Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

nisam znao da postoji ta kombinacija. vrh. icon_rockdevil.gif koji je to boogie?

Prakticno svi Boogie-ji u prozivodnji, bar trenutno, imaju cevni rectifier (ispravljac) i to fabricki obicno 5U4 cevku (to je twin dioda, samo cevna). Pored toga mnogi modeli imaju i silikonske diode (ono sto neki zovu Grecov spoj, ali isti se da implementirati i sa lampama). Lampaski ispravljac ti da je 'topliji' ton a silikonski navodno malo sterilniji ali zato ima 'tighter tracking' ('preciznije pracenje signala') sto je obicno dusu dalo za onu vrstu muzike (metala) koja zahteva puno 'def-ovanja'.

 

Sad pogledah u shemu, moj Nomad cheap piece of shit ima samo silikonski rectifier (to je jedan jedini Boogie koji ima samo silikon). Da mi nije drag, sad bih ga prodao. Ionako sam se nameracio na onog Roadster-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam shvatio, kod takvih naprava se sabiraju mA?

tacno.

 

pedalama valjda ne smeta da je veci od preporucenog.

strujni kapacitet ispravljaca i treba da bude veci od "preporucenog" (odnosno od deklarisane potrosnje) jer pedala "povuce" onoliko struje koliko joj treba. sa naponom se ne sme preterivati. icon_smile.gif

 

zanimljivost. moj ispravljac sa buvljaka, kad je podesen da radi na 9V u stvari daje oko 15-16V, a kad je podesen na 12V, daje oko 21V. icon_smile.gif kad se prikljuci neki ozbiljniji potrosac, taj napon nesto malo padne, ali opet je to vise od predvidjenog. treba li da napomenem da me to nervira? icon_smile.gificon_smile.gif

 

(na line6 dileju mi pise 1200 mA minimum,

to cudo vuce 1.2A? ko grejalica bre. icon_smile.gif

da li si uz taj delay dobio neki njegov odgovarajuci ispravljac, posto firme obicno isporucuju ispravljace uz te pedale/efekte koji vuku toliku struju, ili je ostavljeno da se sam snalazis?

 

------------------------

 

btw,

odlucio sam da malo izmenim koncept mog stabilizatora. inspirisao me je loodeekood sa svojim lezboratorijiskim modelom sto se podesava, a jos kad su mi dersu i slowdiver ukazali na to da moze da postoji i potreba za nekim nestandardim naponom poluistrosene baterije, tu je definitivno prevagnulo. icon_smile.gif za sada je ideja da stabilizator ima tri izlaza: 9V, 12V i onaj sto se podesava po potrebi. dalje to moze kablovima da se razgranava u vise pedala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedno nije "bolje". Zavisi sta hoces da sviras na toj gitari... po tome, mozda i mozes da nadjes sta vise odgovara. Pre svega uzmes ono sto tebi dobro lezi.

Ako bas hoces, "bolje" po sustain ti je fixni bridz, i lakse je namestanje zica, toniranje i stimovanje.

Ako ti treba u solazama za neke cake i opako dajvovanje icon_smile.gif onda ti je bolja gitara sa flojdom... Ovo je prilicno idiotski objasnjeno ali nisi mi dao vise informacija. Moguce i da sam ponesto zaboravio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlucio sam da malo izmenim koncept mog stabilizatora. inspirisao me je loodeekood sa svojim lezboratorijiskim modelom sto se podesava, a jos kad su mi dersu i slowdiver ukazali na to da moze da postoji i potreba za nekim nestandardim naponom poluistrosene baterije, tu je definitivno prevagnulo. icon_smile.gif za sada je ideja da stabilizator ima tri izlaza: 9V, 12V i onaj sto se podesava po potrebi. dalje to moze kablovima da se razgranava u vise pedala...

Drago mi je da inspirisem mladjane narastaje jebni ga... icon_wink.gificon_smile.gifpivopije.gif

 

A sada ozbuljnost. Ti' mlogo izlaza za napon vopste nije frka da s' napravu. Najmlogo vremena ce se potrosi na testisiranje produkta. БТВВ, када радимо? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ocu da kupim Jacksonku, pa me zanima sta je po vasem misljenju bolje: Floyd Rose, ili onaj fix bridge bez rucice?

Imaj samo u vidu da ako kupuješ jeftine gitare, čivije na njime često nisu baš sjajne, tako da može da bude čak bolje da kupiš gitaru sa floydom da bi mogao da zaključaš žice, ali da blokiraš floyd da se ne mrda kao želiš da ti stoji kao fiksni bridge. Kod nešto kvlitetnijih gitara to već ne igra ulogu. Naravno uvek postoji mogućnost i da naletiš na jeftinu gitaru sa fiksnim bridge-om koja se ne raštimava, ali to često varira od komada do komada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviram thrash metal, sto se tice soloa, pocetnik sam, tek sviram solo za Nothing Else Matters, ali za riffove sam solidan. Najvise Megadeth i Metallica.

 

Ne znam sta se podrazumeva pod "jeftina gitara". Direktno sam mislio ili Kelly KE3 ili King V KVX10. Obe oko 500 evara. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sada ozbuljnost. Ti' mlogo izlaza za napon vopste nije frka da s' napravu. Najmlogo vremena ce se potrosi na testisiranje produkta. БТВВ, када радимо? icon_smile.gif

vala bas... sad treba naci neku pedalu i neki (sto gori) adapter, pa da testiramo stabilizator u najsurovijim uslovima. jos kad bi nasli jedno 10-ak pedala pa da proverimo stvarno taj deklarisan 1A. icon_smile.gificon_smile.gif

 

sto se rada tice, nasao sam neku zidarsku farbu po 150 din kilo, no to cemo preko emajla i telefona. icon_wink.gif

 

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...