Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ali, kako bi moj drug rekao, ti treba od pocetka da se "druzis" sa gitarom. Ona je vec prilagodjena nekom drugom, ako je kupis polovnu.

Nekom drugom, jel? A taj neko kao ima tri ruke ili sta? icon_smile.gificon_smile.gif Mislim ne stoji to bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ali covek nije rekao da je pocetnik tj . samo je rekao da prelazi sa akustare . Ako je vec pocetnik moze kupiti squier za 150 evra pa i manje i neko pojacalo . CIm trazi processor znaci da nije pocetnik . Ma veliki sam protivnik polovnih stvari , dobro gitare mogu ali pojacala i elektronika to nikada

Pa kada prelazi sa akustare onda jeste pocenik.A i da nije pocetnik,bolje mu je da nadje polovnu gitaru.Pazi,ne znam ja zasto si veliki protivnik polovnih stvari kada uopste nisi imao iskustva sa njma.Usput Yamaha Pacifica je jedna od najbooljih gitara koje se mogu za te pare naci!

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znam razmisljao sam i o 7zicanoj ali neznam koje su cene kako bi se prilagodio icon_confused.gif

hehe icon_smile.gif . Mozes kupiti Squier Stagemaster 7 zica za 300 evra mislim u sky music ili mitros-u . Tesko ces se prilagoditi jer nisi savladao osnove ni elektricne gitare ( MISLIM NA SKALE , NAVIKU ZBOG PRELASKA ITD ) . Nemoj puno traziti od sebe , tj polako radi . Kao sto bojan rece kupi Gitaru pod broj jedan i pojacalo neko . Nadji sam nesto , zaboga moras probati gitaru da bi je kupio .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada prelazi sa akustare onda jeste pocenik.A i da nije pocetnik,bolje mu je da nadje polovnu gitaru.Pazi,ne znam ja zasto si veliki protivnik polovnih stvari kada uopste nisi imao iskustva sa njma.Usput Yamaha Pacifica je jedna od najbooljih gitara koje se mogu za te pare naci!

Reklo bi se da si u pravu na neki nacin . Ipak mrzim polovne stvari icon_smile.gif

 

pivopije.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklo bi se da si u pravu na neki nacin . Ipak mrzim polovne stvari icon_smile.gif

 

pivopije.gif  icon_rockdevil.gif

To je tvoj problem kada mrzis nesto s cime nikada nisi imao iskustva.NIsam u pravu na neki nacin ,nego sam u pravu na svaki nacin!Usput toliko se cesto pricalo na ovoj temi o tim stvarima i zasto onda ne prelistate koju stranu i vidite sta su neki iskusniji ljudi napisali.

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe icon_smile.gif . Mozes kupiti Squier Stagemaster 7 zica za 300 evra mislim u sky music ili mitros-u .

Cuo sam da su ti stejdzmasteri iz mitrosa zesce govno. Nisam probao nijedan ali ko god je kupio ili probao retko sta je imao da kaze pozitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tvoj problem kada mrzis nesto s cime nikada nisi imao iskustva.NIsam u pravu na neki nacin ,nego sam u pravu na svaki nacin!Usput toliko se cesto pricalo na ovoj temi o tim stvarima i zasto onda ne prelistate koju stranu i vidite sta su neki iskusniji ljudi napisali.

Ne ne icon_smile.gif amigo . Citao sam sta su drugi pisali i sve o tome . Ali vidi . Ja kada kupim npr gitaru znam kakva je . Kada kupim polovnu gitaru npr nisam upoznat sa njenim nedostacima i prednostima , kako onda da sviras . Nova gitara je sasvim nesto drugo . OD pocetka ucis sve o njoj a na polovnoj ipak nesto ima drugacije sto ti nisi mogao primetiti jer nisi svirao na njoj . To nisam rekao za gitare nego za elektroniku ( PROCESORE . PEDALE itd ) . To je osetljiva oprema i nikada ne bih kupio polovan processor ( PEDALU MOZDA I BIH ) ali sve zavisi ko je svirao na njoj itd.

 

Sve u svemu ovo je stvar potrebe i ukusa a o ukusima se ne raspravlja icon_smile.gif .

Necu vise flood-ovati tako vi pisite , ja sam izneo svoje misljenje icon_smile.gif .

 

pivopije.gif Pozdrav amigos . icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne icon_smile.gif amigo . Citao sam sta su drugi pisali i sve o tome . Ali vidi . Ja kada kupim npr gitaru znam kakva je . Kada kupim polovnu gitaru npr nisam upoznat sa njenim nedostacima i prednostima , kako onda da sviras . Nova gitara je sasvim nesto drugo . OD pocetka ucis sve o njoj a na polovnoj ipak nesto ima drugacije sto ti nisi mogao primetiti jer nisi svirao na njoj . To nisam rekao za gitare nego za elektroniku ( PROCESORE . PEDALE itd ) . To je osetljiva oprema i nikada ne bih kupio polovan processor ( PEDALU MOZDA I BIH ) ali sve zavisi ko je svirao na njoj itd.

 

Sve u svemu ovo je stvar potrebe i ukusa a o ukusima se ne raspravlja icon_smile.gif .

Necu vise flood-ovati tako vi pisite , ja sam izneo svoje misljenje icon_smile.gif .

 

pivopije.gif Pozdrav amigos . icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifmusik19.gif

Prvo ,to nema nikakve veze sa ukusima.Pa kada kupis novu gitaru,milis il da si sa njom "upoznat"?I otkud ti znas kakva je nova gitara?Mozda zato sto si pre kupovine svirao na njoj?Pa mozes ti da se dogovoris sa covekom koji prodaje tu polovnu gitaru i da nju isprobas,u stvari to je normalno.Ne tera tebe niko da tti kupis polovnu gitaru a da je ne isprobas!I da li ti kupio novu ili staru gitaru,ona ce da bude za tebe nova.Ne interesuje tebe valjda njena proslost,mozda hoces i njen dosije da imas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada kupim polovnu gitaru npr nisam upoznat sa njenim nedostacima i prednostima , kako onda da sviras . Nova gitara je sasvim nesto drugo . OD pocetka ucis sve o njoj a na polovnoj ipak nesto ima drugacije sto ti nisi mogao primetiti jer nisi svirao na njoj .

Ovo ne razumem. Kao, kad kupis novu gitaru znas sve o njoj (ili naucis) a o polovnoj ne znas? Sta kao procitao si na netu i znas. icon_smile.gif Pa pre ce biti skroz obrnuta situacija - prodavci u radnjama nece imati pojma o komadu koji prodaju a ako se javis na oglas i odes kod lika koji je npr tu gitaru svirao 5 godina, on ce imati dosta toga da ti kaze o njoj.

 

@ Loodeekood - Ma znam, seronje icon_smile.gificon_smile.gif

 

@ JD Seven - ne bih ti preporucio Jacksona iz mitrosa koji kosta 20k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo ,to nema nikakve veze sa ukusima.Pa kada kupis novu gitaru,milis il da si sa njom "upoznat"?I otkud ti znas kakva je nova gitara?Mozda zato sto si ...

немој тако. мали аца хоће да зна да је први. такви обично заврше са оном коју су сви у радњи пробали. icon_wink.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

немој тако. мали аца хоће да зна да је први. такви обично заврше са оном коју су сви у радњи пробали. icon_wink.gif  icon_smile.gif

Ma,da je to samo tako sa gitarama..... laugh.giflaugh.gif

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, kako bi moj drug rekao, ti treba od pocetka da se "druzis" sa gitarom. Ona je vec prilagodjena nekom drugom, ako je kupis polovnu.

malko ti je(i svakom ko tako misli) pogresna logika...gledaj na to ovako(stara fora):ako imas dobru polovnu djitru...ti je ne posedujes...nego samo usviravas za sledecu generaciju...icon_wink.gif

 

gitara nije limeni duvacki intsrument...pa da neko moze da ga sjebe losim prosviravanjem i onda tako da ti proda...

 

najgore sto moze da se desi gitari je da neko olize pragove "narodnjacki"...(ne racunam naravno neka fizicka ostecenja tipa lomovi ogrebotine itd.)

 

to je kad su pragovi ostro useceni...tj. neko je previse drljao akorde...

 

sve ostalo se da srediti...pogotovu na gitarama sa fiksnim bridge-om...

 

npr. da imam pare...nikad ne bih kupio novog lp-a...pa sve i da ih prave kao pre trideset godina...

 

inace..ako drugacije shvatim tvoju recenicu...onda u svakom slucaju treba od pocetka(detinjstva) da se druzis sa gitarom/rama... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reeeeetko kad ga koristim. Prvo zbog toga sto sam lenjivac kada je u pitanju menjanje baterija. Drugo, ti bi bilo kul da koristim npr samo gitaru ustekanu u pojacalo. Probao sam tako kod drugara i razbija kako zvuci. Ali kako stalno koristim procesor, ne vidim neku potrebu za tim swichom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde evo ja cu, posto sam nesto u fazonu da serem veceras icon_smile.gif

 

Kratko i jednostavno... nema bolje ovo, bolje ono. Ako sviras mJetal, uzimaj Dzeksona (NE onog iz mitrosa za 20k dinara). Ako ne, a imas pare, potrazi stradzu nekog i bices zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...