Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Mozda je fora u drvetu, hamer je od javora, a javor bi trebalo da je malo teze drvo, pa mozda zato, cak ima preteterano velik headstock da bi balansirao. Nagadjam da bi mozda moglo biti tako, jer druge explorere nisam probao icon_biggrin.gif

Pa jeste u tome problem telo je mnogo lako....Al ovaj kako reshiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,2. 8. 2006, 23:57] Dobio sam pedalu za koju je preporucen adapter od 9.6V. Moze li nekakva steta da se napravi kad bi je terao prikljucenu na zajednicki(za sve pedale) izvor od 9V?

Mrzi me sad da racunam, ali u pedale idu baterije 9v, ako ih izmeris videces da one imaju veci napon, a kad padnu na 9 onda su polumrtve. Isti slucaj i kod ispravljaca, s'tim sto kod njih imas konstantan izvor kapaciteta. Sve elektronske komponente imaju karakteristike da rade od x do y volti, bitno im je konstanto napajanje strujom koju zahtevaji, ovaj malo sam se zaneo pa mozda ni ne skontas o cemu pisem, enivej pedala bi trebalo da se isto ponasa od nekih 6-7 pa do 12v (mozda i vise, al da ne preterujem). Inace na opsegu adaptera od 9v imas napon negde oko pola volta veci koji opada pri maximalnom opterecenju do 9v. U svakom slucaju najbitni je je da napun bude dobro stabilisan, za bilo sta sto se tice audio tehnike.

 

Ps. Cestitam na 4444 - om postu icon_biggrin.gif

Edited by blackbite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi gde mogu da se informisem o tome koliko vredi Gibson LP iz '63.

Blue Book of Electric Guitars, Eighth Edition (Blue Book of Electric Guitars)

by Zachary R. Fjestad, S. P. Fjestad (Editor)

 

ili

 

The Official Vintage Guitar Magazine Price Guide, 2003 Edition (Official Vintage Guitar Magazine Price Guide)

by Alan Greenwood, Gil Hembree

 

ili

 

Orion Blue Book Vintage Guitars & Collectibles 2004: Spring Edition (Orion Blue Book Vintage Guitar) (Hardcover)

 

ili

 

mogu i ja da ti kazem kad vidim malo bolje slike i tacan model.

 

Onda bih je mozda i pazario od tebe i skinuo ti tu muku sa vrata icon_smile.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='3. 8. 2006, 00:33'] Moze li mi neko od vas preporuciti servisera za vintage Marshall cevasha?

evo ti fon od lika koji inače radi hi fi cevaše, kao i cevna gitarska, ali radi samo A klasu, bez zajebancija. Zovi ga reci da ti je fon dao Ica iz LJutih Papričica pa se dogovori ako može nešto da ti sredi.

 

3806186 dragan solaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh barem da je moja.

Upoznah nekog matorog i tako mi rastegli pricu oko muzike i gitara i on spomene da ima "neku Gibson"gitaru i da je pazario daleke '63,ko zna mozda je gitara i starija.

U svakom slucaju sledece nedelje idem do njega,pa cu je uslikam pa cu stavim slike.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Treba mi vasa pomoc hitno!! Imam priliku da kupim odlicno bas pojacalo za veoma male pare (Laney PB400 samo glava) ali problem je sto ima samo XLR izlaze. Da li ce to biti problem kada budem kupovao kabinet, odnosno da li svaki kabinet ima XLR in ili da li postoji barem neki adapter preko kojeg mogu da prikljucim pojacalo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenim da ce biti golem problem. Slabo kabineti dolaze sa XLR ulazom. Stavise evo ne mogu ni jedan jedini da nadjem po netu, mada znam da ih je bilo. To su balansirani studijski izlazi/ulazi. Mislim da postoje bridge-vi za njih. Neki baja je koristio bas taj PB400 sa nekim Peavey 4x10" TX kabinet. Davno to bese. Uzgred, ja bih rekao da su te glave u stvari rack verzije. Znaci kace se ili u studiju na pro gear ili na razglas.

 

Pitaj baju koji prodaje to cudo na sta ga je on kacio. Gde mu je kutija. Pazari i kutiju ako je ima.

 

Moje misljenje : I'd pass on it no.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dersu Uzala:

Ja nisam kopao po netu, ali sam u dosta navrata svirao na takvim spravama. Čak i imam poseban džepić za te neregularne kablove i adaptere sa svačega na svašta u svojoj torbi za opremu. Često se dešavalo da glava koju sam nosio na koncerte ne paše na kutiju zbog džeksne, pa sam tako polako stekao čitavu kolekciju kablova jer sam svaki sledeći put računao na sve dotadašnje varijante, i kupovao svakojake kablove i adaptere. Svirao sam čak i neke Marshalle sa ugrađivanim XLR-om.

 

To su retko nestandardni priključci, a najčešće budževi, koje ti tamo po tim Amerikama 'di se ima para ne srećeš, fala bogu, blago tebi... icon_mrgreen.gif

 

Uglavnom kad rastaviš, vidiš da su samo dve žice spojene, no big deal...

 

Ovde neki tezgaroši i na gitare budže XLR... wallbash.gif

...no comment...

 

Cheerz! pivopije.gif

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sluzi da ide direkt na razglas ...

Balansirani izlaz iz pretpojačala (koji je uvek XLR), i zvučnički izlaz jaaaaaaaaaaaaaaako nemanju veze jedno s drugim. Донт микс фрогз вид грендмадрз. icon_mrgreen.gif

 

pivopije.gif

 

EDIT:

 

ps.

 

Najjaca je ona finta:

 

Ulazi lik u radnju i kaze: "Daj mi ono crno od dva'es kila, da zvuci k'o Pantera!"

 

Ja sam vristao kad sam cuo...

 

Ovo me podsetilo na genijalnu priču, koju sam čuo od ex-cimera, koji radi u muzičkoj radnji:

 

Ulazi klinac u radnju, pita da li može da proba gitaru, nakom toga je uzima i ODMAH vrti čivije, bez i da je proverio štim.

Prodavac:

- Hej, šta to radiš? Pa bila je naštimana!

Klinac:

- Ja gledao na posteru, i Kleptonu ovako stoje...

 

laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulazi lik u radnju i kaze: "Daj mi ono crno od dva'es kila, da zvuci k'o Pantera!"

Prodavac:

- Hej, šta to radiš? Pa bila je naštimana!

Klinac:

- Ja gledao na posteru, i Kleptonu ovako stoje...

 

hahahahaha!!! icon_smile.gificon_smile.gifbiggrin.gif

VRH! VRH! HOCEMO JOS! icon_rockdevil.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sekoj kad bolje razmisluvam, Secracon pravo zbori (sto mu nije stran obicaj laugh.gif ). Nije to balansirani audio u ovom slucaju. Ovo je integralno pojacalo i zvucnicki konektor mu je prosto izveden kao XLR konektor ali su samo 2 zicke spojene, tj 2 pina aktivna. Tako da u domacoj radinosti moze sve to da se preveze bilo na strani pojacala ili zvucnika.

 

Ovaj stavise, opasno bi bilo ovo kaciti na balansirani ulaz neceg drugog. Nije ni predvidjeno. Ovde je struja golemata. No line level stuff.

 

Nego brate, nemoj da mislis da se o'dje ne dovijamo sa lemilicom u rukama al moram priznati ne pamtim kad sam video tzv "loudspeaker Cannon" konektor sto ti je kod ovog Laney-a slucaj. Can you spell o-b-s-o-l-e-t-e laugh.gif ?

 

Menjam misljenje: pazari ti to za te pare ako sve sljaka. Pa mu ili dokupi pretvarac (konektor) ili ga zbudzi sam. Paj' samo da ne stavis neke tanucne bakarne zicice (licne) jerbo se velika temperatura (struja) tu razvija (pogotovu na dvesta-trista vata) .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...