Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Definitvno najbolji prog bend trenutno. Kad sam cuo The Oddysey (album a tek pesmu) ostao sam bez reci, jer tako nesto do tada nisam cuo, sasvim melodicno pevanje na krajnje ceparoskim rifovima. A tek ono preklapanje u King Of Terors.... teror bre biggrin.gifa: Potpuno shije cak i peticu koji je takodje zakon album.

Samo se zentam da ne useru sami sebe kao DT sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam spreman da udjem u finansijski rizik da ih dovedem, ali one beshtije iz njihovog menadzmenta ne odgovaraju na moje mailove. Uopste ne znam koji su uslovi, mada mislim da cela stvar moze da se obavi za maksimalno 2000 evra, ali da se saceka turneja. Frka je sto su 2003. vec bili dva puta u evropi, ko zna kad ce sledeci put... Mislim da se jos neko interesovao, mozda Polzovici ili neko drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

symphony x su odavno rekli sve sto su imali. muzika symphony x je skoro ista na svakom albumu, te se od njih moze ocekivati jos dobrih pesama, ali nazalost u istom fazonu. to vec postaje dosadno. dream theater su po kreativnosti (koja u poslednje vreme nesto posustaje) ipak eonima ispred momaka iz new jersey-ja. symph x ima boljeg pevaca i to ih vadi.

 

 

razlika izmedju romea i pertucija je ta sto je romeo fantasticno savladao string skipping kombinovan sa tappingom, pikuje kao masina, ludacki je precizan, ima savrsen legato, arpedjo i sweep pincking su mu vrhunski, a peruci zna da _svira_ gitaru. romeo ima jako lep zvuk za solo, ali zvuk ritam gitare mu je katastofalan, pogotovo na novijim albumima. kao ritam gitarista romeo je beba za petrucija jer 90% vremena svira kvinte i demfuje. mada, muzika symph x je takva da za nesto drugo i nema mesta.

 

 

nemoj da me neki fan ovde pogresno shvati, oba benda sviraju pa rasturaju. niko ovde im nije ni prineti, ali kreativna strana dt je jaca zbog stila koji im omogucava da se razmahnu i kombinuju. muzika symph x je u startu ogranicena stilom koji gaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam spreman da udjem u finansijski rizik da ih dovedem, ali one beshtije iz njihovog menadzmenta ne odgovaraju na moje mailove. Uopste ne znam koji su uslovi, mada mislim da cela stvar moze da se obavi za maksimalno 2000 evra, ali da se saceka turneja. Frka je sto su 2003. vec bili dva puta u evropi, ko zna kad ce sledeci put... Mislim da se jos neko interesovao, mozda Polzovici ili neko drugi.

 

Meni Boba [Nocturno] reche da trazhe 1000 eura... E, sad da li me je primao ili se stvarno raspitao, to ne znam biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kako nije mnogo 1000 Evra. Tako sam ja i mislio. Pazi, to je samo honorar, ti im placas hotel i benzin za tour bus i naravno da ispadnes klosar, treba da ih izvedes na veceru. Razmisli kolio je 1000 evra za vece kad ides na turneju sviras na dva od tri dana, mesec i po dana. To je vec suma od nekih 30 soma. Naravno bendu ide 40% toga ali opet to ispadne po 2500 evra po glavi. Tako ti se bato zaradjuje od muzike. Nije kao u filmovima o rok muzicarima, ali lose nije. Dovoljno da se ne pokvare biggrin.gifa:

E sad, za Savatage uz los marketing doslo je nekih 400 ljudi, ali polednjih godina bar u Srbiji, Symphony X je poprilicno popularnji i sa dobrom propagandom (na vreme zapocetom) moglo bi da se nakrca i 1000 ljudi, mada je realna cifra nekih 700-800. Sve u svemu losa investicija biggrin.gif Al' meni recimo nije zao da prsnem pare ako ce sve ispasti dobro (masa zadovoljna, bend zadovoljan). Moracu da zovnem bobu da vidim sta je to bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenomenalni su.Moj omiljeni bend.Onaj blesavi Romeo je definitivno neprevazidjen,mada mi nije jasno kako sa onim debelim prstima ubode pragove,ali nije ni bitno.Najbolje su mi zvucali na The Divine Wings Of Tragedy.Emotivno sam vezan za taj album.

Ukratko They Are THE BEST!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, dosla bi i moja bagra, nije malo ljudi, ali opet setim se Savatage-a i onih 400 ljudi (nisam mogao da idem tada :x koji zajeb), i siguran sam da bi doslo vise na Symphony, e sad da li bi Romeo i kompanija htela da dodje u SCG, to je vec drugo pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najaci bend... i netreba raspravljati koji je bolji DT ili SX oba su jebu kevu...

 

e sad kad bi ove nase svinje srpske se potrudile da urade nesto mazda bi i dosli....

zamislite koncert DT, SX i Spiral A... pa neznam prodo bi gitaru da odem na taj koncert...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...