Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

jel to bronze serija? to su sad dobre gitare u eri ovih poplava...josh samo da nabavish chamac poshto si se za veslo obezbedio icon_smile.gif

uf uf...zao si... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

inace...ja...iako ih nikad nisam probao...na osnovu ciste intuicije(vrlo moguce pogresne...) mislim da su stari bc rich warlock...(bez ovog besnog headstocka...)

 

ekstra djitre... icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj bc rich je platinum serije, placen je 400 evra na neko cenkanje, gitara ima fenomenalan zvuk, distorziju kao i klin. kupio sam je u mitrosu, imaju jos jedan iron bird tamo ali warlock mi se vishe svidza a i uporedili smo gitare i ovaj ima bolji zvuk dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj bc rich je platinum serije, placen je 400 evra na neko cenkanje, gitara ima fenomenalan zvuk, distorziju kao i klin. kupio sam je u mitrosu, imaju jos jedan iron bird tamo ali warlock mi se vishe svidza a i uporedili smo gitare i ovaj ima bolji zvuk dosta.

Dobro si se iscenjkao, oni mu grunuli cenu od oko 44.000 ako se nevaram. Pa ne vredi bas toliko...

Kada sam je ja video bila je odvratno masna i ispipana, i imala 1000 otisaka prstiju, mislio i ja probati, al reko necu da diram tvoju gitaru icon_biggrin.gif Mrzim

Je**ni crni lak, odvratan je bez magicne krpe nigde nema da se mrda.

Koliko je udoban za sviranje icon_mrgreen.gif

user posted image

A vidi njega svega 450$ sto li ne zivimo u nekoj srecnijoj drzavi da moze da se naruci ovako nesto icon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da verujem da si rekao da ne vredi onoliko koliko su mu oni stavili zbog otisaka prstiju?! pa prvo sto sam uradio kad sam dosao kuci je glancanje gitare... a ako se ne varam (a ne varam se) otisci prstiju ne shkode zvuku. i 450$ naspram 400 EUR je ok. kostala je 40 000 originalno ja sam je uzeo za 36000 + fender deluxe gigbag za bass (posto je samo u nju mogla da stane) kao poklon. sto se udobnosti tokom sviranja tiche, sto se oblika tiche ok je kad sedish ali sam se juce iznervirao kad sam stavio kaish jer su oba mesta za kacenje naisha na istoj visini pa gitara bukvalno klizi kako bi ostala u vodoravnom polozaju sto mi smeta. tak oda cu verovatno, nazalost morati da probushim na drugom mestu zbog tog drzanja kaishem. sto se vrata i sviranja tiche, gitara je super. mekana je, fenomenalna za rifove i sve tipove solaza.

sto se narucivanja tiche imash e-ducan kod nas, ortak je preko njih kupovao delove za gitaru i ispalo mu je duplo jeftnije nego sto bi kod nas kupio. tako da...zivimo u drzavi gde moze to da se narucuje icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

postavlja se pitanje: ko ce to da kupi?

 

pretpostavljam da sa stolarima malo bolje stoji stvar, posto je trazeniji zanat pa je konkurencija veca, ali limari: wallbash.gif

 

jedino sto mozda moze da se isplati je da se radi neka egzotika po narudzbini ili tako nesto. ali i to je opet pitanje, koga danas zanima da da 500 evra za nesto sto na sebi nema ispisanu marku i sto posle nece moci da proda.

 

inace, kad si vec pomenuo Ei Nis, pre jedno 10 godina sam svirao kod ortaka na zurci jedno pojacalo pomenute firme koje je imalo sve kontrole regularno, samo sto je lepo cirilicom pisalo "distorzija", "jacina" i slicno.. icon_smile.gif lampas, naravno. ne da je zvucalo nego ubija (i to u kombinaciji sa nekim kramerom), a obican kombo, nikakva spektakularna velicina. secam se, dok sam svirao na tom pojacalu razmisljao sam: "e, da hetfild zna za ovo, ei nis bi profitirao samo tako". icon_smile.gif

Postoji za svaku robu kupac, kaze narodna mudrost.

 

Limari su znaci i dalje carevi icon_rockdevil.gif . Mora da ima neki u casnoj Serbiji da hoce da radi biZnis.

 

Sto se tice exotice, ja bi' onda odma' sklopio jednog Mesa Boogie MKII C+ pa da vidimo 'oce bit' kupaca. Cisto po zvuku icon_da.gif . Obaska sto od njih mogu da se naruce potisi, kapice, lampe, podnoske, pa i jebena logo plocica, maltene sve sem oba trafoa (major zajeb ali i tome se dohaka).

 

Jedini problem je malo presedeti i izgustirati PCB shemu u nekom CAD-u musik19.gif . Intermodularna izoblicenja i interferencija (a i parazitna kapacitivnost) izmedju vodova cine cuda u audio tehnici.

 

EI Nis su carevi, imao sam cast da upoznam delo Borjana Kostica (RED Acoustics) i Mileta Nestorovica.

 

RED Acoustics aktivni monitori 150 vata, koliko se secam, cirka 1980 recimo (mada me ovi na linku ne podrzavaju)

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da verujem da si rekao da ne vredi onoliko koliko su mu oni stavili zbog otisaka prstiju?! pa prvo sto sam uradio kad sam dosao kuci je glancanje gitare... a ako se ne varam (a ne varam se) otisci prstiju ne shkode zvuku. i 450$ naspram 400 EUR je ok.

Nisi me dobro shvatio, a nisam se ni ja dobro izrazio, gitara je ispipana zbog svoje atrktivnosti vidi se da mnogi htedoshe da probaju kako radi, a to sto bi svi da je diraju povlaci i vecu cenu, ljudi zainteresovani pa daj da se uzme vise kad se moze i zato mi je drago da si im skinuo cenu. Dobro mozda sam istripovao za 44 000, ali sam prilicno ubedjen da je bila toliko pre oko mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Joca_Wildchild

 

Preko kog e-ducana je kupovao? Jel imas link?

Ja sam naleteo samo na www.e-ducan.com,a skapirao sam da oni naplacuju svoje usluge 20% cene porudzbine +ti moras da platis transport,carinu,porez...,tako da se to nikako ne isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sub_Zer0 : pa jebem li ga...ja mislim da mi imamo jedan jedini e-ducan? aj pitacu ga sad neki dan pa cu ti reci.

 

@blackbite : pazi sto se cene gitare tiche, ovo je bila koliko toliko realna cena, pogledaj na netu posto su b.c. rich gitare platinum serije (bez floyd rose-a). sve su od 420$ do 450$ otprilike, a onda ovo ispadne krajnje realna cena. skapirao sam te sta si hteo da kazes (iz drugog puta biggrin.gif ) icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest حسين
Nisi me dobro shvatio, a nisam se ni ja dobro izrazio, gitara je ispipana zbog svoje atrktivnosti vidi se da mnogi htedoshe da probaju kako radi, a to sto bi svi da je diraju povlaci i vecu cenu, ljudi zainteresovani pa daj da se uzme vise kad se moze i zato mi je drago da si im skinuo cenu. Dobro mozda sam istripovao za 44 000, ali sam prilicno ubedjen da je bila toliko pre oko mesec dana.

Gitara je katastrofalno ružna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti si mi pa lep?

Ma covek je umoran pa zato mozda izgleda tako icon_mrgreen.gif

Dal je lepa il nije neznam, stvar ukusa, ali atraktivna jeste

A ti satane iz batajnice jesi li ti lik koji bi trebalo da budes potencijalni pevac u black metal bendu u kome ja slucajno sviram?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako bi neko mogao da mi objasni ovo, bijo bih mu zahvalan:

naime, koja je razlika u tonu kada je kriva frekvence blaga u odnosu na oshtru krivu (sorry na 'objashnjenju')? mislim na ekstreme koji su ili blago zakrivljeni ili oshtri...

 

ne preampu imam taj prekidach koji menja izmedju dve takve krive u eq sekciji, pa me interesuje shta to teoretski znachi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako bi neko mogao da mi objasni ovo, bijo bih mu zahvalan:

naime, koja je razlika u tonu kada je kriva frekvence blaga u odnosu na oshtru krivu (sorry na 'objashnjenju')? mislim na ekstreme koji su ili blago zakrivljeni ili oshtri...

 

ne preampu imam taj prekidach koji menja izmedju dve takve krive u eq sekciji, pa me interesuje shta to teoretski znachi?

da budem iskren, glup sam pa ne razumem pitanje. wallbash.gif jel ima jos neko objasnjenje ili bilo sta sto se toga tice u uputstvu. koja je pedala, mozda ima na netu nesto o toj pedali

 

mozda postoji filtar propusnog opsega koji sece vrlo duboke tonove (brum i bas koji je van opsega gitare), plus sece sve sto je vise od (na primer) 12 ili 15kHz da bi se eliminisao spoljasnji shum koji hvataju kablovi i magneti, itd..

 

ovo je sve nagadjanje, posto nisam razumeo pitanje. icon_redface.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako bi neko mogao da mi objasni ovo, bijo bih mu zahvalan:

naime, koja je razlika u tonu kada je kriva frekvence blaga u odnosu na oshtru krivu (sorry na 'objashnjenju')? mislim na ekstreme koji su ili blago zakrivljeni ili oshtri...

 

ne preampu imam taj prekidach koji menja izmedju dve takve krive u eq sekciji, pa me interesuje shta to teoretski znachi?

Reklo bi se da pricas o tzv 'envelope' (tone envelope iliti ADSR kriva, Attack Decay Sustain Release). Razlika je u samoj prirodi generisanja tona. Cacni ADSR na netu, materija je presiroka za jedan post laugh.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...