Jump to content

Pokolgép


RNA

Recommended Posts

Бедак, ипак нисам био на концерту.

Но, биће ваљда још прилике.

Doći će dogodine sigurno,Neki Festival ili samostalni koncert.

 

Nedavno su imali koncerte u Nemačkoj koji je jako dobro prihvaćen od publike,

Ni tamo nikome nije smetalo što je na Mađarskom osim onih par pesama na Engleskom,Muzički su mnogo jaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

solicitore hoces staviti Pokolgeo u tvoj katalog? icon_confused.gif

Naravno ... to sam skino pre neki dan pa cu da stavim u katalog ovih dana ... Za Moonlight samo da se ispravim da su Poljaci a ne Rusi ... icon_smile.gif

 

Za sada sam od Pokolgépa skinuo albume Pokoli Színjáték, Éjszakai Bevetés i Csakazértis. Respect za njih ... !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ... to sam skino pre neki dan pa cu da stavim u katalog ovih dana ... Za Moonlight samo da se ispravim da su Poljaci a ne Rusi ... icon_smile.gif

 

Za sada sam od Pokolgépa skinuo albume Pokoli Színjáték, Éjszakai Bevetés i Csakazértis. Respect za njih ... !!!

Eto sad imaš tri odlična albuma od njih , Nabavi i prvi istoimeni album ima dobrih stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

На првом албуму је песма 'Pokolgep' најјача. Оригинал Accept! Јесу ли је свирали скоро на неком концерту, пошто је нема на оном живом албуму?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Проклета пиратерија и ко је измисли! icon_mad.gif

Posle koncerta u Senti Pokolgep je iza delio autograme,slikali se sa fanovima i tako to... kad neki klinac poturi pevaču neki narezani disk sa nekom isprintanom slikom da mu to potpiše...Ovaj se nasmešio i rekao mu sine ako me hoćeš da zajebavaš što nisi našao nešto drugo...Ja sam puko od smeha.

 

 

Ne sviraju stvar Pokolgep na koncertima bar nisu tu, csak sve manje sa albuma gde je još Kalapacs pevao.Prošle godine u Bečeju su svirali sa prvog TÜZ ..vatra i pesmu ..Bonn Scott emlékére..mogli bi više malo svirati sa prva dva tri albuma..Al opet dobri su uzivo strava...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'A tűz'? Ta им ваља, мада је насловна са првог албума најбоља. А 'Bon Scott emlékére' су свирали и на оном живом албуму. Немој ми рећи да није била ни 'А jel'?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto nisam pao sa stolice kada sam video da postoji tema na "Pokolgep". Slusam ih vec odavno, cuo sam sve njihove albume. Koliko sam primetio svi se uglavnom skoncetrisete na starije albume ili na poslednji. Po meni njihov najjaci album je definitivno "Adj új erőt". Produkcijski je savrsen, pogotovo sto je izasao 1991. Ljudi nabavite taj album kako mozete i umete, sve pesme su do jaja ali "A harang értem szól" je legendarna. Takodje je super i album "Vedd el ami jár" (1992). Inace Ossian je nekada bio odlican bend, pa se onda raspao, i naravno posle probijanja Hammerfall-a ponovo se oformio i svake godine izdaje "isti" album. Upali su u nevidjeni sablon. Nisu vredni truda. A Stonehenge je jebeno dobar. Verujte moze da se takmici sa stranim (zapadnim) prog bendovima. Nabavite obavezno ( inace pevaju na engleskom, i to korektno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto nisam pao sa stolice kada sam video da postoji tema na "Pokolgep". Slusam ih vec odavno, cuo sam sve njihove albume. Koliko sam primetio svi se uglavnom skoncetrisete na starije albume ili na poslednji. Po meni njihov najjaci album je definitivno "Adj új erőt". Produkcijski je savrsen, pogotovo sto je izasao 1991. Ljudi nabavite taj album kako mozete i umete, sve pesme su do jaja ali "A harang értem szól" je legendarna. Takodje je super i album "Vedd el ami jár" (1992). Inace Ossian je nekada bio odlican bend, pa se onda raspao, i naravno posle probijanja Hammerfall-a ponovo se oformio i svake godine izdaje "isti" album. Upali su u nevidjeni sablon. Nisu vredni truda. A Stonehenge je jebeno dobar. Verujte moze da se takmici sa stranim (zapadnim) prog bendovima. Nabavite obavezno ( inace pevaju na engleskom, i to korektno).

U pravu si, Adj uj erőt je jako dobar album.. to je prvi album snimljen sa pevačem Rudan Joe..Pošto je tada Kalapacs ostavio grupu zbog njegovih solo

radova.Dosta spominjamo stare albume jer su dobri svakako.

 

Ako je već reč o Mađarskim grupama dolazi WISDOM u Bečej 3.Septembra u Rock club FLOYD ..Sviraće sa našim bendovima na Hit 202e..Svi njihovi radovi su na engleskom ,dobri su vredi pogledati.

 

A Ossian je bio nekada OK ali sada Paksi Endre pevač sa okupljenim klincima pokušava vratiti onaj uspeh iz lepih dana ali i publika vidi da nije to više taj Ossian što je bio.

 

A dobar power iz Mađarske je DEMONLORD mozda bih stavio ispred Stonehenge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Moje jedino iskustvo sa njima je cinjenica da sam ih gledao 88 u peshti kada su otvarali za Metallicu na MTK stadionu.

 

Taj nastup bi verovatno mogao da odnese titulu za najminiraniji bend na planeti svih vremena biggrin.gif (dalje od prvih redova se skoro nista nije moglo cuti) a secam se da je masa apsolutno podivljala na pesmu koja u refrenu ima HAT HAT HAT (666) icon_rockdevil.gif

 

Voleo bih da ih cujem kako vredi, ono je stvarno bilo smeshno.

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje jedino iskustvo sa njima je cinjenica da sam ih gledao 88 u peshti kada su otvarali za Metallicu na MTK stadionu.

 

Taj nastup bi verovatno mogao da odnese titulu za najminiraniji bend na planeti svih vremena biggrin.gif (dalje od prvih redova se skoro nista nije moglo cuti) a secam se da je masa apsolutno podivljala na pesmu koja u refrenu ima HAT HAT HAT (666) icon_rockdevil.gif

 

Voleo bih da ih cujem kako vredi, ono je stvarno bilo smeshno.

Onda smo stari moj bili na istom koncertu 1988 e pivopije.gif

 

Pokolgép su bili smešni pred Metallica tada ,Inače na njihovim samostalnim koncertima su dobri (Bar Kako kome).

 

Da na MTK stadionu je bio haos tada ,To je bila jedna Thrash ludnica ,Sećam se u nedelju je bio koncert 11 .Septembar a mi smo bili već u petak u Pešti .

 

Neverovatno puno ljudi je bilo iz Yuge ali iz Čehoslovačke isto.

Zaista je bilo dobro videti ih na Justice turneji nešto legendarno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda smo stari moj bili na istom koncertu 1988 e pivopije.gif

 

Pokolgép su bili smešni pred Metallica tada ,Inače na njihovim samostalnim koncertima su dobri (Bar Kako kome).

 

Da na MTK stadionu je bio haos tada ,To je bila jedna Thrash ludnica ,Sećam se u nedelju je bio koncert 11 .Septembar a mi smo bili već u petak u Pešti .

 

Neverovatno puno ljudi je bilo iz Yuge ali iz Čehoslovačke isto.

Zaista je bilo dobro videti ih na Justice turneji nešto legendarno !

eto pivopije.gif

 

stvarno je bila ludnica, ono neiskusno obezbedjenje, psi koji laju na ljude, janjicari sa sabljama na konjima, ma ludilo icon_smile.gif Secam se da smo gledali bakice u svojim...pa mozda i sedamdesetim, kako se penju sa torbicama na tribine icon_smile.gif

Spektakl.

 

A stvarno su ih minirali van svakog smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto pivopije.gif

 

stvarno je bila ludnica, ono neiskusno obezbedjenje, psi koji laju na ljude, janjicari sa sabljama na konjima, ma ludilo icon_smile.gif Secam se da smo gledali bakice u svojim...pa mozda i sedamdesetim, kako se penju sa torbicama na tribine icon_smile.gif

Spektakl.

 

A stvarno su ih minirali van svakog smisla.

I mi smo se iznenadili kada smo videli Policajace sa mačevima na konjima pred stadion.

Drzalo ih je još ta Ruska vlast jer tada su još Rusi bili u Mađarskoj naveliko.

 

Mračni pogled ozbiljnih Policajaca koji su šetali vučjake oko stadiona laugh.gif ,Gledali su nas kao da smo stvarno neki ozbiljni nepriljatelji laugh.gif

 

Na zelezničkoj stanici posle koncerta je bilo nekoliko hiljada rokera ,metalaca onako u dobrom stanju a da vidiš zbunjene face tim običnim ljudima u proputovanju.

 

Jesi bio i na Monsters of rock 1991 u Pešti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mi smo se iznenadili kada smo videli Policajace sa mačevima na konjima pred stadion.

Drzalo ih je još ta Ruska vlast jer tada su još Rusi bili u Mađarskoj naveliko.

 

Mračni pogled ozbiljnih Policajaca koji su šetali vučjake oko stadiona laugh.gif ,Gledali su nas kao da smo stvarno neki ozbiljni nepriljatelji laugh.gif

 

Da, bash taj rad. Secam se da smo videli rusku kasarnu kako se prazni iz busa, to su bila ta prelomna vremena, Rusi su zavrsavali svoje iseljavanje iz Madje.

 

 

Jesi bio i na Monsters of rock 1991 u Pešti ?

 

Naravno da jesam, a i na Soundgarden Faith No More i Gunsima 92 icon_da.gif

I ti si bio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, bash taj rad. Secam se da smo videli rusku kasarnu kako se prazni iz busa, to su bila ta prelomna vremena, Rusi su zavrsavali svoje iseljavanje iz Madje.

 

 

 

 

Naravno da jesam, a i na Soundgarden Faith No More i Gunsima 92 icon_da.gif

I ti si bio?

Jesam, na Monsters of rock 1991 na NÉP Stadionu sa Queensryche ,Motley crue,Metallica ,Ac .Dc . Jeste da sam daleko bio od bine ali su odvalili (koja bina .. strava)

 

Da i na Guns n Roses 1992 isto na NÉP Stadionu ,Sećam se baš kada smo ušli Faith no More su već svirali War Pigs.. Al smo kasnije pokisli ko Pi..

 

A 1993e Metallica na kartije pisalo the cult i alice in chains i Metallica a zapravo svirali umesto chainse Megadeth koje iznenađenje laugh.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda smo stari moj bili na istom koncertu 1988 e pivopije.gif

 

Pokolgép su bili smešni pred Metallica tada ,Inače na njihovim samostalnim koncertima su dobri (Bar Kako kome).

 

Da na MTK stadionu je bio haos tada ,To je bila jedna Thrash ludnica ,Sećam se u nedelju je bio koncert 11 .Septembar a mi smo bili već u petak u Pešti .

 

Neverovatno puno ljudi je bilo iz Yuge ali iz Čehoslovačke isto.

Zaista je bilo dobro videti ih na Justice turneji nešto legendarno !

E vidis ta turneja 1988 od Justice-ploce je trebala da pochne kod nas,vodili su se pregovori ali na zalost nista se nije dogodiloJos mi je teze bilo kad sam prochitao u starom Rock Hard-u intervju sa Hammet-om dje on najavljuje pocetak turneje sa 2 koncerta u YU i da se raduje jer tamo nikad nisu svirali.Iste godine smo popusili i turneju Maidena...

Uvijek sam zavido Vojvodjanima zbog tog sto su vagon dobrih koncerata mogli da odgledaju u Madjarskoj...jednostavno na bicikl i pravac Pesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i na Guns n Roses 1992 isto na NÉP Stadionu ,Sećam se baš kada smo ušli Faith no More su već svirali War Pigs.. Al smo kasnije pokisli ko Pi..

Gomila ljudi je zakasnila na Soundgarden, izgleda su busevi nesto zajebali. JA sam ipak stigao na vreme, lucky me.

 

E a tu Metallicu sa The Cult sam propustio, bio sam u nemackoj.

 

 

E a to sto dr.lecter kaze....to je ziva istina.

 

Secam se dobro august 88, ja u nemackoj kupujem metal hammer sa Hetfieldom na naslovnoj i gledam veliku crnu reklamu za novi album preko cele strane. Bukvalno svako jutro opsedam lokalnu prodavnicu ploca sa istim pitanjem "jel stiglo"?

 

Tek tada procitam u intervjuu u istom hammeru da Lars kaze kake te godine imaju nove i drugacije planove za turneju i procitam recenicu koja mi je odzvanjala mesec dana u glavi: "turneju pocinjemo u Jugoslaviji!!!"

 

Za dva dana sam vec bio kuci u novom sadu, (trebao sam da ostanem u germany jos 10 dana, ali jebi ga) i trazio da kupim kartu za koncert biggrin.gif

 

Na moju veliku srecu, ipak se dogodila ta budimpesta...auh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gomila ljudi je zakasnila na Soundgarden, izgleda su busevi nesto zajebali. JA sam ipak stigao na vreme, lucky me.

 

E a tu Metallicu sa The Cult sam propustio, bio sam u nemackoj.

 

 

E a to sto dr.lecter kaze....to je ziva istina.

 

Secam se dobro august 88, ja u nemackoj kupujem metal hammer sa Hetfieldom na naslovnoj i gledam veliku crnu reklamu za novi album preko cele strane. Bukvalno svako jutro opsedam lokalnu prodavnicu ploca sa istim pitanjem "jel stiglo"?

 

Tek tada procitam u intervjuu u istom hammeru da Lars kaze kake te godine imaju nove i drugacije planove za turneju i procitam recenicu koja mi je odzvanjala mesec dana u glavi: "turneju pocinjemo u Jugoslaviji!!!"

 

Za dva dana sam vec bio kuci u novom sadu, (trebao sam da ostanem u germany jos 10 dana, ali jebi ga) i trazio da kupim kartu za koncert biggrin.gif

 

Na moju veliku srecu, ipak se dogodila ta budimpesta...auh

Da, Ja sam čuo da su trebali svirati kod nas dve stanice i to Beograd i Ljubljana (mada nisam znao da su trebali početi Justice turneju kod nas)

 

stalno se pričalo o tome tada .Ali ipak sa više pouzdanja otišli smo u komšiluk na koncerte.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis ta turneja 1988 od Justice-ploce je trebala da pochne kod nas,vodili su se pregovori ali na zalost nista se nije dogodiloJos mi je teze bilo kad sam prochitao u starom Rock Hard-u intervju sa Hammet-om dje on najavljuje pocetak turneje sa 2 koncerta u YU i da se raduje jer tamo nikad nisu svirali.Iste godine smo popusili i turneju Maidena...

Uvijek sam zavido Vojvodjanima zbog tog sto su vagon dobrih koncerata mogli da odgledaju u Madjarskoj...jednostavno na bicikl i pravac Pesta...

Upravo tako sjebali su i Mejdene te godine ,pričalo se za Avgust 1988 to je bila Seventh son turneja,Kako im je to samo uspelo da sjebu?? Pre im je nekako išlo sa mejdenima a od tada je i to stalo.

 

Nama Vojvođanima Mađarska je blizu a u to vreme naš Dinar je bio dosta jači nego forinta pa smo se onako opustili tamo laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Ja sam čuo da su trebali svirati kod nas dve stanice i to Beograd i Ljubljana (mada nisam znao da su trebali početi Justice turneju kod nas)

 

stalno se pričalo o tome tada .Ali ipak sa više pouzdanja otišli smo u komšiluk na koncerte.

Po mojim informacijama trebao je biti 8.9.88. Novi Sad, stadion na klisi icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1993 Metallica/The Cult/Suicidal Tendecies sam ulovio u Njemachkoj,

bolje S.T. nego AIC

Naravno da su bolji ST!

 

Nego ja sam saznao taj dan da Alice in chains neće svirati u Budimpešti 93e nego umesto njih ubacili Megadeth ,Što je bilo onako da čovek ne moze da poveruje ..Megadeth otvaraju za Metallica ??ali jeste bili su ,svirali su ok samo što je bio još dan pa je izgledalo onako sve bledo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...