Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

e' date='17. 6. 2004, 18:37'] Ja sam The Odyssey pustio... mozda tri-cetiri puta... posle sam samo slushao naslovnu i Masquerade...

Zanimljivo.

Ja samo taj mogu slušati, i to do naslovne stvari, to mi je već tušenje.

Ovi prethodni (V i Divine) su mi power-metalno homoseksualni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eretron Posted on 18. 6. 2004, 02:30

  Odyssey REZE ... sve pesme su hitovi 

 

DA, mada su meni i sve pesme sa DWOT takodje sami hitovi! Tako da mozemo da ocekujemo nove hitove na sledecem albumu! icon_da.gificon_rockdevil.gif

 

Ja mogu satima da slusam Symphony X, a ne samo poslednji album... icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Symphony X je jebeno dobar bend i siguran sam da ce sledeci album biti fenomenalan . Kod Dream theatera nikad ne znas sta da ocekujes i to je ono sto ne volim moze da bude nikad bolje(kao Images) ali moze da bude bez veze(kao poslednji) . Ne volim promene stilova i eksperimentisanje ,hocu da znam sta da ocekujem od benda na svakom sledecem albumu,ne volim iznenadjenja u tom smislu.

 

"jasan i siguran put neizbezno vodi ka stagnaciji" - frenk herbert

icon_wink.gif

 

 

salu na stranu, ja mislim da su s.x odlican bend, ubijaju kako sviraju, ali ipak vise volim kad je bend nepredvidljiv i kad se menja. ipak su promene ono sto vuce napred.. icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah, slazem se!

 

Necu da se ponavljam, ali Dream je ipak superioran u odnosu na Sy-X. Oba benda savrseno muziciraju, ali Sy-X je upao u kalup iz kojeg tesko da ce da se izvuce. Dok niko ne moze da pretpostavi kako ce zvucati novi DT. To je prog metal!

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zasto onda slusas PROG metal? Mozes vecno slusati Stratovarius, i sve ce biti OK.

 

Prog metal je pravac koji mora da se menja, napreduje, pa tako i bendovi koji to sviraju. Bez obzira da li ce se taj napredak, pomak, svideti svima ili ne. Muziku pravis zbog sebe, a ne zbog drugih.

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako se kaze - jedino sto je vecno je promena.

 

Da nije bilo promena, danas bi svi udarali kostima od kamenje i tako proizvodili zvukove, kao u kamenom dobu.

 

Poz!

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čoveče,pretera ga s poredjenjem icon_smile.gif

Pa moze i ovako. Da neko nije slusajuci Beatles rekao: "moze to i zesce", danas ne bi postojao metal pravac. Promene su uvek dobre i pozitivne.

 

I meni je Images od DTa jedan od najboljih albuma ikad, ali ne bi voleo da slusam 100 kopija tog albuma.

 

I da... Zadnji DT nije sranje!!!!!!!!! Odlican je album! Sa svih gledista, produkcije, aranzmana, do uloge klavijatura...

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako Dream na sledecem albumu napravi neko sranje.

 

pa sta? mozda je meni sranje, a nekome je super.. nije to bitno.

oni koji hoce da plivaju prog vodama moraju prvo da imaju muda, a potrebno je bilo mnogo muda da se napravi ovaj novi album dt. ustvari, ni jedan dt nije isti i to je ono sto mene kod njih odusevljava. kod sx me odusevljavaju neke druge stvari, ali vise cenim dt upravo zbog inventivnosti.

 

 

Hoce li i onda da ti se svidja?

 

uopste nije vazno. uvek ce biti ljudi kojima ne neki album svidja i onih kojima se ne svidja. publika kojoj se dt obraca je ona koja muziku ne dozivljava povrsno i gde se ljudi ne primaju na "prvi impuls". imam ja stosta da zamerim poslednjem dt-u, ali mi se mnogo toga svidja.

 

kad se pojavio falling into infinity ja sam bio medju prvim "pljuvacima", pa mi je trebalo dobre dve godine da ukapiram da to uopste nije naivna ploca kako mi se to ucinilo i da tu ima itekako genijalnih momenata. od tad sam vrlo oprezan kad treba da kritikujem neki njihov album. icon_smile.gif

 

 

Znaci mora da se menja ,nije vazno da li valja.

 

ako sviras prog muziku, onda je to imperativ.

 

bluz se svira zato sto si tuzan i napacen jer beres pamuk po ceo dan. power metal se svira zato sto si u dusi ponosan i hrabar ratnik sa macem, black metal se svira zato sto si iskren i mracan paganin, a prog muzika se svira zato sto ne mozes da podneses ponavljanje i hoces da pravis muziku van svakog stila i poznatog sablona. to je veoma klizav teren gde se okliznu cak i face kao sto su dt i to nije nista cudno, ali ja se divim svakome ko publici predstavi nesto novo na sta ljudi nisu navikli i tako rizikuje da ga ne ukapiraju i ispljuju. ne zaboravi da su mnoge vrednosti dobile svoje adekvatno priznanje mnogo nakon sto su imale prvi kontakt sa publikom.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Gargamele, ne bih se složio sa tobom, zato što bi onda bilo dva ili tri progressive metal benda (Dream, Fates warrning i Queensryche), a ostali bi bili samo plagijatori koji ne unose ništa novo u muziku kojom su odlučili da se bave i stil koji su odlučili da sviraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali mu ona svežina i ideje koje su se mogle čuti na Images, Awake, CoS itd.

Smatram da su se istrošili, što je i normalno i neće uspeti da ponove onaj rusvaj koji su pravili u to vreme.

 

Ali pošto je ovo tema o SX, Symphony X rulez! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...