Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Jel sa RR3 mogu samo da sviram dok stojim?Vidis o tome nisam razmisljao...

Ovi Peavey-e cu pogledati...

E vi deth-metalci, komplikujete sa izgledom. Najbitnije je da gitara ne pokusava da ti pobegne dok sviras. Probao sam svirati rendija na stolici i morao sam da ustanem. Razmisli i o kombinaciji da uzmes nesto jeftiniju dzitru i ubacis neke magnete po picki. javascript:emoticon(':rockdevil:')

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to ozbiljno il pokusavas da coveku olaksas muke...

ozbiljno je, a i pokusavam coveku da skratim muke..

 

mislim, ako ga death metal bude smorio za 2 godine, opet ce mu ostati dobra gitara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Sanders kilo gitara, izmedju ostalog i strata. Medjutim, poslusaj prvi album Nile, pa ces cuti zasto Stratu nema mesta u death vodama, mozda jedino solo deonice da se na njemu sviraju. Zna se sta je za sta. Kao sto ne ide da soliras kao Malmsteen na Explorer-u. Bice mnogo teze i budjavije icon_da.gif

 

Custom shop se ne racuna 

 

Sto da ne? BC Rich ti je mala firma, zato su ima jedino custom-i do jaja...mozda i koji serijski komad icon_biggrin.gif

 

Ovaj lik sto pita za RR, Strat i Beast - zavisi koliko ima para. Imas mexikance stratove, imas i amere. Imas korejce BC Rich, imas i amere, imas Jackson daleki istok, imas i USA modele...icon_smile.gif

Ali generalno, nisi mi jasan. Da li tu gitaru uzimas ti ili tvoj cale? Mislim, ako ces ti da je sviras, vazno je ono sta se tebi svida, zar ne? Kazi caletu lepo da hoces tu i tu gitaru, i da ne volis da sviras muziku kao Tochak i mirna Bosna icon_smile.gif

Salu na stranu, izbori se icon_da.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je osnovna razlika izmedju boss Distortion i boss TURBO DISTORTION ?

Dvoumim se da kupim izmedju te dve posto mi treba za neki klasican heavy metal zvuk.

Plasi me da ne "prsti" previse ta turbo distorion kao METAL ZONE

Recimo da od pojacala imam nekog lampasa marshalla.

Ako je neko voljan neka me posavetuje... unapred hvala.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj lik sto pita za RR, Strat i Beast - zavisi koliko ima para. Imas mexikance stratove, imas i amere. Imas korejce BC Rich, imas i amere, imas Jackson daleki istok, imas i USA modele...icon_smile.gif

Ali generalno, nisi mi jasan. Da li tu gitaru uzimas ti ili tvoj cale? Mislim, ako ces ti da je sviras, vazno je ono sta se tebi svida, zar ne? Kazi caletu lepo da hoces tu i tu gitaru, i da ne volis da sviras muziku kao Tochak i mirna Bosna icon_smile.gif

Salu na stranu, izbori se icon_da.gif

Ma moj cale se toci na tu gitaru,ma ne znam ni sam koliko,hoce da proda nekoliko jutara zemlje za tu gitaru,mozes zamisliti...Mada ne bih je on svirao,vec ja.Ali jebiga nisam ja taj sa parama u ruci,pa da mogu da uzmem gitaru koju hocu.Njemu se kod Jackson RR3,ne svidja oblik. no.gifuser posted image

 

Uzeo bih ovog japanskog Jacksona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moj cale se toci na tu gitaru,ma ne znam ni sam koliko,hoce da proda nekoliko jutara zemlje za tu gitaru,mozes zamisliti...Mada ne bih je on svirao,vec ja.Ali jebiga nisam ja taj sa parama u ruci,pa da mogu da uzmem gitaru koju hocu.Njemu se kod Jackson RR3,ne svidja oblik. no.gifuser posted image

 

Uzeo bih ovog japanskog Jacksona.

ja mislim (mada me niko nista nije pitao icon_smile.gif ) da je najbolje da tvoj cale sebi kupi strata, a tebi RR-a, i mirna backa. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz sopstevenog iskustva turbo je sranje, a ds1 je ok ako ces da se bodes u lampasa

Iz sopstvenog iskustva, a i gomile ljudi ds1 je govno neopevano, bilo gde da ga turiš

 

POTPISUJEM!

Edited by Dragan Pagan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz sopstvenog iskustva, a i gomile ljudi ds1 je govno neopevano, bilo gde da ga turiš

 

POTPISUJEM!

Хоћеш да ти искрено кажем нешто? Многи ме овде знају као човека који има уникатну гитару, направљену од жбуна, али, чак и тај пањ, који сам назвао "Шаркастер1", може да има одличан звук преко ДС1 дисторзије. Фора је знати наместити звук! Иначе, морам и да цитирам мага наше цндергроцнд ( да ли се сећате бугарских ЦД-ова отприлике из 1997-1999?? icon_smile.gif ) гитаристичке сцене :

 

Reci to Satch-i u Vai-ju

 

Дакле, ништа није говно, само треба знати!!! icon_da.gif Можда ће звучати препотентно (и нека звучи, боли ме курац, знам па ми се може icon_razz.gif ), ја сам знао и са Маршаловим Гавнором да наместим јако добар дист, иако се, првенствено:

 

koristi iskljucivo za boost    Ili eventualno za blagi overdrive...

 

Дакле... Само треба знатиииииии!!! icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jel zna neko da li ima i gde da se kupi kod nas (Srbija,po mogustvu BG) Digitech Death Metal distorzija? I koliko koshta? A ako neko ima i prodao bi je,neka mi se javi na pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jel zna neko da li ima i gde da se kupi kod nas (Srbija,po mogustvu BG) Digitech Death Metal distorzija? I koliko koshta? A ako neko ima i prodao bi je,neka mi se javi na pp

Nema drive kontrolu i shushti ko blesava, mozes da menjas samo ekvilajzerom boju. Razmisli dali ti treba tako nesto. Podrzavam je po ceni do 30e

Za kakvo sviranje uopste mislis koristiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"plavi" gitarista NILE-a "vozi" neku špicastu strelu koja lici na kolac. Ne znam koja je gitara u pitanju ali strat nije 999%

Ljudi voze po cetristo gitara i "voze" onu koja im se slaze uz pertle. Moze im se (ne mislim samo na nile nego uopsteno). Mora da kolac sluzi za samoodbranu, mozes ubiti s onim! wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalbu, valjade li taj Zli Majmun? Cuh lepe stvari o njemu, a nije ni skup. mIslim se a ga uzmem, ko jos ima kintu za nekog tubescreamera, a gde to ovdei naci? Mitros i dalje drizi Digitech, zar ne? Nisam bio po ovim prodavnicama cirka 200 godina pa sam malo van toka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, zli majmun je odlichan. Sve sto kazu o njemu je istina, na laney-u je i savrsheno tih (neki su se zalili da je bucan). ima neki shum ako bash zashiljish high pot, a van toga je profi tih.

Jednostavno neces naci bolji tubescreamer za te pare. Totalno je prirodan, cak i na low volume svirci dodaje jako puno dinamike, (zaista se kezim dok sviram neke stvari kroz njega icon_wink.gif ) ali imaj u vidu da zvuci SKROZ vintage, sto se nekima nece svideti. jedna od retkih analognih digitech pedala.

 

uzeo sam novog od drugara za lepu cenu i mislim da sam uzeo zadnju. Mitros ima sigurno, ali je nesto skuplji..preko 4k, ali i to je smeh od cene kad uporedis sa konkurentnim pedalama koje ne zvuce nista bolje. Ok, mozda TS909 zvuci bolje, ali zaista ne mnogo...a kosta 3 puta vishe. to je sustina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хоћеш да ти искрено кажем нешто? Многи ме овде знају као човека који има уникатну гитару, направљену од жбуна, али, чак и тај пањ, који сам назвао "Шаркастер1", може да има одличан звук преко ДС1 дисторзије. Фора је знати наместити звук! Иначе, морам и да цитирам мага наше цндергроцнд ( да ли се сећате бугарских ЦД-ова отприлике из 1997-1999?? icon_smile.gif ) гитаристичке сцене :

 

 

 

Дакле... Само треба знатиииииии!!! icon_razz.gif

Govno NEOPEVANO!! KRAJ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je DS1 sasvim lepo sluzio godinama..

nije los ni kad se stavi na bass, a i na synth-u ne zvuci lose.. (cik to probajte sa metal zone-om icon_smile.gif

sve to ako se zna namestiti naravno..

 

za boost nije los.. (ako postoji mogucnost dista iz pojacala..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...