Jump to content

Nargaroth


Ravendark

Recommended Posts

Preslusah tri pesme na "blic" sa Prosatanice. Okorela produkcija, dosta dobro zvuci, ali su pesme dosadne, tako da ostatak nisam ni preslusao. Ovih dana cu se vise pozabaviti ovim albumom pa cu vam reci malo konkretnije misljenje, mada za sad bi rekao da mu je ovaj album veliki minus, poredjen sa Geliebte Des Regens.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi je stigao original"prosatanica..."i muzika je bas onakva kako sam napisao u jednom predhodnom postu.Sigurno album sa "najlosijim"zvukom i da ne peva Kanwulf nikad ne bih rekao da je ovo Nargaroth album.Jednom sam stigao da preslusam i jos nemam neko misljenje o albumu.Ni buklet ne izgleda lose samo sto lik opet sere zbog cega je snimio tu i tu pesmu i sl.Album je posvecen Hat-u i jos nekim likovima..

inace sledece godine novi album pod nazivom "semper fidelis"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, cetvrti put preslusavam album, i jos uvek ne znam dali mi se svidja ili ne. icon_smile.gif

 

Love is always with ejaculation nije pesma, vec uvod u kome neki lik trpa nekog, i stenje "oohhh mami, mami..." Znaci skroz blesavo.

Be Dead Or Satanic, traje citavih 8:41 minuta. Brza pesma, bubanj neprekidno zakucava, sve do 5:26, kada pesma naglo usporava, i tu malo dobijamo osecaj da slusamo Nargaroth, veoma lepa atmosfera, malo klavijatura, standardno za Kanwulfa.

Satanic Industries, 5 i po minuta. Jak uticaj Norveske skole (Darkthrone, Gorgoroth) se cuje od prve sekunde pesme. Mid tempo, sa pomalo blast beatova, i nekom trubicom na kraju, tipa kao one sa starih vozova iz kaubojskih filmova. Mutan vokal, sa malo ehoa, previse prekriva instrumente dok vristi, to je i jedina mana ove pesme.

Thinking Below The Ocean, instrumental od nekih 5 minuta. Cuje se dubina okeana, neki cudni vrisci, piskovi, pomalo podseca i na delfine, blago testerisanje po zicama gitare... Muzika opravdava naziv pesme, zanimljiva ideja, ali nista posebno.

Black And Blasphemic Death Metal, 8:13. Death Metala, nigde u pesmi, klasican OSBM. Do cetvrtog minuta, pesma je zivi smor, odatle malo usporava, rif je zanimljiviji, a vec oko 5:30 se nastavlja malo u fazonu Geliebte albuma, samo malo brzi ritam, i tako sve do kraja. Moglo je i bolje u svakom slucaju.

A Tear In The Face Of Satan, 10:17. Zanimjiv uvod, heh (Coz I love I hate, coz I love I hate...!!!). Imam utisak da sam uvodni rif vec cuo u nekoj od proslih pesama.... vokal vec postaje malo iritirajuci, kresti previse i skoro da se instrumenti ni ne cuju u nekim delovima. Da nisam seo da pisem ovo dok slusam album, pesmu bi najverovatnije preskocio do sad... Mislim da bi najbolje bilo da je prvih 7 minuta pesme izbacio a zadnja tri ostavio kao jos jedan instrumental na albumu, jer stvarno super zvuce. Odlican riffing, brz tempo, dojajna atmosfera... da, definitivno bi bilo bolje da je odradio instrumental.

The Dark Side Of The Moon, 2:50. UUUUUU Spoooookyyyy! icon_smile.gif zamalo da napisem da je ovo instrumental... mracna atmosfera, mutni glasovi (primer: Funeral sa Abigail albuma od Kinga), prizivaju Djavola ili tako nesto slicno... bez komentara na ovo.

Hunting Season, 6:10. Ovo nije losa pesma. Ritam je neki usporeniji kec, koji preovladava celim albumom, rifovi malo hmmm "tuznjikavi" vokal mi i dalje ide na djoku, u nekim delovima je preterano pojacan, dok je vec u sledecem sasvim ok. Zanimljiva pesma, jedna od boljih na albumu, ali ni do kolena starijim radovima. zadnji minut pesme moram da pohvalim jer je jebeno dobro odsviran.

I Bring My Harvest Home, 8:32. I evo nas kod najbolje pesme na albumu. Totalno drugacija od svih ostalih na albumu, sporija, sa dobrim rifovima, i svima dobro poznatom Nargaroth atmosferom. Ovu sam bas sa uzivanjem odslusao.

 

Album u celosti, nit smrdi nit mirise. Ima par dobrih pesama, nekih zanimljivih delova, ali poredjen sa starijim radovima, Prosatanica je veliki minus za Kanwulfa. Produkcijski je podnosljiv, ako volite Darkthrone i stariji Gorgoroth, nema frke, ali muzicki je dosadan i bezdusan sto ja volim da kazem. Njegova izjava da se ovim albumom "vraca korenima" mi nikako nije jasna, ne vidim sta je on to uradio kad ima potrebu da se vraca korenima, no dobro, njegov problem. Ovakav album mu ipak nije trebao.

Edited by Frankenchrist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Love is always with ejaculation nije pesma, vec uvod u kome neki lik trpa nekog, i stenje "oohhh mami, mami..." Znaci skroz blesavo.

spread your legs icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Posle drugog slusanja novog albuma,rekao bih da uopste nije los album.

Pesma "Black and blasphemic death metal"je mnogo mocna.Prvi deo pesme je u stvari "ukraden " sa Velesovog "Black hateful metal",sto i pise u bukletu."A tear in the face of satan"10 min.aaaaaaaaaaa fenomenalna pesma.

"Haunting season"-na pocetku se cuje zvuk sa kucnog snimka nekog coveka dok je snimao okolinu jednog restorana u Tasmaniji,u kome je neki lik ubio 30 ljudi,cuju se pucnji i neki razgovor...isto mnogo dobra pesma,kao i sve ostale koje nisam pomenuo.Po meni nema lose pesme na ovom albumu.

Jeste,album se mnogo razlikuje od proslih i bas zbog toga neko poredjenje i nije na mestu.A to o vracanju korenima,mislim da se to ne odnosi na NJegovu muziku vec na BM oupste.Sve u svemu:

KANWULF IS NARGAROTH,NARGAROTH IS KANWULF

NO COMPROMISE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni album nije nista posebno, ima dobrih pesama, ali ima i nekih pasaza koji su uzasno smorni, ili su pesme jednostavno predugacke. Sve u svemu, zanimljivo je videti da covek posle Geliebtea, napravi album koji je totalna suprotnost istom, i oceujem da ce u buducnosti nastaviti ovako da "experimentise" jer covek je stvarno "ovladao materijom" i mislim da ne moze (puno) da omane. Mada Prosatanica bas i nije album koga treba docekati "na keca" tako da mozda posle par slusanja i ja promenim misljenje.

 

Inace, evo ih textovi sa Geliebte Des Regens, kako na nemackom tako i na engleskom pa koga zanima...

http://www.darklyrics.com/lyrics/nargaroth...esregens.html#1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokopao sam se i live mcd-a,koji ladno moze biti smatran bootlegom(a sta drugo),nesto kao under the black sun od Judas Iscariot.4 pesme:black metal ist krieg,possessed by fucking BM,i burn for you(LF obrada) i poslednja sa herbstleyd-a.Na coveru samog diska pored Kanwulfa tu je uslikana jos jedna poznata njuska,mislim da je Akhenaten. Kanwulf ima smesan glas kada se ne dernja i pitam se pred koliko je ljudi svirao kad zvuci kao da ih je desetak u publici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

I meni je rasluksa I malo bolji od II mada je i Ii odlichna.

Inache evo preshlushao sam Prosatanicu i nije lose uopshte. Jeste da nije ni prine ti BM ist Kriegu, Herbstleydu i Geliebte-u ali je ipak dobro.

Posebno mi se svidjaju pesme I Bring My Harvest Home i a Ter In A Face of satan, a od instrumentala je dobar Thinking Below The Ocean. Jedna zamerka je sto se bubnjevi skoro i ne cuju. mozika jeste prilicno sirova a sto se tice vokala dobar je mada ima previshe eha za moj ukus cak u nekim trenucima podseca na Darkena. Sve u svemu uopshte i nije losh album, mada verovatno treba malo vise vremena da se svari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dokopao sam se i live mcd-a,koji ladno moze biti smatran bootlegom(a sta drugo),nesto kao under the black sun od Judas Iscariot.4 pesme:black metal ist krieg,possessed by fucking BM,i burn for you(LF obrada) i poslednja sa herbstleyd-a.Na coveru samog diska pored Kanwulfa tu je uslikana jos jedna poznata njuska,mislim da je Akhenaten. Kanwulf ima smesan glas kada se ne dernja i pitam se pred koliko je ljudi svirao kad zvuci kao da ih je desetak u publici.

Nije to bootleg, to izdanje se nalazi u Nargaroth diskografiji, zove se Crushing Some Belgian Scum.

 

Al sam naredjao postove na ovoj temi. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...