Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ako imas priliku da ga paznes, evo malo vise podataka.

Samo da pojasnim, stripe (crta) ili dot (tacka) svejedno, se nalazi iznad kabla za napajanje na poledjini pojacala. Povucena je rukom i to obicnim markerom. Na istom mestu, ispod kabla za napajanje, nalazi se potpis MB (Mike Bendinelli, legendarni Boogie techie).

 

Mark III je nasledio Mark IIC+, dan danas najcenjenije Boogie pojacalo, koje nije vec decenijama u proizvodnji (nema vise tih delova). Mark III je prvi Boogie sa 3 kanala. Pored Clean i Rhythm (koji ima pull-lead) dodat je i rhythm crunch. Problem sa MArk III serijom je u dizajnu, kad namestis jedan kanal da zvuci sjajno (a svi zasebno zvuce dojajno) sjebes drugi i treci kanal (neke kontrole i kola dele svi kanali, na zalost).

 

 

Hronoloski crte su postavljane ovako:

 

i) bez crte ili crna;

ii) purpurna (purple);

iii) crvena;

iv) plava;

v) zelena.

 

Ne znaci da je neki bolji ili losiji od drugih ali finalni dizajn je bio sa zelenom crtom i uglavnom ljudi gotive crvenu, plavu ili zelenu verziju. Skoro svi Mark III su Simul-Class dizajn sto se manifestuje sa 4 izlazne cevke i switchem negde na sasiji (prvo pozadi, posle napred). Pojacalo moze da radi u AB klasi (veca snaga) ili u A/AB klasi, simultano/istovremeno (manja snaga ali menja se ton, nekima je lepsi). Verzije za Evropu generalno imaju '105' transformator (eksportnu verziju) najcenjeniji trafo kod Boogie-ja. Pogotovu su dobri modeli sa reverbom i EQ (generalno je pravilo da bas ne zelis EQ na makini, ali to pravilo ne vazi za Boogie, oni postavljaju sjajnu EQ sekciju koja samo poboljsava zvuk u startu).

 

Hope it helps,

pivopije.gif

 

P.S. Ako ti engleski nije bauk, idi na Boogie forum ovde, tu se skupljaju likovi iz celog sveta koji poseduju neki Boogie (poneki su inzenjeri) i razglabaju o istima letnji dan do podne icon_rockdevil.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi trebala nova distorzija jel neko moze da mi preporuci najbolju stvar. Sviram uglavnom rok blues, rok jazz i klasicni rok

 

video sam za 55 evrica u skymusicu bluesbraker pa ako neko ima neka napise kakvo je. (Imam kopiju stratocastera i marshall combo 30w pojacalce. akoje bitno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

owaj...

znam da je skoro bilo gowora o behringeru, ale mene interesuje dal' je neko imao konkretnog iskustva se njihovim pedalama.

 

zanima me sledeće (po wažnosti, odnosno "zanimanju"):

EQ700 (zanimanje eqwilajzer)

CS100 (kompresor i sustainer)

DM100 (distortion modeler, kao sve u jednom ds1, d+ i rat)

UM100 (ultra metaL)

pa pošto je ovo ipak behringer, onda i NR100 (aka uništitelj šuma i druge gamadi)

 

eto, pa sad štogod da ste isprobali, pa može i čuli ili samo imate stav... podjelite sa swijetom, a naročita samnom

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba da pazarim Warlock nj7 za 350 neura,pa ve pitam stab mislite o tome?

 

i dje zaboga ima da se uzme nova EMg 81 pljus cijela elektronika?

 

unaprijed danke.

Pa super ako ti treba sedmožičana gitara. Nisam svirao baš tu, ali jesam na nj beast. Koliko se sjećam bila je to nelosha gitara koja je imala jednu stvar na koju sam se tad ložio, a to je floyd koji je pridodao opštem utisku, a pošto sada ni malo ne gotivim floyd rekao bih da je to dobra gitara za te pare, al joj je jedina mana ta što ima floyd, pa bih ja da sam na tvom mjestu radije uzeo sedmožičani model iz platinum serije sa žicama kroz tijelo koje su kralj kraljeva, a i carevi bi im pozavidjeli icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest, floyd je zlo, al' kad ga vec ima na nekoj gitari...sta je tu je. valjalo bi posedovati one stare kahler tremole. znaci gitara nije 'kopana' sa zadnje strane tj. nema federa. mnogo bolje po mom misljenju. hanneman, mustaine i kompanija ga koriste...

 

a jebo i to icon_smile.gificon_smile.gif string-thru i udri zuba.gif

 

 

btw. emg 81 ceo komplet kod marica, za 100 evra. besplatna ugradnja (ako im poverish gitaru)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest, floyd je zlo....

Ne kapiram taj stav...Sve zavisi od trenutne aplikacije. Ako neko zna da koristi tremolo kao orudje, isti je nezamenljiv. E sad, vecina ljudi koje sam upoznao bukvalno imaju tremolo jer je:

 

i) dosao ugradjen u gitari;

ii) looks cool;

iii) modni je krik trenutno.

 

S druge strane, vecina likova koji kao 'koriste' tremolo u stvari samo rade 'dive bombs' sa istim. Tremolo je fenomenalno ekspresivna naprava i treba njime ovladati icon_da.gif .

 

pivopije.gif

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marving Musical Instruments

 

Deligradska 15-17

11000 Beograd

YUGOSLAVIA

 

Contact : Vladislav Maric

Tel : 011-381-11-64-21-81

Fax : 011-381-11-64-14-00

email : [email protected]

pivopije.gif

Samo pazi nemoj jer tamo imaju obicaj da povise cene malo previse.

Gledao sam za bass EMG magnet u Americi kosta nekih 70 do 90 $ e a ovde kosta do 175 EUR!!Zato ako imas nekog u USA odmah neki ti on kupi i donese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram taj stav...Sve zavisi od trenutne aplikacije. Ako neko zna da koristi tremolo kao orudje, isti je nezamenljiv. E sad, vecina ljudi koje sam upoznao bukvalno imaju tremolo jer je:

 

i) dosao ugradjen u gitari;

ii) looks cool;

iii) modni je krik trenutno.

 

S druge strane, vecina likova koji kao 'koriste' tremolo u stvari samo rade 'dive bombs' sa istim. Tremolo je fenomenalno ekspresivna naprava i treba njime ovladati icon_da.gif .

 

pivopije.gif

problem floyd rose tremola u relativno jeftinoj gitari je to sto je taj floyd vjerovatno najjeftiniji i najlosiji dio te gitare i tu je iz razloga II-looks cool, a i klinci se loze na isti

 

ukoliko nemas pare za gitaru sa ozbiljnim floyd rose tremolom, nikakav je puno bolja opcija

strings through body+stop tail=ZAKON!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest, floyd je zlo, al' kad ga vec ima na nekoj gitari...sta je tu je. valjalo bi posedovati one stare kahler tremole. znaci gitara nije 'kopana' sa zadnje strane tj. nema federa. mnogo bolje po mom misljenju. hanneman, mustaine i kompanija ga koriste...

pa zar su ti stari kahler trmolo-"i" icon_wink.gif tako dobri.

 

Skoro sam imao priliku da kupim, odnosno da zamjenim svoj LP (koji je sad strawa icon_mrgreen.gif) za hohner scorpion sa tim tremolom, ali mi se nije svidjelo kako gitara leži zbog čudnog vrata koji se skoro nikako ne širi kako "ide" prema tijelu.

Edited by BigNotBen

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ko zna kako mogu da popravim potenciometar na pojacalu

 

radi se o marshall solidstate combo 30W pojacalcetu, stariji model (G30R CD). Nema fx kanal nego samo reverb i clean\overdrive.

 

E pa bas potenciometar na overdrive-u mi se izbagovao, nece da podesava kako treba. na 0 mi udara vrednost 10, pa onda izmedju 1-3 nema uopste basa, i od 3-10 udara ponovo 10.

 

Takodje sam primetio da se pri ukljucivanju i iskljucivanju stalno cuje cudan zvuk, ne znam tacno kako da opisem zvuk, nesto kao mikrofonija koja traje neki deo sekunde. Pricao sam sa nekim likom koji radi elektroniku i on mi rece da je to do prasine , koliko je ovo tacno, i dali mogu sam da sredim pojacalo ako nije neki ozbiljan i zahtevan posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je do prasine sto znaci da treba da otvoris pojacalo i ocistis potencimetar,ili se sjebao.U principu najbolje sto mozes da uradis je da proveris koji je to potenciometar(99% je trokontaktni) kupis novi idas nekom ortaku koji se iole razume u elektroniku da ti to zameni.U pitanju je 5 min. posla.

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da bude problem naci odgovarajuce potove ako je u pitanju marshalov nestandardni 'pcb mounted 24mm" potenciometar. to kod nas nema da se kupi, a moja visemesecna potraga na netu nije dala konkretne rezultate.

 

medjutim, ako su u pitanju 16mm potovi, to moze da se zameni standardnim plasticnim potovima. nisam ekspert, ali mislim da su na tvom pojacalu upravo takvi potenciometri.

 

inace, pre nego sto se upustis u zamenu, mozda bi bila dobra ideja da pokusasa da ga ocistis kontaktnim sprejem, mada opet sudeci po tvom opisu problema...

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zar su ti stari kahler trmolo-"i" icon_wink.gif tako dobri.

 

Skoro sam imao priliku da kupim, odnosno da zamjenim svoj LP (koji je sad strawa icon_mrgreen.gif) za hohner scorpion sa tim tremolom, ali mi se nije svidjelo kako gitara leži zbog čudnog vrata koji se skoro nikako ne širi kako "ide" prema tijelu.

Imam gitaru i sa floydom i sa kahlerom i pravo da ti kazem

floyd je jadan u odnosu na kahler pro !!! obe gitare su carvin

- jedna je dc200c iz 90' (kahler) a druga dc400c iz 2006 ...

i kahler i floyd su originali ... znaci nema onih licenciranih

sranja tako da dobijas pravi info o ovim tremoloima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam gitaru i sa floydom i sa kahlerom i pravo da ti kazem

floyd je jadan u odnosu na kahler pro !!! obe gitare su carvin

- jedna je dc200c iz 90' (kahler) a druga dc400c iz 2006 ...

i kahler i floyd su originali ... znaci nema onih licenciranih

sranja tako da dobijas pravi info o ovim tremoloima

Ako ti je Carvin DC400 iz 2006 onda je sasvim sigurno licenciran. Ti se zovu 'Original Licensed Floyd Rose tremolos'.

 

Originalni Floyd je pravljen rucno u Seattle-u u prvo vreme, vrlo kratko, mozda godinu-dve a posle toga u zapadnoj Nemackoj u Shaller-ovoj fabrici. Zato i svi production modeli (znaci fabricki, ne oni koje je Floyd sam rucno radio u svojoj radionici) imaju prvobitno nalepnicu a posle i ugravirano 'Made in W.Germany' icon_da.gif .

 

Uzgred koji je to Kahler na DC200? Da nije 2710?

 

pivopije.gif

 

P.S. Pored originalnih nemackih Floydova, ima ih sasvim ok licenciranih po belom svetu. Licno najvise gotivim Ibanez Lo-Pro Edge III pogotovu ako ubacis tremsetter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram taj stav...Sve zavisi od trenutne aplikacije. Ako neko zna da koristi tremolo kao orudje, isti je nezamenljiv. E sad, vecina ljudi koje sam upoznao bukvalno imaju tremolo jer je:

 

i) dosao ugradjen u gitari;

ii) looks cool;

iii) modni je krik trenutno.

 

S druge strane, vecina likova koji kao 'koriste' tremolo u stvari samo rade 'dive bombs' sa istim. Tremolo je fenomenalno ekspresivna naprava i treba njime ovladati icon_da.gif .

 

pivopije.gif

u pravu si, korisna je to igrachka, neki zvukovi ne mogu bez leteceg tremola nikako. icon_da.gif verovatno je trebalo da napishem 'meni je floyd zlo' icon_wink.gif sa svake gitare skinem kurblu i bukvalno zaboravim na nju. vibrato iz prsta rules icon_wink.gif

 

vec sam i zaboravio trikove sa fr-om no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zar su ti stari kahler trmolo-"i" icon_wink.gif tako dobri.

 

Skoro sam imao priliku da kupim, odnosno da zamjenim svoj LP (koji je sad strawa icon_mrgreen.gif) za hohner scorpion sa tim tremolom, ali mi se nije svidjelo kako gitara leži zbog čudnog vrata koji se skoro nikako ne širi kako "ide" prema tijelu.

pa chuo sam samo lepe rechi o njemu: bolji ton tj. nema chupanja drveta iz gitare, bolja stabilnost. koliko znam ti tremoli se vishe ni ne proizvode, pa su retki. npr. hanneman ne moze da smisli 'obichan' fr, koristi kahler i tako...meni i onako ne bi bio mnogo od koristi icon_smile.gif

 

btw. dobro je shto nisi menjao djitru, ima dobre magnete orangelistening.gificon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel se na svim jeftinim gitarama cuje razlika u visini tona ako se recimo uradi sledece:

 

benduje (full bend) se recimo H zica ali se ne okine, nego se umesto nje okine recimo E6 i dok se ova benduje E se spusti pitch za pola tona. Sta se desava? Jel se vrat krivi? Probao sam vec cetiri gitare (kopije) i na svakoj se manje ili vise desava slicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa chuo sam samo lepe rechi o njemu: bolji ton tj. nema chupanja drveta iz gitare, bolja stabilnost. koliko znam ti tremoli se vishe ni ne proizvode, pa su retki.

Poceli su ponovo da ih proizvode, najnovije verzije naravno (http://www.kahlerusa.com).

 

Vise sam gotivio 2700 i 2800 seriju koja se dodusa ukopa u telo (standardno, kao Floyd). Kahler je uvek imao niski profil posle ugradnje i to treseri gotive zbog lakseg mutiranja tj 'defovanja'. I duzi je pa mozes komotno ruku da oslonis na isti. Floyd je bio pipav i nestabilan, jer nemas gde da stavis desnu ruku (ako stavis na njega on razjebe stim).

 

Najnoviji Floyd (http://www.floydrose.com/bridges.html) je prilicno bolje dizajniran od starijih, pogotovu ovi Pro i Speedloader.

 

Ibanez Lo-Pro Edge III i EdgePro 2003 su nenadjebivi doduse (pogotovu poslednji kao sto se ovde da i videti).

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel se na svim jeftinim gitarama cuje razlika u visini tona ako se recimo uradi sledece:

 

benduje (full bend) se recimo H zica ali se ne okine, nego se umesto nje okine recimo E6 i dok se ova benduje E se spusti pitch za pola tona. Sta se desava? Jel se vrat krivi? Probao sam vec cetiri gitare (kopije) i na svakoj se manje ili vise desava slicno

pa normalno je da se to dešava na gitarama koje imaju bilo kakav tremolo ili floyd, pa koliko god ona koštala

 

btw. dobro je shto nisi menjao djitru, ima dobre magnete

 

icon_rockdevil.gifmusik19.gif (ma magneti su se odlično uklopili, tako ti je to kad je gitara od "čudnog drveta" (Catalpa ilizi cigar tree) koje se inače koristi za svakojake akustare)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa normalno je da se to dešava na gitarama koje imaju bilo kakav tremolo ili floyd, pa koliko god ona koštala

 

cekaj a kako kad radis unisono, ili ajd t i nije toliki problem ali sta ako hoces da koristis umanjenu tercu zajedno sa notom koju si bendovao. I ta terca ce da se iskrivi nadole za 1/4 tona i zvucace kao da je gitara rastimovana. kako onda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...