Everything posted by oʞɾoƃ
-
Random BM diskusija [If You're a False, Don't Entry]
Svejedno, što bi neko to svirao pored The Hangman Of Prague, Throne Of Rats, Steel Inferno (kako je ova pesma pokidala sad na certu), Warschau...
-
Random BM diskusija [If You're a False, Don't Entry]
Tačno, i jedna i druga su samoubistvo za svirati uživo, kao što je bila i To Redirect Perdition. Spore pesme se ne sviraju uživo. A pesama kao pesama imaju vrlo dobrih i sporih, pogledaj samo Deme Quaden Thyrane, To The Death's Head True, Accuser/Opposer...
-
Orphaned Land
Upravo se dočepah. Sad ćemo da vidimo
-
Dark Fortress
Uvek imaš Hell's Headbangers.
-
2009.01.19. *SKC, Beograd* Vader + Marduk
Sjajna svirka, zajebao se ko nije bio. A za Sarkom bih kupio kartu isti dan kad bi pustili u prodaju
-
2009.01.19. *SKC, Beograd* Vader + Marduk
Cotoha i otvaranje vidika Gledao bih ja radije 20 bendova nego Marduk opet, ali slabo su nešto raspoloženi da dođu.
-
2009.01.23. *SKC, Beograd* Stratovarius
Mislim da je koncert pukao zbog cene, čak bi i uspeh jednog Blind Guardiana bio upitan da karta košta 2000 din. Ipak je malo ljudi koji Stratovarius (pogotovo ovaj okljaštreni, bez Tolkki-ja) slušaju na svakodnevnoj bazi, a takvi su jedini kojima nije bilo žao dati toliko para.
-
2009.01.19. *SKC, Beograd* Vader + Marduk
Mogla si neku smaračku da snimaš, a na ovome da uživaš
-
Православље
Pa zaista, svega par miliona preverenih muslimana u Bosni i Sandžaku, koji su i danas jednako zadrte poturice kao i pre 300 godina. Ta razlika koju ističeš između "poimanja vere/religije" mi deluje kao razlika između "lične/konvencionalne interpretacije Boga". Tebe niko neće PRIMORATI da veruješ u nešto što ne želiš, i upravo to je sva veština Crkve - da te ubedi u svoja učenja, a da ti to ne shvatiš kao ubeđivanje, nego svoj lični zaključak. Ti veruješ u Boga manje ili više onako kakvim ti ga je Crkva predstavila - ali do takvih saznanja se ne može doći prirodno, i ti si zapravo, htela to da priznaš ili ne, i koliko god verovala da je tvoje poimanje Boga samo tvoje i tvoje lično, produkt SPC. Katolici su te perfidnosti doveli do savršenstva, i u tome leži njihova snaga, a isto to je i razlog zašto je SPC tako oslabila i izgubila moć - zato što je zapustila sopstveno stado. Ne može pastir da funkcioniše po principu "ja zovem svih 100 ovaca, od njih neka pođe za mnom ko hoće, a ko neće, ne mora". Takav pastir teško da bi se mogao nazvati uspešnim, a SPC poslednjih 20 godina pokazuje zavidan nemar za sopstvenu pastvu.
- Humor (bez YUTUB linkova!)
-
Православље
Majke ti Ne, za to treba da postoji volja vladara. Znaš šta, ne mogu ozbiljno da diskutujem sa nekim ko ima ovako naivna poimanja religije. Mislim, to je lepo što bi ti volela da bude tako, ali ovo je planeta Zemlja i ljudska rasa. Da, sve to što ti pričaš je u skladu sa hrišćanskim načelima, ali prvi i osnovni cilj bilo koje Crkve jeste da uveća broj verujućih. Da li oni zaista veruju da se prilikom pričešća vino pretvara u krv Hristovu (i da li uopšte znaju da se to dešava) je manje bitno. Bitno je da se čovek deklariše kao pravoslavac i da veruje da je pravoslavac. Ubaci mu u to priču "Srbin nekršten ne biva", kako bi to rekao pokojni patrijarh Pavle, i dobijaš jednog vrlo dobro osmišljenog i institucionalizovanog narodnog Boga. Kao, jesmo svi mi jednaki pred Bogom, ali su Srbi malo jednakiji zato što su pravoverni. Pročitaj Ničeovog "Antihrista", dosta dobro on to razlaže. Hrišćanska Crkva je u svojoj suštini zapravo nekompatibilna sa suštinom ideja koje propagira. Da ne odlazim previše u druge vode, Crkvi kao instituciji mnogo više znači da neko dođe kod popa za uslugu nego da je pročitao Bibliju ili da je došao da se ispovedi.
-
2009.01.19. *SKC, Beograd* Vader + Marduk
Haha, tačno ga čujem kako izgovara ovo
-
2009.01.19. *SKC, Beograd* Vader + Marduk
Mene sad najviše zanima da vidim koji su to prostor smislili za naredne koncerte, a i da dovedu Watain
-
Православље
Upravo to hoću da kažem. Svaka crkva se zasniva pre svega na propagandi, ili kako to morbid god kaže, "duhovnom marketingu". Ako to ne verujete, onda ništa ne znate o religiji. SPC je propustila sjajan momenat sloma komunističkog režima da okupi stado koje je Tito rasuo. Niko se ne rađa kao pravoslavac, nego se nosi ili odlazi na krštenje. Crkva ostavljena isključivo pravim i iskrenim vernicima bi vrlo brzo propala, a SPC nema za misiju da bude crkva iskrenih vernika, nego da okupi sve Srbe pod krst. Kad bi se ona zaista svela samo na iskrene vernike koji ne propuštaju nedeljnu liturgiju, bila bi jedna postojana, iskrena i jednoglasna crkva koja ne bi imala ama baš nikakvu moć.
- BM noviteti
-
BM noviteti
Osim što sad nemam nikakvih očekivanja, pa ne mogu da se razočaram, ali ne verujem da su toliko ludi da snime još jedan onakav album.
-
Православље
Pa kako može patrijarh da nema veze sa tim da li ljudi dolaze u crkvu?
-
2009.01.19. *SKC, Beograd* Vader + Marduk
Pa po raznim grofovima i kontesama pre svega.
- tema za pedere i dukatlije (random)
-
2009.01.19. *SKC, Beograd* Vader + Marduk
Pa zašto i ne bi, zagrebačka publika je puna pozera, ali im makar dođe 500-600 ljudi na koncert.
-
Православље
Pavle je vodio izuzetno pasivnu politiku koja je dovela do toga da mnogi vernici prestanu da idu u crkvu ili se generalno interesuju za religiju, a takođe nije učinjeno ništa da se pridobiju novi vernici. Kad pogledam šta su katolici u Hrvatskoj uradili od 1990. naovamo, prosto moram da se zadivim. Što se Irineja tiče, Crkva koja se ne meša u politiku je beskorisna. Što se mene lično tiče, što su nesposobniji, to bolje, ali objektivno stvari stoje tako.
-
BM noviteti
Kako kome i čemu? Pa da se izvuku iz govana u koja su padali 4 godine. Verovatno im se album prodao mizerno, pa im je zato Candlelight poželeo doviđenja. Sad su potpisali za Indie, pa brže-bolje da snime pravi nastavak Hellfire, a ne eksperimentalni mediokritet.
-
Ondskapt
Funeral Mist BM album godine (što znači da je i album godine generalno).
-
Православље
Kontam da je ovaj najmanje ekstreman, čim većina nije ni čula za njega, za razliku od Amfilohija i Irineja Bulovića. Dakle nastavak Pavlove pasivne politike, nebrige za vernike itd. Ali Bog najbolje zna...
-
Koji ste poslednji original CD nabavili?
Ček, je l' ovoga bilo na koncertu?!