Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Ocekujem da maznem trzalicu od Romea jer cu biti u prvim redovima, a u tom klubu gde sviraju nema nikakvih ograda koje dele stejdz i publiku tako da komotno mogu da se popnem na binu ako hocu. :da:

Nadam se da ce biti neki jebacki merch pa da se mazne majica neka dobra. A s'obzirom da se clanovi svih bendova setaju za vreme nastupa drugih bendova ne bi me cudilo i da naletim na Romea, Rasela, Simone itd. :wub: Ali ako cu biti u prvim redovima nista do toga... :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, ja sam pre par godina u Budimpešti nakon certa SX naleteo na Jason Rulla i izvisi celu svirku Stratovariusa sa njim ... naravno, uopšte mi nije bilo žao što sam propustio Stratovarius ... ispričali smo se koa ljudi, jedno 40-tak minuta. Rekao mi je mnoge interesantne stvari o snimanju albuma "New Mythology" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, ja sam pre par godina u Budimpešti nakon certa SX naleteo na Jason Rulla i izvisi celu svirku Stratovariusa sa njim ... naravno, uopšte mi nije bilo žao što sam propustio Stratovarius ... ispričali smo se koa ljudi, jedno 40-tak minuta. Rekao mi je mnoge interesantne stvari o snimanju albuma "New Mythology" :)

 

:pivopije:

M. Lepond je bio sa nama vecinu vremena dok je svirao Stratovarius.Kasnije nam se pridruzio jos jedan lik :rockdevil: Russ !!!

Na istom tom mestu cika Russ nam je pevao na uvce,nakon zavrsetka koncerta.

Bio je sa nama kad su pustili na razglas What a Wonderful World od L.Armstronga.

Zamisli kako onolika grdosija peva jednu od najlepsih evergreen melodija.

 

Jeste da nisu na bini bas zvucali toliko dobro(jbg.nije njihova samostalna turneja) ali su se kao ljudi pokazali u najboljem mogucem izdanju-potpuno neoptereceni i opusteni.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice atmosfere i kvaliteta njihove svirke...

 

Bio sam fixiran za sipku u prvom redu pred izlazak SXa na binu.

Tok stvari:

 

1) Oni izlaze

2) Romeo krece da svira Inferno

3) U prvom redu, u prvih 10ak sekundi pesme krece abnormalna sutka klase Slayer i ja dobijam kvalitetnu nogu u glavu. VRH!!! :pivopije:

 

P.S.

Koga zanima, slike sa ovog dogadjaja (Stratovarius, Symphony X, Thunderstone) se i danas mogu naci na sajtu www.concerto.hu, u arhivi.

 

EDIT: Zaboravio sam da kazem da sam majicu sa turneje kupio na standu, a da mi je prodao Russel...

Edited by BeTeLgEuSe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo ono nije bio koncert vec zurka. :)

 

Into Eternity - Fenomenalno. Previse bucno, vokal savrsen, Tim je odsvirao savrseno. Samo da su se malo bolje nastimovali. Nisu svirali Out sa novog albuma a to mi omiljena ali zato su pale Timeless winter, Surrounded by night itd...

 

Epica - Simone je bolesna. Umesto nje neka debela plavusa, odlicno peva. Krenuli sa Indigo... Ja sam za to vreme cekao da dodje Tim iz Into Eternity i da mi da trzalicu i dao mi je. :bigblue: Kupio CD The Scattering of Ashes i lepo su pali potpisi od Tima i Stu Blocka a i od novog basiste. Potpuno opusteni momci. :da: Odlicni...

 

E sad Symphony X... :bigblue:

 

Dobro se nacekali da izadje bend. Krece Intro jedini ja debil pevam svaku notu :) krece uvodni rif za Set the World on fire izlazi Rasel u odelu nekom lljubicasto-braon, pustio kosu i naravno pogled "pojescu te"... :) Posle toga Domination i na "get down on your knees" samo ja na noge :bigblue::)

Posle toga Maskarada pa Paradise Lost... paradise je bio divaaaaan..... :wub: Moram da napomenem da se Romeo OCAJNO cuo i kompletno ceo bend na prvoj pesmi...Posle se i poboljsalo... Posle su svirali Serpent's kiss i tu je romeo bio zvuk katastrofa... no hajde i to cu da prebrodim.Sve vreme sam vikao Pustite jebenu vatru...I Rasel hm... neko je trazio da pustimo vatru :) ja patos... :wub: Krece Inferno, sutka A klase ali ko ih jebe. Svirao se cak i Eve of Seduction pa cak i Revelations/divine ali nije bilo Sea of Lies!!! Popizdeo sam... Za bis je ostavljeno Eve i Of sins...

i tako ponu se neke devojke na stejdz, Rasel krene da igra sa njim i lupa ih po guzici..ova jedna mu se saginje ovaj je otero u pm... :) to je bio vrhunac...

Romeo uopste nije toliko debeo ali je ruzan ko niko...

 

edit: Moram da napomenem da je Stu Block ispao car prema meni...Posto je prodavao majice zamolio sam ga da dovede Tima da mi da trzalicu i lik mi kaze sacekaj 20 minuta i dovescu ga... Posle pola sata dolazi covek sa njim i nadje me u publici i odvede u stranu.

 

Bilo je negde oko 200 ljudi, 250...

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno mi je drago sto sam imao cast da prisustvujem ovome. u pocetku koncerta sam bio bukvalno bio u prvim redovima i gledao romea kako svira...shvatio sam da bi mi vise rpijalo da se zabodem pozadi i gledam kako bend przi...Stvarno su bend za gledanje a ne za sutke i gubljenje... sve do danas mislio sam da kad cujem inferno uzivo da cu poludeti...sasvim suprotno bend tako svira da jednsotavno sednes i gledas ma kakvu god pesmu oni svirali...fenomenalan koncert...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...