jednostavno nemam toliko vremena za sviranje, sto mi jako ide na kurac!! :violent: ali nista strasno, da sednem 5-6 dana malo intenzivnije da sviram, sve se to vrati. bar mi je tako bio slucaj do sada kad bi ispadao iz forme.

imate u potpisu link moj YT akaunt pa pogledajte ako vas sta zanima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Koliko dugo svirate?

Koliko mislite da treba vremena da se solidno nauci gitara da se svira?

Koliko talenta je potrebno/imate?

 

1. Ja gitaru sviram blizu godinu dana i dobro mi ide.

2. Za akorde je dovoljno par mjeseci, za nešto više treba još vremena.

3. Potreban je dobar sluh, ako ćeš skidati pjesme, ali talenat nije toliko važan koliko je važno vježbati i biti uporan - To su mi mnogi rekli .

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.oko 17 godina, a sviram u skladu sa svojim nickom :bigblue::bigblue:

2.dovoljno je onoliko vremena koliko zelis da budes upucen, pametni ljudi rekli sto nesto vise znas svesniji si da si veca neznalica :uhoh:

3.sluh se ostri i brusi vremenom, tako da to nije presudna stvar :da:

Edited by blage_veze

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja evo drndam gitaru od kraja 2007. godine, kupila sam je sebi za osamnaesti rodj. na pocetku sam bas bila entuzijasticna i mnogo vise sam vezbala.tad je jelte bilo mnogo teze a stoga i zanimljivije. ma za sve treba vremena, a sad individualno zavisi koliko :D pa naravno da treba sluha, za bilo koji instrument je potreban nekakav sluh. i slazem se, nadogradjuje se vremenom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Za sviranje treba imati strpljenja od samog pocetka,

da, pojavi se vrijeme lakoce, a ujedno i vrijeme kad osijecate da je nemoguce za postici,

gitara je nesto sto treba stvarno da zelite, da hocete, da biste na kraju postigli trazeno.

 

Ima vec punih 10 godina da sviram, ne racunajuci godine prakse.

I love my guitar! :muzicar: dz dz dz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...