Jump to content

Forbidden


AGGRESSOR55

Recommended Posts

Overkill se nikada nije raspao, tako da ne mozemo da govorimo o pravom thrash povratnickom albumu, ali ako se govori u smislu kvaliteta, onda je ovo comeback nakon nekih 10 godina :haha:

 

No, really, "Ironbound" thrash album godine. Tu meni ne postoji diskusija.

 

Meni ta pesma više liči na Americon ili na nešto sa Diabolus in musica :mhihi:

 

E jes', otprilike strofe na "Overthrow"u zvuce ki Americon ili tako neki Slayer fail :]

 

album nije ni do kolena Twisted Into Formu, to je cinjenica. Ali to nije zato sto zvuci moderno i sto Russ ne peva visoko sve vreme, to je zato sto pesme nisu istog kvaliteta. To je jedini kriterijum. Ali opet, ima sjajnih pesama, i bolji mi je od skoro svih "reunion" albuma. Bolji je od testament-a novog sigurno. Bolji je od Heathen-a, koji je super na prvo slusanje meni bio ali retko zelim da ga pustim ponovo.

 

Sa prvom polovinom ovog pasusa se slazem, sa drugom, ama ne uopste. Ni ja ne volem nesto Formaciju, ali mi je i ona bolja od ovoga. Neka je i ona neki thrash mixed bag, ali mix ideja koje mi ipak legaju. Ovde ima pola ideja koje mi se svidjaju, i pola koje ne. Neka je i u toj prvoj polovini nesto ubica pesama, k'o sto jeste (Gates, Hopenosis, Wounds), nije mi dovoljno da ga sad proglasavam odlicnim, a kamoli vrednim, thrash albumom... O poredjenju sa Heathenom, nema poente, jerbo Zabranjeni mogu jos 10 godina da spremaju materijal, nece stici ni do cega priblizno dobrog kao "Evolution of Chaos".

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dugo nisam bio na ovom forumu, a vidim da se debata oko novog Forbiddena baš rasplamsala:). Kao stari fan mogu samo reći da je album dosadan iako je odsviran sjajno. Gledao sam ih 2008 na Graspop festivalu i tamo su svirali samo stvari sa prva dva albuma. Nism uopšte očekivao da će novi album ići u ovom pravcu. Šteta:(((

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

...guitarist Craig Locicero of reactivated San Francisco Bay Area metallers FORBIDDEN. 13 godina pauze jednako mrtav bend, sto se vidi na videu.

a i nikada se nismo gotivili

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...guitarist Craig Locicero of reactivated San Francisco Bay Area metallers FORBIDDEN. 13 godina pauze jednako mrtav bend, sto se vidi na videu.

a i nikada se nismo gotivili

 

Samo zato što su izdali po album '97. i 2010. ne znači da je bilo 13 godina pauze, Forbidden se, koliko znam okupio bar 2008. ako ne i ranije, a nije se raspao '97.

Bend nije mrtav u životu, samo je Russ nerealno debeo. :)

A, to što se ti ne gotiviš s njima... Idi druži se s Danilom Trbojevićem. :D

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

salu na stranu zvuce dosta dobro i to mnogo bolje nego sa onih snimaka iz 2008 tipa graspop.jedino mi vokal izgleda dosta smoreno na bini na svim snimcima ali dobro ne moze se ocekivati od njega da pretrci binu 200x u toku nastupa :lol:

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo zato što su izdali po album '97. i 2010. ne znači da je bilo 13 godina pauze, Forbidden se, koliko znam okupio bar 2008. ako ne i ranije, a nije se raspao '97.

Bend nije mrtav u životu, samo je Russ nerealno debeo. :)

A, to što se ti ne gotiviš s njima... Idi druži se s Danilom Trbojevićem. :D

:haha: dobro ajde....

 

In 2007 Forbidden reformed again for some reunion shows in 2008 both in the US and in Europe.[1] The reunion did not feature either the Forbidden Evil line-up or the one with Jacobs. Gene Hoglan (of Dark Angel, Death and Strapping Young Lad fame) played drums for the bands first few reunion shows, due to Bostaph's prior commitments with Testament, who had been in the studio finishing a new album. After Hoglan, Mark Hernandez (ex-Vio-lence, Heathen) filled in on the drums for the band's European tour, which included an appearance on the main stage at Belgium's Graspop festival. Japanese dates are also lined up for later in the year.

In 2008 Forbidden began talks with Nuclear Blast Records about recording a fifth studio album for the label. In a post on the band's Myspace page the band confirmed that they were recording a new album, Omega Wave[2] released in 2010.

 

utesilo bih da da sam napisala 10 god... priznajem u tom slucaju gresku

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

salu na stranu zvuce dosta dobro i to mnogo bolje nego sa onih snimaka iz 2008 tipa graspop.jedino mi vokal izgleda dosta smoreno na bini na svim snimcima ali dobro ne moze se ocekivati od njega da pretrci binu 200x u toku nastupa :lol:

 

Ma, on je jednom nogom u grobu, vidi ga kakav je. x)

 

:haha: dobro ajde....

 

In 2007 Forbidden reformed again for some reunion shows in 2008 both in the US and in Europe.[1] The reunion did not feature either the Forbidden Evil line-up or the one with Jacobs. Gene Hoglan (of Dark Angel, Death and Strapping Young Lad fame) played drums for the bands first few reunion shows, due to Bostaph's prior commitments with Testament, who had been in the studio finishing a new album. After Hoglan, Mark Hernandez (ex-Vio-lence, Heathen) filled in on the drums for the band's European tour, which included an appearance on the main stage at Belgium's Graspop festival. Japanese dates are also lined up for later in the year.

In 2008 Forbidden began talks with Nuclear Blast Records about recording a fifth studio album for the label. In a post on the band's Myspace page the band confirmed that they were recording a new album, Omega Wave[2] released in 2010.

 

utesilo bih da da sam napisala 10 god... priznajem u tom slucaju gresku

 

Da, a i nije se raspao '97. Manje od 10 godina. :P

 

A, i nije bitno, daleko je od mrtvog benda. Album novi je odličan, ovaj još može da peva, mada ne onako visoko kao ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

kapiram hoglan. zamisli da moras da nadjes zamenu za dva dana koja moze da svira sledeceg meseca i dovoljno je veliko ime da udje umesto Dream Evil, mislim da je lik uradio najbolje sa tim sto je imao. Ne mogu da zamislim kakve su to muke da organizujes takav festival gde konstantno imas problema takva. Zao mi je ljudi sto putuju da gledaju Dream Evil ali jbg, cool for me :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Ima li neko "Forbidden Evil" da proda, normalno original? Trazio sam na berzi, ali ni na jednom spisku ga nema, pa rek'o da probam ovde.

 

Izvadi internet karticu u Banci Intesi i kupi preko interneta, na ovom sajtu je baš jeftino:

 

Forbidden Evil

Edited by Tower...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...