Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

**KUPUJEM DULNOP-OV WAH !!!!!!!!!!!

 

Da li neko prodaje neki wah slucajno?Model?Cena?

Jurim neki "Dunlop GCB-95F" polovan ako neko ima mozda?

U svakom slucaju dajte ponude za DUNLOP wah ako neko prodaje!!!!!

pivopije.gif

Da si negde blize prodao bih ti svoj. Al' shipping za Jugu kida no.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gargamel, u pravu si za one formule, ne znam kako nisam primetio... takodje vidim da se grcka slova ne vide dobro na mom browseru (vidim upitnik).

ma, samo podesi encoding u browseru i trebalo bi da se vidi.

 

Orcad Capture Lite je besplatan Spice program sa GUI-om, ali imas ogranicenje od samo 5 tranzistora sad.gif

a sta moze da radi program? kapiram da moze da crta sheme, i da radi simulaciju? jel moze da pomogne pri crtanju PCB-a?

 

Pitacu profesora za zvuk u utorak. Meni bi bio plan da nekako snimim gitaru bez distorzije, prebacim wav fajl u Spice input i onda da prebacim output u wav fajl i cujem ga.

to bi bilo super, cak i da ne radi u realnom vremenu, mogao bi da cujes kako ce da zvuci. ako saznas, javi, to bi bilo kul.

 

---

 

Ali radi sa opampovima sto je u biti svaka distortion pedala  icon_da.gif .

hmmm... istina, mada teba uzeti u obzir da svaka distorzija (za koju sam ja gledao shemu) ima makar 2 diode za klipovanje, no mozda to nekako moze da se zaobidje pomocu nekih "lekova"? icon_wink.gificon_smile.gif

 

 

pivopije.gif

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi objasni kako jedna Aria ( kopija stratokastera ) od 100 evra kupljena u sky-u moze da ima aktivnu elektroniku?

Meni nije jasno dje je tu logika icon_confused.gif  icon_uhoh.gif  icon_mrtav.gif ???

 

ja kontam da to ima neke veze sa ovim:

 

osnovna ideja (glupi sajt trazi neku registraciju kad drugi put pristupis):

http://www.britannica.com/eb/article-34169

 

detalji:

http://en.wikipedia.org/wiki/Profit_maximization

Share this post


Link to post
Share on other sites

'aktivna' znachi samo preamp u gitari i baterija za njega. i tako napravis gitaru 'aktivnom'. nikakva skupa rabota. zato kad neko u oglasima nabije cenu zato sto gitara ima 'aktivnu' elektroniku, slobodno mu #%@!*& mamu

 

btw. pojma nemam kakva je to aria...shajze probably

Share this post


Link to post
Share on other sites

LJudi u ponedeljak idem u mitros da uzmem gear...

Jedan oratk mi je rekao da je bolje da uzmem bolji procesor umesto osrednjeg pojacala, pak da ce mi to pojacalo sluziti samo kuci...a bolji procesor mogu da nosim i na svirke...a da ce se toboze taj procesor dovoljno dobro cuti na mojim zvucnicima od komp-a 5.1\5000din?

Sta da radim dali da ga poslusam? - a za gitaru sam odlucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje da uzmem bolji procesor umesto osrednjeg pojacala

Definisi 'osrednje pojacalo' icon_uhoh.gif .

Generalno, ljudi razmisljaju o procesoru (ili pedalama) na 4-om mestu, iza gitare (sa sve magnetima, podrazumeva se), pojacala i zvucne kutije (moze i kombo). Time formiras svoj zvuk i tek potom ga 'doterujes' po zelji sa igrackama. Pedale i procesori drugim recima nikako ne treba da definisu neciji zvuk. E sad, kapiram ja da se nema. U tom slucaju, temperamentna stednja, nista izlasci, cigare, letovanje ove godine ph34r.gif .

 

U stvari, MartyF (ne zelim da mu ovim putem uvaljujem kosku) bi trebao sve drugare da postroji i da im demonstrira svoju makinu. Onda odma' coveka prodje zelja za procesorima laugh.gif .

 

pivopije.gif

 

P.S. DT svira veceras u gradu i ne odoh. Vala sam se ulenjio.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stvari, MartyF (ne zelim da mu ovim putem uvaljujem kosku) bi trebao sve drugare da postroji i da im demonstrira svoju makinu. Onda odma' coveka prodje zelja za procesorima  laugh.gif .

 

pivopije.gif

ja vec bio icon_smile.gif

 

groova mashina samo tako biggrin.gif

 

ali ja i dalje trazim taj low end u pojcalu dammit..... pivopije.gif

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao sam onaj novi buck dvd da se skine na netu ali samo jedan lik seeduje, tako da bi to potrajalo godinama icon_smile.gif skoro osam giga jbt biggrin.gif

 

btw

nikad se ne setim da pitam:

 

jel postoji neki poseban razlog zbog koga velika vecina americkih bendova stimuje dzitre u D#?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao sam onaj novi buck dvd da se skine na netu ali samo jedan lik seeduje, tako da bi to potrajalo godinama icon_smile.gif skoro osam giga jbt biggrin.gif

 

btw

nikad se ne setim da pitam:

 

jel postoji neki poseban razlog zbog koga velika vecina americkih bendova stimuje dzitre u D#?

Mozda ne znaju za drugi laugh.gifbiggrin.gificon_smile.gif

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel postoji neki poseban razlog zbog koga velika vecina americkih bendova stimuje dzitre u D#?

Poseban, ne.

 

Nije to neki novitet u Americi, odavno se frajeri stimuju u E-flat (iliti D#) kada sviraju gospel, blues i slicno (klarinet, truba i trombon su stimovani u B-flat i onda ti je lakse da fraziras u standardnim pozicijama i prstometima kad ga spicis pola stepena dole).

 

U roku ti uglavnom daje malo cudniji osecaj iliti spookey feel kad sviras Emaj, Dmaj, i Gmaj (90% rock muzike jel' da) a u stvari se cuje Eflat-maj, Dflat-maj i Gflat-maj (ili D#maj, C#maj, F#maj).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poseban, ne.

 

Nije to neki novitet u Americi, odavno se frajeri stimuju u E-flat (iliti D#) kada sviraju gospel, blues i slicno (klarinet, truba i trombon su stimovani u B-flat i onda ti je lakse da fraziras u standardnim pozicijama i prstometima kad ga spicis pola stepena dole).

 

U roku ti uglavnom daje malo cudniji osecaj iliti spookey feel kad sviras Emaj, Dmaj, i Gmaj (90% rock muzike jel' da) a u stvari se cuje Eflat-maj, Dflat-maj i Gflat-maj (ili D#maj, C#maj, F#maj).

E Derzu gotivim tvoje postove najvise . Svaka cast

 

Tacno muzicki kako i trebamo

pivopije.gifpivopije.giforangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U roku ti uglavnom daje malo cudniji osecaj iliti spookey feel kad sviras Emaj, Dmaj, i Gmaj (90% rock muzike jel' da) a u stvari se cuje Eflat-maj, Dflat-maj i Gflat-maj (ili D#maj, C#maj, F#maj).

a kazu...ljudi...da je to i zbog nekih pevaca...lakse im kao... icon_uhoh.gif ...ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...