Jump to content

Skoro pa nagradna igra!


Dushan S

Recommended Posts

Da je prava nagradna igra onda bi postojala i neka opipljivija nagrada! :meshuggah: Ovako, evo samo jedne ne mnogo uspešne fotografije i pitanja, da li neko zna šta je ovo na slici, otkud tu i kako se našlo na mojoj sofi? Valley Arts je u kadru samo zbog radi dokazivanja autentičnosti fotografije :mrgreen:

 

rooo2.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa čućeš pre il kasnije, ništa ne brini :meshuggah: Možda je neko (ali opet ne realno) poređenje nešto što ima karaktera između Les Paul-a i SG-ja ali sa jačom definicijom, "and with a twist" što bi rekli ameri! Mahagoni telo, mahagoni vrat, ebony fretboard.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gary Kramer otkud ti to cudo,bolan??Ne ajde stvarno reci kako si dobio tu svemirsku dzitru?A mogao bi i da snimis koju improvizaciju pa da cujemo o cemu je tu rijec. :rockdevil::muzicar:

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, vratio se Dersu iz Amerike :D ?!?

Doš'o Dersu i donio bombona. :D

 

Pa čućeš pre il kasnije, ništa ne brini :meshuggah: Možda je neko (ali opet ne realno) poređenje nešto što ima karaktera između Les Paul-a i SG-ja ali sa jačom definicijom, "and with a twist" što bi rekli ameri! Mahagoni telo, mahagoni vrat, ebony fretboard.

Deda, neka te služi u zdravlju i veselju. :pivopije:

 

Elem, gitara je ružna kao zmaj, ali, ako ima takav zvuk, samo se leđima okreni publici i udri. :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dersu je definitivno zaslužan, i to mnogo, i nadam se da ću imati priliku da ga nalijem alkoholom na moj račun i da mu se još nekako odužim u budućnosti!

Naravno nije mi on mogao dati gitaru jer ne pravi on ove gitare! U svakom slučaju postoji jedan lep dogovor o kome će biti ubrzo više detalja, a pojaviće se poneka informacija i kod mene na sajtu pa će biti jasnije (a i red je da malo padejtujem sajt posle toliko vremena :mhihi: )

U svakom slučaju pošto je ovo forum na koji sam duže dolazio i na neki način je i to imalo neke veze sa celom pričom, mislio sam da bi bilo lepo da prvo ovde počnem sa objavljivanjem informacija :da::muzicar:

 

Gary Kramer otkud ti to cudo,bolan??Ne ajde stvarno reci kako si dobio tu svemirsku dzitru?A mogao bi i da snimis koju improvizaciju pa da cujemo o cemu je tu rijec
Da kucnem o drvo, vrlo uskoro moram dovršiti nekoliko instrumentala, uključujući i rimejk pesama Arrhythmia Kiss i Mars Transit tako da će na njima biti i ova gitara, naravno.

 

meni ovo lici na onu Prince-ovu istripovanu gitaru... vratilo me u detinjstvo..

Uuuuu, brate, ovim mozes travu da kosish
:D

Fora koja razlikuje ovu gitaru i njen oblik od ostalih "ekstravagantnih" varijanti je što oblik nije nastao samo radi vizuelnog efekta, vecj je takav upravo zato što to nudi neku praktičnu prednost. Na primer, rog je produžen zbog boljeg balansa, deo pod desnom rukom da bi postojao oslonac za ruku većom dužinom itd itd, ceo koncept je objašnjen na sajtu pod "delta wing stealth concept"

http://garykramerguitar.com/deltawing/wing-gallery1.htm

Znači nije "po svaku cenu šašava gitara" varijanta već je ideja bila da se napravi nešto što ne robuje uobičajenim konceptima kako gitara mora da izgleda (koji datiraju još od akustične gitare i njenog oblika) već da se razmišlja šta bi bilo dobro bez obzira kako izgleda, ali da se istovremeno dobije i interesantan izgled.

 

Deda, neka te služi u zdravlju i veselju. :pivopije:
Hvala, hvala! :pivopije:

 

Ja necu nista da pricam samo cu da okacim ovaj smajli :pivopije:

Mi se uskoro vidimo pa možda zovnemo još nekog koga interesuje pa da napravimo malu guitar sedeljku! :pivopije:

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je neki ručni rad iz inostranstva (bivša juga možda...) na kome je dosta svirano i koji će (ovo je long shot ;) ) biti template za pravljenje ovakvih gitara kod nas od strane nekoga.

 

Inače gitara izgleda ok, drvo je kvalitetno i teško, magneti izgledaju solidno, kapiram da je gitara agresivna i mračna sa vintage karakterom zbog pickup-a (barem mi tako izgledaju). A ono za proizvodnju možda zbog lakoće pravljenja, nema "teških" delova u konstrukciji sve vrlo jednostavno i dobro urađeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram Dule da tvoja ne zvuci ovako:

 

 

:bigblue:

 

Nek je sa srecom :pivopije:

Hahaha da, da evo ko jevešt korisnik Google-a! Znaš kako, svaka gitara zvuči ovako, samo treba da je ubodeš u fuzz pedalu i direkt u pojačalo koje se raspada :lol: Naravno, who am I to disagree with "artistic vision of guitar sound" this guy has :mrgreen:

:pivopije:

 

a imam samo pitanje kolko kosta to cudo posto vidim na netu samo neke nesvest cene :D
Pa kako koga :razz::meshuggah: To su cene za "custom shop" gitare što bi se reklo. Biće uskoro serijska dalekoistočna varijanta istih gitara, po nekoj ceni bližoj običnom džepu.

 

 

Pretpostavljam da je neki ručni rad iz inostranstva (bivša juga možda...) na kome je dosta svirano i koji će (ovo je long shot ;) ) biti template za pravljenje ovakvih gitara kod nas od strane nekoga.
Pa ono, Ako je Srbija do Tokija, šta onda fali i da je bivša juga do L.A.-a! :D:pivopije: Majstor (Leo Scala) jeste rodom iz ovih krajeva ali ih nije video jako, jako dugo.

 

Inače gitara izgleda ok, drvo je kvalitetno i teško, magneti izgledaju solidno, kapiram da je gitara agresivna i mračna sa vintage karakterom zbog pickup-a (barem mi tako izgledaju). A ono za proizvodnju možda zbog lakoće pravljenja, nema "teških" delova u konstrukciji sve vrlo jednostavno i dobro urađeno.
Uf, to za izradu se Leo verovatno ne bi složio sa tobom :meshuggah: Generalno kad moraš da radiš sve ručno, mož' samo da ti bude manje ili više teško ali je teško. Magneti su Bartolini, što je onako neuobičajeno jer se bartolini progurao samo sa bas magnetima, ali ne šljakaju loše, dapače. Dvoumili smo se da li da stavimo DiMarzio varijantu ili Bartolinije, ali DiMarzio uvek mogu da nađem ovde i probam, a Bartolini je ipak malo egzotičnija varijanta, pa hajd to prvo da probam. Rade onako malo više "vintage", ali nisam stigao da ih probam na snazi ljudski, pa je vrlo moguće da mogu da dobijem i dovoljno "duboko oranje" i sa njima! Takođe je fora što je moguće gradualno putem namenskih potova splitovati magnet, pa dobiješ zvuk od standardnog humbicker-a preko sopabar i sličnog do singla.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa možda je čovek primetio da je telo gitare izudarano, i to ozbiljno! :muzicar: Rađeno je kao da je gitara matora, što se meni dopalo kao ideja. Na primer ne moram biti opterećen da li ću je slučajno udariti :mrgreen: Sa druge strane bila mi je dobra fora da gitara futurističkog izgleda kao vintage!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, Ako je Srbija do Tokija, šta onda fali i da je bivša juga do L.A.-a! :D:pivopije: Majstor (Leo Scala) jeste rodom iz ovih krajeva ali ih nije video jako, jako dugo.

Uf onda je stvarno bio long shot :meshuggah:

 

Uf, to za izradu se Leo verovatno ne bi složio sa tobom :meshuggah: Generalno kad moraš da radiš sve ručno, mož' samo da ti bude manje ili više teško ali je teško. Magneti su Bartolini, što je onako neuobičajeno jer se bartolini progurao samo sa bas magnetima, ali ne šljakaju loše, dapače. Dvoumili smo se da li da stavimo DiMarzio varijantu ili Bartolinije, ali DiMarzio uvek mogu da nađem ovde i probam, a Bartolini je ipak malo egzotičnija varijanta, pa hajd to prvo da probam. Rade onako malo više "vintage", ali nisam stigao da ih probam na snazi ljudski, pa je vrlo moguće da mogu da dobijem i dovoljno "duboko oranje" i sa njima! Takođe je fora što je moguće gradualno putem namenskih potova splitovati magnet, pa dobiješ zvuk od standardnog humbicker-a preko sopabar i sličnog do singla.

 

Zato je teških pisalo "teških" ;). Nije lako ni izdubiti rupu za struju u mahagoniju kako treba a kamoli praviti mikrometarski precizne rezove u završnoj izradi. Sve ima svoje. Al zato posle ispadne sekira po želji. A da je gitara sa Dimarziom bila bi malo više "obična". Ovako barem ima karakter. Jedino što je po meni malko loše jeste beli finiš. čak je i finiš na susednom mu Valley-u pogodniji. Ja bi tu radio nešto malo modernije, možda neka metalik ili pearl tamno zelena. E to bi se uklopilo!! To za splitovanje je nice touch.

 

Ako imaš fotku veće rezolucije postavi da vidimo malo bolje to. Nije fora da se raspišemo na dve strane o gitari sa slike 449x645 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...