Jump to content

Pokolgép


RNA

Recommended Posts

Najstariji mađarski metal bend i svakako najbolji. Pre neki dan, 4. oktobra, su velikim koncertom u Budimpešti u originalnoj postavi proslavili 20. rođenda. Ako možete ikako, nabavite kalsike poput "Pokoli Szinjaték", "Metál Az Ész" ili zadnji "Te Sem Vagy Más". Još bolje, dupli živi.

Sajt je na www.pokolgep.com, ali sve je na mađarskom. ne postoji engleska verzija sajta.

Kad smo već kod ovogo benda, da ne otvaram zasebnu temu, posetite i sajt njihovog bivšek pevaa koji sad ima bend po svom prezimenu Kalapács. Taj je na www.kalapacs.net. Oni su čak i svirali u Srbiji, ali u Adi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam bio na exkurziji u Madjarskoj negde '91 godine, u njihovim prodavnicama ploca se prodavao Pokolgep i jos jedan madjarski bend, mislim da se zvao Ossian .... il tako nekako. Tada sam kupio Seventh Son od Maidena i znam da mi je posle bilo krivo sto nisam iz radoznalosti uzeo i neki od ta 2 madjarska benda ... ne znam kako zvuce, ali bilo bi zanimljivo cuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam bio na exkurziji u Madjarskoj negde '91 godine, u njihovim prodavnicama ploca se prodavao Pokolgep i jos jedan madjarski bend, mislim da se zvao Ossian .... il tako nekako. Tada sam kupio Seventh Son od Maidena i znam da mi je posle bilo krivo sto nisam iz radoznalosti uzeo i neki od ta 2 madjarska benda ... ne znam kako zvuce, ali bilo bi zanimljivo cuti.

Greška, velika greška! Ossian je do jaja bend. Sviraju neki heavy/power, mnogo više heavy. Imaju super solaže, super rifove, do jaja brzinu. Ima na Pokolgép sajtu i linkova za druge mađarske bendove, ali Ossian sajt nešto ne funkcioniše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je do jaja to što pevaju na mađarskom. Da je na engleskom ne bi bilo toliko interesantno ili bi bilo stravično jer Mađari mnooooogo ne znaju engleski i imaju užasan naglasak.

Ja sam već naučio neke pesme iako nemam pojma šta znače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Madjare nijedan bend ne zaobilazi na evropskim turnejama ... oni su imali na koga da se ugledaju i njihova scena bi na osnovu toga mogla da bude prilicno jaka. Ja stvarno pojma nemam ni za jedan madjarski novi bend. Dal se tamo svira sta moderno? Da je nama toliko svirki afirmisanih bendova do sada bi smo bili jaci od Nemaca i Finaca. smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je za Mađare da nijedan njihov stvarno dobar heavy metal bend ne svira kao predgrupa poznatijim bendovima. Oni tamo trpaju samo krš bendove koje niko drugi neće da sluša, a dobri bendovi sami prave svoje koncerte i imaju pune hale. Eh, uskoro bih trebao da dobijem dupli live Pokolgép. Jedva čekam da ga čujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da kazem da je Pokolgep jedan od mojih najomiljenijih bendova...jeste da im je jezik bez veze ali oni gitaristi razvaljuju..pa na nasim se prostorima nije svirala tako gitara...onaj solo u Gep Indulo je kicks ass

pozdrav

 

Ja volim madjarski bre. Sta fali madjarskom? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

RNA me je prosvetlio sa oba benda i moram reci da je covek stvarno u pravu - odlicni su bendovi.

Ali ovaj album od Ossian -a koji mi je sada na stolu (dao mi Srki kome je pozajmio neki lik) i nije nesto. Zove se Hangeromu. Ali ono sto mi je RNA snimio na kasetu - ne znam tacno nazive - je stvarno super. Pa, hvala ti Bosko !!! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate solicitore, ja bih ti preporucio neke madzarske bendove kao sto su :

Mindflowers,Hyperten,Nemesis i Stonehenge ali su to sve progrock i progmetal bendovi a ti rece da vise volis power .

A da zaboravio sam Dying Wish ,mozda najbolji bend severnih suseda ali oni sviraju gothic metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih bre Bosko, snimas na kasete sramoto smile.gif Ja sam mislio da cu biti poslednji covek koji slusa kaste kad sam kupio komp smile.gif

Jebiga, šta ćcu kad te albume imam na pločama, a na kompu nemam programe za prebacivanje na disk, niti imam rezač.

Majče, onaj Ossian se zove "Kitörés".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte ljudi, krca, preskace, okreces stranu, cepa se omot kad je raubujesh... ovako parce palstike ... metnes u cd i zaboravis kad si pustio play ... nema cimanja igle, nema grebanja....ja ne podnosim da slusam istu vrstu metala duze od sat vremena a kamo li isti bend, tako da ni audio diskove ne slusam. Pustim listu od 300 pesama, stavim shuffle i pichi. Ono sto je cinjenica da tako ne znam kakav je koji album, jer slusam sve na gomili, ali dobro, ne slusam muziku radi recenzija, nego radi uzivanja. Ako moras pazljivije da slusas onda je audio disk ipak zakon. Mozemo mi voleti ploce zbog nostalgije, ali zvuk je shit. Moras mnogo da je pazis. da ustajes na 20 minuta da menjas stranu...NIKAD VISE !!!! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...