Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

yumetal.net forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

oʞɾoƃ

Moderatori
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by oʞɾoƃ

  1. Baš mi pade na pamet jedan sjajan death metal album kojem bi itekako dobro došao remaster: Cryptopsy - Blasphemy Made Flesh.
  2. Pozeri. Kao mi smo trve i kvlt i nismo se prodali, pa zato nećemo vaše nagrade. Infantilno.
  3. Frubislav i burazer mu su korektni maksimalno, evo ja sam na Marduk zaboravio da ponesem ono VIP čudo, al' su me pribeležili svejedno (doduše, ne zato što su dobri, nego zato što su se usrali od moje siledžijke, ali nema veze).
  4. Velikan u pičku materinu.
  5. Potpuno se slažem, nego sam pomenuo sluške zato što te treble najviše ubije kroz njih kad je preteran, a clipping pogotovo. Ne u rigidnom smislu tipa koji daje hiljade evra na zvučnike, pojačala, kablove, akustičku obradu prostorije itd., nego prosto nalazim užitak u dobrom zvuku i smatram da jeb'o dan koji ti prođe bez muzike. To je ono što je Neša pomenuo na početku, to "digitally remastered" je postalo stravičan industrijski buzzword, to ne sporim. Pogotovo kad su veći bendovi u pitanju, mnogo je bitnije da se "remastered" nalepnica stavi na CD, nego da taj proces zapravo poboljša snimak. Ali kad je ono remasterovanih izdanja koja meni stoje na polici u pitanju, zaista ne mogu da se požalim, bolje zvuče.
  6. oʞɾoƃ replied to Grobodan's topic in Black metal
    Album je snimljen u januaru, izlazi početkom juna, pred onaj Watain/Bathory nastup. Toliko je bend otkrio za sada.
  7. Rekao sam remastering, a ne mastering. Dakle, audiofilu veći užitak pruža zvuk sa remasterovanog albuma nego sa originalnog. Ja slušam black metal 90% vremena, i kad uporedim Watainov debi album koji je na slušalicama ubijao u mozak od klipinga do četvrte pesme i remaster istog albuma iz 2008., ne mogu da ne primetim koliko je remaster bolji. Možda su death metal upropastili remasterima, black sigurno nisu.
  8. oʞɾoƃ replied to Grobodan's topic in Black metal
    Zna se na šta mislim kada kažem gej. Radije ću da slušam bend u kojem se svi redom jebu u dupe, nego bend koji peva o vezama i osećanjima.
  9. Da, ali znaš ti koliko ljudi je odustalo zbog karte od 2500. 1600 je kudikamo prihvatljivije.
  10. E da, dobra primedba, mada sumnjam da bi DT poveo na turneju neku nepoznatu predgrupu.
  11. Aj ovako - vi njih dovedite, a Mita i ja ćemo da prodajemo telo da nadomestimo gubitke ako ih bude.
  12. Sa tom cenom, 400 ljudi. Ja bih kupio pet karata kada biste ih doveli Oni su po popularnosti negde između In Flamesa i Amon Amartha, a cena karte bi bila niža nego za oba navedena benda. Još ako se objavi 3-4 meseca unapred... Ma sigurno 400 ljudi. Da budem najcrnji pesimista, pa da kažem 300. Ali svakako više nego što može da stane u malu salu.
  13. oʞɾoƃ replied to Grobodan's topic in Black metal
    Witchcraft (Swe) Genre(s) Stoner Metal/Psychedelic Hard Rock Lyrical theme(s) Inner Struggles, Relationship Issues, Love
  14. oʞɾoƃ replied to Grobodan's topic in Black metal
    Odjebite sa tim gej sranjima.
  15. Definitivno odustajem od ovog albuma dok ne izađe 320 kbps rip, pa ću mu se onda ponovo posvetiti, kad se malo slegne. Za sada sam nezadovoljan.
  16. Pa to nema veze sa procesom remasterovanja, to je snimanje novih deonica. Imam utisak da ljudi ne znaju baš tačno šta (re)mastering uopšte znači. Npr, za sve što je originalno snimljeno pre 1990., remaster prosto MORA da se uradi da bi se album izdao na CD-u, jer snimak mora iz analognog da se prebaci u digitalni format. Takođe, remaster u većini slučajeva podrazumeva samo digitalno ispravljanje grešaka originalnog mastera, nivoa tona i slično, ne menja on samu produkciju. I ono što je najvažnije - 90% ljudi ne bi ni prepoznalo razliku između originalnog i remasterovanog snimka osim direktnim upoređivanjem. Tako da ja remastering doživljavam kao apsolutno audiofilsku karakteristiku nekog albuma i uvek bih pre pazario to izdanje nego originalno.
  17. Nemam nijedan album u kolekciji čija remasterovana verzija zvuči gore nego original, uglavnom zato što se remasteri rade za razne kultove iz devedesetih, kad su bendovi jedva imali i za studio, a kamoli za kvalitetan mix i mastering, tako da sva ta izdanja mahom zvuče bolje nego originali. Plus što dolaze u mnogo bogatijem pakovanju nego originali, koji su često rasprodati i koštaju 2-3x cenu novog originalnog diska zbog raznih kvltera kojima je 1st press opsesija.
  18. Kad smo kod šišanja ovaca: http://www.spcportal.org/index.php?pg=955
  19. Pa to, nijedan pamtljiv gitarski rif nisam čuo. Gde je bre razbijačina sa Charactera.
  20. YOU'RE SOME FUCKIN' PROPHET OR SOME SHIT!!!! (referenca na najjači fejsbuk kviz ikad )
  21. Mene su definitivno rešili da sjebu. U proteklih 12 meseci, koji god sam album čekao sa ushićenjem, razočarao me je u manjoj ili većoj meri. A ovaj bi spadao u ovu prvu kategoriju. Ravno, formulaično, zanimljivo za slušanje, ali sa daleko manje ideja i pre svega dobrih rifova nego prethodna tri. Prosto ne sme da se desi da se presluša DT album u celosti, a da ti nijedan rif ne ostane u glavi i da nijednom ne dobiješ želju da odmah obrneš neku pesmu još jednom. Obrnuću ga sigurno još nekoliko puta, možda se promeni utisak, ali posle prvog slušanja nisam zadovoljan.
  22. Odma' javljaj Dark Funeralu da snime spot!
  23. Pa o ovome se pričalo pre koliko, strane su ispisane o pozeru
  24. Ili to, ili da iznajme od Frubija Mentalni Skener®, pominjao sam ga ja davnih dana za ljubitelje predgrupa... Pozeri, moj Elderane, pozeri. Jeb'o koncert bez Grill Una posle. Ali da ste zato videli Lazu na Marduku pre neki dan
  25. Jedini flajeri koje mi je žao da bacim kad stignu u paketu Ali mailorder im je keva, sve što pozerski mailorderi nemaju, kod njih nađem prilično jeftino.

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.