Jump to content

Tri pitanja za gitariste


Crusader

Recommended Posts

Evo ovako, ja sviram gitaru nekih 5god. i blage veze nemam. Talenat po meni nije isto sto i kreativnost, jer smatram da sa ono jadno malo sto mogu da odsviram umem da napravim cuda od pesama,prosto zato sto imam sluha i osecaj za ritam, koji bih takodje razdvojio od sluha...

A radis na svojoj tehnici dokle god ti prija, cim ti se vise ne svira, prestani, kad ti se svira sviraj...vreme je na tvojoj strani i tako to...

ph34r.gifph34r.gifph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Sviram 5.5 god. Prvo sam svirao ono"ulicarski" pa tako ko naleti pokaze mi ponesto i to je to sad skidam sve od narodnog za drustvo da ih palim do Bob Marley-a hvala bogu postujem sve gitariste ma kolko oni svirali i kako svirali nisam zadrti puvadzija (to potvrdjuju wraith i the plague) a sad kad kupim neku elektricnu (sve sam pozajmljivao to je bilo mucenje) ima da ne izlazim iz kuce

 

2.gitara se ceo zivot uci sta mislis sto steve vai iako je najbolji kao sto kazu sto on ne smanji vreme sviranja (svira 16 sati non stop) mi smo svi na pocetku a ako imas takvo misljenje onda ti je kao kad si pocinjao i mnogo je bolje.

 

3.talenat nema svako ali svako ga pridobije bar 10-15 posto sluh se vremenom razvije ako si za ozbiljnu muziku da pravis onda zajebes

tabove i smo slusas ma kolko to bilo tesko kad si bas uporan a nikako nece u mozak e tad ga pogledas ili sledeci dan probas da ga skines.

 

icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

da u pravu si sluh se razvija!!ja sam na pocetku skidao neke lakse pesme a sada skidam malmsteena i druge gitarose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviram 6meseci, znachi: Beginer. Uchim sam od sebe, talenta (verovatno)ne posedujem,

ali zato pokushavam da nadoknadim vezbom. Pokushavam da vezbam sto vise (tj. kad se skinem

sa ovog jebenog kompjutera) i tako.. Solo deonice mrzim da skidam..ali ritam delove sasvim solidno... musik19.gif

 

pivopije.gif

Edited by [retardus]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sviram godinu i po. A sto se tice pitanja koliko vremena trba da ce nauci:otprilike ceo zivot. Uvek se nadje nesto sto ne znas, dodju nove tehnike itd.Kao sto Lenjin rece:Uciti,uciti,uciti.E sad ko hoce da komponuje pesme to je malo dvugacija prica. Tu trba talenta i te kako.Ne moze svaka budala da komponuje.Nije pesma slozis dva-tri akorda i to je to. Mnogo je to kompleksnija stvar. Naravno ovo ne vazi za Punk i Hard Core koji su jednostavno.Vidi sta hoces da radis. Sviranje po tabovima i uposte skidanje tudjish pesama sluzi za vezbu.Tako da ako uspes da otsviras nesto jednog stepena tezine,nemoj se vracati na lakse pesme. Tribute bandovi takodje sluze ili za vezbu ili je to gubljenje vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Zli 0bucjar
Tribute bandovi takodje sluze ili za vezbu ili je to gubljenje vremena.

ili je jednostavno dobra zajebancija???

 

mozda zivim u zabludi, jebiga icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1.Sviram malo duze od godinu i po dana.Za sada sam bolji nego

shto sam ochekivao(tako mi barem drugovi kazu tj.oni koji znaju

shta sviram i koliko je "lako" se odushevljavaju:bigblue: ).

2.Shto se drugog pitanja tiche,mislim da sam vec dao

odgovor.

3.Mislim da je talenat vazan samo u pochetku,a kasnije za

improvizaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...