Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Nadam se da ovim projektima neće upasti u vode kojima DT odavno plove - pomalo neinvetivne, što u neku ruku i očekujem (ne priželjkujem) jer posle Odysseya neznam koliko kreativnosti (uopšteno) muzičar u ovom pravcu može da isporuči. Isto sa Adagio izdali su Underworld - šta dalje?

Ali da se vratim na temu...

Odprilike očekujem Epiku posle Karme (Kamelot)

ili Silent Nation posle Aure (Asia)

dobar album ali lošiji od predhodika

 

Mada sa druge strane govorimo o vrhunskim muzičarima koji su svoju kreativnost dokazali više puta, videćemo...

 

Što se tiče naj pesme slažem se sa većinom postova, odyssey je ono najbolje u metalu ono što me izbija iz cipela icon_rockdevil.gif pogotovo one filmske melodije kojima je i cela V obilavala (bukvalno soundtrack za nesnimljen film tipa mumija i sl.)

 

Poz! ekipi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Due to unforeseen delays, Russ' solo cd is just now in the mixing process; once it's done (2 weeks max), the band will go from part time writing to full time writing of the new cd. They're still anticipating a release date somewhere around spring of 2005; the release date of Russ' solo cd is currently up in the air.

 

As for the new material, they're trying to decide what the overall tone for the cd will be, & are contemplating a darker theme, while staying true to the SymX sound.

 

icon_rockdevil.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Slazem se sa Dragon-Attackom

icon_da.gif

Posle Odiseja ne znam da li moze bolje icon_mrgreen.gif

Neverovatan album! Mada obozavam i sve prethodne, The Divine Wings Of Tragedy mi je jedan od omiljenih. Dragon-A. je pomenuo i Asiu ako se nisam prevarila, konacno da cujem jos nekog da komentarise taj odlican bend. Mada meni je Arena neprevazidjena icon_mrgreen.gif

 

Zna li neko da li postoji Pinelino izdanje za klavijature, kao sto Jordan Rudes ima svoju skolu za kl. ima da se naruci preko neta. Ako znate, por favor icon_cry.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odprilike očekujem Epiku posle Karme (Kamelot)

ili Silent Nation posle Aure (Asia)

dobar album ali lošiji od predhodika

Slazem se sa vecinom napisanog, osim (hehe) sto je meni Silent Nation BOLJI od Aure...

 

Kad dolazim po spotove? pivopije.gif

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Dragon-Attackom

icon_da.gif

Posle Odiseja ne znam da li moze bolje icon_mrgreen.gif

Neverovatan album! Mada obozavam i sve prethodne, The Divine Wings Of Tragedy mi je jedan od omiljenih. Dragon-A. je pomenuo i Asiu ako se nisam prevarila, konacno da cujem jos nekog da komentarise taj odlican bend. Mada meni je Arena neprevazidjena icon_mrgreen.gif

 

Zna li neko da li postoji Pinelino izdanje za klavijature, kao sto Jordan Rudes ima svoju skolu za kl. ima da se naruci preko neta. Ako znate, por favor icon_cry.gif

Mislis na Pinnelin solo album Enter by the 12th gate?Imam ga.Dobar je ali nista senzacionalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
SX krade od DT ljudi to je smesno,ne kazem da je DT los ali SX je meni mnogo jaci

Pa ima tu dosta uticaja Dream Theater - a!!!

 

Ali su stvarno savrseni, jedan od tehnicki najpotkovanih bendova!!!

 

A svidja mi se i Adagio koji je slican SX-u!!!

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima tu dosta uticaja Dream Theater - a!!!

 

Ali su stvarno savrseni, jedan od tehnicki najpotkovanih bendova!!!

 

A svidja mi se i Adagio koji je slican SX-u!!!

 

Poz

Nema uopste Dream theater uticaja.Symphony X se u stvari bazira na power metalu (sa mnogo duple pedale ) i horskih refrena , naravno i dosta prog delova ali mnogo drugacijih od dream-a.Dream je inkorporirao hiljadu stilova muzike u svoje pesme,to je jedna jedinstvena grupa,i nepredvidljiva .

Recimo,meni vanden plas mnogo podseca na Dream theater

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema uopste Dream theater uticaja.Symphony X se u stvari bazira na power metalu (sa mnogo duple pedale ) i horskih refrena , naravno i dosta prog delova ali mnogo drugacijih od dream-a.Dream je inkorporirao hiljadu stilova muzike u svoje pesme,to je jedna jedinstvena grupa,i nepredvidljiva .

Recimo,meni vanden plas mnogo podseca na Dream theater

Ja mislim da ipak ima malo na prvom albumu!

 

Ali nema veze to svakom zvuci na njegov jedinstven nacin!!!

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzichki najsavrhseniji Symphony je upravo The Odyssey.

 

Mozhda deluje jednostavno kad se chuje, ali ako sednesh i pokushash da odsvirash nadjes se u chudu.

 

Romeo je vrhunski gitarista, neka spona izmedju Shawn Lane i Jason Becker. Vidim koliko se poredi sa Petrucci ovde, ali mislim da nema razloga tome jer slichnosti nisu velike.

 

Ne sporim da je Dream Theater daleko vazhniji bend, ali Symphony X za mene imaju jachu svirku i dosta vishe uzhivam slushajuci ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzivancija slusati "sea of lies"

A tek ''Of Sins and Shadows''! icon_smile.gif Dobri su, zaista mislim da su komentari tipa ''kradu ideje od dream-a'' nepotrebne i neumesne, zaista oba benda su unikatna na svoj nachin i oba benda imaju odlichne muzichare, pogotovo gitariste.Takodje mislim da ne treba porediti Petrucci-a i Romea.Jedno vreme sam mislio da je Romeo najjachi, ali sada mislim da su obojica najjachi musik19.gificon_da.gif

Edited by demarko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...