Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Kako gde? Pa zar ne prepoznaješ ove vulkane, ambise .... :) Ovo je moglo biti snimano i u nekom studiju u Tunguziji

 

Iskreno, spot mi je bzvz, mnogo mi je lošiji nego onaj za "Serpent". Izzgleda kao da je neki fan odradio na kompu, a sve je nekako infantilno i neuverljivo upakovano. Očekujem malo više u 2008.godini od benda kao SX

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spot sam odgledala jednom i delovao mi je poprilicno amaterski uradjeno, ali lepo sam se ismejala ako nista :lol:

Mada spotovi u metalu uvek na neki nacin moraju biti smesni, jos je super ispao ;)

Mogao je Russell da bude ulozi andjela i da leti kroz spot :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delim misljenje sa Progressiver-om.

Ko je igrao L.O.T.R igricu(bilo koji nastavak) prepoznace dosta toga....

Ni meni ovi spotovi ne deluju nista narocito,mada je moj sin danas 2 puta trazio da mu pustim...a posle toga je trazio Goluma :pivopije:. On je u fazi TMNT,LOTR.Njemu odgovara ima 3 god.

Bend je daleko od ovoga,spotovi su kao kod nekog srednje zalosnog power benda na pocetku karijere.Kod Rhapsody-ja na dvd-u sve ovo je puno uverljivije i kao da ima manje plastike.

Jbt. vatre,lave,andjeli...inovatori su nema sta

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, ja sam to mislio, ali nisam hteo da kažem iz poštovanja prema SX i ljudima iz Srbije koji su to radili. Da, spot je amaterizam-sega-mega-igrao-sam-se-u-3D-maxu ... Ovo je daleko od ozbiljnosti i kolosalnosti benda.

 

Kao što reče Bane, pokušaj asocijacije na neki intro iz igara sa tematikom LOTR. Danas sam spot pustio ortaku koji uopšte nema veze sa metalom i pogodite šta je rekao! :)

 

Prvi spot je daleko, daleko kvalitetniji, ima priču iza sebe, priču koja je na odličan način prikazana i filmovana.

 

to Tanja: jest, koliko krila treba da ponesu onakvu grdosiju! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest bRAINSALADSNADAR

čemu spotovi uopšte, meni je to bzvz, osim ako kao spot stave pesmu s koncerta, ali bez šminkanja u studiju - to nije fer

 

a ono - mačevi, munje i gromovi, crne kukuljice, sede dede....motori, pičke...to je prdenje

Edited by bRAINSALADSNADAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa spotovi zato sto danas postoji neshto shto se zove TV, shto treba ljudi da vide spot, novi album, eventualno neko ko nije cuo za bend da cuje (ja sam tako otkrio Wintersun recimo, slucajno video spot na MTV Headbangers Ball-u ). Zato shto je danas normalno da svaki iole ozbiljniji bend kao svoj marketing ima barem jedan spot sa albuma, da bi se promovisao. Mislim nije kao da vecina ljudi kao mi visi na netu, downloaduje muziku i svaki novi metal album koji se pojavi, niti prate deshavanja, pa treba malo reklamirati album... I ne znam stvarno sto vam se toliko ne svidja spot, prvo totalno je kul, dobro uklopljen sa pesmom, stvarno ne znam sta biste od spota, da ima 300 golih riba kao 50Cent, ili ne znam kakve efekte, mislim ti spotovi kostaju par, eventualno 10000-15000€, mislim nema svaki bend kao U2 ili Madona milion $ da keshira za spot... Ne znam, ali meni su svi spotovi SyXa, Guardiana, Kamelota, Sirenie koje su radili kod nas do jaja, i bolji nego bilo koji prethodni spotovi tih bendova (u SyXslucaju prethodnih ni nema :D )... Jedino su mi HammerFall i Epica malo njanjavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, upravo svi mi pričamo o tome da spot ne treba da bude takav (mislim na efekte, ribe, munje i slično). Samo insistiram na tome da bend kalibra SX mora da ima inteligentniji i umniji spot od ovog. Kao što rekoh, onaj prvi koji su snimili (za "Serpent's Kiss") mi je stvarno dobar, ali ovo ....

 

Što se tiče Kamelota, "Ghost Opera" mi je extra spot, stvarno je extra, onaj drugi sam gledao samo jednom tako da ne mogu da komentarišem, ali mi i on izgleda pristojno.

 

A to koliko njih košta spot, to mene stvarno nije briga, to nije izgovor da turiš leteće vitezove i grafiku a la Commodore 64 na spot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa onim sto je neko napisao da bi super spot bio snimak sa neke svirke ili koncerta. To pokazuje bend u svetlu u kome trebamo da ga vidimo. Posto za neki predobar spot sa extra animacijama nema para, a za spotove sa super ribama i nabudzenim motorima nema potrebe, najbolja alternativa je bend na delu :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha

Kako smo samo jebeno odjednom svi trOO i kako nam se sere na ovakve animacije a do juche ste svi drkali na Gospodara i slichno...

Te spot je smeshan,te neiskusni ljudi sa 3DMaxom,te pravljen za klince od tri godine...

Preko nocji ste svi odrasli i sada vam je kao to sve dechija igra...

Spotovi se prave za ciljnu publiku,za reklamiranje benda,a to znachi da on mora da sadrzi elemente neke polu komercijale koja privlachi potencijalne nove fanove...

To shto vama ovo izgleda smeshno ne znachi da je spot losh...koliko vidim i LOTR vam je smeshan,a to je mozda neshto najgenijalnije shto je filmska industrija videla,pa vi malko razmislite ko nije u pravu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije je da Syx snimi oficijalni Dvd concert.Najgori su od svih po ovom pitanju.Imam samo 2 normalna klipa sa Gigantour-a od njih.Ostalo su sve butlezi(ocajni)Gledao sam ih uzivo u Pesti na Stratovarius turneji.Zvucali su bas kao predgrupa.Nista narocito....Pinnela je cak promasio par puta farbu pa je delovalo pijacarski

Nadam se da cu docekati i da ih gledam na samostalnoj turneji..Gde sve dobro zvuci,stima i ne zuji... :rockdevil:

Jedan su od najvaznijih bendova u zanru a markentiski su verovatno najslabiji.Posto ih slusam blizu 10 god.ovo stvarno nije dovoljno za SyX...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pordeiti ovo i LOTR (Piter Jacksona) je neumesno. Možeš da braniš koliko hoćeš, ali je fakat da je ovo odrađeno stvarno ne-profi i da sam bolju animaciju viđao kod dance izvođača.

 

Bilo bi im pametnije da su se lepo snimili kako sviraju, bilo gde, ma i u nekoj garaži a ne da se igraju sa efektima kad već nisu u stanju da to izgleda uverljivo. Da ponovim, sada je 2008.godina i ako se zezaš sa 3D očekuje se da to bude extra, jer uslovi za to postoje

 

Njah ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... da... ovaj... generalno gledano, spot nije toliko loš, bar po meni! Čim je krenuo, asocirao me je na cover aktuelnog albuma, definitivno se ti motivi provlače i to mi se svidelo ali mi je zasmetalo to što je motiv onog oka tako malo izražen, iskreno, ja ga na cover-u albuma nisam ni primetio dok sad ne pogledah ponovo. Zaista asocira na LOTR i nekako... ne znam, ideja je dobra samo mislim da je mogla da bude bolje realizovana. Sve u svemu, drago mi je da bar rade spotove, sramota je što do ovog albuma ništa nisu imali.

 

Videh da su ljudi ovde pominjali i spotove u kojima bend samo svira celu pesmu i nema neke konkretne radnje ili pak, slična varijanta, samo što će biti snimak sa certa nekog... i kako bi sve to bilo bolje od ovoga... Jeste da to nema veze sa domaćom metal scenom, ali većina ovdašnjih bendova pravi takve spotove. Bend je na nekom proplanku ili u nekoj prosotriji ili gde god, jedini kadar je to kako bend svira tu pesmu i - to je to. Kada su domaći bendovi počeli da izbacuju takve spotove, naslušao sam se komentara kako je to glupo, stalno jedno isto, svi spotovi isti, isfuran fazon i sl. Ne znam zašto bi vam se takvi spotovi sviđali ako ih izbaci neki inostrani bend, a ako to uradi neko od domaćih, onda je isfurano ili šta već. Ja, iskreno, ne volim te spotove koji nemaju ama baš nikakavu radnju i mislim da trebaju bar neku dinamiku da sadrže, samo mi je nejasno zašto je to ok ako odradi strani bend, a domaći spotovi tog tipa su nezanimljivi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, pa ja domace metal spotove nisam nikad ni videla :lol:

Ne pratim to nesto, ali bi mi skroz ok bilo da vidim takav spot u odnosu na animaciju leteceg viteza, andjela, goruceg oka... sta god :)

Ok je i da spot ima neku radnju koja prati pesmu, ali ne treba preterivati sa animacijom.

Ghost opera mi je skroz ok, npr, pa i Serpent's kiss mi se svideo, samo mi je ovaj malko smesan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... da... ovaj... generalno gledano, spot nije toliko loš, bar po meni! Čim je krenuo, asocirao me je na cover aktuelnog albuma, definitivno se ti motivi provlače i to mi se svidelo ali mi je zasmetalo to što je motiv onog oka tako malo izražen, iskreno, ja ga na cover-u albuma nisam ni primetio dok sad ne pogledah ponovo. Zaista asocira na LOTR i nekako... ne znam, ideja je dobra samo mislim da je mogla da bude bolje realizovana. Sve u svemu, drago mi je da bar rade spotove, sramota je što do ovog albuma ništa nisu imali.

 

Videh da su ljudi ovde pominjali i spotove u kojima bend samo svira celu pesmu i nema neke konkretne radnje ili pak, slična varijanta, samo što će biti snimak sa certa nekog... i kako bi sve to bilo bolje od ovoga... Jeste da to nema veze sa domaćom metal scenom, ali većina ovdašnjih bendova pravi takve spotove. Bend je na nekom proplanku ili u nekoj prosotriji ili gde god, jedini kadar je to kako bend svira tu pesmu i - to je to. Kada su domaći bendovi počeli da izbacuju takve spotove, naslušao sam se komentara kako je to glupo, stalno jedno isto, svi spotovi isti, isfuran fazon i sl. Ne znam zašto bi vam se takvi spotovi sviđali ako ih izbaci neki inostrani bend, a ako to uradi neko od domaćih, onda je isfurano ili šta već. Ja, iskreno, ne volim te spotove koji nemaju ama baš nikakavu radnju i mislim da trebaju bar neku dinamiku da sadrže, samo mi je nejasno zašto je to ok ako odradi strani bend, a domaći spotovi tog tipa su nezanimljivi...

 

 

pa ne znam bas

mozda za ovo treba novi topic...

 

meni je recimo spot Evergrey - A Touch of Blessing jedan od najdrazih spotova. A fora je sto obozavam da gledam delove gde oni sviraju, a ono sa onim likom u sobi me smara uzasno, video sam jednom i ne zanima me vise da ga gledam kako skida lance sa stolice...

Moze se spot gde grupa samo svira uraditi odlicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe, jbt, ja tek sad videh kako sam loše formulisao ono što sam hteo da kažem, pa ispade drugačije (vezano za spot SX-a). Hteo sam reći da je glupo što je motiv oka izražen, to me najviše asocira na LOTR, mislim da je potpuno nepotrebno.

 

Da, slažem se da ovo za spotove i nije baš tema za ovaj topic, ali, kad smo već započeli, samo da dodam da generalno ja nemam nešto mnogo protiv takvih spotova gde bend samo svira. Ok, po meni je to već malo izlizano i mislim da ima previše takvih što rock što metal spotova, ali ne kažem da uz dobru ideju ne može da se snimi dobar spot koji će, u suštini, za glavni motiv imati samo to kako bend svira. Slažem se, takođe, i da ne treba po svaku cenu raditi neke animacije i sl. čuda da bi se uradilo nešto drugačije, posebno ako se to odradi slabo (da li zbog nedostatka ideje ili materijalnih sredstava), ali sa druge strane podržavam ako neko želi da uradi nešto drugačije, dokle god to ima nekog smisla. Ja bih, recimo, jako voleo da vidim neki domaći metal spot koji se ne svodi na čisto snimanje benda koji svira na nekom proplanku, u nekoj sobi, na nekom krovu ili u nekakvom holu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lepo je sto su od pocetka bili od bendova kojima je stalo da ih cuju, a ne da ih vide. Ko je zeleo da ih vidi - snasao se :):D

 

I lepo za spotove. CODE produkcija je lepo odradila posao!

 

Sad na headbangers ball-u ima da se vidi kako se snimao Set the world on fire :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...