Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Neznam koliko je veta, ali je sigurno preko 1k. Spider 212 je 413e u artistu i deluje mi kao best buy.

veta 2 je sigurno 2k (bar bila pre par meseci).

a, pa ovo je 50W spider, jel? zvucnici 2x12... mislio sam da je ona "socijalnija verzija za jednim zvucnikom" pa sam pogresio cenu.. wallbash.gif

 

i hvala bogu na tome. icon_wink.gif

e? kad si probao spidera? icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene spider bas i nije odusevio. ako ti vec treba "utovar" pojacalo, zasto ne probas randalla? Imas u artistu 75Wcombo sa celestion seventy sve za nekih 31.000.

Imas u artistu 75Wcombo sa celestion seventy sve za nekih 31.000.
Proveo sam neka 2-3 sata igrajuci se sa randallom. Svidja mi se Kao tenk je, ali za 5.000 razlike dobivam jos jednu 12" i gomilu igracaka(efekata)

zar nije mislio na Laney?

 

haha, ovo je sve bolje

i jeste sve bolje - covek uputio pitanje dariusu da li je on probao Spidera

, a možda i nije, sad sam upo u konfuziju... AAA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesil` ga probao?

jesil` ga probao?

Bar da jesam dodjoh tamo i posle pola sata cekanja kaže covek sacekaj (oko sat-1.5) upadose u neku guzvu i tako ja reshio da stignem kuci u toku tog dana. Pa mislim da probam na licu mesta. Ako valja - da icon_biggrin.gif budem Spajdermen icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ovo je 50W spider, jel? zvucnici 2x12... mislio sam da je ona "socijalnija verzija za jednim zvucnikom" pa sam pogresio cenu..

Mislim da je ta socijalna na koju mislis verzija 30w, ako je oko 200e, samo sto su je pocastili sa 12-icom pa je malo krupnija u odnosu na standardnih 10"

Jedino je malo uskracena ima manje preseta, nema stimer i jos neke sitnice

 

P.S.Pisem ovako iseckano jer hakerisem na poslu, a ako me snime na netu - otkaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveo sam neka 2-3 sata igrajuci se sa randallom. Svidja mi se Kao tenk je, ali za 5.000 razlike dobivam jos jednu 12" i gomilu igracaka(efekata)

Pazi, ako tebi zvuchi dobro, kupuj icon_wink.gif Jja generalno ne volim pojacala sa build-in efektima jer (na stranu kvalitet efekata), imas situaciju da ih kod 99% ampova nemozes kontrolisati stompboxom, moras da muljas prstima, sto je usred svirke najzgodnija stvar na svetu icon_smile.gif Totalno mi je to besmisleno.

Po meni je posao uzeti pojacalo koje tebi zvuchi najbolje bez obzira na efekte, a kasnije uvek mozes da nabodes neki kvalitetan proc.

 

ja sam probao 1x12 spider2. nije mi ostavio nikakav poseban utisak, a evo sta ljudi kazu povodom tog nakoji si se namerio, mada si to verovatno vec citao icon_wink.gif

 

http://www.harmony-central.com/Guitar/Data...12_Combo-1.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.zzounds.com/cat--Line-6-Controllers--3182 futswicheva imas da biras

Uz pojacalo bi trebalo da se dobije onaj maleni skrolujuci ( osim ako, kod nas nisu resili da ih valjaju zasebno ) Licno meni se svidja express.

A oni ljudi na harmony su ludaci, Da umres od smeha. Lik kaze bolje je dati 3000$ i kupiti pravi gear, ne znam zasto onda on nije ako ima tu lovu:) ja

Ili sto mnogima smeta sto ne zvuci kao lampas:) A ima ih i u fazonu: "it was love at first sound" I slicno...javascript:emoticon(':mhihi:')

A sto se tice rendalla nemadu ih dok ne stignu G3 serije, ali imaju Pivija bandita 112 po ceni randalla.

Pazi, ako tebi zvuchi dobro, kupuj
naravno da ce bidne tako, al me zanimaju iskustva ljudi ili eventualna alternativa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

peavey bandit je super pojacalce. ako si u fazonu, svirni ga malo, ako ti se svidi, kupuj.

 

jeste da nema te male cake sa efektima (sto i nije neki propust), ali je gain ko gain jako dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo, ako ne line onda verovatno bandit, randall-a nemadu, pa ce mi bar manje muke pri izboru biti. Mislim da osim njih i nema puno alternativa na domacem trzistu. Svirao sam davno nekad peavey-a od 15w od drugara, da ne poveruje covek kolko zvuka iz kutije za cipele:) Sto se zvucnika u Banditu tice neznam u kakvoj je poziciji shefild u odnosu na cel. ali generalno, o peavey-u samo pozitivno mislim, a i na harmony-ju su ga nafalili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ali te oderu za cenu dobrog procesora, pa mi je to opet nekako bunar.

 

ma naravno pivopije.gif

da, ali te oderu za cenu dobrog procesora, pa mi je to opet nekako bunar.

Jes' bunar ali lepo je znati da imas opcija, mada je po mom misljenju 3-4 zvuka

vise nego dovoljno, ako znas sta ti treba, tako da je pitanje koliko je svrsishodno milion efekata, 300 preseta u po 600 banki, osim za ubijanje monotonije.

Po meni je posao uzeti pojacalo koje tebi zvuchi najbolje bez obzira na efekte, a kasnije uvek mozes da nabodes neki kvalitetan proc.

Ja mislim da bi proc isao najbolje na proc. pojacalo jer su zvucnici radjeni tako da im je kriva reakcije na razlicite frekvencije ravnomernija tako da kod modeliranja pojacala manji uticaj pojalo u koji se bode proc. Kad je u pitanju analogija reakcija zvucnika koji imaju vece razlike od na odredj. freqv. cine pojacalo, koliko i njegova elektronika, pa verujem da su u tom slucaju adekvatnije pedale, jer njima pojacalo daje "karakter". Tako sam ja to zakljucio, pa ukoliko gresim nek me neko obavesti da ne zivim u zabludi (ako me je neko i shvatio uopste:)javascript:emoticon(':udri:')

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre se setih...za one koji hoce da petljaju sami oko menjanja delova na gitari, ukljucujuci i vrat i telo (znaci zadrzis sav hardver a bacis vrat ili telo ili oba) Warmoth je prava stvar. Ovi momci su poceli revoluciju tamo negde pre 20-25 godina nudeci superkvalitetne zamene za 'stock' gitare. Cenim da su mnogi od vas culi za tu firmu ali nije zgoreg potsetiti se pivopije.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj zivot je ponovo dobio smisao. musik19.gif  pivopije.gif

Jebote, kol'ko ovih sastavismo 'kad se nije imalo orasa'. Cena, sitnica. Ovi papani PRS, Tom Anderson, Pensa Suhr i ekipa oderu te ko jarca samo zbog imena. Onda lepo sednemo, narucimo Warmoth delove i shrafi 'letnji dan do podne' icon_da.gif .

 

Umesto da platimo djitre 2500$ i jace, sklepamo si komad za (u ono vreme) 250-350 kinti (dolarjev), bez hardvera. Sad su cifre malo jace, vidim, ali je i drvo 'sidji do reke'.

 

pivopije.gif

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, ovaj Wamoth ke super. Bogami, mozda se i ja odlucim na nesto slicno onome sta radi LoodeeKooD. Vrat na Pacifici mi onako fino pasuje, pa da uzmem neko dobro telo i turim dobre magnete. Izaslo bi me manje nego da kupim neku drugu gitaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, ovaj Wamoth ke super. Bogami, mozda se i ja odlucim na nesto slicno onome sta radi LoodeeKooD. Vrat na Pacifici mi onako fino pasuje, pa da uzmem neko dobro telo i turim dobre magnete. Izaslo bi me manje nego da kupim neku drugu gitaru.

Amen, brother icon_da.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da jedno pitanjce. Imam u glavi neki strat zvuk (Les Paul je doduse uvek u igri, ali to tek kasnije, nemam sad para za to). Hteo bih da lepo kupim strata (ili Warmoth telo od strata, sta god vec ispadne) ali bih mozda uzeo varijantu sa humom u bridgeu. Cisto zbog raznolikosti zvukova i to. E sad jel imao neko iskustva sa humovima koji dobro zvuce splitovani, tj da daju koliko-toliko uverljiv bridge single-coil zvuk. Dersu, imas neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fillex

 

Imas na www.dimarzio.com pod Pickups->Strat->Hum Cancelling Strat jedno 20-tak opcija !!!

 

Nisam probao ove Area58 i Area61 (sto ne znaci da necu ph34r.gif , tek sad sam ih i spazio po prvi put, jebi ga ovi carevi svakog meseca izbace nesto novo) a od ovih ostalih, kako ides po listi odozgo na dole, sve su 'hotter'. Negde u zlatnoj sredini se nalaze HS-2 i HS-3 uvek dobra kombinacija za bridge magnet (pogotovu HS-3). Yngwie je najpoznatiji korisnik ali mislim da to nije toliko reprezentativan zvuk, on ga nadruka kako njemu odgovara. Znaci magneti ka vrhu liste su pre svega sto vernija replika klasicnog Strat Alnico dizajna, ne toliko nadrukani, ali bez suma koji je pratio one originalne. Virtual Vintage su fini magneti, i njih sam probao icon_rockdevil.gif . Dosta gain-a ali i dalje dobijes fin cist zvuk kad ga splitujes. Tesko ide bez isprobavanja. Ako uzmes neko budzeno telo a la Warmoth, nemoj da te ponese emocija pa da paznes koa, bubinga, mahagony ili neko slicno exoticno drvo. Nikad nes' dobiti Strat sound bez obzira na magnete, sto ne znaci da nece biti cool sound. Znaci limitiran si u potrazi za tim zvukom na alder.

 

Nek je srecno i bericetno pivopije.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...