Jump to content

Tri pitanja za gitariste


Crusader

Recommended Posts

icon_smile.gificon_smile.gif

 

Jebiga, sedim ćiku, ne izlažem se očima javnosti. Komponujem melodijice fareriju i lepoj breni, igram monopol i riziko i tamo-vamo. ALI: SAMO VAS GLEDAM.

 

A što se tiče sladoleda:

Pre će me zgaziti nešto dok budem kupovao dopunu za internet

icon_biggrin.gif

 

A i valjda bi bilo na vestima? icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Gothic-Rockerka

Prvi projekat je odradio sa 17 godina. Boga pitaj koja je to brzina.

E ako imas priliku pogledaj ^ROCK SCHOOL^ dokumentarac

izdvajam kako klinac s 12 godina mlati Black Sabbath - [Paranoid] pa se ti sad misli

a inace ta pjesma je jako brza i treba ju stvarno znati odsvirati!

Najaci dio na kraju s Alice Cooper-om! icon_mrgreen.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pihh, vibrato...koj' ce mu to kurac rolleyes.gificon_smile.gif

Mislim da se radi o krugu tehnike koji nema ni pocetak ni kraj... Smenjuju se era brzine & era suptilnosti... Uskoro dolazi vreme vibrata kada svi oni proseci koji sviraju 250bpm vide coveka koji radi samo vibrato i svira sporo i kazu - u, kako je spor, to je tako radikalno! Onda svi krenu da sviraju sporo, a onda ljudi koji dolaze na svirke kazu - ma to je samo sporo sviranje sa vibratom i emocijama, taj lik je po ceo Boziji dan vezbao vibrato, to moze svako - ajde da te vidim da sviras bez nekog osecaja... I tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Gothic-Rockerka

Paranoid.... HAHAAHAHA! Mogu da je odsviram kontra rukom koliko je prosta stvar (bez soloa,naravno). icon_smile.gif

To mi je inace omiljena pjesma Black Sabbath-a!

Odsviraces je ti meni [kontra rukom] kad dodjem, vazi! icon_mrgreen.gif

Edited by Gothic-Rockerka

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sviram oko 5 godina dok muziku ucim malte ne ceo zivot(od 6 godine),dakle

moram reci da gitaristi poput Jason Beckera,Marty Friedmana,Richie Kotzena,Zeleta Lipovace su retki (shred) gitaristi koji su umeli da misle i da svojom brzinom i melodijama iskazu svoja osecanja,a to je u muzici najbitnije,volim da cujem nekog ko makar i ne solira ultra brzo ali kada cujem da u tome ima dusha i da on stvarno ispoljava svoje emocije to veoma cenim...

 

 

Inace Dusane S,Kristijan Molnar(Cini mi se da ga znas) mi je pustao tvoje klipove,lepo si ti to odsvirao i smislio,mada dosta mi vuces na satcha,voleo bih da znam razlog za to posto sam cuo sa snimka da zbilja znas tehniku...pozdrav i svako dobro...

 

 

 

P.s. Dushane S sta mislis o Cacophonyma,treba uskoro da ih obradjujem pa bih voleo da cujem tvoje misljenje o njima,ja mogu da ih sviram(nisam samo skidao Concerto,posto nemam takvu gitaru-24 prag icon_mad.gif ),ajd u zdravlje pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok...video sam da ovde ima dosta amatera...reci cu ja sta mislim o svemu tome...

prvo - vezba i volja,a onda tek talenat...talenat je 10% gitariste...

upravu ste kada kazete,jebes to sto vezba ako je netalentovan,ali jebes ti i to sto je talentovan ako ne vezba...da se razumemo icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

RAZUMEMO SE, I SLAZEM SE SA POSLEDNJOM RECENICOM ALI:

 

AKO JE SVIRANJE GITARE POMERANJE PRSTIJU PO VRATU ISTE ONDA JE TALENAT NEPOTREBAN I GLAVNO JE VEZBATI... I ONDA SVAKO (APSOLUTNO SVAKO SA REGULARNIM PRSTIMA I USIMA U MEDICINSKOM SMISLU) MOZE DA SVIRA!

 

MEDJUTIM, AKO SVIRATI GITARU ZNACI STVORITI(!!!) NESTO LEPO ONDA JE TALENAT ITEKAKO POTREBAN!!!

 

STO SE MENE TICE POSTOJI VELIKA RAZLIKA IZMEDJU SVIRANJA TUDJIH STVARI I SVIRANJA SVOJIH STVARI! PRVO MOZE DA SE NAVEZBA A ZA DRUGO JE NEOPHODAN TALENAT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad kad pogledam hmm vec sviram nepunih 12 god.

heh' ustvari 10 ne racunajuci one prve 2 godinice ucHenja

i samo ucenja....sto bi reko moj buraz ''Rodila mati muzikanta'' icon_rockdevil.gif

 

Ye8iga bas steta sto on nema volje icon_rolleyes.gif a i ne znam otkud mu to da

sviranje brzo umori i cak mi se zali kako ga poslje bolu prsti...balh'! icon_smile.gif

 

I koju gitaru svirasH ti PutnicHe!? musik19.gif

 

Da znas od-Osmog Putnika-umijem dvije pijesme

''Glasno, glasnije'' i moju omiljenu ''Lutko moja''! icon_da.gif

 

@NeSo sunce moje ''prvo volja-pa vijezba i onda tek talenat''

brate mili-s tim redom, al' ga ubode! mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@NeSo sunce moje ''prvo volja-pa vijezba i onda tek talenat''

brate mili-s tim redom, al' ga ubode! mhihi.gif

znas kako,prvo ti je potrebna volja da bi svirao...onda vezba da bi bio bolji i talenat da bi pravio svoje stvari...

od talenta zavisi koliko brzo kapiras sviranje

ako si manje talentovan,trebace ti vise,ako si vise talentovan,trebace ti manje vremena,a ako to volis i imas volju,naucices u svakom slucaju,imao vise ili manje talenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i-cool-ice moja! wub.gif

 

NeSo pivopije.gif slazem se u potpunosti icon_da.gif cak mi je

otac prije neki dan drzao ponovni govor slican tome,

bas se uzivim kad mi pricHa uvezi gitarske muzike i njegove karijere!

 

musik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) sviram nesto vise od tri godine

 

2) gitara se ne uci,gitara se svira,i to se,kao sto neko rece pre mene,uci celog zivota (uci se da se svira)

 

3) talenat je samo pocetni impuls iliti inicijalna kapisla....talenat sadrzi 5 posto,ostalih 95 posto je rad,rad i rad...bitan je i sluh ali mislim da je talenat bitniji,jer se sluh moze razviti i steci,a talenat je manje vise urodjen

u potpunosti se slazem.....sem ovog prvog...NE SVIRAM JA TOLIKO !!!!!!!!!....mozda oko godinu dana.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...