Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

video sam Romea i Petrucci dosta puta uzivo....i nije ni blizu....

 

narocito uzivo...Romeo je mnogo bolji....

 

cak i najveci DT fanovi se slazu samnom.

 

Petrucci dosta vrlja uzivo.

 

 

a Tollkki nije ni u istoj klasi...pa netreba pricati o njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Stvarno su fenomenalni....evo cuo sam od albuma: V, Twilight In Olympus, Symphony X (tu i tamo) i The Damnation Game...Svi su odlicni i ne bih sada razglabao o najboljim pesmama i sranjima...

 

Svidja mi se takodje sto u nekim trenutcima lice na power i odmah posle odvale neku cudnu mutavu muziku... smile.gif Trip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo upravo sam se probudio posle povratka sa njihovog koncerta. Oduvali su me totalno, jos sam odusevljen jucerasnjom svirkom. Pod jedan sve su odradili apsolutno profesionalno, odlicno su bili ozvuceni, svirali su cisto. Romeo je razbio, za vreme svake solaze, zaustavljao sam slemovanje i otvorenih usta gledao/slusao sta radi, kako on samo opusteno i perfektno svira svaka mu cast. Russel Alan je isto sve otpevao savrseno cisto, bez i jednog falsa i pucanja glasa od pocetka do kraja. Pinella mi je jedini delovao kao da se malo smorio, i par puta je ukenjao (ako je verovati Lordringu biggrin.gif ). Ja sam stajao odmah ispred Leponda koji je sve vreme ljubupitljivio posmatrao publiku. Poceli su svom zestinom sa Evolultion pa Inferno. Onda su isli neznam kojim redosledom i Egypt, Sea of Lies, Wicked, Communion and the Oracle, Awakenings, Smoke and Mirrors i zarvsili su sa (ni manje ni vise nego) Of Sins and Shadows. Ispali su totalno kul, zvali smo ih posle svirke da se slikaju sa nama i dosli su. Ja sam otisao u bus a ostali su i pricali posle sa njima. Nazalost, svirali su samo nekih 40 minuta i falilo je samo da osviraju Accolade I i II, Fallen, Odyssey i In the Dragon's Den pa se ubijem od srece. Pricali su nesto o tome da ce krenuti na samostalnu turneju po Evropi u Novembru i ako opet budu dosli u Budimpestu eto mene ponovo tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

),

ja idem da vidim budimpestu i licno me bole kurac za Tima i Michaela ko ce brze ko ce ce bolja stvarno ne znam sta se kurce kad je Bog samo jedan Petrucci

 

O ovome ja govorim celo vreme !!! Zna se ko je tata, i ko je od koga ucio, na posletku...

 

Svaka cast Romeu, ali on po mom misljenju nije ni do kolena Petrucci-ju. I ne govorim to zbog brzine ili necega drugog. Solazu kao sto je "Under a Glass Moon" Romeo nikad nece napraviti...

 

Naravno, volim ja i jedne i druge, da ne bude zabune, ali DT still fuckin rules !!! (mada je zadnji Sy-X 80 puta bolji oz zadnjeg DTa biggrin.gif).

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ovome ja govorim celo vreme !!! Zna se ko je tata, i ko je od koga ucio, na posletku...

 

Svaka cast Romeu, ali on po mom misljenju nije ni do kolena Petrucci-ju. I ne govorim to zbog brzine ili necega drugog. Solazu kao sto je "Under a Glass Moon" Romeo nikad nece napraviti...

 

Naravno, volim ja i jedne i druge, da ne bude zabune, ali DT still fuckin rules !!! (mada je zadnji Sy-X 80 puta bolji oz zadnjeg DTa biggrin.gif).

 

Neeeeeeee moramo opet da se pozavadimo smile.gif

Romeo je tata svih tata! smile.gif

Svaka cast Petrucciu za "Under The Glass Moon"(mada mislim da John ima i boljih solaza),ali poslusaj kako je Romeo iz MUUUUUUUDA izvukao solo za "Analog Kid"na Working Man-Tribute To rush.Naravno ni ja ne govorim o brzini(iako je solo jebeno brz)vec o kompletnom izrazu.Tehnika je samo sredstvo.

Poslusaj onda "Cendlelight Fantasia"sa "Divine Wings Of Tragedy" i slusaj pazljivo svaki ton koji je odsviran na gitari tokom cele pesme.Ova pesma ima jedno od najboljih gitarskih resenja koja sam cuo u zivotu.Ma poslusaj bilo koj Symphony X solo.ROMEO JE NAJBOLJI NA SVETU!!! smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo upravo sam se probudio posle povratka sa njihovog koncerta. Oduvali su me totalno, jos sam odusevljen jucerasnjom svirkom. Pod jedan sve su odradili apsolutno profesionalno, odlicno su bili ozvuceni, svirali su cisto. Romeo je razbio, za vreme svake solaze, zaustavljao sam slemovanje i otvorenih usta gledao/slusao sta radi, kako on samo opusteno i perfektno svira svaka mu cast. Russel Alan je isto sve otpevao savrseno cisto, bez i jednog falsa i pucanja glasa od pocetka do kraja. Pinella mi je jedini delovao kao da se malo smorio, i par puta je ukenjao (ako je verovati Lordringu biggrin.gif ). Ja sam stajao odmah ispred Leponda koji je sve vreme ljubupitljivio posmatrao publiku. Poceli su svom zestinom sa Evolultion pa Inferno. Onda su isli neznam kojim redosledom i Egypt, Sea of Lies, Wicked, Communion and the Oracle, Awakenings, Smoke and Mirrors i zarvsili su sa (ni manje ni vise nego) Of Sins and Shadows. Ispali su totalno kul, zvali smo ih posle svirke da se slikaju sa nama i dosli su. Ja sam otisao u bus a ostali su i pricali posle sa njima. Nazalost, svirali su samo nekih 40 minuta i falilo je samo da osviraju Accolade I i II, Fallen, Odyssey i In the Dragon's Den pa se ubijem od srece. Pricali su nesto o tome da ce krenuti na samostalnu turneju po Evropi u Novembru i ako opet budu dosli u Budimpestu eto mene ponovo tamo.

 

Brate, ja ne znam u kojoj si ti dimenziji bio, ali Egypt nikako nisu svirali! :mrgreen:

A prilichno sam uveren da ni Sea Of Lies nije sviran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, Nesho Nesho biggrin.gif

 

Samo govoris, poslusaj ovo, poslusaj ono. Veruj mi, slusao sam ja to sve, i na osnovu poznavanja i jednog i drugog benda/gitariste, iznosim svoje misljenje ko je bolji. Romeo nema duse kad svira, previse je programiran kao masina.

 

Ali o ukusima ne vredi raspravljati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo upravo sam se probudio posle povratka sa njihovog koncerta. Oduvali su me totalno, jos sam odusevljen jucerasnjom svirkom. Pod jedan sve su odradili apsolutno profesionalno, odlicno su bili ozvuceni, svirali su cisto. Romeo je razbio, za vreme svake solaze, zaustavljao sam slemovanje i otvorenih usta gledao/slusao sta radi, kako on samo opusteno i perfektno svira svaka mu cast. Russel Alan je isto sve otpevao savrseno cisto, bez i jednog falsa i pucanja glasa od pocetka do kraja. Pinella mi je jedini delovao kao da se malo smorio, i par puta je ukenjao (ako je verovati Lordringu biggrin.gif ). Ja sam stajao odmah ispred Leponda koji je sve vreme ljubupitljivio posmatrao publiku. Poceli su svom zestinom sa Evolultion pa Inferno. Onda su isli neznam kojim redosledom i Egypt, Sea of Lies, Wicked, Communion and the Oracle, Awakenings, Smoke and Mirrors i zarvsili su sa (ni manje ni vise nego) Of Sins and Shadows. Ispali su totalno kul, zvali smo ih posle svirke da se slikaju sa nama i dosli su. Ja sam otisao u bus a ostali su i pricali posle sa njima. Nazalost, svirali su samo nekih 40 minuta i falilo je samo da osviraju Accolade I i II, Fallen, Odyssey i In the Dragon's Den pa se ubijem od srece. Pricali su nesto o tome da ce krenuti na samostalnu turneju po Evropi u Novembru i ako opet budu dosli u Budimpestu eto mene ponovo tamo.

 

Brate, ja ne znam u kojoj si ti dimenziji bio, ali Egypt nikako nisu svirali! :mrgreen:

A prilichno sam uveren da ni Sea Of Lies nije sviran...

 

Nije sviran Egypt,ali zato Sea of Lies zasigurno jeste....ili sam ja pevao tekst Sea of Lies uz drugu pesmu :? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Twilight In Olympus

2. The Damnation Game

3. V - New Mythology Suite

4. The Divine Wings Of Tragedy

5. Symphony X (ali kada izadje reizdanje istog)

 

The Odyssey - jos nisam slusao ali kako cujem treba da bude pri vrhu, ako ne i prvi!!!

 

Slusaj albume tim redom i sve ce ti biti jasno... biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam SX skoro poceo da slusam imam samo novi album

mnogo mi se svidja.

Koje biste mi albume prporucili

 

Idi ovim redosledom:

 

Divine Wings

V

Twilight

Damnation Game

 

Prvi nemoj ni nabavljati dok ne dodje reizdanje.

 

Sto se tice Egypt-a moguce da sam pogresio, jer malo mesam pesme sa petice (uvek slusam taj album koncepciono od pocetka do kraja), a za Sea of Lies, Simo, Simo imas ocenu manje u poznavanju Symphony X-a.

 

A Lakic neka prica sta hoce, ja znam da time samo ublazava tugu sto nije otisao sa nama tongue.gif Ne, bez zezanja, ja licno nisam mislio da neko moze uzivo tako svira. Petrucci brlja uzivo, lako je sedeti u studiju i svirati nesto po 280 puta dok ne ispadne kako treba. Romeo je odsvirao sve kao na albumu, stim sto mu svaka solaza pocinje kao albumska ali je on odveze u neku ludacku improvizaciju. Opet je sve to malo poredjenje dva sveta jer Petrucci i Romeo imaju drugaciji pristup solazama, jedan bazira na tonu drugi na brzini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, Nesho Nesho biggrin.gif

 

Samo govoris, poslusaj ovo, poslusaj ono. Veruj mi, slusao sam ja to sve, i na osnovu poznavanja i jednog i drugog benda/gitariste, iznosim svoje misljenje ko je bolji. Romeo nema duse kad svira, previse je programiran kao masina.

 

Ali o ukusima ne vredi raspravljati...

 

 

Roooooooomeo nema duse kad svira 8O :? ako Romeo nema dusu kad svira,onda ne znam ko ima.Jeste da su Jason Becker i Vai meni omiljeni emotivci,ali Romeo je covek koji se pretvorio u gitaru(i salo smile.gif ).Romeo je kompletan gitarista i ima sve,a dusa je na prvom mestu.Za razliku od Petruccija,Romeo ima svoj identitet i uspeo je da pronadje svoj sopstveni,prepoznatljiv izraz isto kao i Vai.Romeo ce ti odsvirati dva takta i recices "Znam,ovo je gitarista grupe Symphony X,odma se prepoznaje".Jeste da je to taj neoclassical stil koji je Malmsteen prasio odavno,ali Romeo je Romeo i samo Romeo.Znaci gde god svirao on je Romeo i ima identitet,a kod Petruccia je to malo drugace,jer on kombinuje dosta stilova i svira uvek na razlicite nacine.Petrucciju ne zvuci svaki solo tako da kad ga cujes,znas sigurno da je on odsvirao,dok ne procitas na omotu.Poslusaj kako je Petrucci odsvirao solo uzivo na "Once In A Live Time" i uporedi sa solom Mickael Romea na "Live On The Edge Of Forever"(uvod u Egypt).Petrucci je odsvirao sve zivo,ali nikako da pokaze da je to on svirao.Uspeo je da dokaze da je nenormalno brz,ali glupo je predstavljati se sa Bumbarovim letom(Dusan Djuric ex Vervil mi je rekao kako njemu zvuci Petrucci,pitaj njega,jer donekle je u pravu.Necu da iznesem ovde bas sta je rekao smile.gif ).Nekako ne cujem Petruccija dok ne procitam da je on svirao i to je po meni nedostatak.Bumbarov let znam i ja da sviram odavno,ali to nije moj izraz i zasto sebe da pretstavljam kroz to.Mislim ja i nemam jos sopstveni izraz,kao sto ga nemaju ni Bane Jelic,Mikica,Emir Hot,Borko Mitic i ostali.Ali Vai,Romeo i Marty Friedman po meni umeju gitarom da se potpisu i kazu "taj sam".

Nemoj samo pogresno da me shvatis,jer znas i sam da ja obozavam Petruccija i Dream Theater.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prijatelju, i sam si sad izneo mnogo kontradikcija. Sam si rekao: Romeo je prostudirao (i unapredio, bez pogovora) Malmsteenovu svirku. I meni ce uvek liciti na Malmsteena. Samo pogledajte strukturu pred soliranje: sint, gitara, sint gitara, identicno kao kod Malmsteena. KO kaze da nije, taj ocigledno nije slusao i jedne i druge. Upravo kao i ovi koje si pomenuo da imaju svoj stil (a nemaju ga): Borko i Jelic. Ono je cisti Malmsteen/Vai rip-off. Hot vec ima prepoznatljiv zvuk (kazem zvuk).

 

Rekao je Feanor sve - Petrucci bazira na tonu, koji je po meni fantastican. Nema to veze ko koliko provodi po studiju. Ja gledam sta je odsvirano. A samo mi recite na koga vam to Petrucci lici? Rekli smo na koga Romeo lici...

 

Definitivno mi usima vise prija Petrucci...

 

I tacno, mnooooogo mi je krivo sto nisam isao, ali to nema veze sa ovim sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno je da sve to podseca na Malmsteena,ali razlika izmedju Malmsteena i Petruccija je ta sto i Malmsteen(kao i Romeo) imaju svoj izraz,a Petrucci nema.On je nekako univerzalan i neprepoznatljiv za razliku od Malmsteena,Beckera,Vaia,Santane(ne volim ga,ali uvek ga prepoznam kad cujem bilo koju pesmu koju ranije nisam slusao),Friedmana i ostalih.

Petrucci ne lici ni na koga,ali ne lici nesto posebno ni na sebe.Nema specifican vibrato kao Jason Becker i nije formirao sopstveni izraz(ne stil)kao Romeo.Mislim da sam sve vec rekao.

Nisi me razumeo za Borka i Jelica.Ja sam rekao da Bane Jelic,Borko,Mikica,Hot i ostali NEMAJU svoj sopstvani izraz,a kamoli stil.Koji gitarista danas ima svoj sopstveni stil?Mozda onaj iz Block Outa sto svira na efektima,a ne na gitari,ili onaj iz Darkwood Duba...

Romeo lici na Malmsteena,ali se ne izrazava kao Malmsteen.Jedini gitarista koji je gotovo uspeo da "prisvoji" Malmsteenov izraz je gitarista grupe Narnia.To sto on svira je cist "Malmsteen",a Romeo je druga prica.Romeo svira taj Malmsteenovski stil,ali ne kao Malmsteen.

Malmsteen ima ludacko uvijanje zica na specifican nacin koje cini njegov izraz izmedju ostalog,Romeo ima arpegio tapping deonice u kojima razlaze akorde dodavanjem devetog ili nekog drugog stepena iz skale.On to naravno radi po svom receptu i to jos niko nije primenio kao on,pre njega.Mikica pokusava da mu pomaznjava fazone(ne na snimcima,nego ovako)i dobija neki "Romeo" prizvuk,ali to je kradja identiteta.Znaci Romeo ima identitet i to je meni vazno.Romeo mnogo manje lici na Malmsteena,nego sto Petrucci ima svoj identitet.

Kada bi smo napravili experiment i dali 5 sekundi Petrucciju i 5 sekundi Romeu da se izraze i snime deonicu koju zele(za tih 5 sekundi),a da pritom improvizuju(ne da sviraju deo iz neke svoje kompozicije),dobili bi smo dva snimka od po 5 sekundi sa kojima bi smo uradili sledece:Dali bi smo te snimke nekome ko je veoma upoznat sa metal muzikom i progressive scenom.Nekom ko se davi u metalu i pazljivo je preslusao jako puno metal gitarista i izdanja.

Jel znas sta bi on rekao?Za Romeov snimak bi rekao "Ovo je Romeo",a za Petruccijev bi se tri dana mucio i ko zna da li bi i onda pogodio ko je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam Romeo i Petrucci-a video vis puta uzivo....

 

i ozbiljno...Petrucci nemoze da mu prismrdi.

 

i slazem se da ima malmsteena kod Romeo...ali nije cist Malmsteen nikako....

 

na The Odyssey to je maltene nestalo.

 

Romeo je vise neka mesavina Becker-a (klasika, sweep arpeggios, i one fore sa whammy bar, itd) i recimo Shawn Lane (tehnika, fusion, string skipping)

 

A meni Petrucci sve dobro svira, a nista ne svira savrseno.

 

A solaze su mu ve dosadnije (jedina koja mi se svidjala sa 6DOIT je "Misunderstood")

 

colim Petrucci-a i Romeo-a...ali ipak Romeo...car.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma evo u cemu je po meni najveci problem: Romeo je metal gitarista. Prototip savrsenog danasnjeg METAL gitariste, koji ima sve sto danasnji metal gitaristi slicnog zanra imaju - brzinu, Malmsteena iza sebe, klasiku.

Petrucci ima neuporedivo vise toga iza sebe - jazz, blues, swing i milion drugih stvari koje ne znam ni kako se zovu. Romeo je poprilicno ogranicen u jedan kalup, zato jeste prepoznatljiv. Ali ono sto on svira u odredjenoj meri je vec vidjeno. Ako bi pitali bilo koga van ovih metal voda, siguran sam da bi rekli da je Petrucci bolji. Za pocetak, raznovrsniji je. Mozemo tu takodje porediti Pinellu i Kevin Moore-a. Totalno neuporedivo, jer je Kevin godinama ispred ovoga. Stislki, zanrovski, Kevin ga moze oduvati. Ovaj ima brzinu, ali prepoznatljivost nikako. Sve su to nijanse medju muzicarima tog (neo shred, kako vec) zanra, i razlikuju se ko Pepsi i Koka Kola.

Druga stvar sto ti ne prepoznajes Petrucci-ja. Ja cu ga uvek prepoznati.

Ne znam kome bi nosio snimak, kazes nekome ko se truje progressivom. Pa ja sam ga u zivotu cuo tone i tone, i ovde (bez lazne skromnosti) Laza je jedan od retkih koji je cuo vise... Ne znam koga treceg treba pitati, da bi meni mogao formirati misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno je da Petrucci ima ogromno muzicko znanje i da je potkovan jazzom,ali to ne znaci da on mora da bude prepoznatljiv.On je preterano dobar gitarista,ali ja i dalje ne mislim da on nema svoj izraz.On savrseno kombinuje stilove,ali cini mi se da iza njegovog tona ne stoji on sam.U Americi imas gomilu klinaca koji skidaju u originalu Petruccijeve solaze i kladim se da zvuce identicno kao on.

Druga stvar je feeling koji je meni mnogo jaci kod Romea nego kod Petruccija.U pesmi "Lady Of The Snow",se pored savrsenog tona moze cuti i emotivni naboj,koji kod i Petruccija postoji u ogromnoj meri,naravno,ali ne u ovolikoj.Isto kao kad uporedis Malmsteena i Timo Tolkki-a.Malmsteen izrazava svoje emocije kroz svoj ton,a Tolkki ima toliko hladan ton da je to necuveno.Svira ko midi fajl. smile.gif

Naravno da ja prepoznajem Petruccija,ali ne posle par tonova kao Vai-a ili Romea.Jednostavno neki gitaristi ko od sale mogu da predstave sebe kroz par tonova,a kod Petruccija to nisam primetio.

Klavijaturiste ne mogu tek tako da uporedjujem,jer nisam imao iskustva sa aktivnim sviranjem tog instrumenta.Znaci neke detalje ja sigurno ne primecujem koje ti ili Djeda,na primer vidite.Kevin Moor je lud i tu nema sta da se prica.

Mislim da cu ovako najbolje objasniti ono sto sam hteo da kazem:Dream Theater je jedan od retkih bendova koji imaju svoj izraz i u tome su u velikoj prednosti u odnosu na Symphony X.Mislim i Symphony je veoooooma prepoznatljiv,ali bazira se,sto kazes,na klasicnoj muzici.Dream Theater kombinuje stilove i to je,u stvari,ono sto ih cini jedinstvenim u metal muzici.Znaci kada poredimo same bendove,Dream Theater je u mnogim stvarima u prednosti,ali samo kao bend.Sto se tice gitarista,meni je i dalje Romeo zbog nekih stvari u prednosti u odnosu na Petruccija.Romeo nekako produbljuje svoju svirku u kojoj ima dosta emocija,a Petruci svoju svirku prosiruje kombinovanjem stilova i nekako mi ostaje na povrsini,bez neke dubine u smislu emotivnog izraza.Mislim da to sa samim ukusima i nema veze.Sa ukusom ima veze to sto ja najvie volim da slusam Symphony X i Adagia,zbog toga sto mi je taj stil jednostavno u srcu.Znaci najbolje bi bilo da svi slusamo klasicnu muziku

i jazz,ali slabi smo mi metalci da to ukapiramo kao sto kapiramo ovaj metal koji je ispod svega toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Da vratimo malo ovu temu u zivot.

 

Ocigledno je da je pesma Through The Looking Glass inspirisana sagom o Alisi u zemlji cuda, ali mislim da je u pitanju verzija crtanog filma koji se zove "Alisa u zemlji ogledala". Obozavao sam taj crtani kad sam bio mali, mnogo je bolji od "originalnog". Eto, oni me svakog dana odusevljavalju, dok svi pisu velikim, zlim ratnicima i demonima, krstaskim ratovima, policijskoj brutalnosti i td., oni pisu o jednoj maloj devojcici koja se probudila u jednom sasvim drugom svetu... I to u 10/8 biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...