Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Dobar je lik, ali jeste li čukli kako skrnavo svira ritam deo???? eh, desanka se nije tu razradila :)

 

I ja sam napravio zamerku kada je poceo da svira riff,ali opet necu da trazim dlaku u jejetu jer momak stvarno jede gitaru,jer nisam cuo da neko tako kopira Romea!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusao sam album The Damnation Game......

i ovako: posto ih prvi put slusam super je.................meni su za pocetak najbolje stvari (Dressed To Kill, The Damnation Game, Secrets)

i nekako ima dosta melodicnosti (sto nekako ne volim previse).................

ali za pocetak je dobro..........

 

a sad dal se kod njih obicno cuju gitare slabije (uvek) posto sam primetio ovde da se vise cuju bubnjevi nego gitare....????

 

zadovoljan za sada kada poslusam sledeci album recicu vam.............

Po meni je melodičnost ključna reč u svakoj vrsti muzike. Zato su mi heavy, power i prog omiljeni stilovi metala. Jedini album koji sam ja stigao da preslušam do sada je Twilight in Olympus i mislim da je skroz OK. Ne sviđa mi se što su pesme na albumu u potpunosti spojene, ne postoje razmaci između, bezveze. Što se muzike tiče, veoma sam zadovoljan mada nisam nešto preterano ni oduševljen. Smoke and mirrors, Church of the machine i Relic mi se najviše sviđaju na albumu, a Lady of the snow mi je takođe zanimljiva. Gitarista je odličan, kao i pevač, koji nema neki naročito originalan stil (s vremena na vreme zvuči kao Dio). Danas sam više puta iznova i iznova puštao Through the looking glass, koju još uvek nisam zapamtion najbolje, a opet se o njoj govori kao o najboljoj kompoziciji na albumu. Morao bih da se još malo potrudim. Sve u svemu, ovo je solidan album ali mi je jasno zašto se ne smatra najboljim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusao sam album The Damnation Game......

i ovako: posto ih prvi put slusam super je.................meni su za pocetak najbolje stvari (Dressed To Kill, The Damnation Game, Secrets)

 

i meni su te usle prvo u glavu...kolko se secam, davno bese to...svaki album, svaka pesma valjaju, tj. nemaju losu stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je melodičnost ključna reč u svakoj vrsti muzike. Zato su mi heavy, power i prog omiljeni stilovi metala. Jedini album koji sam ja stigao da preslušam do sada je Twilight in Olympus i mislim da je skroz OK. Ne sviđa mi se što su pesme na albumu u potpunosti spojene, ne postoje razmaci između, bezveze. Što se muzike tiče, veoma sam zadovoljan mada nisam nešto preterano ni oduševljen. Smoke and mirrors, Church of the machine i Relic mi se najviše sviđaju na albumu, a Lady of the snow mi je takođe zanimljiva. Gitarista je odličan, kao i pevač, koji nema neki naročito originalan stil (s vremena na vreme zvuči kao Dio). Danas sam više puta iznova i iznova puštao Through the looking glass, koju još uvek nisam zapamtion najbolje, a opet se o njoj govori kao o najboljoj kompoziciji na albumu. Morao bih da se još malo potrudim. Sve u svemu, ovo je solidan album ali mi je jasno zašto se ne smatra najboljim...

kod mene isto kao i kod tebe................ali samo kod mene da dodam Thrash...............

a sto se tice njih...............za sad su solidni................videcemo sad kada skinem jos albuma pa ako mi se svide i uzivam u njima(ali vec prvim albumom uzivam tako da ce izgleda biti jos bolje), naravno da cu ih slusati..................... :pivopije:

 

i meni su te usle prvo u glavu...kolko se secam, davno bese to...svaki album, svaka pesma valjaju, tj. nemaju losu stvar

 

hehe respect :pivopije: ...................

kada preslusam albume recicu sve iskreno kakve su im pesme i dal uzivam i to................ziveo ti meni :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao i pevač, koji nema neki naročito originalan stil (s vremena na vreme zvuči kao Dio).

 

seres!russell je jedan od 5 najboljih metal vokala!ili ja previse volim SyX? :)

 

 

Through the eyes of time - I see

all the love and tragedy

the breath of fate surrounds me

and bring me to my kness :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

seres!russell je jedan od 5 najboljih metal vokala!ili ja previse volim SyX? :)

 

 

Through the eyes of time - I see

all the love and tragedy

the breath of fate surrounds me

and bring me to my kness :rockdevil: :rockdevil:

 

Ne samo medju 5 najboljih nego po mnogima a i meni No.1 definitivno!!! :rockdevil:

 

Aces High ti jos uvek nemas predstavu koliku popularnost ima ovaj bend jer si tek nedavno cuo za njih

i da su oni jedni od vodecih Progressive bendova na planeti,Russell vodeci vokal u metalu,Romeo medju naj gitaristima u svetu,da nepominjem Pinnellu koji je izvrstan klavijaturista i sta vise reci o bendu koji ima sve naj muzicare!!!! :rockdevil:

Edited by AwakeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo medju 5 najboljih nego po mnogima a i meni No.1 definitivno!!! :rockdevil:

 

Aces High ti jos uvek nemas predstavu koliku popularnost ima ovaj bend jer si tek nedavno cuo za njih

i da su oni jedni od vodecih Progressive bendova na planeti,Russell vodeci vokal u metalu,Romeo medju naj gitaristima u svetu,da nepominjem Pinnellu koji je izvrstan klavijaturista i sta vise reci o bendu koji ima sve naj muzicare!!!! :rockdevil:

A cuti, mani hvalospeve, nek' gradi covek sam svoje misljenje o njima bez ikakvih predrasuda ;)

Tako je najbolje :D

Ja o njima nisam ama bas nista znala kad sam ih nabavila, pa kad sam uspela da odlepim vilicu sa poda posle preslusavanja, potrazila po nekim casopisima o njima i skontala da ih jos gomila ljudi velica kao ja.

To je bio bas do jaja osecaj :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo medju 5 najboljih nego po mnogima a i meni No.1 definitivno!!! :rockdevil:

 

Aces High ti jos uvek nemas predstavu koliku popularnost ima ovaj bend jer si tek nedavno cuo za njih

i da su oni jedni od vodecih Progressive bendova na planeti,Russell vodeci vokal u metalu,Romeo medju naj gitaristima u svetu,da nepominjem Pinnellu koji je izvrstan klavijaturista i sta vise reci o bendu koji ima sve naj muzicare!!!! :rockdevil:

 

pa posto sam i gledao po netu i svi ga vole to sam skontao na pocetku................vidim da ga svi vole..........

pa sam i ja hteo da ih cujem....................

i naravno cuo sam prvi album kao sto sam rekao i mogu vam reci da sam zadovoljan..................

dobra je mjuza samo se nekako pevac ne uklapa u to (ali pevac je ,svaka mu cast, peva super)...........

samo da ima malcice agresivniji glas, ali nema veze i ovako je super, stvarno dobar pevac ali stvarno..................(ali ovo sad iskreno kazem, super su jako)...............

i posto sam na You Tube cuo pesme Of Sins and Shadows (kada sam cuo...........odma sam nasao ovde taj album gde je ta pesma i skidam ga,( jos uvek jer mi cale nesto radio pa nisam mogao).........................pesma ubija................

Of Sins Anf Shadows, Dressed To Kill, The Damnation Game, Secrets (ovo su mi za sada najbolje pesme)................

 

Javicu vam jos moje misljenje kada skinem jos albuma (to ce biti kada dodjem iz skole)................

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa moraš da znaš da na prvom albumu (album iz 1994.) ne peva sir Russell Allen :)

 

Tata Allen je došao na "Damnation Game" i odma' rasterao piliće :) Ono što može da zasmeta na prvo slušanje je malo mutnija produkcija "Damnation Game-a", ali ubrzo shvatiš ... jebo produkciju, ovi kidaju najstrašnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo gore napisano(ne ProgressiveR) nema veze sa zivotom.

Care to explain? Čisto da pomogneš jednom SYX početniku, ako si mislio na moj komentar.

 

Brate .... znaš li šta pričaš i koga porediš???? Cccc

Možda se tripujem, ali na par mesta baš zvučio kao Dio (npr. poslednje reči na Smoke and mirrors i još MNOGO detalja na albumu). Što se tiče originalnosti, ne bih baš rekao da je Russel ima. Glas mu je jako moćan, dobar raspon, ali nisam posebno impresioniran. Šta je toliko posebno kod njega, nije mi jasno zašto se toliko bruji. Hint?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care to explain? Čisto da pomogneš jednom SYX početniku, ako si mislio na moj komentar.

 

 

Možda se tripujem, ali na par mesta baš zvučio kao Dio (npr. poslednje reči na Smoke and mirrors i još MNOGO detalja na albumu). Što se tiče originalnosti, ne bih baš rekao da je Russel ima. Glas mu je jako moćan, dobar raspon, ali nisam posebno impresioniran. Šta je toliko posebno kod njega, nije mi jasno zašto se toliko bruji. Hint?

 

 

Jel` moguce da je neko tek sad cuo za Syx ?

Nemoj mi zameriti ali moram da te pitam koliko dugo slusas prog ?

Nemoguce je slusati progressive metal i ne znati za njih-to ne postoji :rockdevil:

Russell ne zvuci samo kao DIO vec kao svi poznatiji Hard Rock,Metal pevaci u poslednjih 20,30 pa i vise godina.

Od trenutka kad zvuci kao Dio,Tony Martin,Dickinson(kada odere) u stanju je da za samo par taktova nakon toga zazvuci kao Paul Rogers.Robert Plant,Coverdale(pentatonika.... :pivopije: ) i sl....Jedan je od najkompletnijih vokala danasnjice u metalu.

Naravno i Jorn Lande se ne sme zaboraviti.Mada je meni Russ puno bolji.

Na slusanje ! :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za SYX čuo pre godinu dana, kada sam se prvi put susreo sa pojmom progressive metal - tj. bendom Dream Theater. Mnogo sam više bio zaokupljen progressive rockom, pa sada reših da poslušam i druge prog metal bendove, i reših da krenem sa SYXom. A to da Russell zvuči kao mnogo pevača sam primetio, ali mu nekako fale energija i agresija koju isti poseduju. Možda mi se čini zbog slabašne produkcije... Dobar je Russell, sviđa mi se, ali siguran sam da je sada bar 5 puta bolji nego što je bio pre 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je toliko posebno kod njega, nije mi jasno zašto se toliko bruji. Hint?

 

Posebno je to sto on kada peva balade Hnt-Paradise Lost,ima andjeosku boju glasa!a kad peva Hint-Domination peva sa toliko energije i snage da je to fantasticno,i neznam ko je spomenuo da nema agresivnosti u njegovom glasu,jer iskreno on je ima na pretek a taj koji je to rekao treba da definitivno predje sa proga na neki Thrash/Death fazon! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo medju 5 najboljih nego po mnogima a i meni No.1 definitivno!!! :rockdevil:

 

Aces High ti jos uvek nemas predstavu koliku popularnost ima ovaj bend jer si tek nedavno cuo za njih

i da su oni jedni od vodecih Progressive bendova na planeti,Russell vodeci vokal u metalu,Romeo medju naj gitaristima u svetu,da nepominjem Pinnellu koji je izvrstan klavijaturista i sta vise reci o bendu koji ima sve naj muzicare!!!! :rockdevil:

 

kratko receno: najbolji skup muzicara na jednom mestu

 

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...