Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

yumetal.net forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Uruk

Iskreni članovi
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Uruk

  1. Uruk replied to Krsh's topic in Domaća rok scena
    A otkud Lazar Sakan u celoj prici?
  2. Uruk replied to Uruk's topic in Ostala ne-metal muzika
    4. Avgust u Budimpesti hmmm
  3. Uf, pure gold there. U svakom smislu 😆
  4. Rekioni je veci marketing mag nego scenarista. Citao sam kad je on preuzeo godinu -dve dana i batalio. Nije da nije bilo par ok epizoda, ali vise se svelo na pompezne koncepte, (poput Blok ide u penziju) nego na zaista dobre price. I kupim samo po neki specijal, a i to sam prestao. Al eto, ovo kupio jos onda, bilo mi ok, pa sam po dugo deo cak otisao do dakrwooda lol Mislim da cu poceti da bunarim stare price, Sklavi fazu sam citao po malo sta je bilo dostupno, bolje na to potrositi vreme. U jednom trenutku su krenuli sa tolikom hiperprodukcijom: redovno izdanje + megabook (ili kako se zovu ona plava izdanja) + zlatna serija + specijali/knjige, da sam shvatio da ne citam nista od stripova osim Dilana a ugl sve lose.
  5. Batalio sam redovno citanje Dilana pre par godina, ali povremeno kupim neki special ili neko potencijalno zanimljivo izdanje. Elem, citao sad ovaj Lunov Magnus Strip sa Dilanom, i jako su mi de dopale prve dve price. To je jedan od serijala koji se nastavlja kasnije u broju 15 LMS. Prva prica mi je ubedljivo najbolja, ali generalno drzi se serijal (za sad) ok bar ove 4 price koje sam procitao. Sve u svemu solidan serijal/subplot. Ne znam da li ima jos neko vredno izdanje/edicija, osim Planete Mrtvih (a to je valjda gotovo zar ne?) koje sad izlazi?
  6. opa pa kul
  7. Odgledao sam sinoc konacno onaj dokumentarac Listers: A Glimpse Into Extreme Birdwatching , da bih shvatio da ne mogu da ga zalogujem na LB jer wow, samo je na youtube-u , sto ga cini 'viral videom' a ne propper film releasom po TMDB (pa samim tim ne postoji ni na LB), iako traje 2h, profi je snimljen, ima masu intervjua itd koji. supci. sam film je poprilino ok, mislim da traje 30 min predugo, ali ako se uzme u obzir da je u pitanju neki polu - saljivi dokumentarac nekih klinaca hipstera koji je za dzabe izbacen na yt, onda bih se usudio da ga ocenim kao vrlo dobrog. tako da evo ga ovde, i predlog ako vam se gleda neki zabavni dokumentarac, koji govori o ljudima i njihovim besmislenim opsesijama koliko i o birdwatchingu https://www.youtube.com/watch?v=zl-wAqplQAo
  8. vise me fascira cinjenica da si uspeo da iskopas ovu kartu medj' gomilom nego sto si ih gledao pre 25 godina (i uspeo da sacuvas ulaznicu)
  9. Ovo je nesto sto mi je totalno promaklo ispod radara, a zapravo poprilicno kida Gavin Bryars - The Sinking of the Titanic https://www.youtube.com/watch?v=dMGTtyvBK2k&list=RDdMGTtyvBK2k&start_radio=1 U pitanju je minimalisticka klasicna muzika, pa je mozda bolje da sam stavio ovo na ambient al otkud znam, nije kao da ce na metal forumu da imamo nieche teme za podrvrte klasicne muzike lol
  10. Dodged the bullet there, hvala Kiki.
  11. Ovo sam zaboravio da okacim, pa me mrzelo da se ispravljam. Al slusao sam ga bas ovih dana opet i palo mi na pamet kao nesto sto bi ljudima sa foruma bilo ok France - Destino Scifosi https://standard-in-fi.bandcamp.com/album/destino-scifosi Ovo mi je bas vrh za slusanje i uzivanciju, nesto izmedju psychedelije, dronea, krautrocka uz hurdy-gurdy. Solidno unhinged, prijatno za usi ali sirovo i neupeglano. Ekipa ne snima albume u studiju nikad, odbijaju pozive za studijo, sve samo live, i uvek sviraju iste dve pesme vec 15-20 godina. Respect za nivo kurcobolje Ovo je snimljeno u nekom rimskom amfiteatru na jugu francuske na nekom festivalu. Ako je neko pustio onaj Watter Damage sto sam kacio ovo je realtivno slicno ali sirovija verzija toga. Opet nista revolucinarno ali bas dobro vozi
  12. goribor realno kida, vrv se ide na ovo
  13. https://colinstetson.bandcamp.com/album/nethering Collin Stetson, Trevor Dunn i Greg Fox imaju neki projekat zajedno (zapravo izbacuju materijal od pre par godina). Na osnovu ove jedne stvari zvuci otrpilike kako i mozete da zamislite kad se ova trojica sastanu - jazz-rock, agresivno, ali sa druge strane i dosta nekih dramaticnih ambient/drone/sountrack alike momenata.
  14. pa super je last.fm. realno ima veci potencijal za recommender sistem od bilo kog striming servisa. a i gotivniji je. ne znam da li se sprdas za eventove, ali mozda na kraju narealnija opcija lol, fb event su ionako prsli skroz ne znam sta se tu desilo (vrv guraju sponzorstva)
  15. Bez uvrede, al samo smo matori druze. Vec je tu, samo nije dominantna samo da sa instagrama ne ode na tik tok, e onda sam ga ugasio 😂
  16. pa ne treba vam BM kad imate bendove kao Zilet, videli ljudi i batalili https://www.youtube.com/watch?v=d5X65JmSHGI
  17. Uruk replied to Kox's topic in Ostala ne-metal muzika
    dobar, ko sto ti rece klizi btw a confession: ne lezi mi billy woods nikako, u bilo kojoj kombinaciji :((( a roca i brownswille ka obozavam
  18. Ne znam ko je ovde preporucio onaj Pianistic Dismemberment, ali odavno me nesto nije ovako zabavilo. kvalitetna sprdnja u najbukvalnijem smislu ko god da je okacio kuca mu pevala
  19. Pustih jutros ovo, reizdanje albuma iz 2014 sad izaslo za Sentinent Ruin, bas mi leglo, noisy in your face produkcija, malo i prljavo i industrial, ali je muzika solidno atmosfericna, tako da bas dobro radi. iako ima mosto uticaja , nije pretenciozno to mi je kul Rotting Sky - Sedation https://sentientruin.bandcamp.com/album/sedation
  20. Uruk replied to Dr Alex's topic in Avantgarde Metal
    hvala na korekciji grobe. i dalje nisam srecan, mada mogu da razumem da US bendu nije bas svejedno. al pogresna strana istorije defo
  21. Uruk replied to Dr Alex's topic in Avantgarde Metal
    ok , verovatno cu da batalim jedan od mojih nekad omiljenih bendova. ajde sto sto su poceli ionako previse da se ponavljaju, tkd su zreli za istoriju, al sto glume neutralnost na konto genocida hard pass za to postovao lubenica da su u Italiji otkazali koncert jer je nege u prostoru ili publici bila palestinska zastava.
  22. sacekaj da jos malo stasaju zoomeri pa ces objave koncerata imati samo na instagramu...
  23. Na koju foru je karta za Fleshless skuplja od ove za Asphyx?
  24. Slabo sam slusao metal ove godine, a dosta toga sto sam slusao uprkos ocekivanjima - nije mi bas leglo. I za metal i za ne-metal - bilo je dosta zanimljivih izdanja , ali prosla godina je zakucala neke bas velike favorite, ove godine to nisam imao. Od metala najvise sam vrteo: Psudoku - Psudoctrination (bar dok nije procelo da mi izaziva borderline migrene od echo/reverba i trebble-a) Barren Path - Grieving (cist zicer, ocekivano) ok fun su mi bili Kayo Dot Type: Armor Unit - Revolution is Saecula (mi je bio ok ovako da ga povremeno pustim i vratim mu se) Zahvaljuci vasim listama cuo sam i bilo mi je zanimljivo, pa cu i ubuduce pratiti: Qrixkuor Floating - Hesitating Lights Agriculture (solidno hipsterski al ok) Nemetal (aj da izdvojim ono sto bi ljudima ovde mozda bilo zanimljivo), mahom ambient/drone/electronic. Watter Damage - Instruments (napomena: samo sluske za ovaj album, iskustveno potvrdjeno) - nikad ne bih ocekivao da bi me ovaj relativno jednostavan, easy-going i strainforward drone album ovako odusevo. Najkrace receno - lagani, psihodelicni drone, ali mislim da je to previse ofrlje opis. Da ovako jednostavne i u ovoj meri repetetivne strukture mogu ne samo da mi drze paznju, vec istovremeno zvuce i opustajuce a i (u svojoj grandonosti) zastrasujuce je ono sto me je kupilo i zadrzalo na ovom albumu. Isprva je zvucalo vrlo strejtforward i vise puta cuto, a onda te zvuk okruzi sa svih strana i ne pusta on tebe ne pustas ti njega. Recimo da me najvise podseca na Om (God is Good) po zvuku - ali je album dosta grandiozniji i slozeniji (za pocetak iz razloga sto ih ima 12 u bendu). Thor Harris svira ovde, i ako je zbog ovog napustio Swans - neka je, za Swans sam ionako izgubio svako interesovanje. Iako nista revolucionarno, jako dobro i majstorski osmisljeno i izvedeno, vrtece se jos. Mai Mai Mai & Lino Capra Vaccina - I Racconti di Aretusa - od svih itallian occult psyhodelia projekata, Mai Mai Mai mi najvise lezi jer ... pa zvuci najokultnije i najzlobnije. ovo izdanje sa Lino Capra Vaccina (klasicni perkusionista/vibrafonista) upravo zbog njegovog ucesca ima dosta odmerenijii ali zato vise 'haunting' zvuk . No nije sve tako crno, kako se album razvija vise ide ka nekom umirijucem i meditativnom zvuku, ne znam zasto mi je u glavi jutarnja magla koja se rasciscava nad hladnim zimskim morem... Ok mi je bilo i mada sumnjam da ce ikog ovde zanimati: Mohammad Mustafa - Nor-e Vojood - nit volim tambur, nit kurdsku muziku nesto preterano, ali ovaj pretalentovani mladi muzicar plete i pravi neku solidno hipnotisucu muziku. Гільдеґарда (Hildegard) - Heinali & Andriana-Yaroslava Saienko - ovo je vec maltene u domenu sakralne muzike, jbg meni bilo super sto izvode Hildergard von Bingen, a to su spojili sa istocnoevropskom sakralnom muzikom, drone , elektronikom i to mi je dobitna kombinacija. album je solidno nahajpovan, na zalost deluje mi da to ima vise veze sa tim sto su Ukrajinici nego sa samom muzikom... mixed... Los Thutanaka - https://losthuthanaka.bandcamp.com/ - za ovaj album sam bas ocekivao da me oduva, ekpermientalna elektronika meets muzika Anda meets trash produkcija, hvalopspevi prste, itd. meni licno varira izmedju bas super i boli me glava.... Nemetal ostalo: Danny Brown - Stardust - objektivno ne toliko dobar album, kolko je meni toplo oko srca kad ga slusam. Danny deluje do jaja srecno i da se zabavlja (odavno mi nije ovako energicno zvucao), iscasena elekronika koja prsti, gomila nekih hyperpop gostiju (nesto super, nesto osrednje), voli i danny sto vole mladi i hoce da proba, neka neka proba, super Zubi - Bruksizam - domaci bend, recimo inspirisan Sleafod mods, malo melodicnije , ali zato i pevljivije. "Niko ne mora biti pandur" pesma 2025. u Srbiji realno, ne mogu da ne pomenem ovde

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.