Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

air norton je sjajan icon_da.gif zamalo ga kupih.

paf-pro je takodje odlican za neck solo.

breed neck su mnogi nahvalili. ja ga nisam nikad cuo ali imam bridge breed koji je zadovoljio i mnoge "picajzle" oko mene icon_da.gif

 

Kad vec oko breeda, mogu bar da kazem sta mislim...

mislim da breed neck ne bi puno vrishtao i sekao, vec vise isterao onaj balansiran i pun zvuk, vishe gladak nego oshtar kad soliras, tako bar moj bridge radi. Jebem li ga, zvuci kao...ukroceni mustang icon_smile.gif ima mnogo snage i lepu dinamiku ali ne previse feedbacka. Ne mozes ga naterati da totalno podivlja kao neki drugi magneti slicne snage. Ima oshtrinu, da ne pomislis da je kenjkav ili mutan, jasan je kao dan, ali gadja na punocu i balansiran ton.

 

Mozda ti pomogne malo icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe istina icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

B.C. Rich je djubre. icon_da.gif

icon_da.gif ali samo ovi serijski modeli, chak i tu moze da ti zapadne poneki dobar komad. Skupi 3000 i uzmi neki custom BC Rich pa da vidis kako reze. Majko moja koji denf...mahagoni...mmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakako...pazi to je Flash verzija 8. Ako nece da ti se otvori sajt, skini Flash 8 player na www.macromedia.com

 

U zdravlje pivopije.gif

pa majku mu ... a na sajtu pishe da treba sedmica icon_smile.gif ... koju inache

imam instaliranu jos kao editor a kamoli kao ie plug-in ...

evo sada skidam fleshak pa ce vidimo sta ce da bidne ... hehehe

 

gracias

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bi ste mogli da mi kazete prednosti i mane izmedju:

Fender Stratocaster USA i Jackson Randy Rhoads

 

icon_confused.gif

Jel bi ste mogli da mi kazete prednosti i mane (a i cene) izmedju:

Fender Stratocaster USA , Jackson Randy Rhoads(RR3) i B.C. Rich Beast

Bio je u mixu beast Special Edition crni sa zelenim ivacama po ceni nesto ispod 30 000, ali su najavili poskupljenje u novoj turi. Sto se tice njih mislim da su ne preterano kvalitetne gitare ukoliko nije neka mahagoni verzija. Inace kod nas su skuplje nego sto jbi trebalo. Hoce da uzmu lovu na racun izgleda gitare. Za rendija ne znam, al sam probao dinky-ja od 77.000 i naspram Peavija v-type(keramicki magneti, floyd, potpuno crna(ukljucujuci vrat) abalone ivice 2huma, gumirani potenciometri, limited edition) od

43 000 je smeshan u odnossu cena-kvalitet. Ne znam koju somu mislis da izdvojis, ali po meni peavy najvise nudi. Stratokastere ne volim, ali imam pozitivno misljenje o fenderu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spider bio 36000. Sto se tice metalnijeg sviranja rastura, ima simulaciju peavey-a 5150, dual rectifiera i line insane. Ima noise gate koji moze da se ukljuci i onda se dobije unaj napad tipa pantere, ili symphoni of distruction, i moze da zvuci skoro identicno ako se dobro namesti. Takodje kad se na marshal zvuk stavi distorsion boost valja za pankeraju. Nisam 100% siguran za marsh. ali mi izgleda kao mg100dfx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda B.C. Rich otpada,ma ovaj moj cale me "muci",hoce da uzme Stratokastera pa to ti je...(Boja drveta,kao sto ima Tocak iz Smaka).I sada mozes zamisliti,ja na mojoj prvoj svirci sa "zutim" stratom u ruci,a sviramo brutal death metal...

I sada bih trebao da nadjem neke dobre razloge zasto Jackson Randy Rhoads(RR3 sa floid rouzom), a ne Stratokaster...

Ja vec imam Ibaneza GRG-270b,mada bih njega prodao ako bih uzimao JRR 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda B.C. Rich otpada,ma ovaj moj cale me "muci",hoce da uzme Stratokastera pa to ti je...(Boja drveta,kao sto ima Tocak iz Smaka).I sada mozes zamisliti,ja na mojoj prvoj svirci sa "zutim" stratom u ruci,a sviramo brutal death metal...

I sada bih trebao da nadjem neke dobre razloge zasto Jackson Randy Rhoads(RR3 sa floid rouzom), a ne Stratokaster...

Ja vec imam Ibaneza GRG-270b,mada bih njega prodao ako bih uzimao JRR 3

Sto mu ne kazes da ti strat ni po tonu ni po izgledu ne odgovara? Jednostavno, strat nije za orasenje, kao sto se neces najesti bluza na bc richu ili jacksonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda B.C. Rich otpada,ma ovaj moj cale me "muci",hoce da uzme Stratokastera pa to ti jе

Узни купи блек метал самолепљиви тапет па прелепи преко нечрал страта. Када се вратиш у топлину свог дома изведеш један стриптиз и возиш оно што волиш - блуз.

 

Сада мало озбиљности. Сигурно се ради о лајт еш страту који се ради у Кореји, али који је по импресијама са нета јако солидан инструмент (данкани у свим позицијама, шатро брдз ај мејпл нек + изгледа сехи). Ваља пробати у сваком случају - немој купити гитару у којој ћеш да изгледаш блек. Или онда купи оног најјефтинијег сквајера црног или недао бог јамаху 121. Једно време је постојао у Митросу и СкорпиЈон страт - врло сехи изгледа, склепан вештом руком косооког пријатеља са далеког истока. Штавише, то је можда и најсехи гитара коју сам икада видео (два хама, баунд фингерборд и тело, црна вугла, црни лак по врату, заобљен топ, облик страта, фиксни бриџ ако се не варам).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda B.C. Rich otpada,ma ovaj moj cale me "muci",hoce da uzme Stratokastera pa to ti je...(Boja drveta,kao sto ima Tocak iz Smaka).I sada mozes zamisliti,ja na mojoj prvoj svirci sa "zutim" stratom u ruci,a sviramo brutal death metal...

mislim da plavi gitarista Nile-a svira bas zuti strat icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

u vezi peavey-a o kom sam pricao pogledaj http://www.peavey.com/products/browse.cfm/...-TypeSeries.cfm

a imas i varijantu http://www.peavey.com/products/browse.cfm/...tor%AE+EXP.cfm- svira ih lamb of god

Napravis kompromis sa prvom dovoljno strat, a dovoljno evil:)

Ako planiras nekad da sedis dok sviras, RR zaobidji.

U mitrosu ima neki fender sa duncan hamovima, dobro zvuci, i slusha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...