Jump to content

Tri pitanja za gitariste


Crusader

Recommended Posts

Ocigledno da se nismo razumeli. Jadan je onaj gitarista kome je tehnika u ruci, kome je ruka brza od glave. Jel ste gledali Dargorn u skc-u pre mesec-dva?

Lik je seo ko vo na onu gitaru, ne mozes da ga pohvaras koliko brzo solira, a ustvari nista nije reko. Meni jl licio na ovna koji se zalece u kameni zid.

E to nije thehnika nego izdrkavanje. To moze svako. (o panteri da ne pricam)

Opet sve zavisi od toga sta sviras. Onog trenutka kad smilis melodiju u glavi, uzmes gitaru i odsviras je iz prve, savladao si tehniku.

 

Bez uvrede, za neke bi uz gitaru ocigledno trebali da pakuju uputstvo za koriscenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa u tom slucaju si jadan i ti, kao i ja kao i mnogi drugi, jer nisi ti nista bolji od tog lika sto svira tamo u SKC-u, niti ces biti u narednih XX godina , sve dok ne savladas tehniku dovoljno dobro da mozes da odsviras sta hoces. I zato nemoj da izmisljas tolpu vodu.

Znas ti koliko treba vremena gitaristi ili kad smo vec kod toga i nekom muzicaru da savlada tehniku dovoljno dobro da moze da odsvira sta god hoce...hehe ceo zivot mu nije dosta..

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti zaista pokusavas da skidas Hendrixa, i druge najbolje gitariste sveta, onda tebi svaka cast, i u tom slucaju bi bio u pravu.

S druge strane ja sviram grunge, i pokupio sam otprilike svu tehniku koja mi je potrebna, i sada kad uzmem da smisljam pesmu, ona uvek ispadne u tom fazonu jer mi je taj stil sviranja u prstima. Dakle, mogu da odsviram sve sto zamislim u mom grunge opsegu. (takodje i altenativu, i zvucace cudno ali power metal).

Svako postovanje za Hendrixsa, ali niti sam se ikad usudio, niti ikad pozeleo da ga skidam.

Jednom mi je jedan lik rekao i bio vise nego u pravu:

Najbolje pesme svih vremena su obicno one najprostije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samim tim sto sviranje gitare ogranicavas na odredjenu vrstu, ili jos gore - podvrstu muzike, to govori dosta....To je kao kad bi vozio kola, a da znas da skrenes samo desno...

Sto se komponovanja tice, to je neopisivo mnogo veca stvar od skidanja i sviranja tudjih stvari....tu je negde i tehnika - iako smatram da se ona NIKAD ne nauci potpuno, mogu da kazem da si je savladao kad budes u stanju da odsviras sve sto si iskomponovao ili sto ti je u glavi....Nikad ne mozes iskorpirati nekog drugog u potpunosti, tako da i ako umes da odsviras bukvalno sve od nekoga, verovatno mu nisi ni blizu.

Znaci, grunge gitarista ne postoji...postoje grunge bendovi, grunge pesme...Npr. probaj uz neku tvoju grunge pesmu da stavis ostatak benda da svira nesto skroz drugo, recimo bluz, i videces o cemu ti pricam...

 

Jedan savet za sve koji pocinju: kad vidite da vam nesto ne ide, probajte sami sebi da napravite vezbu koja ce u isto vreme da forsira taj segment koji ne ide, a takodje i da bude zanimljiva za sviranje.

SRECNO

Edited by dethman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet sve zavisi od toga sta sviras. Onog trenutka kad smilis melodiju u glavi, uzmes gitaru i odsviras je iz prve, savladao si tehniku.

a,.. evo ovako...

E A C A .. sviram pa sviram i ja sam sad genije...

ne slazem se uopste.Mozda se ne razumemo. Sta tacno podrazumevas pod "tehnikom"?

Znas ti koliko treba vremena gitaristi ili kad smo vec kod toga i nekom muzicaru da savlada tehniku dovoljno dobro da moze da odsvira sta god hoce...hehe ceo zivot mu nije dosta..

dobro preterah ga. Ali u pravu si treba dosta.

S druge strane ja sviram grunge, i pokupio sam otprilike svu tehniku koja mi je potrebna, i sada kad uzmem da smisljam pesmu, ona uvek ispadne u tom fazonu jer mi je taj stil sviranja u prstima.

ow yeah. pentatonic na kvadrat. pa ok ako si ti usavrsio. nije bas grunge ni tezak. uzmi jazz pa sviraj. ili blues, pa mesaj sa rockom. mogu da se kladim da ne mozes bas te solaze skinuti. Lako je kad skidas pearl jam a da ne pricam o nirvani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ne mozes da smislis postenu pesmu, a da nije trash metal (zloupotreba distorzije)

Kao prvo nije trash nego thrash metal. Kao drugo, ovo je jedna od najglupavijih recenica koje sam skoro procitao. Ne znam sta si od thrash metala slusao, ali s obzirom na takav stav, svakako ne dovoljno, i ne prave stvari...

 

A sto se tice teme, prvi put sam uzeo gitaru u ruke pre 8 godina, ali sam bio lenj i u osnovnoj nisam puno vezbao, kao ni na pocetku srednje. Tek mozda zadnje 2 godine srednje skole przim konstantno. A naravno, ne sviram nista posebno, s obzirom da ne vezbam puno, ali i sa tim nivoom mogu da skinem neke stvari od megadetha, kreatora, i slicnih bendova, sto sasvim zadovoljava moje potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TOOL

necu da napadam, ali... STA SE PROSERAVAS?!? Nisi Fiery (sad ce svakog momenta) i nisi na temi filozofija da citiras i prebacujes... Ne prosipaj znanje gusteru, jel ti skidas jazz???

skidam jazz(jazz licks i jazz akorde) i znam dovoljno da JESTE zajebaNIJA od grunge-a. Sto mora biti filozofija? i NE PROSERAVAM SE, vec podrzavam sve one koji misle suprotno od NAVY-a. Da ne mislis i ti da je "lako savladati tehniku" i da vazi sledece : "tehniku ako skontas prvih par godina onda skontas ako ne onda nisi za gitaru".

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim nije da hoci da se svadjam ali covek kaze :

jer se tehnika savlada za par meseci, sve ostalo je znas, ne zans. Pravi gitarista je onaj koji moze da odsvira ono sto zamisli.

i ne mogu da se slozim s' tim.

@NAVY

nije da te napadam. samo ocu da kazem da ako ti mozes da odsviras bilo sta sto zamislis (u grunge fazonu) ne mora da znaci da si pravi gitarista...

bez uvrede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se vrnem na temu:

1. oko 10 godina

2. Ne mozes je ni za tri zivota savladati (ako mislish da mozes onda si egomanijak)

3. Talenat je retkost, sluh se vezba vremenom, vrhunski gitaristi provode >6 sati dnevno sa gitarom... talenat je 30% svega toga.

 

Cemu sve to?!

 

A savladati tehniku za cetiri meseca to je nesto najgluplje sto sam chuo u zhivotu! Ti verovatno mislish na malmsteena, to nije tehnika to je brz picking(ne tvrdim da je malmsteen shit gitarista, naprotiv).

 

Termin " pravi gitarista" mi je nejasan... da li potoji lazni gitarista

 

Edited by Talichni Tom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo nije trash nego thrash metal

Sto je najgore ja sam ga i skontao da misli na trash, kao djubre, tipa gitara koja cepa jedan ton ili lupa bez veze akorde... Al' posle kad pomenu Panteru... I to chovek koji svira grunge icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA LI JE DOBAR GITARISTA ONAJ KOJI ZNA DA ODSVIRA ''mallmsteina'' blackmura itd a sebe??????SVe vishe oko sebe vidim ljude koji sviraju ok tudje pesme skinuvshi ih sa tabova da li je to dobar gitarista a pri tom nema nijednu svoju stvar?

zapravo jeste...

 

rec gitarista ne sadrzi u sebi ni rec "interpretator" ni rec "kompozitor"...tako da...go figure.

 

naravno da je bolje da ne znas ni jednu tudju pesmu da sviras...a da imas svoje savrsene...

 

ali ono...

 

get real. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar avatar ne govori dovoljno? icon_smile.gif  icon_smile.gif

ocjes da kazes da sam ruzan? icon_smile.gif

 

@bojan j. : :offtopic Volim da mashem machem i da jashem konja i spasavam princeze od zmajeva ... i chitam tolkina .... i igram rpg ... i sviram brze solaze... i izgledam ko gej(ali tako je izgledala aristokratija 17 veka) ...

Edited by Talichni Tom

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zapravo jeste...

 

rec gitarista ne sadrzi u sebi ni rec "interpretator" ni rec "kompozitor"...tako da...go figure.

 

naravno da je bolje da ne znas ni jednu tudju pesmu da sviras...a da imas svoje savrsene...

 

ali ono...

 

get real. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Uh izvinte za svrakopis ono sto u mom selu pakuju u flashu coca cole je krivo:).

A da li covek stvarno moze da nauci da svira da ne nauci tudje pesme?I sta mislite o fenomenu orginalnih gitarista koji su napravili svoj stil jer jednostavno ih mrzelo da uche tudji? icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...