Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Ha, pa ipak je ovo doom/gothic forum :sad:

 

Ne znam, mozda se situacija popravi, ali u poslednje vreme je bilo dosta kikseva

ljudi su poceli da kuliraju svirke bez problema, pa kontam da niko nije vise

spreman da mozda malo i rizikuje dovodjenjem nekih bendova, ide se na siguricu

(da li tako nesto i postoji?)

 

Katatonia je prosla ok, ali to je bilo u maloj sali, ne znam tacno koliko je bilo ljudi, atmosfera

super, svirka fantazija, kao fanu meni je to sve suoer izgledalo, ponovo bi dosao 100%

da li ce se to desiti, videcemo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... Da... Apsurdno shto sam uopshte pitala za depresiju, ja koja sam navuchena na funeral... :) Ali kada su ovakve stvari u pitanju, uvek se nadam... Mislila sam da nikada necu chuti uzivo My Dying Bride pa nisam bila u pravu. :D

 

Nazalost, propustila sam Katatoniu proshli put i zaista zelim da ih vidim.

A shto je najgore od svega, volela bih da vidim josh gomilu bendova za koje znam da apsolutno NIKAD nece napraviti koncert ovde, a ni u blizini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ja bih voleo da ih vidim jos jednom, onaj koncert je bio tako dobar, jos i Klimt dodje sa njima

milina. Rade na novom albumu, pa se naravno ocekuje turneja, ali mislim da je Defunctus u pravu

ne verujem da ce ih neko zvati, bilo bi dobro da gresim...

upravo to! klimt1918 i katatonia ponovo zajedno u bg-u!

 

 

naravno,pored organizacija kojima je LORDI preči od kvaliteta kao što su pomenuti bendovi i uopšte doom scena nema šanse da će išta ići na bolje

 

najsmešnije je što se ovde posećenost koncerata ceni po tome koliko beograđani posećuju svirke u gradu što nikakve veze nema sa koncertima gde pola (ako ne i više) čini publika koja je doputovala u bg iz drugih gradova

Edited by druželjub

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo to! klimt1918 i katatonia ponovo zajedno u bg-u!

 

 

naravno,pored organizacija kojima je LORDI preči od kvaliteta kao što su pomenuti bendovi i uopšte doom scena nema šanse da će išta ići na bolje

 

najsmešnije je što se ovde posećenost koncerata ceni po tome koliko beograđani posećuju svirke u gradu što nikakve veze nema sa koncertima gde pola (ako ne i više) čini publika koja je doputovala u bg iz drugih gradova

E moj decko, ti isti kojima je "preci" lordi , su doveli taj isti klimt i katatoniju... to sto ti nisi bio to je tvoj problem ;).

 

:pivopije:

 

sad kukajte i placite sto nema koncerata dobrih bendova vise...

 

imali ste priliku da ih vidite.

 

i katatoniju, i paradajz lost i tajp o negative i munspel i cendlmas i amorphis i ostale ...

 

sad ostaje i vama i nama da se nadamo da ce neko dovesti neki dobar bend ... od nas je dosta . ;)

 

:pivopije:

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loshe zvuchi...

 

I shto se Lordi-a tiche, koncert je ionako propao, tako da mislim da je banalno pominjati... Ali u sushtini se slazem.

 

A i ukidaju vize, prezivecemo... :D

 

 

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

@druželjub

neshvatljivo je da si poceo da pljujes ljude koji su doveli skoro sve sto je bilo iz doom/gothic zanra kod nas. :rolleyes:

Oni su doveli Moonspell,Katatonia,Charon,Candlemass,Amorphis,ToN...i ko je bio,bio je.To sto su sad u teskoj situaciji i ne mogu sebi da priuste rizicne koncerte,mora svako normalan da shvati...postuj ono sto je do sad uradjeno.

Edited by Defunctus

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam na katatona/klimt1918 koncertu u prvom redu

 

nisam PLJUVAO legacy promotion

 

lordi sam pomenuo jer su ista sredstva mogla biti sačuvana za neki od ovih bendova koji su vidno traženi (paradise lost npr. zato što je to jedini od navedenih bendova koje nije dovodio legacy) jer za lordi nisam primetio da je postojalo dovoljno želje da ih publika vidi uživo u beogradu

Edited by druželjub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina da su oni doveli sve te bendove, ali ne moze se ziveti od stare slave. Ljudi hoce JOSH. Ja prva hocu sve ponovo! I necu da mi neko kaze... "Pa, shta ste videli, videli ste." Ne svidja mi se kako zvuchi... M-m... ;)

 

I da se razumemo, ne kazem ja da treba po svaku cenu raditi koncerte, uvek ima onih koji su zadovoljni i onih koji nisu... Ali ne treba zakazivati pa otkazivati...

Ja sam u panichnom strahu sve dok bend ne odsvira makar dve pesme.

 

Ma, nije ovo poenta... Poenta je da je Katatonia sjajan bend koji bi trebalo opet dovesti u Srbiju.

 

I josh neshto... Katatoniu sam prvi put propustila jer NISAM NI ZNALA da dolaze... A saznala sam da su bili par meseci nakon koncerta... Aj sad neka mi neko kaze da sam ja kriva shto ne visim ceo svoj zivot na forumu... :P

 

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam na katatona/klimt1918 koncertu u prvom redu

 

nisam PLJUVAO legacy promotion

 

lordi sam pomenuo jer su ista sredstva mogla biti sačuvana za neki od ovih bendova koji su vidno traženi (paradise lost npr. zato što je to jedini od navedenih bendova koje nije dovodio legacy) jer za lordi nisam primetio da je postojalo dovoljno želje da ih publika vidi uživo u beogradu

Shvatam ja tebe,ali mora da znas da ti ljudi iz Legasija uopste ne slusaju ni doom,ni gothic...i da onda jos vise dobija na znacaju to sto su doveli.Jbg. kontaj ti po sebi,da si organizator koncerata,kad bi doveo neki black metal bend npr...ja nikad ne bih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj decko, ti isti kojima je "preci" lordi , su doveli taj isti klimt i katatoniju... to sto ti nisi bio to je tvoj problem ;).

 

 

 

Druželjub i ja smo bili zajedno u prvom redu za Katatoniu i Klimt1918, upoznali se sa oba benda, ćaskali sa njima dugo posle svirke, veliki smo fanovi oba benda, i izrazito smo zahvalni Legacy-u što su ih doveli.

 

 

 

sad kukajte i placite sto nema koncerata dobrih bendova vise...

imali ste priliku da ih vidite. i katatoniju, i paradajz lost i tajp o negative i munspel i cendlmas i amorphis i ostale ...

 

 

Imali smo priliku, prisustvovali smo skoro svim tim koncertima i zahvalni smo na tome :pivopije:

Ali hoćemo jos! ;)

 

 

 

Razumemo da je teško dovoditi bendove danas, ali ipak i dalje mislim da za doom gothic scenu će ovde uvek imati dovoljno publike da popuni fino SKC.

Ili ipak ovde ljudi slušaju kao sve i svašta, a kad dodje svirka nekog od tih bendova, ljudi ne žele da odvoje pare za koncert. Pa ja sam uglavnom fino gladovao u periodima kada sam dolazio na sve pomenute koncerte Legacy-a, i ne kajem se uopšte. I opet bih. ;)

Edited by Prometheus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just when the “g-g-g-guitars” were done we decided that one song needed acoustic guitars for a different folkish touch and we had to devote some more time for that the last weekend. Fred “north” Norrman came down to get it done, but it was harder than we thought. Playing an acoustic guitar and making it sound great is one thing, but actually recording it and making it sound great kinda makes you wonder how some people can do full acoustic guitar albums without any picking or strings noise on the fretboard, but it turned out fine eventually. Yeah.

Last monday it was time for mr synthesizer man Frank Default to come down the rathole for a week. Frank owns a real Rhodes piano, so we thought we’d save all those parts for the real deal and mic it up instead of keeping the midi programming hooked up to a software plugin.

We also went through all the other keyboards, loops and effects Frank has been working on simultaneously the whole time we’ve been recording. Switching sounds, approving harmonies and making sure everything blends in correct in the soundpicture (or distinguishly incorrect in Katatonia’s tradition) took it’s fair share of time.

We then bounced everything down from Frank’s mac into our sessions. Our guy has done some great work especially with the string arrangements and the production sounds huge! Deep! Atmospheric! I tell ya!

On friday a black bmw showed up and it was Kryptan with his EBS stack consisting of a Fafner TD 600 amp with a 8×10 Evolution Proline 2000 cab. We rigged up and set the sound of thunder. Kryptan’s bass, a 5 string Warwick Katana model had also been dropped off at Guitar Labs for a total first aid operation due to the wear and tear from the life on the road – thanks guys! We also threw some coated Elixir strings on it that would withstand even the dirt from the murky corridors of the rathole.

We basically did a couple of tunes each day figuring out basslines and when to play with a pick or use the fingers, when to use distortion and when to go smooth and plump. Very long days, only heading home to sleep at night and then back to the rathole in the morning. Luckily for me, kryptan’s i-phone turned out to be working as a modem for my laptop so I could go online for the first time down the rathole – a religious experience! But I will soon have to go back to my offline forsaken destiny as Kryptan is wrapping up and returning to Avesta as his work for this album gets completed this Monday evening.

What else… well Jonas has been home for the last couple of days getting all his last things together for the lyrical/vocal arrangements and tomorrow we start recording his voice.

The album title along with the cover artwork will be revealed this week as well. /Anders

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ale!!!

 

KATATONIA, the Swedish masters of melancholy, are set to return with their follow-up to 2006’s groundbreaking album, The Great Cold Distance.

 

It can now be revealed that the latest opus is to be titled Night Is the New Day, with the band currently well along the road to completion of their eighth studio album.

 

Night Is the New Day will be released on October 19th in Europe and the 27th in North America via Peaceville Records.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime albuma je Night is the new day, pise ti jedno par postova iznad. Nego bilo bi mnogo cool kada bi malo produzili turneju pa da ih 1-og novembra gledam sa Porcupine Treeom. :D

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne svidjja mi se nesto narocito ime novog albuma... ali ne sumnjam u kvalitet istog.

 

Meni je naziv novog albuma odlican. Jednostavan, simbolican, dosetljiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...