Jump to content

Pokolgép


RNA

Recommended Posts

Pokolgép koncert u Senti, Vojvodina na Festivalu ..a tamo mozeš kupiti njihove originale...Bar mislim da će doneti nešto sa sobom kao i uvek .A i RNA je obećao da će doći tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

RNA jel ima da se nabavi neki njihov album ovde?

Мрка капа, приле. Ако гос'н Дуди не зна, не знам ни ја. Ја бих природно претпоставио да у Суботици тога има. Ја сам само пре пар година нашао први албум на плочи и то је све, али ћу наручивати још неких од ортака из Немачке, то је сигурно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zaboravio sam reći da u Subotici se moglo nabaviti sve albume od njih ,

Od prvog albuma ...Dosta toga se moglo naći ili naručiti od nekih ljudi.

A i sama grupa donese i posle koncerta moze se kupiti sa autogamom naravno,takođe i majice itd...ali sve to zavisi da li će biti to i sada.

 

RNA Znači uspeo si ugrabiti prvi legendarni njihov album ..pa ako već to imaš lako je za ostale samo treba malo truda ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ово је готива. Пише и на сајту. Требало би да се појавим тамо.

Ima mesta za sve ..Kampovanje ,jeftino pivo ,muzika ,koncerti..Mađarice ...dobro došli svi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мрка капа, приле. Ако гос'н Дуди не зна, не знам ни ја. Ја бих природно претпоставио да у Суботици тога има. Ја сам само пре пар година нашао први албум на плочи и то је све, али ћу наручивати још неких од ортака из Немачке, то је сигурно.

Bilo nekada da se uzme,sada nema.Doduse,moze se nabaviti,ali placas cenu originala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za nas su i HUNGAROTON izdanje originali icon_wink.gif ..... Ma Subotica je bio zakon za takve stvari u to doba jako puno muzike sam nabavljao odatle.. ili nije bilo teško da odem ni do Segedina,

 

Jel slušao neko Mađarski Moby Dick ..? Njihov najnoviji album GOLGOTA koji bi mogao slobodno da se bori sa svetskim THRASH grupama..Preporučujem....Ili Prvi njihov iz 89 e UGASS KUTYA Jako dobro zvuči taj album....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dajem pare za original cd nekog benda koji peva na madjarskom? icon_smile.gif Nikada ne bih dao pare za tu smejuriju.

Obrati malo paznje na gitarske rifove, solaze mislim opšte na muziku što Pokolgep proizvodi se zove vrhunac originalnog Heavy Metala iz Osamdesetih.

Jeste imaju i album na Engleskom poslušaj to mozda neće ti biti toliko smešno,

Ako budeš imao prilike pogledaj njihov koncert odmah se primeti da su iskusni muzičari i to da sviraju čak dvadeset godina.Ili poslušaj bend od prvog pevača KALAPACS to je čistokrvni heavy njegov novi album TOTEM, Iako su tekstovi na mađarskom jeziku oseti se kvalitet vokala.Pa mozda ćeš i shvatiti da to nije toliko ni smešno već ozbiljna svirka što jede naše bendove za doručak što bi i RNA rekao.

Da ne razvlačim sad ovde ima još mnogo sličnih bendova u Hungariji .

Imao sam prilike da pričam sa ljudima koji su rekli... Ne volim Mađare.. i mrzim njihovu muziku...Samo jedno.. Nacionalizam i Muzika tog zanra ne ide zajedno...Ne razumem mozda neki ljudi misle da drugi svetski rat još nije završen ili šta je?

A dosta sam čuo i pozitivne odgovore o njima mozda iskusniju i muzički talentovaniji..koji su rekli ovo je stvarno dobra i kvalitetna muzika što je pointa da su celo vreme obraćali na muziku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrati malo paznje na gitarske rifove, solaze mislim opšte na muziku što Pokolgep proizvodi se zove vrhunac originalnog Heavy Metala iz Osamdesetih.

Jeste imaju i album na Engleskom poslušaj to mozda neće ti biti toliko smešno,

Ako budeš imao prilike pogledaj njihov koncert odmah se primeti da su iskusni muzičari i to da sviraju čak dvadeset godina.Ili poslušaj bend od prvog pevača KALAPACS to je čistokrvni heavy njegov novi album TOTEM, Iako su tekstovi na mađarskom jeziku oseti se kvalitet vokala.Pa mozda ćeš i shvatiti da to nije toliko ni smešno već ozbiljna svirka što jede naše bendove za doručak što bi i RNA rekao.

Da ne razvlačim sad ovde ima još mnogo sličnih bendova u Hungariji .

Imao sam prilike da pričam sa ljudima koji su rekli... Ne volim Mađare.. i mrzim njihovu muziku...Samo jedno.. Nacionalizam i Muzika tog zanra ne ide zajedno...Ne razumem mozda neki ljudi misle da drugi svetski rat još nije završen ili šta je?

A dosta sam čuo i pozitivne odgovore o njima mozda iskusniju i muzički talentovaniji..koji su rekli ovo je stvarno dobra i kvalitetna muzika što je pointa da su celo vreme obraćali na muziku...

Ajoj,gde si ti zalutao...

Ja sam njih slusao dosta puta,i muzika je ok.Ali jednostavno,ne mogu slusati heavy metal sa madjarskim textovima.Meni to zvuci glupo i iritira me.Jednostavno receno. icon_wink.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajoj,gde si ti zalutao...

Ja sam njih slusao dosta puta,i muzika je ok.Ali jednostavno,ne mogu slusati heavy metal sa madjarskim textovima.Meni to zvuci glupo i iritira me.Jednostavno receno. icon_wink.gif

Nisam ja nigde zalutao ,Nego sam primetio da nemozeš da slušaš Mađarski

Pa zato sam ti preporučio njihov album na engleskom jeziku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokolgep je stvarno legendaran! Ja nemam problema sa madjarskim jer ga silom prilika studiram. Povremeno teksovi Pokolgepa tako jebu kevu da je to nezdravo.Ali dobro ne moze ga svako znati i priznajem povremeno moze da zvuci smesno kao meni rumunski iili ska na cecenskom/ruskom.Sto se tice Kalapacsa moje odusevljenje prvim albumom je nestalo kad sam ih prvi put cuo live (izasao na pola koncerta) jedino sto je publika bila fanaticana i ocena 10 iako su bili Madjari koji su obavezno kao mrtvi na koncertima.Stari Jozsi Kalapacs je faca ali vise nije ono staro ako na primer Dee Snider koji je oduvao Budimpestu i Halforda zajedno.

 

Keep On Rockin' !!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokolgep su i ovog puta odsvirali posteno ,dobro i tacno kao i uvek,izuzev male greške a to nije od njih.

Ono što mi se ne sviđa to je lokalno ozvučenje,Dobro što se pevač nije povukao sa bine kao pre par godina i rekao ..Helo ti za mix pultom kad popraviš zvuk vratiću se,.

Isto je dao i poruku i redarima ispred bine da slobodno mogu prošetati i nisu potrebni ovde dok oni sviraju.

 

Bend je bio u dobroj formi i ovog puta na koncertu i van nje.

Uvek su raspolozeni za svirku u Vojvodini da li zbog publike ili para,No nije bitno vazno je da nas posećivaju.

 

I ovog puta su uspeli doći u Srbiju a da na putevima ne zaustave panduri

Da bi im našli razlog da plate kaznu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam posle toliko decenija dosao u priliku da skinem s neta nekoliko albuma Pokolgepa i stvarno sam iznenadjen. Produkcija je odlicna a kao sto Dudi rece za recimo 1987 god album Pokoli Színjáték zvuci fantasticno. Meni madjarski ni malo ne smeta, jer mi je muka od engleskog icon_smile.gif Dosta slusam bendove koji pevaju na finskom (Mokoma, Irina) il ruskom (Moonlight, Butterfly Temple), pa mi je i ovo super leglo pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...