Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

BLACKBITE

Zavisi sta sviras. Ako koristis procesore sa onim metal zvukovima koji prste tu neces primetiti razliku da li sviras jacksona od 1000 ili 200 evra, mozda ipak malo ali jeeedva. Svaka gitara zvuci najbolje na lampaskim pojacalima i na originalnim (lampaskim) distorzijama i tu mozes vise uociti razliku izmedju lose i dobre gitare.

Imam slabo iskustvo sa lampasima tako da me ispravite ako gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Shix

Kod jacksona se primeti razlika izmedju indijskog(il cijeg vec) od 900e i japanskog od 700e i po zvuku i po kvalitetu. Sve zavisi od proizvodjaca kakvu kontrolu kvaliteta ima tamo negde sa druge strane sveta. A sto se tice prstecih distorzija najvise prstanja izaziva elektronika gitare.

Drugacije receno: sto vise gain-a i treble-a, i onda uporediti gitare koja manje zuji i prshti ta bi trebalo da je bolja - odnosno ima manje shuma(ukratko receno da ne zalazim u tehnicke detalje previshe). I na procesorima se oseti razlika, samo sto lakse proguta krsh nego "analogija" icon_mrgreen.gif

Gde imaju da se kupe boss pedale kod nas ? Ne videh ih po radnjama ?

Mislim da sam video u music trade-u na zelemom vencu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam zadovoljan svojom 212-icom, preporucio bih ti line6 30w (ima celestion 12'') jedino sto nema 12 nego 4 tipa modeliranja, nema stimer i ne dobija se footswich uz njega(4 najbolja ukoliko je za rock i metalcinu). Od ostalih efekata imas: 1)flanger, chorus, phaser, tremolo

2) Delay, Tape echo. Sweep Echo

3) I naravno everb

1, 2, 3 mogu da rade istovremeno

I sve to po ceni od 200e u artistu (ocedu veraovatno da ih proguraju na trziste)

Po meni mnogo bolje od frontmena 25r,a skuplje svega 20-ak ojra.

Kao najjeftiniju zadovoljavajucu varijantu preporucujem Ater lk-630

oko 70e, mnogo bolje od fender frontmen 15r (osim po izradi), ukoliko ne koristis njegove efekte (osim sa aktivnom elektronikom ili hi output humbucker-ima)

Niko nije rekao da je to custom  A Americke gitare( ne customi) ce uvek ali uvek i za vek vekova biti bolje od bilo koje kineske,korejske,indijske itd

Neko na forumu rece, il tako negde - sigurno nisam istripovao niotkuda icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nije rekao da je to custom  A Americke gitare( ne customi) ce uvek ali uvek i za vek vekova biti bolje od bilo koje kineske,korejske,indijske itd

Ma jebem te u trecu smenu, kad onda ni sam ne znas sta si napisao. Ja moislio ja poblentavio, a ti na prosloj stranici napisao custom wallbash.gif

Talentu icon_mrgreen.gificon_biggrin.gificon_mrgreen.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jebem te u trecu smenu, kad onda ni sam ne znas sta si napisao. Ja moislio ja poblentavio, a ti na prosloj stranici napisao custom wallbash.gif

Talentu icon_mrgreen.gificon_biggrin.gificon_mrgreen.gificon_biggrin.gif

Eeeee jebiga!Nise to "onaj" custom to je valda cisto neka forica!

Btw. Nediraj mi trecu smenu barabo jedna icon_biggrin.gificon_mrgreen.gif Daj pljuj mi malo po drugoj smeni, znas i sam da najvise smara! icon_da.gif

Don't be mad at me.Please... icon_frown.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam zadovoljan svojom 212-icom, preporucio bih ti line6 30w (ima celestion 12'') j

 

 

E to se zove pojacalo!!!! icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif Blackbite jedva cekam da te jednog,lepog dana zovnem i kazem: "E brate, ajmo u BG po Line-a!Ma znas onaj, onaj...Spider II.Da, da, uzimam 112"Uf, zivim za taj dan!!! icon_rockdevil.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako...

U potrazi sam za pojachalom.

Naime treba mi neshto za kucnu i stage upotrebu do 250e.

Video sam u Sky Musicu neko snizenje i pojachalo Marshall MG30DFX - http://media.zzounds.com/media/brand,zzoun...bc3381bf0f5.jpg za 240e.

Poshto sam josh uvek pochetnik i sve to zanima me da li vredi to pojachalo i da li koristi za stage i tako to.

I zanima me vasha mishljenja o Marshall mini pojachalima MS-2 i 4.

Toliko...

Edited by Dubravac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam marshall MGDFX100 i za tezge mi vrsi solidno posao. U pitanju je isto pojacalo samo je velika razliku u jacini tako da se u potpunosti slazem sa Marty-jem. Dobri su mu efekti kao recimo "delay".

 

Kupujem kofer za gibson les paul standard. HITNO!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je klasicno kucno pojacalce, nije uopste za svirke, sa svojih 30 vati, nema tu dubinu koja mu treba ( a verovatno je i desetka u nutra).

Moj ti je savet da, ako vec sviras, kupis tranzistorac sa dve dvanaestice ( mada za te pare tesko , ali ako dodas koju desetinu evra moguce..) i sa njim lepo i vezbas i sviras. E a kad odrastes, pa zaradis za nesto ozbiljnije onda kupi lepo lampe za tezgu i to ti je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako, kupio bih(mozda) neki jeftiniji Ibanez, recimo 170-tku ili 270-tku.Elem, znam da su im magneti OK za kucno sviranje ali za stejdz nikako, hteo bih da ubacim dankan invader ali sam cuo da se on ne splituje tako da bi mi onaj singlic u sredini bio neupotrebljiv kao i onih nekoliko polozaja.Zanima me koji su magneti najbolji pa da ih ubacim ali da mogu da se splituju(da bi i onaj singl imao neku svrhu).Trebaju mi neki magneti za tvrdu metalcinu, recimo za neki trash, black i neki Pantera sound.Imam OK gitaru(Hamer Explorer) ali mi nekako nedostaje neki strat shape, a Ibanezi po meni imaju najlepse stratove.Nemam kesa za neki prestiz tako da se moram zadovoljiti i sa nekom nizom klasom.Pomagajte drugovi!Hvala unapred! icon_biggrin.gif

Edited by Wolflord

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pravio sam se pametan i probao da sam spojim elektroniku na gitari , sta sam uradio pojma nemam , mislim radio sam prema planovima i cvrc e sada to je meni veoma draga Melodijina kopija Gretcha sa tri magneta i rezonantnom kutijom pa mi jos fali i kobilica . Ko bi ovo u Beogradu mogao da mi odradi , a naravno da me ne zakolje za kintu zna li ko ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...