Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Evo dio iz intervjua sa Sir Russell Allen-om:

 

...

Russell Allen: "Pretty much. I know the fans are going to probably be a little disappointed about the album, but I know they understand this opportunity. If they're really a fan of ours, they'll hope that we do well. We can continue to make music and support our families and everything else [laughing] so regardless of what some of the diehards might feel that maybe we're turning our back on the record, we're not. We're writing now, we're going to write on the bus and we'll get it done by the end of the year. It might not come out at Christmas but it should be out in the first quarter of next year...

 

A koliko dugovlace...Nadam se da ce vredjeti cekanja! musik20.gifmusik19.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan moj ortak je gledao Symphony X kada su bili na turneji sa Stratovariusom pre godinu - dve.... kaze da su bili totalno neubedljivi i da su zvucali totalno bezveze i ni blizu Stratovariusu... a on je ishao da gleda SyX a Stratovarius ne voli. Inace verujem u njegovu procenu jer je bio na mnogo koncerata po Evropi i gledao je mnoge jace bendove...

 

Nadam se da su se popravili.

Edited by ErliK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva glupost.. I ja sam bio na tom koncertu i skroz drugo vidjenje cele priče. 5x prirodniji nego Strato (napomena: ja volim Strato, možda čak i više nego SyX).

 

Mene je Strato smorio za medalju, dok mi je SyX bio jebeno dobar. Imao je Russell problema sa intonacijom u poslednjem refrenu Evolution, ali svako ko kaže da su oni tamo loše zvučali ili slabije nego Strato koji se raspadao u 2-3 pesme nije normalan.

 

Uostalom, svako ko ide na koncert i procenjuje svirku po tome koliko dobro neko svira, po meni nije normalan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw slabo se prodaju karte za gigantour (kapiram zbog matoraca kao sto su Megadeth, Dream Theater, Fear Factory) a SOunds of the Underground turneja koja isto ide po americi sad (Strapping Young Lad, Lamb of God, Opeth, Unearth, Mastadon) prodaje oko 3,500/4,000 karta u svakom gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u svakom slucaju SX su jedno 25 puta intersantniji i bolji uzivo od Dream Theater-a.

da li su interesantniji, to je pitanje ukusa, ali da su bolji, to ne stoji (bar ne na osnovu onog video snimka iz montreala)... jeste sx usviran do daske, ali dt je ipak skuplji bend. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva glupost.. I ja sam bio na tom koncertu i skroz...

Ako su oni lagali mene ja lazem vas...

 

Cekacu ja licno da gledam SyX. Stratovarius bih gledao naravno samo zbok nekih davno proshlih vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bila na nekoliko NBA utakmica - jedino sto su pustali od `teze` muzike bilo je queen (we will rock you) i smells like a teen spirit. i to samo jednom. inace samo hip-hop-cup ide. biggrin.gif mozda sam ja bila na pogresnim utakmicama.

 

btw.. evo je set lista za gigantour. (jos dva dana icon_rockdevil.gif )

 

SYMPHONY X

 

Inferno

Evolution

Wicked

Sea of Lies

Sins

 

malo kratko ali dok se izive na tim gitara ima dan da prodje odma`. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

iako je u nasoj zemlji skolovanje besplatno (bar osnovna i srednja skola), cesto se desava da ljudi nakon 12 godina sedenja u klupi ne mogu da se prisete nekih stvari koje su cesto potrebne. u svakodnevnoj komunikaciji nabolje se vidi koliko ispasta srpski jezik. icon_wink.gif

 

nije na odmet da se prisetimo.

metafora (stilska figura) - upotreba reci u prenesenom ili slikovitom smislu.

 

dakle, kad kazem "skuplji" bend, da li ja zaista mislim na monetarnu vrednost njihove opreme i kolicinu novca koji bend poseduje, ili mislim na nesto drugo? da li se bend "kupuje", pa mozemo govoriti o trzisnoj vrednosti ili sam ja rekao "skuplji" zato da bih u igru uveo cenu kao meru vrednosti/kvaliteta/potraznje? jako tesko pitanje, zaista. icon_da.gif

 

ukoliko i dalje neko ne razume, neka slobodno pogleda reklamu za fantu (bamboocha!), a ako i to ne pomogne, teletabisi redovno idu na bbc-Ju. icon_wink.gif

 

hvala na paznji.

 

p.s. oni koji odluce da pohadjaju napredni kurs trebalo bi da potraze definiciju "sarkazma". icon_smile.gificon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

SX - Live in Japan - dupli bootleg disk, ako neko ima tačan poredak pjesama neka dojavi...

 

Na svakom disku ima po 9 pjesama, trebalo bi da je sa turneje 2000/01 ili tako nešto... Imam mp3 koji nije označen a trebam snimiti kolezi Ace-u, pa pomozite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SX - Live in Japan - dupli bootleg disk, ako neko ima tačan poredak pjesama neka dojavi...

 

Na svakom disku ima po 9 pjesama, trebalo bi da je sa turneje 2000/01 ili tako nešto... Imam mp3 koji nije označen a trebam snimiti kolezi Ace-u, pa pomozite.

Nek ti Milivoje kaze poredak, inace on zna sve njihove pjesme napamet, a rece mi juce da je poredak pjesama slican onom sa Live on The Edge oF fOREVER.

 

Imama i ja taj snimak i stvarno je los!

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

SX - Live in Japan - dupli bootleg disk, ako neko ima tačan poredak pjesama neka dojavi...

 

Na svakom disku ima po 9 pjesama, trebalo bi da je sa turneje 2000/01 ili tako nešto... Imam mp3 koji nije označen a trebam snimiti kolezi Ace-u, pa pomozite.

Ma nemas brate Borivoje frke,bez sekiracije,prepoznacu ja pesme cim ih cujem,pa cu ih preimenujem,poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

u sacramentu, CA, 26. jula 2005.

 

iznenadjujuce odlican nastup symphony x.. bili su bolje prihvaceni cak i od D. Theatre, po mojim nekim zapazanjima..

romeo se opasno primio, ali citav bend djeluje prilicno skromno u odnosu na druge bendove festivala.

recimo da ih je zdusno pozdravilo nekih 300 iskrenih fanova, ostali su zderali hrenovke. svirali su na maloj bini (na kojoj su svirali i Bobaflex, Dry Kill Logic i Life of Agony), velika je bila rezervisana za Megadeth, Dream Theatre, Nevermore, Fear Factory.

 

ekipa se poslije prostela malo do grilova, skoro da ih niko nije ni prepoznao.. mi jesmo, ali nas mrzilo da se izbacimo iz reda za vodu..

 

a kasnije smo ih vidjeli i u backstageu gdje nas je uveo bubnjar Nevermorea Tommy Lee biggrin.gif (nastavak na temi D Theatre, Nevermore, Megadeth..).

 

evo par bezveznih slika..

 

user posted image

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...